Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy kevésbé ismert betegségről - Limfóma fórum

Egy kevésbé ismert betegségről - Limfóma (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kevésbé ismert betegségről - Limfóma

1 2
35. 3b41f6053f (válaszként erre: 34. - 0110)
2011. febr. 23. 11:31

Szia!


Milyen kezelést kapsz?Kemoterápiát?


Mióta tudsz a betegségről?


Teljes gyógyulást kívánok neked.


Apuról kb 3 hónapja derült ki ,hogy krónikus mieloid leukémiája van,azóta kemoterápiát kap

34. 0110
2011. febr. 22. 22:09

Nekem hodgkin limfómám van, kérlek segítsetek, adjatok tippeket, tanácsokat, hogy mielőbb meggyógyulhassak. Aki átment hasonlón és lennének javaslatai, jelentkezne, hogy privátban is írhassak neki???


Hálásan köszönöm!

33. 9e36cbb27b (válaszként erre: 32. - Sopianae)
2011. jan. 4. 10:01

Enyém tapintható, de így simán nem látható; csak akkor ha elfordítom a fejem, és még akkor is a hajam eltakarja.

A doki szerint bab nagyságú, legalább is legutóbb ezt írta rá a papírra.

32. Sopianae (válaszként erre: 31. - 9e36cbb27b)
2011. jan. 3. 22:50
Nekem most 6 kitapintható van a nyakamon a szokásos 2-3 helyett. A szörnyű az, hogy szabad szemmel láthatóak.
31. 9e36cbb27b (válaszként erre: 29. - Panni58)
2011. jan. 3. 20:58

Én is ebben bízok.

Már kezd megszokottá válni h ott van a nyakamon.

Nem fáj (néha érzékeny), semmit nm vettem vele észre.

Jövőhéten hétfőn 10.-én ha megyek a szájsebre, azért egy 2 hónapos kontroll gégészetre elmegyek majd, de szerintem semmit nm fog mondani az orvos.

2011. jan. 3. 16:00
B.U.É.K.!
29. Panni58 (válaszként erre: 26. - 9e36cbb27b)
2011. jan. 3. 13:48

Boldog új évet mindenkinek!


Bocs, csak most vettem észre...

Igen, oda. A Hetényibe járt, vizsgálatokra, és kezelésekre is. Nevekre már nem emlékszem, a papírokból meg tudnám nézni, kicsit rég történt, 15 éve kezdődött. De azt tudom, hogy Szolnokon nagyon lelkiismeretesek voltak a dokik, és őszinték.

2011. jan. 3. 13:34
Nekem a nyakamon ami van, azóta is ott van, nem múlik el.
2010. dec. 28. 20:30

Ismét nagyobbak a nyakamon lévő csomók, amik nem fájnak. Viszont ismételten előjött a bal lábamba egy nagyobb csomó, ami fáj és a jobb oldaliba egy kisebb.

A dokik azt mondták menjek vissza, ha ismét előjönnek, de minek? Anno sem mondtak rá semmit sem csak, hogy minden rendben van. Vagy ezek szerint mégsem?

26. 9e36cbb27b (válaszként erre: 25. - Panni58)
2010. dec. 9. 17:08

És szerinted az mi volna hogy érzékeny? Nem mondom egyértelműen hogy fáj, úgy tapintásra egyáltalán nem fáj, csak néha mintha érzékeny volna. Mint pl a fogászati kezelés után a fogunk érzékeny.


Haematológiára ment apukád is? Melyik orvos ha tudod esetleg? Kórházban dolgoztam orvosírnokként régebben, a Hetényiben.

25. Panni58 (válaszként erre: 22. - 9e36cbb27b)
2010. dec. 9. 09:28

Nem hiszem, hogy gond lenne, azt látnák a vizsgálatok eredményeiből. Apukám is Szolnokra járt, és neki az első vizsgálatokból már kiderítették, hogy gond van.

Ha semmi rossz eredményed nincs, ne is gondolj rosszra!

2010. dec. 9. 07:04

Én csak Szolnokon voltam, de ott elég sokszor.

Nem tudom én is mire véljem ezt az egészet, mert nekem se múlik el a nyakamról, csak úgy ott van. Igazából méretileg se vettem észre, hogy kisebb vagy nagyobb lenne.

23. Sopianae (válaszként erre: 22. - 9e36cbb27b)
2010. dec. 8. 19:18
Én is ebben bízok, de majd megyek további vizsgálatokra más városokba. Ha Pécsen, majd Pesten sem tudnak semmit sem mondani (mert ugyebár a lábamon is megjelenik a csomó), akkor megyek külföldre és egybekötjük egy 2 hetes kirándulással.
22. 9e36cbb27b (válaszként erre: 19. - Sopianae)
2010. dec. 8. 17:43

Nem mondom egyértelműen hogy fáj, de érzékenynek mondhatom. Bár ez már mikor még járkáltam sorozatosan az orvoshoz, akkor is így volt.

Gondolom akkor nem lehet semmi gond, mert azé érzékenységtől függetlenül a laborok, ultrahangok, egyéb vizsgálatok úgy is kimutattak volna valami eltérést, azon az egyetlen nyirokcsomón kívül.

2010. dec. 8. 12:26

Sajnos közelről ismerem, egy családtagom volt beteg...

Amikor kiderült, 2 év túlélést jósoltak neki. Utána 6 évig a kemoterápia, egyéb gyógyszerek hatásának, és saját akaraterejének köszönhetően még 6 évig jól volt. Az utolsó 2 évben már nem tudták adni rendszeresen, mert hol a mája, hol a tüdeje, hol a veséje állt le...

A 8. évben elvesztettük Őt.

Lehet, hogy nála nem fedezték fel elég korán...

20. 9e36cbb27b (válaszként erre: 19. - Sopianae)
2010. dec. 7. 19:04

Hát igen, de legalább tudom h nem limfóma.


Nem tudom miért, de néha érzékennyé válik, bár nem mondom egyértelműen hogy fáj.

De már akkor is így volt ez, mikor ártam az orvoshoz, de ha akkor ennyi vizsgálat után is minden oké volt, akkor csak megnyugszok.


Bár hozzáteszem h ha ráhagyom az orvosra elő eredmények után, akkor nem csinált volna meg ennyi vizsgálatot, illetve kontroll vizsgálatokat is.

19. Sopianae (válaszként erre: 18. - 9e36cbb27b)
2010. dec. 7. 13:49

Szia!


Legalább téged rendesen megvizsgáltak.

Úgy néz ki ezzel tudnunk kell élni.

2010. dec. 7. 10:11

Sziasztok.

Én is rettegtem ettől a betegségtől, mert a haematológián ahogy voltam több alkalommal, ez is felmerült.

A nyakamon van a fejbiccentő izomnál egy nyirokcsomó duzzanat, amit nem mondhatom hogy fáj, de néha érzékeny. Nem is nagyobb, állandóan akkora vagy inkább kisebb, de teljesen soha nem múlt el szeptember óta.

Volt már 2 sima labor (3 hónapos időközzel), volt vírusszerológia (cmv, ebv, toxoplazma) meg volt IgA, IgG, IgM vizsgálat (labor), illetve volt 2 nyaki uh vizsgálat is 1-1 hónapos eltéréssel.

Minden negatív lett.

2db bab nagyságú ny.cs ott van és kész, nem kóros sem átmérőre, sem környezetileg, sem pedig felépítésileg.

Ja és volt még egy hasi uh is amin a belső szerveket és szintén a ny.cs-kat nézték.

Sehol máshol nem nagyobb, csak ez az egy.

Voltam gégésznél, szájsebésznél és sebésznél is a haematológus orvoson kívül még. Mindenhol negatívként írták meg a papírjaimat-


Kezdek már hosszá szokni, és nem foglalkozni vele.

Eleget voltam feszült hogy mi lehet az, mire a vizsgálatoknak a végére jártam.

17. sanyi83 (válaszként erre: 16. - Sopianae)
2010. dec. 7. 01:05

Van jópár krónikus gyulladás pedig:) Nade ezt már orvosok fogják neked megmondani. Szerintem egyáltalán ne aggódj :)


Jóéjt

Szia!

16. Sopianae (válaszként erre: 15. - Sanyi83)
2010. dec. 7. 00:58

A lábamon lévő csomókat ki akarták szedni, de végül eltűntek. Örülök neki, mert nem szívesen mentem volna kórházba. Mondjuk ki az, aki igen.


Engem eddig sem nagyon zavart a nyaki nyirokcsomóm és szerintem ezek után sem fog.


De abba nem hiszek, hogy 13 éve van gyulladás a szervezetembe. Ezt kizártnak tartom.


Na megyek aludni, mert korán kelt Lizácska.


Szia!

2010. dec. 7. 00:43

Ha vizsgálatra mész legközelebb vérvételnél egy ilyet is kérhetsz szerintem.. A pajzsmirigy is tud vicces dolgokat művelni a szervezetben.


Szerintem sem kell aggódnod, szóval igen, élvezd az anyaságot :) Amúgy ha megnyugtat, a nyaki nyirokcsomóim nekem is nagyobbak, és énis átmentem millió vizsgálaton aztán a végén mondták ne aggódjak, ez könnyen megeshet h életem végéig így marad :)

14. Sopianae (válaszként erre: 13. - Sanyi83)
2010. dec. 7. 00:34

Nem, nem volt.


Mostanában semmiféle vizsgálatot nem fognak rajtam végezni, mert nem hagyom. Legalábbis a kaposvári orvosoknak. Ha hónapok alatt nem találtak semmit, akkor ezek után sem fognak.


Most élvezem az anyaság minden örömét.

Jövőre ismét elkezdem ezt a procedúrát csak más városban.

2010. dec. 7. 00:25
Pajzsmirigyet nem írtad. Volt ilyen vizsgálatod?
12. sanyi83 (válaszként erre: 10. - Sopianae)
2010. dec. 7. 00:24

Ha a nyirokcsomó antibiotikumra reagált akkor gyak. biztos, hogy fertőzés. ha a füled is fájt hozzá akkor erre fele kéne keresgélni tehát ez megint megnyugtató lehet számodra. Valamilyen (akár krónikus)fül vagy léguti dolog állhat ezek mögött. Ha 10 éves korod óta magas a fehérvérsejt szám akkor szerintem már lenne komolyabb tünete a leukémiának. Általában a fiataloknál (gyerekeknél) az akut leukémia szokott jelentkezni de azod nem volt. A krónikus, lassabb lefolyásu leukémia viszont idősebb korban jelentkezik így ezmiatt is kisebb szerintem az esélye annak, hogy nálad ilyenről lenne szó. Én ha orvos lennék, a főbb betegségek kizárása után (pl a leukémia) valami krónikus dolgot keresnék. Érdekes lehet a hiányzó mandula is hisz ilyenkor egy fontos védelmi vonal esik ki a léguti védekező rendszerből..


nem vagyok orvos, szóval csak azt tedd amit az orvosaid mondanak!! én csak szeretek orvosi dolgokat olvasgatni.. :) (és igen, volt hasonló problémám de ettől teljessen más tünetekkel)

11. Sopianae (válaszként erre: 9. - Sanyi83)
2010. dec. 6. 23:44

Láz. Nem emlékszem mikor voltam utoljára lázas. Talán 12-13 lehettem, amikor kivették a manduláim. Fokozott vérzésem nem volt illetve csontfájdalom sem.

Ezért nem is értik az orvosok, hogy mi van velem.

Többször vettek vért, de amikor levették már mondtam is nekik az eredményeket, de kinevettek.

De mindig igazam lett. Csak a fehérvérsejtszámom magas. Más probléma nincs a vérképemmel.

10. Sopianae (válaszként erre: 7. - Sanyi83)
2010. dec. 6. 23:42

A fülem fájt. A fogamat a terhességem 32. hetében kihúzták. Azzal nem függhet össze.

Én is utána néztem és a fehérvérsejtem száma és a nyirokcsomó összefügghet egyfajta gyulladással is.

De 10 éves koromtól fogva állandóan? A nyirokcsomóim is azóta megvannak. Hol kisebbek, hol nagyobbak. Antibiotikum hatására mentek vissza.


Én már nem igazán tudok mire gondolni.

Itt Kaposváron nem tudnak semmit sem mondani.

Ha a kislányom nagyobb lesz és ha megoldható, hogy egy nap alatt kivizsgáljanak elmennék Pécsre is.


Gyengeség? Napi 3-5 órákat alszok 17 éves korom óta és ezzel nagyon jól elvagyok.

A szülésem után nemsokkal ment el a hallásom. Magától visszajött 1 hónap leforgása alatt. Állítólag azzal nem lehet összehozni ezt.


Te orvos vagy? Vagy hasonló a betegséged?

2010. dec. 6. 23:32
Még annyit, hogy ezeken kívül egyéb tüneteid voltak? Láz, gyengeség (ami nem szorongás v ilyedtségből származott), fokozott vérzés, csontfájdalom.. vagy bármi más tünet amiről azt gondolod kapcsolódhat ezekhez.
2010. dec. 6. 23:29
Ja, igen, fogászati problémáid vannak esetleg?
2010. dec. 6. 23:24

a reaktív csomó gyulladást jelent, ez mindeképp jó jel. mennyire magas? nagyon, vagy csak emelkedett? így látatlanban első körben nem aggódnék a leukémiától. viszonylag jól behatárolható tünetei vannak.. a magas fehérvérsejt szám utalhat bakteriális v vírusos fertőzésre amihez stimmelne a reaktív nyirokcsomó is. mivel a hallásoddal is baj volt esetleg valami füllel kapcsolatos fertőzés? Pajzsmirigyet néztek? a lábban a csomó nem hiszem h összefüggene.. mellkas uh volt? ott találtak valamit?


persze orvosok vizsgáljanak és az legyen számodra a mérvadó de ha megnyugtat én azt gondolom nem leukémia.


tényleg, füled fájt?

6. Sopianae (válaszként erre: 3. - Sanyi83)
2010. dec. 6. 23:16

Az UH-n annyit mondtak, hogy az egész nyakamon körben észlelhető. A 2 legnagyobb bal oldalt volt a fejbiccentő izomnál egy dió és alatta egy mogyoró nagyságú.

Ha az elődeim kortörténetét nézem... Mindenki daganatban halt meg, vagy azzal kezelték. A 2 legfiatalabb 9 és 14 évesek voltak áttétesek. Ők voltak a papám gyerekei. Papám abba halt meg, anyu húga agydaganat gyanús, dédapám is abba halt meg. Igaz különböző fajtákban.

Nekem a fehérvérsejtszámom meglehetően magas. Kicsit félek a leukémiától, de megpróbálok nem gondolni rá.

A csomók reaktívak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook