Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi kérdésben tudnátok segíteni? fórum

Munkaügyi kérdésben tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)

2010. dec. 7. 12:40
Nem kell szívózni,de a munkáltató tisztában van azzal,hogy a gyermeked 3 éves koráig felmondási tilalom alatt állsz,azaz munkajogilag a rendes felmondás szóba se jöhet.Ha szabadulni akarnak tőled,váltsák meg a szabadságodat és fizessék ki a rendes felmondás esetére járó felmondási bért(találjanak rá ki jogcímet),annak fejébe,hogy hozzájárulsz a közös megegyezéses megszüntetéshez. A munkaviszony megszünésének napját meghatározhatod te. Ezen a napon az összes munkaviszony megszünésével kapcsolatos okmányt ki kell,hogy adják.Kérjél külön egy olyan igazolást,hogy mikortól meddig voltál a gyerek miatt fizetés nélküli szabadságon(gyeden).A munkaviszony megszünését követő napon jelentkezhetsz a munkaügyi központban,oda vinni kell a TB kiskönyvet,a munkáltató által kiadott két igazolást a munkanélküli segély megállapításához.Ezt majd a munkáltató megmondja,hogy melyek ezek az igazolások.Az apeh honlapján olvasd el a start plusz kártyával kapcsolatos tudnivalókat,ami nem egyenlő a pályakezdők startkártyájával.A keresőbe írd be,hogy start plusz.
14. tony.mahero (válaszként erre: 13. - Mkjudit)
2010. dec. 6. 15:36

Köszönöm szépen! Te szakmabeli lehetsz, mert látom nagyon képben vagy! :-)

A start kártyát már ellőttem az előző helyen, és nem is volt meg a 3 évem.

Nem akarok szívózni velük, csak úgy szeretnék mindent csinálni, hogy oda ahova menni szeretnék minden meglegyen, és az esetleges adminisztrációs ügyek miatt ne maradjak le az állásról.

Nem tudom, hogy mikortól kell mennem, de össze kell hoznom a bölcsis beszoktatást, a régi munaadóval való felmondást, a munkaügyi központ regisztrációt és az új munkábaállást.

Ettől most elég feszült vagyok.

Azt meg tudod mondani, hogy milyen dokumentumok kellenek a munkaügyibe a regisztrációhoz?

Lehet időpontot kérni? Nem találok erről infot a honlapjukon.

2010. dec. 6. 15:21
Közben eszembe jutott még,hogy ha bejelentkezel a munkaügyi központba,ott adnak egy igazolást,amivel az apeh-nél kiválthatod a start kártyát,ezzel pedig a munkáltatód járulékfizetési kedvezményt kap.
2010. dec. 6. 15:16
A probléma eléggé összetett.Ne hagyd,hogy a munkáltatód fizetség nélkül megszüntesse a munkaviszonyodat. Ha meg akarnak szabadulni tőled,mondjanak fel,fizessenek felmondási időre bért és végkielégítést is,ha a feltételek adottak (legalább 3 évet meghaladóan munkaviszonyban voltál náluk).Ha az új munkáltató már meg van,ajánld fel a réginek a közös megegyezéses megszüntetést fizetség fejében.Ezt követően kell bejelentkezni munkanélkülinek.A munkanélküli központban kell megérdeklődni,hogy a regisztrálástól számított mennyi időt követően támogatja az adott központ a munkáltatót, foglalkoztatásod esetén. (lehet 3 hónap,6 hónap,attól függ,hogy hol laksz,milyen a munkanélküliségi ráta).
2010. dec. 6. 14:56

Ők nem mondhatnak fel nekem, de megkeseríthetik az életem.Úgyhogy jobb, ha elhúzok.

De azt sem tudom, hogy ilyenkor ki kell-e vennem a bennt maradt szabimat például. Vagy megvárom, míg a gyerek betölti a kettőt és másnap felmondok, és harmadnap megyek a munkaügyiben?

2010. dec. 6. 14:50
Ez igaz, hogy találhatnak indokot, de tudtommal védik a visszatérő anyukákat, és ha munkaügyi pert indítasz, akkor megnyered. Más kérdés, hogy ezek után senki nem menne vissza dolgozni oda. :)
2010. dec. 6. 14:20

Megmondták,hogy nem akarnak visszavenni.

Nem is érdekel, mert lenne ez a másik hely, ahova mehetnék. Nem feketén akarnak dolgoztatni, hanem munkanélküliként akarnak felvenni, hogy kapjanak utánam támogatást.

8. Tücke (válaszként erre: 5. - Kund Abigél)
2010. dec. 6. 14:09
ez nem így működik már legalább 100milklió indokot tudnak kitalálni hogy miét lett kirugva ha gyed után visszamegy az anyuka dolgozni... ez még a jobbik eset hogy kerek perec megmondja nem akarja visszavenni
2010. dec. 6. 14:05
Szerintem a munkáltató v pénzt kap utána vagy valamilyen kedvezményt és ezért akarják ezt.
6. Zorg27 (válaszként erre: 2. - Tony.mahero)
2010. dec. 6. 14:03
Ha jól értem , nem akarnak bejelenteni, azért kellene ezt így csinálnod?
2010. dec. 6. 14:03

Ahol dolgoztál, oda miért nem vennének vissza? Ha érvényes munkaszerződésed van, akkor tudtommal kötelességük visszavenni, de lehet, hogy már változott ez.

Egyébként meg olyan szerintem nincs, hogy megszabják, mennyi ideig kell munkanélküliként regisztrálva lenned. Szerintem akár ha ma regisztrálsz, és holnap kapsz egy állást, akkor kivesznek, ez nem lehet akadály.

4. ancsika72 (válaszként erre: 2. - Tony.mahero)
2010. dec. 6. 14:02

Az új munkaadódnak csak az a lényeg,h regisztrálva legyél a munkanélkülibe.

Egyik nap regisztráltatod magad,utána meg bármikor átvehet az új munkahely.

3. Zorg27 (válaszként erre: 2. - Tony.mahero)
2010. dec. 6. 14:01

Szia,


Honnan vehetnek ki? Az álláskeresők közzül?

Bármikor, de miért kell ahhoz regisztrált álláskeresőnek lenned, hogy alkalmazzanak???

2010. dec. 6. 13:59

Lejár a Gyed-em, mennék dolgozni, de oda, ahol dolgoztam nem vennének vissza, az új helyre meg akkor vennének fel szívesen, ha a munkaügyi központba regisztrálok.

Magyarul fel kell mondanom, és bejelentkezni álláskeresőnek a munkaügyibe?

Utána mennyi idő múlva vehetnek ki onnan?

2010. dec. 6. 13:57
Munkaügyi kérdésben kérek segítséget tőketek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook