Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testedzés a gyermekágy után? fórum

Testedzés a gyermekágy után? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 8. 23:30

általában nem ajánlják 6hónapos korig és nem azért, mert ha izomlázad lesz, akkor megváltozik a tej íze, hanem épp azért nem szabad, mert ilyenkor méreganyagok is szabadulnak fel ami éépen a tejben marad, vagyis azt a babának adod át. egyes hasizomgyakorlatokat(szinte mindegyiket) nem is szabad(na) csinálni 6hóig, mert addigra rendeződnek vissza az izmok, olvassatok utána orvosi lapokban! nekem 4 gyerekem van, és mindegyikkel megvártam a 6hónapot, igaz nehéz volt, mert már alig vártam, hogy elkezdjem...most is 5hónapos lesz a keislányom, de még megvárom a januárt...legalább karácsonykor még "bűntudat" nélkül ehetek sütit és bármit:)....

persze finoman lehet tornázni, de az nem egyenlő a plusz kg-ok "ledobásával", amúgy szerintem meg az első 6 hónapban a gyerek legyen az első, ne a saját önzőségünk...kit érdekel, hogy van rajtunk pár kg felesleg? majd lemegy, ne aggódjatok...

14. Zsönzsi (válaszként erre: 13. - Tandi25)
2010. dec. 8. 14:45
Nemsoká a karodban tarthatod. Garantáltan a világ legjobb érzése lesz:)
13. Tandi25 (válaszként erre: 12. - Zsönzsi)
2010. dec. 8. 14:04

Hát nem lehetett egyszerű... De a lényeg, h most már jól vagytok! :)

Nálunk kislány lesz a jövevény, alig várjuk már, h a karunkban tartassuk. :)

12. Zsönzsi (válaszként erre: 11. - Tandi25)
2010. dec. 8. 13:33

Nekem 11 kg csúszott fel, de ennek nagy része eltérően az általánostól az első trimeszterben. Sajnos a 3. trimeszterben én már fogytam, de a terhességem sajna nem volt normálisnak mondható. Ezért is lettünk korák. A koraszülés miatti borzalmak okán azonban két héttel a szülés után rajtam ehgy dkg felesleg sem volt. Nem a felesleg miatt szeretnék mozogni, ahogy írtam is...

Neked könnyű szülést és egy csodálatos Kismanót kívánok szívből. Fiú v. lány lesz?

11. Tandi25 (válaszként erre: 9. - Zsönzsi)
2010. dec. 8. 13:19

Nagyon édesek vagytok, gratulálok a babához! :)))

Szerintem, ha az orvosod a 6 hetes kontrollon is áldását adja, akkor kezdj neki nyugodtan! Érezni fogod, mit bírsz.

Egyébként sok kiló ment fel a terhességed alatt? Mennyi maradt meg belőle szülés után?

Én +8 kg-nál vagyok a 39. héten.

2010. dec. 8. 13:06

Szia!

Ahogy előttem írták, lehet tornázni! Jó sportmelltartó, és nem meg erőltető gyakorlatok! Arra ügyelj, hogy izomlázad ne legyen, mert megváltozik a tej íze nagyon, és a babádnak nem fog kelleni! Csak ügyesen! Jó egészséget!

2010. dec. 8. 12:44

Szia!


Már megszültem, 6 hetes és 4 naposak vagyunk. A naplómban meg tudsz minket nézni:)

2010. dec. 8. 12:34

Szia! Én szülés után kb két hónappal kezdtem el tornázni, akkor is finoman. Eltelt azért egy kis idő, mire bírtam fizikálisan is.

Arra ügyelni kell, hogy vannak olyan hasizom gyakorlatok pl, amiket nem ajánlott az első pár hónapban csinálni!

Szoptatás alatt is lehet sportolni, nem fog elmenni a tejed, nekem sem ment el, a mai napig van bőven (9 hónapos a kisfiam). Viszont vegyél egy jól támasztó sport melltartót, ez fontos.

Legjobb otthoni dvd-k: R. Réka (van tőle napi 20 perc torna is, ezek viszonylag jól bírhatóak + időd is lesz rá, ha jól beosztod), Béres Alexandra tornái. Nekem nem tetszettek a baba-mama tornák, és a szülés utáni tornák sem.

Sok sikert! :)

7. Tandi25 (válaszként erre: 1. - Zsönzsi)
2010. dec. 8. 12:25

Szia!

A kérdés engem is foglalkoztat, már mindenórás vagyok. :))

Szerintem, ha letelt a 6 hét a dokit áldását adja rá, semmi akadálya. Persze ésszel és fokozatosan, de attól, h valaki szült, szerintem nem kell feladnia minden mást, így a mozgást sem. Ha ésszel csináljuk, nem hinném, h elapad a tej. Különben meg, úgyis érzed, mit bírsz és mit nem. Viszont azt már én is olvastam, h etetés után érdemes tornázni. Egyébként az egyik bnőm 40 kilót "dobott le" szülés után Rubint Réka tornával, ami szerintem elég kemény. Heti 4-5x csinálta és 1 évig szoptatott... Úgyh szerintem hajrá. :)

Te már megszültél v csak most fogsz?

6. 204b456479 (válaszként erre: 5. - Bun Csilla)
2010. dec. 8. 12:24
olyan melltartót kell felvenni, ami tart, lenyomja a cicit, így nem fog rázkódni. Egy jó minőségű sportmelltartó csodákra képes. Atléta voltam, az edzőm szült és futott velünk, nem lett tőle semmi baja.
2010. dec. 8. 12:21
A futás egyáltalán nem ajánlott a mellek miatt!
2010. dec. 8. 12:11
Ha mindenképpen edzeni akarsz, akkor inkább szoptatás után, és ne előtte...
3. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Zsönzsi)
2010. dec. 8. 12:05

Szia!

Én ugyan még nem szültem, de már tervezem h ha tudok, szülés után 6 héttel egyből elkezdek edzeni. Azt mondják, hogy a megterhelő sporttól elapad a tej, de egy kis kocogástól, tornától nem hiszem h elapadna. Régen a gyerekkel a hátukon ástak, kapáltak a nők, mégis volt tejük...sőt...

2010. dec. 8. 11:59
Persze az első mondat kérdés akart lenni. Bocsi, csak gyorsan gépeltem.
2010. dec. 8. 11:58
Ti mozogtatok a gyermekágy letelte után. A nődokim azt mondta, hogy már elkezdhetem, de néhol azt olvastam, hogy szoptatás alatt nem illdomos. Na, de ha sokáig szoptatok, akkor addig ne csináljak semmit a testemmel. Nem mintha ilyen alak-mániás lennék, csak a bezártság miatt megnőtt az igényem egy kis testedzésre. Ti mit csináltatok (aerobic, baba-mama torna...stb.) Én valami itthon DVD-ről végezhetőre gondoltam. Osszuk meg ebbéli tapazstalatainkat...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook