Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valamilyen halálközeli élményed? fórum

Volt már valamilyen halálközeli élményed? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 16. 14:54

Igen. Még gimnazista koromban. Egyik este nevetgélve telt az este a kollégiumban, mígnem elérkezett a villanyoltás ideje. Akkor mondtam a többieknek, hogy én olyan rosszul vagyok, hogy nem tudok elmenni az én ágyamig. Szerencsére össze volt tolva azzal, amin éppen ültem. Eldőltem és átgurultam a saját helyemre. Ez is nagy fáradtságot okozott, azonnal elaludtam. Azt álmondtam, hogy egy láthatatlan létrán kapaszkodom felfelé. Már majdnem elértem a tetejét, amikor megláttam, hogy ott római számmal ki van írva egy ötös (V.). Közben olyan feketeség vett körül, hogy olyat még az életben nem láttam és tapasztaltam. Körülöttem ismerőseim lelkét éreztem, szavak nélkül beszéltem hozzám és követtek a létra mellett felfelé. Szinte ők vezettek, hívtak fel. Valami nagyon kellemes zenét is hallottam, de hangszert nem tudtam felismerni benne. A létra tetején, a római szám mögött egy vakító fehér foltot pillantottam meg és akkor éreztem egy hatalmas megkönnyebülést. Azt éreztem, hogy most már "otthon" vagyok és semmi rossz nem érhet. Ekkor ébredtem fel. A két barátnőm, akik - utólag mondva - szerencsére késő estig kint voltak tanulni, mellettem álltak, a többiek egy kicsit hátrább, de mindenki fenn volt és égett a villany. Állítólag az volt az első mondatom, hogy "Gyerekek, én meghaltam." Akkor mesélték el, hogy én hörögtem, mint aki haldoklik. Alig mertek felébreszteni, úgy megijedtek. És közben kapszkodtam valahova felfelé, mint aki létrát mászik. Elmeséltem az "álmom" otthon a szüleimnek és a testvéremnek is. Kb. két hét telt el, amikor a tesóm rohan be a szobámba, hogy most volt a tévében Elvis Presley-ről egy film. Valaki azt állította, hogy beszélget vele a halála után és Elvis azt mondta neki, hogy az ötödik dimenzióban van. Elég érdekes!

Azóta nem félek a haláltól, csak a módjától. Mindenkinek el kell egyszer menni. Jó lenne, ha ez gyors és fájdalommentes lehetne. Utána csak csupa szép és jó vár ránk.

2009. okt. 11. 02:30
Igen, egy visszérműtétet követően, 20 éve. Már túl voltam mindenen, emlékszem, keserű teát kortyolgattam az ágyban hosszú szívószálon - egyszer csak zsibbadni kezdett a kezem, majd nem akartam levegő kapni - már nem tudom, meg tudtam-e még nyomni a vészcsengőt, vagy hörögtem valamit és más nyomta meg helyettem - de miközben elúszóban volt előlem a világ, sokan kezdtek el nyüzsögni hirtelen körülöttem. Kaptam egy nagy injekciót és hamar rendbe jöttem. Azt mondták, allergiás lehettem a kapott infúzió vivő anyagára...
2009. máj. 24. 10:39
Volt többszőr is.
2009. máj. 24. 09:57
Igen volt.Öt hónapos terhesen.heves szív dobogás nem kaptam levegőt.Be is fektetek a belgyógyászatra.Nem kívánom senkinek.Borzasztó élmény volt!
2009. máj. 23. 22:29
Volt pár éve egy autóbalesetem.Nem én vezettem és azóta félek mindig ha nem én vezetek.Buszon,taxiban vagy ismerős autójában.
2009. máj. 23. 21:46
Szerencsére még nem volt.
2009. máj. 23. 03:36

Sziasztok!

Még most is megvisel amit tegnap mondott az ismerősőm..Egy pillanat alatt elájult...Láttam hogy eszméletlen....Mentőt hívtak...bevitték a kórházba....Ma felhívtam.

Ezt mondta: Nagyon megijedt,szúrt a mellkasa, elájult, és vakító fehér fényt látott.

A másik ismerősőmmel nagyon aggódtunk miatta, szegény még sírt is mellettem...Azt mondta hogy olvasott cikket erről a fehér fényről és állítólag ez a halálból való visszajövetelel volt. Úristen akkor lehet hogy nem sok kellett hogy meghaljon?

Hozzáteszem amikor elájult az ismerősőm, valami megmagyarázhatatlan ok miatt úgy éreztem hogy lehet hogy meg fog halni...hogy nem fog visszatérni, kissé el is pityeredtem...Aztán felhívtam még aznap az apját és kiderült hogy csak a kórházban tért magához.

2009. ápr. 6. 20:42
Volt, többször is
30. Juca78
2009. jan. 18. 10:14

Volt

Majdnem megfulladtam.

Nem volt alagút, de 1 nagy fehérséget láttam, és 1 régi ismerősöm, aki igazából 13 évesen az első nagy szerelmem is volt,(autóbalesetben meghalt ha jól emlékszem 96-ban) odajött hozzám, megfogta a kezem, és azt mondta elvisz 1 csodálatos helyre, és elindultunk a fehérség felé.

Egyszercsak megálltam, elmondtam neki, hogy nekem van 1 kisfiam, akit fel kell nevelnem. Ő megértette, én elengedtem a kezét, és meg nem lehet mérni mekkora sebességgel zuhantam vissza a testembe, majd levegő után kapkodva ijedtem fel..

2009. jan. 17. 11:43
igen volt
2008. okt. 18. 07:07
Igen volt egy autóbaleset kapcsán akkor azt hittem meghalok!
2008. okt. 18. 01:54
Hogy ki hisz, ki nem hisz benne, az magánügy. Mivel -itt- senki nem él örökké, mindenki meg fogja tapasztalni. Én örülök hogy előbb részem volt benne, nem félek többé a haláltól, és TUDOM hogy az nem a vég. Sokkal inkább a kezdet.
26. Csipkerózsika (válaszként erre: 12. - Padma)
2008. okt. 18. 01:50

Egyetértek veled. Nekem volt "igazi" halálközeli élményem, mégpedig egy olyan időszakban, amikor piszkosul szenvedtem, és jó lett volna ha vége az egésznek.

Az élmény olyan megnyugtató, gyönyörű és szeretettelteli volt, hogy új reményt és életkedvet kaptam tőle. Mintha újjászülettem volna akkor. Máig örülök hogy nem haltam meg.

2008. júl. 15. 17:50
jo parszor..de en mindig tulelem...ezek szerint...taborba voltunk emeletes agyak...en az emeleten aludtam..mellette regi fas kalyha a tetejere fa hasabok voltak rakva..a baratnommel ossze vesztunk..de azert megkert hogy aludjak lent mellette mert egyedul fel...hat mellette aludtam...ejjel kigyulladt a kalyhan a fa...es fust volt..amikor felebredtem nagyon csipte a torkom a fust...es gyorsan kirohantunk a szallobol...megmenekultem....erdekes hogy ossze vesztunk de megis lehivott az osztalytarsam hogy mellette aludjak...egyetlen emeletes agy volt a szobaban,...es ott az emeleti resz az enyem volt...ha akkor ejszaka fenn aludtam volna most mar nem irhatnek....ez az egyik a sok halal kozeli elmenyemhez...
2008. júl. 12. 08:38

Igen. Egyszer egy karambol miatt. Bár nem gondoltam rá, hogy meghalok, amikor láttam, hogy neki fog csapódni az autóm a teherautónak. "Hát most miért???" Ez volt a gondolatom. Hál' Istennek túl nagy bajom nem lett. Zúzódás, agyrázkódás...

Aztán meg azért, mert elnézték a vakbélgyulladásomat (vírusnak és petefészek-cisztának), és napokig éltem iszonyú kínok között perforált vakbéllel, s a csodával határos módon megmaradtam. Nem "klasszikus" halálközeli élményem volt ekkor sem, inkább csak az, hogy a saját ravatalomon fekszem, és már minden nyugodt és tiszta. (Egyáltalán nem félek a haláltól. De azért még itt szeretnék maradni, mert van még dolgom. :)

23. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - E71af41436)
2008. máj. 10. 09:56
Amíg meg nem tapasztalod a saját bőrödön, nem is fogsz.
2008. máj. 10. 09:52

Sziasztok! Én nem tudok úszni (csak úgy, ha leér a lábam, de az ugye nem igazi:), s gimiben a barátnőm mondta, hogy ő majd most megtanít, mikor egyszer elmentünk osztályostól a strandra.

A medence közepére beúszott, s mondta, hogy tempózzak oda hozzá. Én hülye, meg is tettem, nem gondolva arra, hogy ott már mély a víz. Hát, gondolhatjátok, mikor ráeszméltem, hogy nem ér le a lábam.... tényleg elkezdtem süllyedni, csapkodni magam körül. Persze a barátnőm próbált kimenteni, de én tisztára úgy viselkedtem, mint egy valamirevaló fulladó, mert mindenébe kapaszkodtam, így a végén már őt is húztam lefele. Persze senki nem volt a közelben.

Volt egy pillanat, amikor annyira lemerültem, hogy hirtelen egy fehér-arany színű "folyóson" találtam magam, amit nagyon kellemesnek írnék le és hivogatónak. Na, abban a percben lepergett előttem az életem, méghozzá, képkockákban, mint a diafilmeken van, úgy. Ennyi év távlatából azt mondanám, hogy nagyon érdekes jelenség volt.

Aztán hirtelen, mintha visszalökött volna valami, megint a medencében "ébredtem fel", továbbra is fulladozva, s valaki húzott kifele. Egy fiu osztálytársunk tempózott felénk, azt hitte, hogy birkózunk, így csak pár másodperc múlva avatkozott közbe, de utána kihúzott a partra. Ezúton is köszönöm neki! Meghatározó élmény volt.

21. KIKY
2008. máj. 7. 09:06
igen, majdnem belefulladtam a Bodrogba (13 évesen)
2008. márc. 24. 12:54
volt, kicsinek, amikor majdnem mocsárba fulladtam... beleestem, megijedtem, elkezdtem vergődni, és egyre mélyebbre süllyedtem... aztán már cska a fél fejem látszott ki, meg az egyik kezem... és a számba is beleömlött a sár... és elvesztettem az eszméletem félig meddig. és a legdurvább az volt az egészben, hogy miközben féltem, egy idő után arra gondoltam, hogy milyen szép ez a mai nap....a mázlim az volt, hogy valaki kihúzott... asszem anyu. :D de sose felejtettem el teljesen, és az álmaimban mai napig visszajön.
2008. márc. 22. 22:33
SZERENCSÉRE NEM VOLT!
2007. dec. 22. 16:14
soha
2007. dec. 22. 16:13

14 éve vezetek minden éjjel,hát most mit mondjak?


volt pár fura helyzet,bár az lehet,hogy az nem az volt

2007. dec. 22. 15:22
igen.Több is.
2007. okt. 8. 16:15
nem
2007. okt. 5. 07:32

A harmadik szülésem után magamra hagyatva lett egy olyan intenzív atoniás vérzésem,( ellazult a méhem és ömlött a vér belőle) hogy mire észrevették, már nem volt vérnyomásom és tudatom.

Alagutat meg fényt meg ilyeneket nem láttam, csak annyit éreztem hogy nagyon jó és kellemes közegben lebegek súlytalanul, illetve olyan volt mintha valaki ringatott volna, szóval abszolút kellemes és megnyugvást jelentő élmény.

Bár visszahoztak, a haláltól azóta nem hogy nem félek, de még intenzívebben vágyom "odaátra", mint előtte. És hálás vagyok a sorsnak, hogy ezt megtapasztalhattam, mert előtte rettegtem a halálnak még a gondolatától is.

13. Rozália (válaszként erre: 12. - Padma)
2007. okt. 5. 04:59

Köszi, legalább jót mosolyogtam a történeten...:)

Te is elmehetnél ilyen "gurunak"...:)

12. Padma (válaszként erre: 9. - Rozália)
2007. okt. 4. 23:03

Sajnálom, hogy ilyen rossz hangulatban vagy. Egyszer láttam egy hülye amerikai filmet, egy vígjáték volt, Eddie Murphyvel, ha jól emlékszem a címére Szentfazék. Volt benne egy jelenet, amire azóta is emlékszem. A pasi egy szélhámos gurut alakít, akit felkapnak a hollywoodi körökben, divat lesz őt meghívni partikra, ahol olcsó bölcsességekkel szórakoztatja a társaságot. Az egyik partin egy igazi esettel kerül szembe, egy pasas nem mer repülőre ülni, és mindenki tőle várja, hogy meggyógyítsa. Szuggerálja a pasast, képzelje el, hogy felszáll a repülőre, szép idő van, nem történik semmi... aztán felemelkednek, alattuk a felhők, gyönyörű az idő, semmi baj nincs... most hirtelen érzi, hogy a szél megbillenti a gépet, rázkódik a repülő - itt az ember azt gondolja, hogy úgy fogja folytatni, hogy de lám semmi nem történik, szóval nincs mitől félni. De hirtelen ötlettel nem ezt mondja, hanem hogy...a gép egyre jobban rázkódik, a stewardessek mosolyogva nyugtatják az utasokat, hogy csak egy kis turbulencia, de hirtelen zuhanni kezdenek és a gép végül becsapódik, mindenki meghal... de most érzi, hogy a halálban semmi félelmetes nincs. - A pasi magához tér, és elmúlt a félelme a repüléstől.

Bocs a témába nem illő hozzászólásért, de hátha segít neked a történet - miért ne szabadulhatnál meg a félelmeidtől, a szorongásodtól és örülhetnél az életnek amíg lehet, ha már egyszer úgyis lemondtál róla?

2007. okt. 4. 10:08
Nekem is volt. Szintén autóbaleset. Csak nem a kocsiban ültem hanem engem ütöttek el.
2007. okt. 4. 07:54
Bocs, tudom, nem erről szól ez a topik... ma különösen nincs jó napom és kibukott belőlem. Ne hari...:(
9. Rozália (válaszként erre: 7. - Padma)
2007. okt. 4. 07:53

Nem egypetéjű ikrek. Lackó külsőleg az anyukájára hasonlít, Bence az apukájára. Belsőleg azonban pont fordítva van. Mégis, Bencére mondjuk azt, hogy a "mi fajtánk". Apukája szerint rám hasonlít...:) Lackó bújósabb, kedvesebb, Bence sértődős, de jószívű. Lackó 1 perccel idősebb, nagyobb súllyal (30 dkg) született, de Bence is 3003 gramm volt, alkatilag kisebb. Most Bence már fél fejjel magasabb Lackónál... Ámbár, amikor ez az álmom volt, még kicsik voltak, olyan totyisok.

Mindenesetre nagyon sokat gondolok erre az álmomra, vagy minek nevezzem. Azóta többször voltam altatva, de mindig ott volt a fohász: - Istenem, csak most ne ébredjek fel.

Hülyének találhattok, lehet, hogy az is vagyok - ki nem az? - de a betegségeimből adódó lelki problémáimon nem kerekedik felül semmi. Hogy család, hogy unokák... Semmi. Várom, hogy leteljen az életem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook