Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spániel gazdik, segítsetek! fórum

Spániel gazdik, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
43. Gina99
2011. aug. 25. 14:10
Én a Spániel fajtáról szeretném megtudni amit lehet. kösz
42. vica-28 (válaszként erre: 41. - Pahet a vadász)
2011. máj. 5. 15:14

Szia!

Majdnem olyan ,mintha az én spánielemről irnál. csak az enyémet még nem lehet nyilt utcán póráz nélkül vinni és lány és nem hempereg bele semmibe. Különben pont ilyen.

2010. dec. 9. 14:29

Nos...nekem is spánielem van..

én tenyésztőtől vettem, és az apját néztem meg milyen, mielőtt döntöttem...és bátran állíthatom hogy tökéletes választás volt!!!

Nem tudom, ti milyen spánielekkel találkoztatok, és nyilván van ilyen is meg olyan is, és még az is lehet hogy nekem van szerencsém, nem tudom, DE:


lakásban van, soha semmihez nm nyúlt hozzá, sem papucshoz, sem kajához... ha enni kap, megvárja ameddig nem mondom neki, h szabad...ha akarom a szájából is kivehetem a falatot, egy rossz szava sincs...imád fürdeni, szárítkozni, és a kozmetikustól sem fél, bár mindent én szoktam neki csinálni...nyírom, fürdetem...ugatni csak akkor ugat, ha zajt hall... nem megy bele konfliktusokba, fiú, de nem veszett még össze soha más kutyákkal...ha valamelyik kutya neki akar menni, akkor inkább arrébb megy...legvégső esetben morog vissza...vagy csak akkor ha egy másik kutya el akarja venni a labdáját...de akkor is csak morog, nem harap...még soha sem volt ideges..értem ez alatt, hogy már csak heccből is próbáltuk felidegesíteni, nem ment...annyira nem, hogy olyan mint egy macska...bemászik az ölembe, és azt csinálhatok vele amit akarok...tökéletesen szobatiszta, ha dolga van, szól, hogy menni kell...ha kézből kap valamit enni, akkor türelmesen megvárja ameddig az orra elé ér a kezem, és finoman elveszi, nem kapkod...nem mászik fel sehova, sem ágyra, sem székre, megvan a helye ahol alszik...parancsszavakat érti,mindent meg lehetett tanítani vele... póráz nélkül lehet vele sétálni...10 méternél messzebb nem megy, és állandóan visszanéz, megvagyok-e még...első szóra visszajön. gyerekekkel barátságos, sőt, úgy kell leszedni róluk, hogy ne nyalja össze őket...húzhatják a farkár is, vagy a fülét, nem számít...ha tüzelő szuka közelében van, akkor sincs semmi gond...rászólok, és békén hagyja...persze lelkes, de tudja hogy ha nem szabad, akkor nem szabad...

és akkor jöjjenek a rossz tulajdonságai:

leginkább a szőnyegen a szoba közepén szeret enni...erről nem tudtam leszoktatni...

türelmetlen, és amikor húzom fel a cipőmet hogy indulunk, akkor rohangál fel alá, és közben magyaráz, hogy igyekezzek már...na igen, megint a szőnyegen eszik ebben a pillanatban...ez van :D

na szóval, szeret belefeküdni minden szarba...szó szerint...de mert vadász kutya, érthető...télen nem szabad víz közelébe vinni, mert bele megy...és megfázna...

nagyjából ennyi...de azt gondolom, hogy ha csak ennyi"rossz" tulajdonsága van egy kutyának, akkor nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy tökéletes választás volt az én kutyim :) családtag, maximálisan!!!!

én is hallottam már mindenféle rossz dolgot róluk, és valóban találkoztam is már olyannal, akivel nem lehetett mit kezdeni...de azt gondolom, hogy minden kutya más...és ami a legfontosabb, hogy minden kutya olyan mint a gazdája...ahogy neveli, ahogy bánik vele... ráadásul az a kutya aki napi szinten, sőt mondhatnám hogy egész nap emberek közelében van, ahogy az enyém is (mert viszem magammal ahova csak tudom) az oly annyira szocializálódik, hogy fel sem merül bennük, hogy "rosszalkodjanak"

40. kicsinie80 (válaszként erre: 39. - Anatita81)
2010. dec. 9. 12:42
Köszönjük szépen, már alig várom, hogy nálunk lehessen! :)
2010. dec. 9. 12:39

Az a gyepmesteri telep lehetett inkább.

A lényeg, hogy ár jó helyen van! :)

Kíváncsi leszek a képekre!

Nektek sok örömet a kutyusban és sok boldog gazdis évet kívánok neki!

38. kicsinie80 (válaszként erre: 34. - Viliflora)
2010. dec. 9. 12:34
Mindenképpen teszek fel képet a kis fekete bogaramról :)
37. kicsinie80 (válaszként erre: 35. - Anatita81)
2010. dec. 9. 12:33
Vhol Miskolcon, én sem tudom, hol pontosan.
36. Pikkerpuko (válaszként erre: 32. - Kicsinie80)
2010. dec. 9. 12:31
Aranybogár! Azok a kutyák akik már megjárták a "poklot" jobban ragaszkodnak a gazdájukhoz, így szerintem nem lesz vele gondod. Az én kutyusom is volt menhelyen...
35. Anatita81 (válaszként erre: 32. - Kicsinie80)
2010. dec. 9. 12:31

Melyik menhelyen altatnak???

Főleg fajtatiszta kölyökkutyát?

34. viliflora (válaszként erre: 32. - Kicsinie80)
2010. dec. 9. 12:29
Majd képet szeretnénk:-)
33. viliflora (válaszként erre: 28. - Kicsinie80)
2010. dec. 9. 12:29

Így került hozzánk Morti. "2 éve kirakták 6 hetesen a CBA szélfogójába, december 30-án mínusz 10 fokban.


A leghálásabb kutyám, aki valaha volt.

Nagyon rendes vagy, hogy befogadod.

Sok boldogságot hozzá:-)

32. kicsinie80 (válaszként erre: 31. - Pikkerpuko)
2010. dec. 9. 12:28
Köszönöm szépen! Most anyánál van és szegény tegnap este annyit ivott és evett, mint aki még soha életében nem ivott, nem evett. Biztos altatás előtt már nem adtak neki semmit :( De most már jól van és állandóan csak nyalakodik :)
31. Pikkerpuko (válaszként erre: 28. - Kicsinie80)
2010. dec. 9. 12:27
Ha menhelyi kutya akkor biztos hálás lesz Neked ezért! Sok boldogságot a kutyushoz!
30. kicsinie80 (válaszként erre: 29. - 388b941089)
2010. dec. 9. 12:23
Én nem tudom megérteni, hogy miért vesz vki fajkutyát és utána menhelybe adja csak azért, mert lakásba költöznek! Szerintem ez egy akkora hülyeség! Lakásban is lehet kutyát tartani! Bár mi kertes házban lakunk, télen, mivel még kicsi is, tuti, hogy bent lesz, aztán majd nyáron mehet ki csatangolni :)
29. 388b941089 (válaszként erre: 28. - Kicsinie80)
2010. dec. 9. 12:21
egyem meg a szívét! hát le a kalappal előtted, h megmented, komolyan!!!!!!!!!!
28. kicsinie80 (válaszként erre: 14. - 388b941089)
2010. dec. 9. 12:18
Én másfajta kutyában gondolkodtam, ölebet szerettem volna, de mivel ezt a kutyust már a menhelyről már épp altatástól mentettük meg, így őt akarom!! :)
27. jucusmucus (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2010. dec. 9. 11:27

Szia !

Szerintem ez egy fórum, ahová várják mindenki véleményét.

Mivel én spániel-gazdi voltam, úgy gondolom, nyugodt szívvel leírhatom én is az enyém....

26. 5bfba16667 (válaszként erre: 25. - Blacktori77)
2010. dec. 9. 11:23
csuda jó választás volt szerintem:) Mármint a westie. Mérhetetlen nagy kópé, és küzdeni kell vele, de nagyon jófej. Viszont kielégíteni a mozgásigényét, még napi 4 óra sétával is majdnem lehetetlen..
25. blacktori77 (válaszként erre: 16. - 388b941089)
2010. dec. 9. 11:11
Mivel pár ónapig bírtam (bírtuk) kutya nélkül, születésnapomra megleptem magam egy westivel. Na ő nyaka és akaratos, de imádjuk. És ami a legfontosabb az időköben megszületett lányomat is elfogadta, nincs féltékenykedés.
24. Pikkerpuko (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2010. dec. 9. 11:04
Nem igaz... Akkor itt mindenki hazudik.
23. timejja75 (válaszként erre: 1. - Kicsinie80)
2010. dec. 9. 11:03

a fülük érzékeny,gyulladásra hajlamos,mert nagy,lelógó,nem szellőzik.ezért javaslok egy JÓ minőségű (értsd drága) fültisztító folyadékot,és kb. hetente pucold ki vele a fülét,ha meg gyulladt,akkor doki.

A kozmetikust már 4-5 hónaposan jó elkezdeni,ha nem is nagy még a szőre,de egy fürdés-szárításra már jó elvinni,mert így gyerekkorban hozzászokik a kozmetikához, és jól fog viselkedni.

Kertes házban tartod vagy lakásban?

Ha kertben lakik,akkor szeptemberben egy kozmi,de télen már ne trimmeltesd (vagy nyírasd,mert megfagy.

Ha lakáskutya,akkor kb. 3 havonta vinném.

Én a magam részéről szeretem a spánieleket,szerintem sokkal rendesebbek,mint amilyen a hírük.

22. Bcicus (válaszként erre: 4. - Jucusmucus)
2010. dec. 9. 11:00
Ne írj ilyenekt mert nem igaz. A nem minőségi helyről valók spűánielek között sok az idegrendszeri problémás, de ez minden fajtára igaz, normális helyről kell venni és nincseen ilyen gond.
21. krisw
2010. dec. 9. 10:58
Ja! MIvel vadász kutya ösztön van benne,régen kinyírt egy-két kismacskát. De aztán egy macskánkkal meg úgy összebarátkozott,hogy egy dobozban aludtak:)
20. krisw
2010. dec. 9. 10:54

A mostani spánielünk 7éves,és már a második.Az anyja el lett altatva-már öreg volt.

Egyszer olvastam róluk,hogy kisgyerekes családba nem valók,mert kiszámíthatatlanok.Bizony képesek agresszívek lenni. Pl. a kajáért képes lenne harapni.Mikor kanos,és kiszökik,csak hívni lehet zavarni nem,mert nekünk jön.Volt rá példa,hogy támadott.

Viszont,mikor a kisfiam pici volt,és kint altattam a babakocsiban,mindig mellette feküdt-védte a kicsit.Apósom közelített a kocsihoz és morgott rá.Ugyanezt csinálta a kislányomnál is.

Egyébként nagyon szereti a gyerekeimet,még a farkát is húzhatja a lányom,de inkább tartunk tőle,és legnyugodtabb akkor vagyok,mikor a ketrecében van.

2010. dec. 9. 10:53
A mi családunkba régen bekerült egy spániel kutyus, már kb. 2 éves volt és nagyon heppys, szóval mániás. Nem evett tálból, csak kézből, a szőrét meg nem engedte fésülni, meg akart harapni. Pórázon nagyon szépen jött, a parancsszavakat is szépen teljesítette. Őrült cukin tudott nézni a kis őzike szemeivel. :)
18. Heni86
2010. dec. 9. 10:41
Jajj még annyit hogy ha már fél éves a kutyus lehet hogy kicsit nehezebb dolgod lesz mert kérdés, hogy eddig milyen szabályok vették őt körül. Minél idősebb annál nehezebb sajnos "alakítani". De mindent bele és kívánom, hogy nagyon jól nevelt és aranyos kutya legyen belőle! És persze sok örömöt okozzon a maga szeleburdiságával és játékosságával! :)
17. Heni86
2010. dec. 9. 10:35

Szia!


Én tapasztalatból írok. Nekem 9 évig volt spánielem. Idén el kellett ajándékozni mert nekiment a kisfiamnak. Pár éve anyukámat is csúnyán megharapta a kajája miatt...

Azzal teljes mértékben egyetértek, hogy olyan a kutya amilyennek neveled de tényleg vannak fajtajellemzők amiket igenis figyelembe kell venni a nevelésnél...

Szerintem egy spánielhez sokkal több türelem, nagyobb szigor kell. Lehet hogy csak én fogtam ki egy olyan kutyát aki tényleg önfejű, bosszúálló és idegbeteg volt annak ellenére, hogy próbáltam következetesen és mindamellett szeretettel nevelni. Volt amit a 9 év alatt sem sikerült megértetnem vele pedig több helyről kértem tanácsot. :( Most viszont kiderült, hogy nem az én nevelési elveim hibásak ugyanis a mostani Havanese-ünk maga a tökéletesség a spanihoz képest... Pedig ugyanúgy neveltem szerintem.

Másik tapasztalat sógoromék spanija. Detto mint az enyém volt kb. :(((

De persze azt is elhiszem, hogy vannak kivételek.

16. 388b941089 (válaszként erre: 15. - Blacktori77)
2010. dec. 9. 10:17

átérzem a helyzeted....:(( nekem még frissebb az élmény sajnos :(

és lett azóta másik kutyitok?

2010. dec. 9. 10:10
Nekünk is 14 évig volt spánielünk. Mé gyerekfejjel kaptam és már "felnőtt" voltam amikor el kellett altatni mert már nagyon bete volt. Ő volt az 5. családtag. Voltak ugyan húzásai ( a kaját nem lehetett elvenni tőle, azért szerintem még harapni is képes lett volna), de mindenre meg lehett tanítani, póráz nélkül sétáltattuk. MÉg most is 5 évvel a halála után, ha meglátok egy spánielt összeszorul a torkom és könnybe lábad a szemem. A miénknek a füle volt érzékeny és ugye a toklász "nagyon szerette" a szép bundáját a fülén. Nekünk szerencsénk volt, mert édesanyám fodrász, így Lordot is mindig ő nyírta.
14. 388b941089 (válaszként erre: 11. - Kicsinie80)
2010. dec. 9. 10:02

én is nagyon irigyellek... szeretnék én is egy kis édeset, de még nem megy...................

:((((((((((((((((((((((((((((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook