Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első gyerek garzonba fórum

Első gyerek garzonba (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. dec. 9. 15:10

Sziasztok!


Nálunk panelházban a lakóközösség azt találta ki, hogy a szemétledobót lezártuk, kitakarítottuk, festettük, és leballagunk a szeméttel a földszintre, és beledobáljuk a nagy kukába.

Viszont szintenként nyertünk egy tárolóhelyet, amin az ott lakó családok osztoznak. Sokminden ott is elfér...


Mi is 12 nm-en voltunk 1-2-3 majd 3 gyerekkel. Hát több okosat nem tudok, mint amiket már írtatok. Mindig rendet tartani, nagy tárolódobozokat alkalmazni, aminek a tetején mást is lehet csinálni... Pl nálunk az asztal alá be lehetett gurítani egy nagy ládát. Ebbe volt a szennyes, stb... Ha odaültem az asztalhoz dolgozni, ezt ki lehetett onnan gurítani, hogy kényelmesebb legyen.


Az ágy fölött is volt egy áthidaló szekrény rész. A betonhoz nyugodtan lehet rögzíteni, még a plafonhoz is.


Hétvégékre sok programot tervezni, és tudatosan figyelni a másik idegállapotára... Ha gáz van, le lehet vinni a gyerekeket a jobban lévő félnek sétálni... az sose árt. Ha ez van, ezt kell túlélni, a lehető legjobban...


Én mondjuk egyre inkább úgy gondolom, hogy nem történik semmi, ha sohase lesz saját lakásom. Csak azért nem fogok nyomorogni, hogy papíron a sajátomból gurítsanak ki tepsin... Persze tudom, hogy ez az ország mindig speciális, itt mindig minden másképp van, de legfőképpen bizonytalanul...

2010. dec. 9. 13:59
hát őszintén én is kertes házat akartam,de már ezt is megszoktam és szeretem.Hogy garzonba költözöl-e azt dönti el van pénz kertesre vagy sincs nekünk nem volt,igaz ezt is 37évig fizetjük de a miénk lesz!
2010. dec. 9. 13:50
Bárcsak minden házaspárnak volna mindjárt egy saját kis garzonja... 2-3 éves koráig jól el lehet benne lenni. Az első garzonom egy 3. emeleti 29 nm-es volt: 6 nm fürdő, 4 nm előtér, 19 a szoba két kétszárnyas zsalugáteres ablakkal. Az ember megtanul rendet rakni... Mi nagyon szerettük.
64. 864c5534c9 (válaszként erre: 55. - Nemmaci)
2010. dec. 9. 13:45

Igen, nekünk is az volt..:D

Praktikus kis lakásban.

63. 864c5534c9 (válaszként erre: 11. - Lili09)
2010. dec. 9. 13:40

Szerintem a konyhában kellene magatoknak kialakítani egy kis helyet, ahová a picivel behúzódtok. Pl. bölcsőt betenni oda.

Vagy a babakocsit oda, s abban elringatod.

62. 864c5534c9 (válaszként erre: 3. - R75)
2010. dec. 9. 13:37

Az biztos!

Így is csodálom, hogy ennyi éven keresztül így ott laknak...


Már régóta árulják a lakást, hogy nagyobba költözzenek, de nem kel el...Szerintem drágán akarják eladni.


Amúgy nagyon jól nevelt fiúk.

Jó tanulók, s segítőkészek.

De mégsem tudom elképzelni, hogy 4 ember ilyen kis helyen hogy van el?!? (főleg, hogy a fiúk már nagyok)

61. nemmaci (válaszként erre: 57. - Lili09)
2010. dec. 9. 13:28

köszönöm szépen :)

imádom :)

2010. dec. 9. 12:59
Szerintem egy gyereket nyugodtan lehet garzonba vállalni,de mindenképp kell a nagyobb lakás ha picit nagyobb lesz,mondjuk 2-3 éves.Én elhiszem (és sajnálom is) hogy lehet 3-4-en zsúfolódni egy szobában,csak szerintem hosszútávon nem egészséges a gyerekeknek a szülőkkel együtt aludni,meg amúgy sem.Jó ha az ember,és akár egyí gyerek is,el tud egy picit vonulni egyedül,ha szükségét érzi.
59. homokóra (válaszként erre: 47. - A25b44f6a3)
2010. dec. 9. 12:44
A mi családunkban az előny nyom többet a latba..de nem fogok magyarázkodni..hosszú lenne..
2010. dec. 9. 12:43

Nekünk is pici a lakáska..kis szoba,kis konyha,kis előtér,és egy zuhanyzó..

Gyerkőckénk 17 hónapos..vele alszunk egy szobában..persze külön ágyban..Szegény párom,ha éjszakás,sajna nem nagyon tud aludni,esetleg 1-másfélórát,mikor napközben a gyerek is..vigasztal,hogy jövőre bővítjük mégegy szobával,és egy nagyobb fürdőszobával a házikót..:)

ui.egyébként mást sem csinálok,csak pakolászok,pakolászok,pakolászok..és méricskélek..mit,hova tegyek..sajnos,nem igazán lehet kis lakásban rendet tartani,és a zsúfolt hatást kiküszöbölni..

no és a gyerkőc is csak pakol,pakol..

majd egyszer a helyhiány is megoldódik..

ja,és legalább nincs a házon hitel..ezt is lehet ám értékelni a mai világban..:)

57. Lili09 (válaszként erre: 55. - Nemmaci)
2010. dec. 9. 12:42
Jaaj :) Nagyon tündéri a kislányod! :)
56. Lili09
2010. dec. 9. 12:41

Ami szerintem jó abban, hogy kicsi a lakás;

hogy így mindenképpen még közelebb kell, hogy kerüljenek egymáshoz a családtagok :)

55. nemmaci (válaszként erre: 52. - Lili09)
2010. dec. 9. 12:40
a kiságyra is lehet kemény pelenkázólapot venni, szerintem nagyon praktikus és kb 4000 Ft, nem drága.
54. Lili09 (válaszként erre: 49. - Veronika27)
2010. dec. 9. 12:35

igen, én is ezért mondtam a más alternatívákat :)

Mi lenne ha mi emberek is 2 évig lennénk várandósak? :D

53. Lili09 (válaszként erre: 50. - A25b44f6a3)
2010. dec. 9. 12:33
Igen, egy légterű. A térelválasztás nálunk is szóba került már!
52. Lili09
2010. dec. 9. 12:32

A fürdetés sztem is megoldható lenne a fürdőben kis műanyag kádban, a kiságyra volna szükség sztem mindenképpen, és mivel ez esetben szerencsére nem nagy a lakás gyorsan odaérnék hozzá bármi van:) Pelenkázással kapcs. már másoktól is hallottam az ágyon és a földön variációt, de a mosógép tetejére még mindig lehet tenni szivacsot :D

Nem is tudom mi lehet még olyan jelentősebb dolog amit nehezebben tudnánk megoldani(?)

Ötlet?

51. 7777ff52ae (válaszként erre: 43. - A25b44f6a3)
2010. dec. 9. 12:31

Most mit kötözködsz? Hol mondtam én ilyet? Ez volt, nem szeretni, hanem elfogadni kellett. Egy gyereknek az lesz a normális/elfogadható, amibe beleszületik.

Szerintem baromság 30 nm-es garzonba gyereket szülni. Sőt, ha a nappalin kívül háló és gyerekszoba nem adott, akkor sem szülnék arra alapozva, hogy majd költözünk idővel. Más meg máshogy mondolja, mert az érkékredje eltérő listát diktál. Ha egy kis garzonba születik/ott nevelkedik X ideig valaki, akkor felnőttként tudni fogja, hogy nem megoldhatatlan (még akkor is, ha másra vágyik).

50. a25b44f6a3 (válaszként erre: 48. - Lili09)
2010. dec. 9. 12:30
Még nem írtad meg, hogy egy légteres-e a lakás, de ha igen célszerű lenne valami térelválasztásról gondoskodni.
49. Veronika27 (válaszként erre: 48. - Lili09)
2010. dec. 9. 12:29

Az úgy jó, ha maga a lakás jó elhelyezkedésű és esetleg lehet még rajta változtatni kisebb dolgokban (úgy értem, falbontás nélkül).


Mi nem is beszélünk babáról, egyikünk sem szeretne még. Egyik napról a másikra költözni valóban nem tudnánk, de egy baba 9 hónap...Azalatt már megoldódna a probléma.

48. Lili09 (válaszként erre: 42. - Veronika27)
2010. dec. 9. 12:25

Hát igen a tetőtér még rosszabb lehet ebből a szempontból, itt szerencsére nagyon jó az elrendezése a lakásnak, nagy erkéllyel.

Meg ugye itt rendes lépcsőház+lift is van, úh nem lenne gond a babakocsi hurcolás.

Szerencsére új építésű épület, szép környezettel, és a lakás is nagyon praktikus, de ha baba jönne, azért volna mit átalakítani.


Gondolom, gondoskodtok arról, h ne "csússzon be" baba, de ha mégis úgy alakulna, nem biztos h Ti is tudnátok egyik napról a másikra költözni, nem?

Mi már szándékosan nem "aggódunk" azon, hogy jön-e vagy nem, de ha jönne is 9 hónap alatt több alternatívát is lehetne találni, ha úgy döntünk, hogy mégse ide...

47. a25b44f6a3 (válaszként erre: 44. - Homokóra)
2010. dec. 9. 12:24

Állítsd egymás mellé az előnyöket és a hátrányokat.

Melyik a több?

2010. dec. 9. 12:23

sziasztok


szerintem még kicsi a baba, simán el lehet lenni egy garzonban is.

nekünk 2 szobás a lakásunk, de a 1,5 hónapos kislányunk egyenlőre a mi szobánkban van. Áthoztuk a kiságyát, így jobban tudok rá figyelni, ha bármi van mindjárt ott vagyok. még egy jó pár hónapig nem is tervezem, hogy a saját szobájába költöztetem. így a másik szoba egyenlőre még kihasználatlan, csak fürdetni szoktunk ott, de azt a fürdőben is meg lehet oldani.

45. 7777ff52ae (válaszként erre: 31. - R75)
2010. dec. 9. 12:20
Én is arra reagáltam. A galéria nem teljesen külön elzárt rész, hanem magasságban osztott külön szint, de mindegy.
44. homokóra (válaszként erre: 43. - A25b44f6a3)
2010. dec. 9. 12:19

A mi gyerekeink nagyon szépen felnőttek, annak ellenére, hogy egy szobában voltak..sőt..jobban összekovácsolódtak az évek folyamán.Van közöttük egy kapocs, egy olyan kapocs, amiről csak ők tudják, hogy létezik!

Van ennek azért jó oldala is ám!!

43. a25b44f6a3 (válaszként erre: 37. - 7777ff52ae)
2010. dec. 9. 12:16

...és gondolom sohasem vágytál rá, hogy saját külön szobád legyen......a kivételek erősítik a szabályt.


Kíváncsi lennék az ellenkező nemű testvéred is így vélekedik-e.

2010. dec. 9. 12:15

Mi 30m2-en vagyunk tetőtérben ketten.

Sosem szülnék ide, olyan keskeny a lépcső, hogy még egy babakocsit sem lehetne fel-le hurcolászni, ráadásul a falak is ferdék.

Egyébként helynél úgy lehet spórolni, hogy pl. fogasokat az ajtóra, lengő ruhatartókat a falra, vagy ahova éppen lehet akasztani, polcoknál is ugyanez...

Mi is alig férünk el, pedig még 2 éve sincs, hogy itt élünk, ráadásul férjemnek semmi cucca nem volt, amit hozott volna. Még jó, hogy csak albérlet...Amint lehet, megyünk is innen.

41. Jázmin85 (válaszként erre: 32. - R75)
2010. dec. 9. 12:15
A nappaliba simán egy kihúzható ágyon el lehet aludni éjjel a 2 fél szoba meg a gyerekeké.
40. bettike2007 (válaszként erre: 29. - Lili09)
2010. dec. 9. 12:10
igen egy pár év múlva
39. Lili09 (válaszként erre: 34. - Pikkerpuko)
2010. dec. 9. 12:10
Köszi!!! Igen, tudom. Rendszeresen látogatjuk az említett áruházat! Biztos, hogy onnan fogunk ötletet meríteni, és vásárolni is! Az egész lakás most is olyan, mint ott egy bemutató terem :D
38. bettike2007 (válaszként erre: 33. - Jázmin85)
2010. dec. 9. 12:10
másfél
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook