Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség legelején mit lehet szedni fejfájásra? fórum

Terhesség legelején mit lehet szedni fejfájásra? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Mari20
2010. dec. 16. 08:18

szia dárga


semmit, lazits

a fájdalom amit érzel, szorongás, stressz, félelem következménye, lazits, meditálj,


fejleszd magad József krt 26-ban találsz irodalmat.... fedezd fel magad


sok sikert, és egészséget MAri

37. demeeri (válaszként erre: 36. - Kifa)
2010. dec. 16. 08:11
Nekem a meleg zuhany nem jó olyankor,ha fáj a fejem.Attól még jobban megfájdul.
36. kifa
2010. dec. 15. 23:07
Nekem egy forró zuhany szinte minden fájdalomra gyógyír volt. A grapefruit tényleg nagyon egészséges, lehet cseppeket is kapni gyógyszertárban!
2010. dec. 15. 22:47
?
2010. dec. 15. 18:41
panadolt
33. demeeri (válaszként erre: 32. - Zsipi)
2010. dec. 15. 18:37
Ez tényleg érdekes.Ki fogom próbálni.Ráadásul milyen egészséges is!!!
32. zsipi
2010. dec. 15. 09:26

Szia!

Nekem a terhesség 12. hetéig volt erős fejfájásom, én csak grapefruit levet ittam a szülésznő tanácsára, mert az fájdalomcsillapító hatású. Nekem bejött. Így nem szedtem semmi gyógyszert sem. Érdemes kipróbálni.

2010. dec. 11. 22:28
Panadolt lehet, bár biztosan sokan írták már. Az első harmadban, volt , hogy napi kettőt is be kellett vennem belőle, annyira fájt a fejem. Most 13 hetes vagyok és ritkulnak a görcsök.
30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - Demeeri)
2010. dec. 11. 13:38

Én akkor még marokszámra kajáltam a Frontint és a hasonsó nyugtatókat a pánikrohamjaimra... nem tudtam, hogy terhes vagyok...

Aztán nem lett semmi, hálisten...

2010. dec. 9. 13:31
Köszön mindenkinek.A beültetés utáni második napon volt szörnyű fejfájásom.Még a beágyzódás elött,vagy a legelején tartok.Mindenképpen megtartom a fórumon írtakat.Köszike.
28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2010. dec. 8. 22:15

Én nem is mondtam, hogy javasolta.


Csak általában félni szoktak, - pláne első babával - gyógyszert bevenni. Pedig általában azért ez nem annyira éles, mint amekkora palávert vernek körülötte, már legalábbis az 1-2 algopyrin szintig. Persze vigyázni mindig kell... a terhességnél meg mindig bármi lehet...

27. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - 4c1a787e8f)
2010. dec. 8. 22:02

:)


Azt senki sem javasolta neki, hogy addig ne vegyen be gyógyszert, míg a migréntől sugárban ki nem hányta az előző napot is...

2010. dec. 8. 21:58

Szia!


Szerintem elsősorban egy orvost, vagy az orvosodat kérdezd. Minden, amit itt írunk, csak kacsa...


De azért leírom tapasztalataimat ezzel kapcsolatban:


Súlyosan migrénes vagyok, ezért már az első terhességemnél utána kellett kérdezzek a dolgoknak.

Először is mindenki azt mondta, hogy minden gyógyszernek lehetnek nem kívánt hatásai, de ezek általában nagyon ritkák...


Komoly fejfájásnál engedték, hogy bevegyem a Quarelint. Nekem csak ez segített. Terhességem alatt (az elején is) kb. 4-5 ször vettem be. Még kb. 2-3szor Cataflamot. Ezek nem kifejezetten javasoltak, nem cukorkaként szedhetőek, de egy nagy roham meg még rosszabb lett volna.


Szóval szerintem meg a végtelenségig nem szabad húzni. Egy komolyabb rosszullétnek előbb vetélés a vége, mint egy-két csillapítónak, persze az orvos tudtával.


Azután a 3. terhességemnél sokat görcsölt a hasam, és voltam lázas is. Algopyrint azt mindig engedtek szedni, írtak is föl. A görcsökre azt mondták, hogy mindenképpen meg kell szüntetni. Így volt, hogy az algopyrint meg nospát is kellett bevennem, volt, hogy nem is egyet. Ezek mellett folyamatosan szedtem a Salbutamolt...


És született három teljesen egészséges gyerekem. Perze ez nyilván nem az én nagyszerűségemnek, hanem a Jóistennek köszönhető.

2010. dec. 8. 21:57

Itt Ausztriában csak Mexalent tanácsolnak terhesség és szoptatás alatt. Ez egyébként paracetamolos, olyan, mint otthon a Panadol.

De van ismerősöm, aki Quarelint szedett terhesség alatt.


Egyébként az legbiztosabb, ha nem veszel be gyógyszert, amíg csak bírod. Helyette sok folyadék (én sem hittem, de tényleg segít, még a migrénen is, ha nagyon az elején elkapod), pihenés, friss levegő.

2010. dec. 8. 21:55
én próbáltam a paramaxot, de még 6 óra múlva is fájt a fejem:)) Nekem csak a qualerin segít, semmi más. Nekem azt mondta a doki hogy nyugodtan szedjem, mert a gyereknek is sokkal jobb ha az anyja nem szenved. Amúgy pedig semmilyen gyógyszer nem ajánlott, de gondolom ezt te is tudod:)
23. mikicu
2010. dec. 8. 21:43
Algopyrin, de abból is csak fél.
2010. dec. 8. 21:39
algopyrint - ha már nagyon fáj, de ha lehet, húzd ameddig tudod
2010. dec. 8. 21:37
Nekem a tornázás (mozgás) segített. Gyógyszert nem mertem bevenni. Nem is ajánlották.
20. Fuoco
2010. dec. 8. 21:15

paramax


fájdalom és lázcsillapító, kifejezetten ezt ajánlották anno patikában!

2010. dec. 8. 21:13
Nekem rengeteget fájt a fejem, Algopyrint javasolt az orvos.
2010. dec. 8. 21:13
Panadolt lehet, homeos bogyók csak a fejfájás legeslegelején segítenek (egyébként jók).
2010. dec. 8. 21:01
Panadol vagy esetleg homeós bogyó.
2010. dec. 8. 21:00

Tudom nem ez volt a kérdés, de mi van ha valakinek migrénes fejfájása van?

Az mit tud csinálni terhesség alatt?

2010. dec. 8. 20:58

panadol

de szerintem is ha nem muszály, akkor ne vegyél be, csak ha már nem bírod tovább

14. Talian35 (válaszként erre: 1. - Demeeri)
2010. dec. 8. 20:53
Ne vegyél be gyógyszert!
2010. dec. 8. 20:47
Algopyrint nyugodtan!
2010. dec. 8. 20:41
Nekem legalábbis gyakran olyan alacsony volt, hogy fájt a fejem. Algopyrint elvileg nem jó szedni, de újabban már ebben is megoszlanak a vélemények. Szóval ha lehet, inkább semmit ne vegyél be. Nekem a dokim azt tanácsolta, még Panadolt is csak végszükség esetén, ha lázas vagyok.
11. 6b08b99072 (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2010. dec. 8. 20:39

És aki nem is tudja?!


Én a 7. hétben jöttem rá, addig tablettát szedtem nap mint nap...


A doki azt mondta azonnal hagyjam abba, de ebből még nincs baj.

A fiam azóta 3 éves, és makk egészséges.


Jó, lehet ő a fehér holló, és tényleg nagy baj is lehetett volna abból, hogy nem tudtuk és szedtem..

2010. dec. 8. 20:38
Igyál 2 pohár vizet, pihenj, sétálj friss levegőn. Mérj vérnyomást. Ha alacsony, egy nagyon gyenge kávét ihatsz.
2010. dec. 8. 20:31
Én nem vennék be gyógyszert. Ha megteheted inkább sétálj, aludj...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook