Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erste Leasing fórum

Erste Leasing (beszélgetős fórum)

12. Timo25 (válaszként erre: 11. - Bf5264a5b9)
2010. dec. 7. 10:56

Igen, sajnos muszáj fizetni :(


De a jó oldala, hogy nincs több hitel, csak ez vígasztal :)))))))

2010. dec. 7. 10:42
Nálunk mondjuk másik banknál volt hitel, de ugyanez volt. Megadták az összeget, mennyit kell fizetni (fennmaradó tőke+aktuális havi kamat+szerződésmódosítási díj). Másnap kifizettük, erre kértek még pluszpénzt, bankktg címen. Kifizettük azt is. Most mit tudunk ilyenkor csinálni? De legalább megszabadultunk a hiteltől :)
10. Timo25 (válaszként erre: 9. - R75)
2010. dec. 7. 10:42

Sikerült beszélnem a lízingesekkel.



Az eredmény :



Jól értelmeztem a levelet.

Hiába kértük le az egyenleget ( aminek a befizetési határideje 8 nap volt, mi november 30.-án fizettük be és a határidő december 6.-án járt le ) a frank növekedése meghaladta a 3%-ot és ezért ki kell fizetnünk még azt a 22 ezret. 208,96 forintal zártuk az egyenleget és amikor befizettük 221,92 ft volt a frank. És a befizetés napján esedékes árfolyammal újraszámolták a tartozásunkat.


Akkor már csak azt nem értem, hogy az ajánlat miért érvényes akkor 8 napig, árfolyam változástól függetlenül, merthogy erről volt szó

:(((((((((((((



Ja, és kedvesen csak ennyit mondott az illetékes akivel beszéltem : SAJNÁLOM !!!!!


Hát még én mennyire, hogy tőlük vettem fel hitelt :(((((((( Még egyszer ilyen hülye nem leszek, az biztos.



A tanulság : mindenkit átba.....nak.

Ez a büntetés, amiért az ember kifizeti egyben a fennmaradt tartozást.


147,55 forinttal indítottuk a hitelünket mára ez elérte a 208-222 ft-ot, vagy néha még többet is. Vagyis jóval többet fizettünk vissza, mint kellett volna és még ez sem volt nekik elég......



Csak a szerződés módosítási díj 35 ezer forintba került, amiért a kamatot elengedték volna, de ahogy a papírt nézem még majd 6 ezer forint kamat is fel lett számítva :(((((((



Azt el is felejtettem, hogy a kedves illetékes közölte, hogy miért nem néztem meg a papírt, amin az ajánlat van , mert hogy rajta van, hogy ha 3%-nál több az árfolyam változás, akkor rá kell fizetnünk.

A papír itt van a kezemben és hiába olvasom át ezerszer is sehol nem írnak 3%-os változásról és annak következményeiről.


Azt is mondta az illetékes, hogy ha 3%-al lentebb ment volna a frank, mint amivel befizettük, akkor még ők fizettek volna nekünk vissza pénzt.


Melyik bank fizet vissza a hitelesének ?????????


EGYIK SEM!!!!!!!!!


Na ennyit sikerült intéznem, muszáj befizetni, mert addig nem kapjuk kézhez a törzskönyvet. Ja és telefonáljak be, ha befizettem, mert ilyen kis összegű utalást nem szoktak nézni és ha nem tudják, hogy utaltam, akkor nincs törzskönyv.



Szép kis karácsonyi ajándékot kaptunk az erste leasing-tól :((((((((((

9. R75 (válaszként erre: 7. - Timo25)
2010. dec. 6. 22:48

Ez mondjuk elég durva...

:-( sajnálom...

Remélem holnap sikerül dűlőre jutnod!

8. Timo25 (válaszként erre: 6. - R75)
2010. dec. 6. 21:47

Szia !


Igen, azt a tartozást fizettük vissza, amit ők megadtak, másképpen nem is lehetett volna. Le kellett kérni az egyenleget, amit át kellett utalnunk 8 napon belül és ez meg is törént, a kért határindőn belül.



Hívtam, ma őket, de fél óráig álltam a telefon mellett és nem sikerült egy ügyintézővel sem beszélnem :( Holnap újra próbálkozom. Viszont már most tudom, hogy nekem, nem fognak infót kiadni, mivel a férjem nevére lett kötve a szerződés, a múltkor le akartam kérni az egyenleget és elhajtottak, mert nem az én nevemen van a szerződés.



Egyébként mindent kifizettünk, amit kellett, szerződés módosítási díj, autó hitel stb...

7. Timo25 (válaszként erre: 5. - Evici85)
2010. dec. 6. 21:42

Szia !


Elnézést a késői válaszért, de éppen fürdettem a lányomat.


Mi kifizettük, múlthét kedden, 410 ezer forintot, lekérettük , hogy mennyit kell fizetni. Befizettük az adott összeget, ma meg kiküldtek egy csekket 22 ezerről, hogy még annyit fizzesünk, mert , ahogy én értelmeztem a levelet, fentebb ment a frank ára, ahhoz képest, mint amikor lekértük a végösszeget. Pedig direkt rákérdeztünk az erste leasing-nél, ahol akkor azt mondták, hogy mindegy, hogy mennyi a frank árá, amikor befizetjük a pénzt, mert nem az számít, hanem az ami a lekérdezett összegben szerepel.

6. R75 (válaszként erre: 4. - Timo25)
2010. dec. 6. 21:14

Azt a tartozást fizettétek vissza, amit ők adtak meg, vagy amit Ti gondoltatok, hogy még ennyi van hátra?

Nem hívtad fel őket, hogy mi ez a számla? Nem lehet, hogy maradt még vmi kezelési ktg, vagy ilyesmi?

2010. dec. 6. 20:22

Szia!

Sajnos nekünk is lízinges az autónk!! Ki akartuk fizetni, de ha hiszed ha nem 500.000ft-tal többet kérnének ha kifizetem azonnal!!! átverés az egész, csak a bank jár jól!!!!!!

2010. dec. 6. 19:38
Mi így vettünk autót , még 2007-ben és most kifizettük a tartozásunkat egyben és még ma küldtek egy számlát, hogy még azt fizessük be és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.
2010. dec. 6. 19:31
Bocsi szal én nem vettem fel ilyen hitelt,de nem is vennék...Akkor van a legnagyobb gond,ha pl ellopják a kocsit...
2010. dec. 6. 19:31
Hú én nem vennék lízingbe autót:S elég nagy átverés...Nem éri meg!
2010. dec. 6. 19:03
Van közöttetek valaki, aki autóra vett fel ilyen hitelt ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook