Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik hogy a pap megtagadja a keresztelést? fórum

Létezik hogy a pap megtagadja a keresztelést? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
139. csandi1973 (válaszként erre: 24. - Reno77)
2011. szept. 13. 13:51
Nem mindenhol kérnek a kereszteléshez pénzt, nálunk pl. nem kértek. Keresztszülőnél pedig igenis fontos, hogy meg legyen keresztelve, gyakorolja a vallását (ami házaspárnál az egyházi esküvő is pl. alap - nekem pl. eszembe sem jutott kihagyni). Egy keresztszülőnek igenis tisztában kell lennie azzal, mit vállal.
2011. febr. 16. 15:59

A legtöbb kultúrában a tisztaság nagy erény volt, ez így volt a Biblia korában is. Krisztus halála után is még jó ideig, a hit hirdetői házas emberek voltak, bár Péterről is írja a szentírás, hogy otthagyta a feleségét és az anyóság...

A későbbi időkben viszont amikor elkezdődtek a keresztényüldözések, egyre több hithirdető vállalta az egyedüllétet azért, hogy ne tegyen ki ártatlanokat a szenvedésnek. Ezért ami először csak mintegy "önkéntes" volt, később vált kötelezővé. A milánói rendelet Kr. sz. u. 313 után sem változott meg a helyzet lényegesen.

Így alakult ki a cölibátus fogalma. Maga a szó nőtlenséget jelent, amely nem ugyanaz, mint a szerzetesi tisztaság. Keresztelő szent János pl. a kumráni közösséghez tartozott először, ők szó szerint tisztaságban éltek, de ugyanez vonatkozik pl. a hindu szerzetesekre is. A Dalai láma nőtlenségét furcsa módon senki nem kérdőjelezi meg, sőt, nagy sértésnek számít...


Hogy miért ragaszkodik ehhez a közel 1400 éves hagyományhoz a Vatikán? Az egyik magyarázat az, hogy "osztatlanul" szeresse Istent és az egyházat. Mert vannak mindig emberek, akik lemondanak a házasságról isten országáért.

Modern kifejezéssel akár azt is mondhatnánk, hogy "szinglik"... :(

Ez korántsem olyan kardinális kérdés, mint amilyennek kívülről látják. Akár egy tollvonással eltörölhető lenne az egész, bár sok etikai-erkölcsi-jogi kérdést, problémát vetne fel, bár nem megoldhatatlan.

Az ember így vagy úgy, törekszik a transzcendentalitásra.

Ők ezt tudatosan vállalják, erre készülnek a hosszú főiskolai, egyetemi éveik alatt.

137. pteri (válaszként erre: 134. - A14deb9047)
2011. febr. 16. 11:31
Köszi a magyarázatot. Láttam máskor is, Te értesz ezekhez a dolgokhoz. Szerinted nem butaság a cölibátus? Úgy értem, attól, hogy egy papnak családja van, ugyanolyan lelkiismeretesen tudná szolgálni az egyházat és vezetgetni a nyáját. Ez a bibliában sincs leírva, hogy miért kötelező így lennie. Tudok kis falvakban olyan papokról, akinek a házvezetőnőjéről vagy nála lakó távoli nőrokonáról mindenki pontosan tudja, hogy nem alkalmazott és nem rokon, mégis minden híve szereti, tiszteli és nem is megbocsátja, hiszen eleve nem ítélik el azért, mert ő is ember. Miért ragaszkodik ehhez a Vatikán? Ma már az egyházi birtokokat sem kell védeni, nem értem.
2011. febr. 16. 10:50
Pejoratív kifejezés arra a felszentelt papra, aki valamilyen ok miatt távozott a klerikusi állapotból.
135. capuccino77 (válaszként erre: 133. - Pteri)
2011. febr. 16. 08:47
:) Szia! Mit értesz az alatt, hogy "kiugrott"? :)
134. a14deb9047 (válaszként erre: 132. - Capuccino77)
2011. febr. 15. 19:06
Azt hiszem, ő ún. "nős diakónus", aki szintén hittudományi főiskolát végzett. Taníthat, igeliturgiát végezhet, áldoztathattemethet, egyéni megbízás szükség szerint keresztelhet (elvétve...), de nem mutathat be szentmisét, a bűnbánat szentségét és a betegek kenetét/szent útravalót nem szolgáltathatja ki.
133. pteri (válaszként erre: 132. - Capuccino77)
2011. febr. 15. 17:38
Ez egy kiugrott katolikus pap?
132. capuccino77 (válaszként erre: 131. - A14deb9047)
2011. febr. 14. 18:28
:) Nálunk kettő is van! Az egyik a hitoktató, aki anno az első kettő lányomat keresztelte, Ő tartja az oviban, suliban a hittanórát, már nem keresztelhet, valamiért letiltották, mert hogy Ő végül is nős, 4 gyermeke is van :), és most már az Atya keresztel, de pl. mindketten részt vesznek a felnőtt felkészítésen. Nagyon bírom Őket. :) Nagyon közvetlenek, kedvesek. :)
131. a14deb9047 (válaszként erre: 130. - Capuccino77)
2011. febr. 13. 21:59
Mélységesen egyetértek! De azt sem, hogy "a pap is ember"... Sajnos, tudomásul kell vennünk a gyengeségüket, betegségüket; de higgyünk abban, hogy sok-sok rendes, szolgálatkész, kedves, emberszerető lelkipásztor van körülöttünk.
2011. febr. 12. 17:31
Ja és egy pap nem mondhatja senkinek, sőt egy "sima" ember sem, hogy "Isten megbüntet"! Nehogy már Ő döntse el Isten nevében a dolgokat. Isten csak azt a bűnt nem bocsátja meg, amiért nem kérünk bocsánatot! Minden egyebet igen, ha tiszta szívből megbánjuk. :)
2011. febr. 12. 17:26
Hát igen, hallottam már ilyenről! :( "Engedjétek hozzám a gyermekeket, mert az ilyeneké a mennyek országa!" Nálunk hála Istennek így gondolkodnak a katolikus templomban. :) Sőt a felnőttek megkeresztelkedésére is nagy figyelmet fordítanak! :) Én is most vagyok katekumen. :)))
128. pteri (válaszként erre: 127. - D89d9f2f77)
2011. febr. 5. 09:29
Szemetek! Nekem azért sikerült másik településen megkereszteltetni a sajátjaimat, mert csak kiadta a keresztlevelemet a mi ...... plébániavezetőnk, amit lefénymásoltam, és egy kis faluban a kedves pap bácsi örült, hogy keresztelhet. Bár azért elmondta, hogy összeházasodhatnánk, sőt felajánlotta, hogy az Apukát is szívesen megkeresztelné. De nem erőszakoskodott, csak szépen beszélt, mint minden IGAZI papnak kellene.
127. d89d9f2f77 (válaszként erre: 115. - Pteri)
2011. febr. 5. 08:11
Köszi!ezt én is próbáltam hogy ott ülök nem adja ki és kész!Már az én fiamat se hajlandó megkeresztelni.
2011. jan. 23. 21:40

Minden szülőnek-családnak szíve-joga olyan vallásban/kultúrában nevelni a gyermekét, amelyben ő maga is ismer.

A 30 éves Jézus is megkeresztelkedett a Jordán folyó vízében... pedig 8 napos korában már felvették "Ábrahám közösségébe".

125. 99c6cef036 (válaszként erre: 2. - D89d9f2f77)
2011. jan. 23. 19:17
nyugodj meg semmi problema,a gyermekkeresztseg nincs benne a bibliaba,csak a papok hulyitik az olyanokat akik nem olvassak a bibliat,es ezt kihasznalva jo penzeket vagnak zsebre es hizlaljak magukat.
2011. jan. 23. 14:51
Ismerek több papot, aki megkeresztelné, csak másik egyházmegyében vannak ...
123. a14deb9047 (válaszként erre: 122. - Monis29)
2011. jan. 23. 14:43
A keresztelés szentségének kiszolgáltatását megtagadni nem lehet különösen nem egy kisgyermeknél!!!! még akkor sem, ha a szülők nincsenek akár polgárilag, akár egyházilag összeházasodva.
122. Monis29
2011. jan. 23. 14:30

Szia Zsóka54!


Köszönöm a segítséget!

Szóval mindenki meg van keresztelve, a szülők és a leendő keresztszülők is, én pedig elsőáldozó is voltam.

Szóval, lényegében megfelelnék az elvárásoknak, mégis szemtől szembe megtagadták a kisfiam megkeresztelését. Már elkeseredésemben azon is gondolkozom, hogy áttérünk református hitre, ott rugalmasabbak és a házasság hiánya miatt nem úgy tekintenek a fiamra (akire sokat vártunk és nagyon akartuk), mint aki "becsúszott", én pedig nem az útszéli ringyókkal vagyok egyenértékű.

121. a14deb9047 (válaszként erre: 120. - A14deb9047)
2011. jan. 23. 14:09
Szívesen segítek minden lehetséges információ megadásában!!
120. a14deb9047 (válaszként erre: 119. - Monis29)
2011. jan. 23. 14:05
Legalább egyikőtök meg van keresztelve?
119. Monis29
2011. jan. 23. 12:04

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. A párommal nem vagyunk házasok, viszont a falunkban és a környéken a papok megtagadták a kisfiunk megkeresztelését emiatt. Tudnátok segíteni, hogy Fejér, illetve Tolna megyében vagy Budapesten hol találhatnánk olyan római katolikus papot, aki ezt mégis felvállalná. Már sok helyen voltam itt a környéken és már nagyon elkeseredtem az állandó leszúrások miatt. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy a mai világban miért fontosabb az esküvő megléte, minthogy egy kisgyermeket megkereszteljenek? :(


Előre is köszönöm!

További szép napot! :D

118. Tücke
2010. dec. 17. 18:55
hát ha nem lenne a technólógia sok ember a szülőszobában maradna sok gyerek anyanélkül nőne fel és nem azért mert eldobta magától a gyereket. sok nő a várrandósság ideje alatt a technológiának köszönheti hogy nem vetélt el esetlegesen a 10dik próbálkozás utrán mert volt valaki aki értette a dolgát és végre lehet gyermeke az adott párnak....
117. a14deb9047 (válaszként erre: 114. - 342bae44d8)
2010. dec. 17. 16:37
Nincs még unokám, a fiam nem házas. Én még egy másik generáció vagyok; nekem ezek a technológiai megoldások olyan idegenek.
116. pteri
2010. dec. 17. 13:47
Nem olvastam minden hsz.t el, jav.
115. pteri (válaszként erre: 2. - D89d9f2f77)
2010. dec. 17. 13:46
Nem olvastam el , de én is így jártam. Én felvettem a pléhpofát és közöltem, hogy az igazolásra szükségem van, és csak ültem tovább a széken. Erre a plébános 40 perces beszéd után kiadta és még megfenyegetett, hogy Isten megbüntet. Mondtam neki, hogy én betartom a tízparancsolatot és tisztességesen élek és a keresztlányomat is csak jóra fogom tanítani, de ehhez nem kell minden misén a templomban ülni, ez lelki dolog. Persze ezután a saját gyerekeimet se keresztelte meg, de a keresztlányom papja minden további nélkül vállalta.
114. 342bae44d8 (válaszként erre: 110. - A14deb9047)
2010. dec. 17. 13:42

az az ő döntésük, hogy vállalják e idegen spermával vagy petesejttel.

így is úgy is perticsészében kezdi a gyerek az életét...és akkor mi van? És aki eldobja a gyerekét? És egy szerető család örökbe fogadja?

Ne haragudj de nem tudlak megérteni. Nem tudom, hogy van e már unokád, de ha kiderülne, hogy a fiadnak nem lehet természetes úton gyereke akkor is ezeket mondanád? Vagy netán a feleségének? lemondatnád őket a szülői szeretet érzéséről????

113. marduk
2010. dec. 17. 12:56
És ez legyen a legnagyobb baj.Nálunk a kis unokám aki nincs 3 éves se olyan leukémiája van ami ritka és csontvelő átültetéssel jár.Itt a lélek is szerepet játszik.A szülői magatartás sokat számít.Szerintem nem léyeges keresztelik e vagy nem a gyereket ha mellette szarházi a szülő
112. marduk (válaszként erre: 97. - A14deb9047)
2010. dec. 17. 12:50
Sziasztok.Erre indok a szülő jár e templomban ha nem kizárja a keresztelés lehetőségét,itt falun,de a városban megkeresztelik a gyereket.Ván olyan is amelyik gyerek nem jár hittanra és templomban 1szer is hiányzik nem lehet 1 áldozó.
2010. dec. 17. 12:34

Naná, hogy létezik! Az én unokámat se akarta. Az egyiket azért nem, mert nem is élt az apja ( a lányom 3 hónapos terhes volt, mikor baleset érte), a másikat azért, mert nem házasságban született ( két különböző pap volt). De abban egyetértettek, hogy mivel egyik lányom sincs megkeresztelve, a gyerekeiket se keresztelik meg! Ennyit a papokról...

Igaz, én kérdeztem a lányaimat, hogy miért olyan fontos nekik a keresztelő, mindkettő azt mondta, nem neki fontos, hanem az anyósnak...

110. a14deb9047 (válaszként erre: 109. - 342bae44d8)
2010. dec. 17. 10:46

Igen, vannak. Egyébként nem vagyok ellene a programnak, csak az nem tetszik, amikor idegen férfival termékenyítenek. Mert ha én szeretek valakit, akkor az Ő szemét, az Ő haját, tehetségét,(stb.) szeretném viszontlátni, nem pedig egy ismeretlenét még akkor is, ha a nagyszülők tulajdonságai is jórészt megjelennek a kisbabán később. Szóval bennem ez a gondolat motoszkál mindig... Szabad-e gyermeket így és mindenáron???

Amikor a szerelem gyümölcsének a kezdete nem az anyai öl, hanem egy Petri-csésze. (És itt Madách Falanszter-jelente ugrik be(legalábbis 31 év után): a technológia...) Mennyi éveken át húzódó testi-lelki szenvedés/tortúra után születik meg mégis?

Csodálatos dolog egy kisbabát kihordani, megszülni és látni, amit fejlődik.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook