Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha nincs keret kozmetikusra, otthon hogyan tisztitsam, kezeljem az arcbőrőm?(házipraktikák?) fórum

Ha nincs keret kozmetikusra, otthon hogyan tisztitsam, kezeljem az arcbőrőm?(házipraktikák?) (tudásbázis kérdés)


1 2
34. f54d0e6a81 (válaszként erre: 1. - Eva7)
2010. júl. 27. 12:48

Én is küzködöm a pattanással,pedig már anya vagyok..

9 évesen már több tucat miteszerrel kellett megküzdenem,kinyomtam őket,persze,jött új..Mostmár csak pattanásaim vannak az államon.

De a lényeg az,hogy smink ne maradjon fent éjszakára alkohollal is kend este,csak olaj mentes alapozót válassz és olvastam a hajad ne lógjon az arcodba,mert zsírosodni,viszketni,irritálódni fogsz tőle!.

Sok sikert,remélem segítettem.

2010. jún. 4. 21:28

Változtatni kell a táplálkozáson, több zöldséget kell enni, mérsékelni a zsírokat, olajokat, zsíros húsokat, fűszereket, sót.


Reggel-este meg kell tisztítani az arcot, erre mindenkinek rá kell jönni, hogy kinek mi a jó. Nappalra nappali krémet kell használni fényvédővel (zsíros bőrűeknek is, csak épp zsíros bőrre valót), éjszakára meg tápláló pórus összehúzó éjszakai krémet.


Nyugodtnak kell lenni.


Az üdítők és szénsavas innivalók helyett vizet kell inni.


Tornázni, mozogni kell.


Többet kell a friss levegőn lenni, mozogni.


Gőzölhetjük is az arcunkat, ez kitágítja a pórusokat és jó mélyről is kitisztul a bőr. Utána hideg vízzel kell lemosni, ez összehúzza a pórusokat. A jégkockás átkenegetés is nagyon hatásos. Hatásosabb, mint bármilyen összehúzó kenőcs. Ezután persze használjunk arckrémet.


Ha pattanásunk van, akkor ne nyomjuk ki egyből, hanem csak a tetején levő sárgát, hagyjuk, hogy jobban begyulladjon és akkor egy nagyon enyhe kis nyomás hatására (ami nem tesz kárt a bőrben) ki fog jönni a töve totál fájdalommentesen. Hogy gyorsan gyógyuljon a patti helye, kenjük be Sudocrem-mel.

32. c3648d6796 (válaszként erre: 30. - Veronika27)
2008. nov. 14. 20:24
Értem köszi
2008. nov. 14. 20:24
Általában hormonzavar, valamint gyomorproblémák okozzák, ezért is lenne jó egy méregtelenítés.
30. Veronika27 (válaszként erre: 29. - C3648d6796)
2008. nov. 14. 20:22
Nézd, én nem vagyok orvos, se nem röntgen :) De javasolnék egy általános laborvizsgálatot, valamint egy méregtelenítő kúrát.
2008. nov. 14. 20:21
hogyan lehet belülről rendbetenni, mi okozza???
28. Veronika27 (válaszként erre: 27. - C3648d6796)
2008. nov. 14. 20:16
Mivel kapcsolatban?
27. c3648d6796 (válaszként erre: 26. - Veronika27)
2008. nov. 14. 20:14
mire gondolsz?
2008. okt. 7. 08:30

Sziasztok! Hat erdekes dolgokat irtok, ezt mint kozmetikus mondom. Pl. Siri avokados aloes Avonos kencejeben semmi nem indokolja, hogy elmulassza a "dudorokat". Persze az aloenak van nemi gyogyito hatasa, de akkora koncentratumban semmikepp sem, amit ezek a cuccok tartalmaznak.

Hazilag amugy rengeteg fele pakolas van, neten talalni egy csomot, de jo par okozhat allergen tuneteket, en nem mernem kiprobalni. Viszont szerencsere nem is kell, mert tudom a megoldasokat.

Egyebkent ha pattanasosak vagytok, es ez felnott korban jon elo, akkor hiaba kenitek magatokat, a helyzetet belulrol kell rendbe tenni!

25. Siri
2008. szept. 5. 14:16
Sziasztok én most vagyok itt először. Én is ebben a cipőben járok mint ti 24 éves koromig szinte egy pattanásom se volt, most meg minden féle kis dudorok, miteszerek vannak rajtam. Szóval én is elkezdtem kozemtikushoz járni. Az AVON-ban van egy arclemosó ami avokádó és aloe vera-s és minden nap azzal mosom az arcom. 1 hét múlva látható a változás és tiszta sima a bőröm. Amúgy akciósan csak 799 Ft és kb. egy hétig elég. Nekem bevált.
2008. aug. 22. 10:09

Sziasztok,


Én nem voltam soha kozmetikusnál, szerencsére, nem kellett, mert nem voltam ilyen téren problémás kamasz.


De. A terhességem után, elkezdett pattanásosodni a fejem. Eléggé nagyon, zavaró módon.


Vettem ilyen Klínendklír börradírt és tonikot. A kettőt használva reggel és este, egészen hamar gyógyulnak. Így inkább mégsem megyek el, pedig már majdnem időpontot kértem. Nekem sokba kerül a kozmetika.


Persze, lehet, hogy nem úszom meg...

23. 8da8a563b7 (válaszként erre: 14. - Edb6c38cef)
2008. aug. 22. 10:00
Hetente 2hetente 1szer mézbe cukor arcradír :DDDDD rajta is hagyom, és 20 perc múlva lemosom. Méz nagyon szépít. Kiszippantja a méreganyagot a bőrből és nyugtatja.
22. Wolfi2006 (válaszként erre: 21. - Katalinkatica)
2008. aug. 22. 07:15
Szia! :)) nekem is van Biotpronlámpám fényterápiás, na nem kozmetikai célra vettük, hanem másra, de mondom, ha van hát ki kell próbálni...és tényleg nagyon jó...az allergiástüneteket is elmulasztja :D
2008. aug. 21. 07:39
Szia! Hát megértelek, én is elég sokáig jártam ilyen cipőben. Én a bioptron lámpát használom már kb fél éve.. Azóta azt sem tudom már mit csinál egy kozmetikus:) De tényleg! Csak ajánlani tudom..
20. Dolorex (válaszként erre: 11. - 867f9adc74)
2008. aug. 21. 01:05

No ezért akarok kozmetikus lenni, mert nem bírom elviselni, hogy már messziről látszik ki volt kozmetikusnál, hisz úgy néz ki mint egy horror.

Biztos van valami smink, tonik, korrektor stb. ami által nem kellene 1 hétig csadort viselni.

19. Dolorex (válaszként erre: 14. - Edb6c38cef)
2008. aug. 21. 01:02
Miért nem esett jól a masszírozás? Fájt, kellemetlen volt?
2008. aug. 21. 01:01

Sziasztok!


Kozmetikus suliba fogok járni és valószínűleg kell vinnem több embert gyakorlatra és vizsgára...

Természetesen onnantól, hogy begyakoroltam a dolgokat (masszázs, szőrtelenítés, szemöldökformázás), jöhettek ingyen kezelésre.

Összeget nem kérnék, csak a felhasznált anyagok árát (mert azt nekem is ki kell fizetnem a kozmetikusnak). Ez Budapesten lenne.

2008. márc. 29. 22:21
Pénteken pesten jártam és az egyik biokozmetikumokat áruló üzletben vettem arcradírt és arcmaszkot. Gondoltam, áhh bio biztosan semmi bajom nem lehet tőle...este kipróbáltam. Reggelre viszkető, itt-ott hámló pöttyök jöttek ki az arcomra :S . Ma délutánra pedig már úgy néztem ki, mint egy serpenyővel jól pofán vágott vérnarancs :S...hát mondhatom, nagyon kellemes érzés :( . Igaz, rá volt írva, hogy érzékeny bőrűek ne használják. Hát igen! Ez volt az én hibám! Elsiklottam a leírás fölött! :S
2008. febr. 29. 17:19
Bolti kotyvalékokat nem használok rá, mint amilyenek a tiniknek és kamaszoknak ajánlott "használd és csúnyább leszel" termékek. Viszont valami nagyon jó arckrémet meg ilyeneket ami nagyon de nagyon tuti jó olyat szívesen kipróbálnék.
2008. febr. 29. 17:16
Sziasztok! Nekem nagyon pattanásos volt az arcom...egyszer kétszer kinyomkodtam aztán mint a lavina úgy elterített a sok csúnyaság. Próbáltam Nivea Visage arcápolási cuccokat , 4et vagy 5öt kellett megvenni belőle. Erre egy-két hétig hatott utána megint kijöttek. Most heti 2X cukorral arcradírozok, ha hétvégén kinyomok egy kis pici feketét akkor gyorsan mézet neki. Am méz nagyon jó, mint arcpakolás. Palmolive olivaolajos szappannal mosom az arcom...ez gyönyörűséges javulást :D eredményezett már az első használat után. Imádom a különböző házi arcpakolásokat. Most nyagyon szép az arcom...csak miteszereim vannak amit viszont kozmetikussal kéne kitisztíttatni...de ez legyen a legkisebb probléma.
2007. aug. 24. 18:45

Megmondom a frankót, én sem járok kozmetikushoz. Huszonévesen jártam, aztán rájöttem: ha szép periódusában van az arcbőröm, akkor a kozmetikus nélkül is ragyog. Ha meg pattis időszakát éli, akkor a kozmetikus sem tud csodát tenni.

Nálam: hetente kétszer arcradír, egyik után hidratáló maszk (Oriflame), másik után holt tengeri iszapmaszk. Meg a napi arctisztítás, tonizálás, hidratálás (éjjel táplálás). Jó, a masszírozás kimarad, de azt a kozmetikusnál is nehezen viseltem, nem esett jól.

2007. aug. 24. 11:01
én az avon fehér tea arcradírt és maszkot javaslom, nekem nagyon bevált, és megfizethető igencsak
12. 867f9adc74 (válaszként erre: 9. - Eva7)
2007. aug. 24. 10:43

Jaj, hát a tied is cuki!!!

kár, hogy a pofija nem látszik! az egy torta a képen????

11. 867f9adc74 (válaszként erre: 9. - Eva7)
2007. aug. 24. 10:41

Kösz!!:-)))

Azt még hozzátenném, hogy én több kozmetikust is kipróbáltam, de utána mindig úgy néztem ki, mint akit összevertek.-((

Szerintem mindenkinek magának kell kitapasztalnia, h neki mi a jó. Nekem ez a módszer bevált, és anyagilag is jobb:-))

Próbáld ki! Egyébként a CLINIQUE-nek van egy 3 lépéses arctisztító programja, az nagyon tuti!!

Kicsit drága, de nagyon sokáig elég!!

de már én is rég használtam, most avonozok, az is jó, és olcsóbb is.

2007. aug. 24. 10:28

mondjuk én senkinek nem ajánlom a nyomkodást.még gőzölés után sem. azt mindenképpen szakemberre bíznám.

ha hetente kétszer leradírozod a bőröd és esténként letisztítod arra alkalmas arclemosóval az rengeteget segít.

9. eva7 (válaszként erre: 3. - 867f9adc74)
2007. aug. 24. 10:25
Köszi!Annyira édes Hédi!!!
8. eva7 (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2007. aug. 24. 10:23
Nálunk 5000ft egy"nagytakaritás",nagyon sokallom!Már be volt tervezve,de megint elment a pénz,fontosabb dolgokra.Köszi a tanácsot még ma este,kiprobálom!
7. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - 6a1456582a)
2007. aug. 24. 10:16
Láttam hogy szépülsz Szerelmetes Görényeddel.:)
6. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - 6a1456582a)
2007. aug. 24. 10:15
Ez egy más ország.:(
5. 6a1456582a (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2007. aug. 24. 10:12
2000Ft?? Huhhhh. Nos ez Budapesten egy kicsit drágább:o)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook