Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tuti megoldást szeretnék utazási rosszullét ellen fórum

Tuti megoldást szeretnék utazási rosszullét ellen (beszélgetős fórum)


2016. jan. 27. 23:01
Nekem a mentolos cukorka szokott jó lenni, meg ha előre összpontosítok az útra. Mindig előre, magam elé. Sosem szabad forgolódni :D
2010. dec. 9. 09:02

Én gyerekkoromban állandóan rosszul voltam a buszon, s akkor Anyukám daedalonnal segített rajtam. Hatásos volt, csak szörnyen elnyomott, álmos, fáradt voltam tőle. Semmit nem élveztem a kirándulásból csak nyűglődtem. Mára kinőttem ezt, viszont a fiam szintén ilyen.

Eleinte nála is ezt használtuk, ugyanúgy leszedálta. Aztán egyszer a gyógyszertárban ajánlották a Cocculine nevű homeopátiás gyógyszert. Ezt az utazás megkezdése előtt már 1 vagy 2 nappal kell elkezdeni szedni. Semmilyen mellékhatása nincs, mármint nem nyom el. Mi már évek óta ezt használjuk a fiamnál, s így legalább élvezi a kirándulást, együtt tud élni az osztálytársaival. Nekünk ez sokkal inkább bevált az előzőnél.

10. prri
2010. dec. 9. 08:50
Köszönöm a válaszokat, asszem maradok a de...on tablettánál nagyon sokan ezt ajánlották, meg a zacskó... hát igen azt én sem merem itthon hagyni. Remélem átvészejük és a kellemesebb részekre tudunk majd koncentrálni :))
9. d'moni (válaszként erre: 7. - T.Ili)
2010. dec. 8. 13:56

Én gyerekkorom óta buszoztam és a buszon nem lettem rosszul. Autóban már annál inkább, bár ott az volt a döntő, hogy ki vezet, vezetési stílus eltérés. Na akkor kellett nekem a deadal*n. Vonaton menetiránnal szembe tudtam csak utazni.

Érdekes de azóta már kinőttem.

2010. dec. 7. 09:46

Orgam csepp, B-vitamin komplex

Ezeknek elég jó hatásuk van, azt mondják.

Én nem próbáltam, mert szerencsére nincs ilyen jellegű problémám.

2010. dec. 7. 09:44

Általában,akik gyerekkoruk óta buszoznak,azoknál ritkább a rosszullét.

Ma már egyre több gyerek lesz rosszul a buszon,ha iskolába kerül,mert kocsihoz voltak szokva.

Én annak idején vonattal közlekedtem.Nagyon kellemetlen volt az első buszozásom,amikor az osztállyal színházba mentünk.Akkor még nem voltak tabletták.Hmm,inkább nem részletezem!

A hegyi utak most is megviselnek,még kocsival is,ha nem én vezetek!:)

2010. dec. 7. 09:37

Tudom,nem illik.De vagy eszek,vagy hányok!:)))

Talán azért van ennyi buszon evő!:)))

Van akin segít az olvasás,ami nekem émelyítő!

Van akin az alvás! De félórás úton nem igazán lehet.

Van aki a tágra nyitott szemre esküszik. Nekem ha már tényleg ott tart,hogy mindjárt hányok,egy picit segít.

De a zacskót sosem merem otthon hagyni!:))

2010. dec. 6. 17:42
Ha hosszú útra mentek akkor tényleg a De*dalon ami beválik, csak megerősíteni tudom. Indulás előtt fél órával elég bevenni.
2010. dec. 6. 13:40
Én szoktam venni a gyógyszertárban Dedalon tablettát. Ez recept nélkül van és utazásra való. Fél-1 órával utazás előtt kell bevenni, 6 óráig hat. Ha ennél is tovább utaztok, akkor később vegyetek be még egy szemet.
3. prri (válaszként erre: 2. - D'moni)
2010. dec. 6. 11:16
Elég hosszú útra megyünk a kisfiammal, mindkettőnknek ugyanaz a poblémája remélem nem megy tönkre addig a fogunk :)) Köszönöm az ötletet :)
2010. dec. 6. 11:03
Cukorkát kell szogpogatni, ez bevált!
1. prri
2010. dec. 6. 10:10
Kérlek írjatok ha tudjátok, hogyan lehet megszabadulni a hányingertől émelygéstől hosszú buszutazás alatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook