Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol tudok Pesten Shea vajat venni? fórum

Hol tudok Pesten Shea vajat venni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 6. 23:41

nekem nem csípi ki a szódabikás sheavajas...

Egyelőre nem keresek másikat :-)))

40. obeus
2012. máj. 6. 08:46

Én is próbáltam a szódabikarbónát, mondjuk én csak úgy használtam, hogy vékonyan bekentem a hónaljamat sheával és rá a szódabika.

Nagyon hatékony, szaladgálós nap után sem volt semmi izzadságszagom! Viszont többen mondták, akinek érzékeny a bőre, annak kicsipheti. Hát persze, hogy nekem is kicsipte, pedig nagyon bevállna.Te próbáltál már valamilyen alumentes deot? Most van egy illóolajos, de kb. 3-szor kell vele befújnom magam, hogy hasson.Azért 1-1fontos napon bevetem a szódabikát, akkor tudom hogy egész napra illatos leszek:))

2012. máj. 5. 00:38

Waoh, egy friss hír! Köszi, Obeus!


Vettem tömbben, hogy tiszta, finomítatlan legyen, és 10 dekánként megvették tőlem a kolleganőim... egy ilyen 10 dekás adag 660 forintra jött ki: nekem maradt 20 :-))))

Stiftet kevertem belőle (szóda-bikarbónával) - nekem bejön. Még kísérletezem, hogy mennyit rakjak fel belőle...

38. obeus
2012. máj. 4. 15:02

Sziasztok!

Én is használok shea vajat és imádom!Már kutyultam belőle testápolót, meg arckrémet is:)Télen nagyon jó volt az arcomra is, nappalra is kentem vékonyan, most már csak éjszakára használom.Most a kókuszvajat akarom kipróbálni, állitólag az könnyebben beszívódik.

37. 518baa96c3 (válaszként erre: 26. - Caterina85)
2012. febr. 19. 15:34

sziasztok,

Caterina, lehet, hogy ilyet Herbáriában 1116 forintért láttam?

36. pique
2011. máj. 7. 12:59

sziasztok!

vaterán nézzétek meg én ott vettem afrikai fekete szappannal együtt (úgy még hatékonyabb)... pár napja használom, meg vagyok elégedve.

35. kati_1975 (válaszként erre: 33. - Kecsbog)
2011. ápr. 6. 16:46
szia, én rendszeresen használok shea vajat. érdekelne, hogy mennyibe kerül az a shea vaj, amiről te írtál. tényleg finomítatlan?
34. emagdi (válaszként erre: 33. - Kecsbog)
2011. ápr. 3. 07:54
egy baj van a gyógyszertárival: elég rossz minőségű, finomított (hőkezelt). ártani nem fog, de használni sem biztos :(
2011. ápr. 3. 07:52

Sziasztok!

Elárulok egy titkot:

bármelyik gyógyszertárban meg lehet rendelni ,kb féláron!1-2 nap alatt beszerzik!100% shea vaj,én hétfőn megyek érte,megrendeltettem.

32. globus (válaszként erre: 31. - Jyve25)
2011. márc. 31. 22:50
Az eltelt időben rendszeresen használtam a terméket, hááát...nem vagyok annyira elragadozva tőle :) Nem állítom, hogy megártott, de akkora csodákat nem végez, mint amiket írnak róla.
31. jyve25 (válaszként erre: 25. - Globus)
2011. márc. 31. 22:43
A shea vaj tényleg nagyon jó hatású. Afrikában, ahonnét származik a népi gyógyászatban kúraszerűen, gyógyászati céllal alkalmazzák. De tudok egy krémet, ami a 100%-os finomítatlan shea vaj alapú és mindennapi használatra alkalmas natúr kozmetikum. Mananut arckrém, gyorsan beszívódik, pedig érezhetően elég tömény. Még új a piacon, de szerintem hamar felkapják.
30. emagdi (válaszként erre: 29. - Globus)
2011. jan. 14. 19:42

azért a finomított shea is jó, biztosan jó hatása lesz a bőrötökre!!

csak azért írtam, hogy ha esetleg legközelebb vesztek újra valahol, akkor figyeljetek arra, hogy inkább ne finomítottat, hanem nyerset vegyetek, az még jobb.

29. globus (válaszként erre: 26. - Caterina85)
2011. jan. 14. 19:35
Enyém is ugyanilyen :) Ez biztosan finomított.
28. globus (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2011. jan. 14. 19:34
Felét átdolgoztam: olvasztás, illólaj, hűtés- kikeverés módszerével. Most jobb állagú lett, de sajna, az alapminőséget nem lehet előre tudni. Lefóliázott csomagolásban árulták.
27. emagdi (válaszként erre: 25. - Globus)
2011. jan. 14. 17:12

az a jobb, ami sárgás színű, mert az finomíttatlan.

kissé büdös is (vagy hát furcsa szaga van), de én pl szoktam hozzá illóolajat keverni és akkor már nem érezni:)

igen, az állaga nyersen általában kemény.


mivel több helyen termelnek sheát, ezért a vaj is más és más.

arra kellene törekedni, hogy ne legyen finomított amit vesz az ember (meg kell nézni hogy sárgás-e, illetve van-e szaga)

2011. jan. 14. 17:09

Sziasztok!


Én a Lehel téri piacon vettem, kevesebb, mint 1500 ft volt. A felső szinten van egy biobolt, és ott lehet kapni, asszem, hogy a posta mellett van. Az Árkádban én is kerestem, de a bioboltban nem volt.

Így néz ki: (a narancssárga tégelyes)

[link]

25. globus (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2010. dec. 30. 21:55
Végül felszívta, azt hiszem, én is az éjszakai pakolás módszerét fogom követni. Ha jól értelmeztem, többféle minőség lehet, az enyém inkább fehér, és eleve kissé grízes, képeken viszont láttam teljesen kemény állagút. Tenyérben eldörzsölve remekül olvad.
24. emagdi (válaszként erre: 23. - Globus)
2010. dec. 30. 16:58

igen, jó a hidegen sajtolt (extra szűz) olívaolaj is, csak mivel az elég zsíros, nehéz olaj, ezért a végeredmény is "nehezebb" lesz.

igen, én is hallottam, hogy van aki habverővel felhabosítja, biztos jó módszer, én még nem próbáltam:)


elvileg be kell, hogy szívja a bőröd, de lassabban, mint ahogy a "gyári" krémeknél megszoktuk.

én éjszakára szoktam ilyen vajakkal kenni az arcom, nappalra csak ritkán (de mondjuk nekem egyébként is inkább zsíros a bőröm, tehát lassabban szívódik fel a vaj)


igazából szerintem érdemes kísérletezni, egyszerre csak kis mennyiséget keverni, és akkor meglátod hogy mi válik be neked a legjobban. :)

23. globus (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2010. dec. 30. 16:52

A hagyományos étkezési olívaolaj jó?

Nem kell mixelni? :) Ilyen receptet is találtam, habos eredményt garantál.

Felkentem az anyagot a'la natur, kicsit zsíros tapintású maradt az arcom (kb. egy órája).

22. emagdi (válaszként erre: 20. - Globus)
2010. dec. 30. 16:41
illóolajoknak pedig elvileg mindnek van bizonyos hatása, nézd meg hogy melyik bőrtípushoz kb miket ajánlanak (google), illetve hogy neked melyik illat ami tetszik (ezt a boltban el tudod dönteni) :)
21. emagdi (válaszként erre: 20. - Globus)
2010. dec. 30. 16:39

felolvasztod gőz felett a shea vajat (mint a csokoládét szokás). olyan állaga lesz, mint az olajnak. ekkor tetszés szerint keverhetsz hozzá egyéb növényi olajakat, vagy illóolajokat.

összekevered, tégelyekbe öntöd, aztán hagyod kihűlni. minél több szobahőmérsékleten is folyékony olajat keversz hozzá, annál lágyabb lesz a végeredmény.

ennyi:)

20. globus (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2010. dec. 30. 16:21
Szia, te már kevertél ki lágyabb formulát? Hogy értik azt, hogy bőrtípusnak megfelelő illóolajat adunk hozzá? Találtam egy fagyasztásos eljárást is, félek belevágni, nehogy elbarmoljam az alapanyagot :D
2010. dec. 8. 21:58

Én a neten böngésztem, több is van, ami ugyan első ránézésre webshop, de pl. ha belemész az oldalba, látható, hogy boltjuk is van. Csak szinte hónapról hónapra változik, épp ki és hol árul s.vajat.

Én lábkrémet készítettem a páromnak belőle. A számra kakaóvajat használok, az is szuper :)

18. Gubóka (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2010. dec. 8. 21:15

en is ilyesmire gondoltam, köszönöm :)


alig várom h csináljak egy "labellot" magamnak :))

17. emagdi (válaszként erre: 12. - Gubóka)
2010. dec. 8. 20:33

annyival több krém jön ki belőle, amennyivel több olajat teszel hozzá:))

nem egy bonyolult fizika:))


s minél több olajat teszel hozzá, annál lágyabb lesz a krém. (neten találsz infókat, hogy miket érdemes hozzákeverni. amúgy ugyanúgy kell olvasztani gőz felett, mint pl a csokoládét. vigyázni kell, hogy ne melegedjen túl, mert akkor grízesen fog megszilárdulni)


és tényleg nagyon sokáig elég :)

16. zsanci79 (válaszként erre: 15. - Egyed Judit)
2010. dec. 8. 20:04
Amit belinkeltem, ott.
15. Egyed Judit (válaszként erre: 14. - Zsanci79)
2010. dec. 8. 19:56
És hol vetted ha nem haragszol?
2010. dec. 8. 14:50

Én 50grammosat vettem 850 Ft-ért, és megmondom őszintén, hogy 2 hónapig elég volt. Csak a kezemet és az arcomat kentem minden este. Nagyon pici kell belőle, mert nagyon intenzív.

Amúgy ott a honlapon van jópár krém, testápoló recept. Sokkal több nem lesz a mennyisége, mert max. olajokat raksz hozzá.

Szerintem az ár-érték aránya jó.

2010. dec. 8. 12:27
Köszi lányok megfogom nézni.
12. Gubóka (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2010. dec. 8. 10:53

csak regebben lattam aukciosoldalon olcsobban azert azt hittem hátha...:D de akkormarad ez :)


meg sose használam, lenne egykérdésem. hakrémetcsinálok belőle, akkor mondjuk 50g vajbol mennyi krem jon ki? szal több kevesebb...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook