Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan süssünk karácsonyi gyümölcskenyeret? fórum

Hogyan süssünk karácsonyi gyümölcskenyeret? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan süssünk karácsonyi gyümölcskenyeret?

17. tuttuka (válaszként erre: 16. - Globus)
2015. dec. 20. 17:49

Ha tömör, biztos sok finomság van benne! Azt mondják akkor a legfinomabb, ha a belevalók 3-4-szer annyi súlyúak mint a liszt.

Örököltem egy remek receptet volt kolléganőmtől, csak tojásfehérje, cukor és liszt a megadott mennyiség 6 - 18 - 11) a belevalókat úgy írta, hogy amit találsz a kamrában, de ez tetszőleges mennyiség. A masszát selyempapírral bélelt formába öntötte és HIDEG SUTŐbe tette. Az első tíz percben nagy hőn sütötte, később közepesnél alig alacsonyabbon inkább szárította kb. 50 percig.

Csodás volt, tömör de mégis könnyű! Alig vártuk a Katalin napot, olyankor mindig megvendégelt vele.

Sokszor csináltam én is, de nálunk mások voltak a belevalók a család miatt. De azért jó volt

16. globus
2015. dec. 20. 17:29
Nem tudom, hogy milyen a jó püspökkenyér állaga, enyém nem kicsit tömör.. :D
2014. júl. 17. 16:37
A Püspök kenyér egy nagyon kíváló sütemény. Főleg karácsonyra szoktam sütni. Ha tehetem marcipánnal szoktam bebúrkolni. Egy finom tejeskávéval , vagy kakóval a legjobb. Karácsonyi ünnepek alkalmával főleg reggelire szoktam fogyasztani.
14. soktap (válaszként erre: 13. - Soktap)
2010. dec. 9. 15:17
Bocsánat,de kifelejtettem a receptemből a sütőport,l csomag kell bele.És őzgerincben süssük ha lehet sütőpapirt használjunk.Bocsi,gábor
13. soktap
2010. dec. 9. 10:36

Helló mindenkinek,és boldog karácsonyt.

Ez egy eredeti angol püspökkenyér recept.

4 db tojássárgáját 10dkg cukorral-por-habosra keverj,a fehérjét addig tedd hütőbe.20 dkg lisztet BL-55-sima-kb 8-10 dkg darált dióval,l cs vaniliás cukorral összekeverünk.Adunk hozzá egy csipetnyi sót,citromhéjat,nagyon pici őrölt fahéjat,őrölt vagy friss gyömbért-egy mokkás kanálnyit-az egészet összekeverjük.Ha ez kész akkor a 4 tojásfehérjéből és kb 5-10 dkg porcukorral-ízlés szerint-kemény habot verünk.Áztatott mazsolát-különböző kandírozott gyümölcsöket apró kockára vágva/15 dkg/belekeverünk a masszába,ezek után a felvert habot kis adagokban belekeverjük,180 C kb 45 percig sütjük-sütötől függően-a tetejét rumaromás sziruppal kend meg,és hagyd békén minimum 2 hétig.

Jóétvágyat és boldog karácsonyt..

12. winny
2010. dec. 7. 20:18

Milyen régen van formám.Most használni fogom:)

Kedvet csináltál hozzá:)

11. szeretekolvasni (válaszként erre: 10. - K_nm)
2010. dec. 6. 13:36
Neked is fahéjillatú, szívmelengető készülődést!
10. k_nm (válaszként erre: 9. - 25a27430dd)
2010. dec. 6. 10:05
ugye....ilyen ez a család...mondtam, elásom a kert végében a következöt, amit sütök...a férjem meg kuncog a markába, mert csak a szám nagy, hisz fagyott a föld és vastag hó lepi...de annyi biztos, hogy nagyon jó találmány! Jaj, és milyen arcátlan vagyok...szeretekolvasni, köszi a jó tippeket, ki fogom próbálni a vizesköcsögöt a sütöbe tenni, meg a rumos konyharuhát is ;-) Mindenkinek nagyon kellemes, sütiillatú adventet kívánok
2010. dec. 6. 09:16
Én is megsütöttem a karácsonyi gyümölcskenyeret csütörtökön. Mára már nincs:)) (Ezért kineveztem adventi gyümölcskenyérnek:)))
8. szeretekolvasni (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2010. dec. 6. 08:23

Köszönöm, örülök, hogy kedvet csináltam hozzá.

Én már a hozzávalók beszerzésénél tartok.

7. szeretekolvasni (válaszként erre: 4. - K_nm)
2010. dec. 6. 08:23
:)) Ez aranyos.
2010. dec. 6. 07:55
gratulálok a cikkhez, nagyon kedvesre sikerült és meghozta a kedvemet a gyümölcskenyér készítéshez:)
2010. dec. 6. 05:43
Most vettem az A...-ban, majdnem olyan jó mintha én sütöttem volna. Néha az idôhiány is hozhat jó dolgokat..........
4. k_nm
2010. dec. 5. 21:32
én pont tegnap sütöttem...sikere volt, ebböl az következik, hogy nyertem még egy kört, ugyanis karácsonyra nem maradt
3. Zsuzsi56 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. dec. 5. 21:19

Szia!

Szívesen kipróbálnék én is ilyen sütit.

(puszillak)

2010. dec. 5. 21:10
Azt hiszem, nekem van ilyen receptem, de csak holnap este 7 után kerülök ide a géphez. Megkeresem!
2010. dec. 5. 21:08
Azért szeretek gyümölcskenyeret készíteni karácsonyra, mert sokkal korábban el tudom készíteni, van időm elbíbelődni a megfelelő variáció kidolgozásával, mert még nem hajt az "utolsó pillanatban égető karácsonyi sütés-főzés láz".

Ugrás a teljes írásra: Hogyan süssünk karácsonyi gyümölcskenyeret?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook