Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes OKJ-s pszichológia szakmát végezni? fórum

Érdemes OKJ-s pszichológia szakmát végezni? (beszélgetős fórum)

2013. szept. 2. 22:57
Ha érdekel a pszichológia végezd el és tanulj még mellé/hozzá valamit(kineziológia,asztrológia,stb. ami érdekelne és van rá igény a piacon). De ha pszichológusként szeretnél dolgozni kimondottan, akkor kidobott pénz. Annak ellenére, hogy elég alapos és sokoldalú tudást ad, neves szakembergárdával. Én elvégeztem 3 ilyen szakot és utána simán felvettek pszichológiára. Tehát előkészítőnek használtam.
17. grizus
2013. jún. 9. 05:42
nem érdemes
2013. jún. 7. 15:35
nem érdemes, csak szimplán ha érdekel, mint hobbi, akkor fogj bele
2013. jún. 7. 14:40

Sziasztok!


Remélem, hogy másnak fog segíteni a döntésben ez a hozzászólás. Én egyszer elkezdtem egy ilyen tanfolyamot, ugyanis nem volt még akkor elég pontom a pszichológia szakhoz. Hát... Ez egy irgalmatlan nagy lehúzás. Amit tanítanak, az olyan mértékben felületes, hogy az egész tananyagot át tudod olvasni körülbelül egy óra alatt. A "jegyzetek" füzet vastagságúak, ahhoz képest fantasztikus áron adják őket... Több cikkben is szólnak ez ellen a "pszichológusképzés" ellen, ugyanis egyáltalán nem lehet vele elhelyezkedni. Ez csak egy papír. Semmit sem tudsz vele kezdeni, továbbtanuláshoz pontokat nem ad. Egyébként pszichológus asszisztens - ha egyáltalán szükség van rá - pszichológia szakon elvégzett alapdiplomával lehetsz. A szak elvégzése után viselkedéselemző leszel, tehát még nem pszichológus, a felvi.hu-n említik meg, hogy pszichológiai asszisztensként lehet vele elhelyezkedni. Nem azt mondom, valóban nagyon drága a képzés, de például Budapesten a KRE indít államilag finanszírozott levelező képzést is, persze ahhoz nagyon oda kell tenni magad, mert nem alacsonyak a ponthatárok, de ha valaki igazán elszánt, újraérettségizik, ami szintén nem olcsó (jelen minimálbérből kiindulva középszinten 15.000, emelt szinten 25.000 a javító vagy a szintemelő érettségi). Ha egy jó érettségi mellé szerzel még egy nyelvvizsgát is, akkor már van esély bekerülni a KRE államilag támogatott képzésére. Sokáig én is csak a kifogásokat kerestem, leginkább a pénztelenség és a lustaság dolgozott meg, de túlléptem ezeken a dolgokon. Én azt mondom, ha valakinek ez a vágya, akkor ne úgy álljon hozzá a témához, mint egy igazi kifogásgyár, hanem igenis, tessék nekiállni, tenni az ügy érdekében! Remélem, hogy segítettem a döntés előtt állóknak! (egy leendő pszichológus)

14. 77db34f8a9 (válaszként erre: 13. - Cicmic87)
2010. dec. 7. 16:10
Hát igen, és ez az 5 év csak az alap, erre jön még 3-4 év, hogy klinikai szakpszichológus legyél. Önmagában az 5 év csak olyan, mint a jogi egyetem szakvizsga nélkül: jól hangzik, de sokat nem ér önmagában szakmán belül.
2010. dec. 7. 14:13

Úgy döntöttem nem csinálom meg,mert elég drága és nem hiszem,hogy ezzel el tudnék helyezkedni.

Azért köszönöm a válaszokat!!

12. 77db34f8a9 (válaszként erre: 6. - Marjann)
2010. dec. 7. 13:06
Nevezheted annak, ugyanis Soma végzett(egyetemen, Debrecenben) poszichológus.
2010. dec. 7. 12:45
Engem is érdekel, de esélytelen elhelyezkedni vele sajnos...
2010. dec. 6. 18:45
Nem tudom, hogy megéri-e de ha érdekel és megteheted, én a helyedben megcsinálnám. Azonban ez nem összetévesztendő a diplomás pszichológussal.
2010. dec. 6. 14:46

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Igen én is bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban azért is kérdeztelek,meg titeket.

A felsőoktatásban néztem,hogy vagy 230 000 és 300 000 között van a fizetős képzés. Azt sajnos nem tudom vállalni.

8. Szeszipuszi (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2010. dec. 6. 14:43
Bölcsész diploma mellé szerintem jól jöhet. De nem ártana, ha tudnád, mit kezdhetsz vele...
7. Szeszipuszi (válaszként erre: 6. - Marjann)
2010. dec. 6. 14:42

Nem is az :)

De rákerestem: OKJ-s képzésben pszichológiai, pszichiátriai, kriminál pszichológiai asszisztenseket képeznek. Értelemszerűen egyik sem ugyanaz, mint az egyetemi pszichológia diploma. De aki ezt szeretné csinálni, annak lehet, hogy jó lehetőség.

6. Marjann (válaszként erre: 4. - Szeszipuszi)
2010. dec. 6. 14:38

Azért Somát ne nevezzük pszichológusnak...


Egyébként persze az a kérdés, hogy mit szeretnél vele kezdeni? Pszichológusként tuti nem fogsz elhelyezkedni vele, de lehet, hogy pedagógusként, tanárként tudnál az iskolában kezdeni vele valamit. Igaz, iskolapszichológus se nagyon van mostanában (az a kevés is kihalásos alapon).

5. Balayla (válaszként erre: 3. - Marjann)
2010. dec. 6. 14:37
Egyetértek. Én tavaly végeztem egyetemen pszichológusként és még nem sikerült elhelyezkednem a szakmában. OKJ-s képzéssel szerintem még rosszabbak az esélyek...
2010. dec. 6. 14:36

Az OKJ az országos képzési jegyzéket jelenti...felnőttképzésben miért ne lehetne pszichológiát tanulni? Az egyetemre - államilag finanszírozottra - szinte lehetetlen bekerülni.

Mik az alapkövetelmények? Érettségi? Diploma? Mert azért az számít.

Tudomásom szerint Soma Mamagésa is valami ilyet végzett. Azt írták ugyan, hogy a miskolci egyetemre jár, de ott nincs ilyen szak. Csakis valami fizetős magánképzés lehetett.

2010. dec. 6. 14:34
Én csak azt tudom, hogy Pécsen rendes pszichológusként sem nagyon lehet elhelyezkedni. Szóval én biztos nem mennék:S
2010. dec. 6. 14:33

Akkor már miért nem a felsőoktatásban végzed el,ha érdekel?

OKJ-s pszichológus?Hát nekem nem sok bizalmam lenne a dologhoz...mi lesz még OKJ-s nőgyógyász?!

2010. dec. 6. 14:31

Most találtam rá a neten egy ilyen képzésre, 3 éves. Mivel felnőtt képzés így fizetni kell érte.

Nekem bölcsész diplomám van és ehhez gondoltam még ezt megszerezni. (Csak nem tudom,hogy van e értelme)

Véleményekre lennék kíváncsi és arra,hogy végzett e már valaki ilyen szakmát!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook