Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hétvégi munkavégzés fórum

Hétvégi munkavégzés (beszélgetős fórum)


15. Bri*
2010. dec. 7. 08:00
cak=Csak
14. Bri*
2010. dec. 7. 08:00

Látjátok! cak a kereskedelemre gondolnak, holott hány helyen dolgoznak még hétvégéken és ünnepnapokon!

Az én párom Szilveszterkor is dolgozni fog.

13. mmacus
2010. dec. 6. 20:17
Idősek Otthonában dolgozom, ott munkanap a hétvége és az ünnepek is.
2010. dec. 6. 20:12

Pontosan ez az, sokan felháborodnak és végig sem gondolják, még rajtuk kívül mennyien dolgoznak az ünnepeken.

Lehet váltani, bár valóban nem könnyű.

2010. dec. 6. 19:46

Az én férjem is dolgozik 25.-én nappal 26.-án éjjel, és nem a kereskedelemben.

Szilveszterkor itthon lesz, mert eddig már 4 éve mindig dolgozott akkor.

2010. dec. 6. 18:53
Valakinek ezeket a munkákat is el kell végezni. Sajnos ezen nem lehet változtatni, ha nincs más lehetőség.
9. Bri*
2010. dec. 6. 13:14
A gyárak sem állnak meg hétvégére. Az én párom is, ha úgy esik, dolgozik szombaton nappal és vasárnap éjszaka 12-12 órás műszakban.
8. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - A2d0ded793)
2010. dec. 5. 14:04

Nekem is van családom. Férjem, gyerekem, testvérem, barátok, stb. Ez van. Pénzből élünk. Nekem is kevés a hétvége, illetve a szabadidő, de nincs mit tenni.

Keress új állást, de az biztos, hogy mindenhol vannak problémák.

2010. dec. 5. 13:41

Senkit nem köteleznek a pálya választáskor. Tudom, van muszáj megoldás, ha nincs más munka, de mindenki a saját sorsa kovácsa, nem?

Az a plusz bevétel meg kell a cégnek, amit ezek a napok termelnek. Sokan akarnak több szabadidőt, jobb munka körülményeket, több fizetést, de kevesebb munkával több pénzt elég nehézkes termelni.

6. a2d0ded793 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2010. dec. 5. 12:41
Engem zavar,mert párkapcsolatom van,és más is mondta,hogy így elég nehéz családi életet élni,ha minden hétvégén az egyik hétvégéből egy napot délelőtt,(decemberben egész nap),dolgozik.Szeretnék szabadulni a kereskedelemből,de nem megy.Minden évben megfogadom,hogy következő decemberben már egy nyugis irodában leszek,ahol a 24.ét ledolgozzák.
2010. dec. 5. 12:22

Én banki területen dolgozom, és nálunk is van.

Karácsony előtt hosszabb munkaidő, mert ha gond van a rendszerrel, segitenünk kel, valamint karácsony és szilveszter között még hosszabb, ugyanis már készülünk az évzárásra. 30-án este 10 ig dolgozunk, szilveszterkor este 6-ig. És már 1-én kezdődik ismét. Délelőtt 10 re megyünk be, valamint 2-án reggel 8-ra és este 6-ig kell bent lennünk, ha gond van, akkor amig meg nem oldódik.


Tudom, hogy a kereskedelem és a vendéglátás keményebb, de más területeken is, főleg a szolgáltatás területen sok a munka. Sokszor hétvégén is kell dolgoznunk. Engem nem zavar, mert a gyerekem már felnőtt, és a több pénz sosem árt:)

2010. dec. 5. 11:45
Hétvégén, ünnepnapon dolgoznak az orvosok, nővérek, mentők, tűzoltók, rendőrök, benzinkutasok, vendéglátósok, buszsofőrök, vasutasok, kereskedők .
3. a2d0ded793 (válaszként erre: 2. - Alyce)
2010. dec. 5. 11:25
Karácsonykor,és szilveszterkor is?Én úgy tudtam,vagy-vagy van.Én választhattam,és szilveszterkor megyek be,de csak 2ig.A barátnőm,24.én is dolgozik,éjszaka!Igen tudom a vendéglátásról is hallottam egy két "jó" dolgot.Most hosszabított nyitvatartás van,vasárnap este 7ig vagyunk nyitva,meg szombaton is.Karácsony előtt két héttel meg este 8ig.hallottam,hogy terveb van véve,hogy a vasárnapi munkanapot megszüntetik.de ez mióta csak terv.Bécsben zárva vannak vasárnap a boltok,és szombaton is csak 2ig vanak nyitva a plazak meg 6ig.Itt Magyarországon minden elmaradott,azért nem szavazzák meg a vasárnapi zárvatartást,mert a vásárlók megszokták,hogy vasárnap is minden nyitva van.Legalábbis erre hivatkoznak.Szerintem mindenki vásároljon be szombaton legkésőbb 2ig,és slussz passz.A kereskedelmeben dolgozók is emberek.
2. alyce (válaszként erre: 1. - A2d0ded793)
2010. dec. 5. 11:09
Én meg a vendéglátásban nyomom, hát hadd ne mondjak semmit...már elegem van :( Pont tegnap vesztem össze a főnökömmel, mert szilveszterkor nem akarok dolgozni, de ő kijelentette, hogy igenis mennem kell!!! Ja, és karácsonykor is...se hétvégém, se szabad estéim...úgyhogy azt hiszem munkahelyváltás lesz.
2010. dec. 5. 11:06
Neked mi a véleményed a hétvégi munkavégzésről?Sajnos én a kereskedelemben dolgozom már régóta,és nagyon unom,hogy nincs egy szabad hétvégém,és karácsonykor a kereskedelemben dolgozni eléggé húzós.Nektek mi a véleményetek erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook