Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dugulásra ezt használhatom? fórum

Dugulásra ezt használhatom? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 26. 13:34

Nálam tegnap volt a szerelő. 7. 500-at fizettem, de tutira kipucolta a csövet.

Azt mondta nem érdemes a drága lötyiket venni, mert csak akkor hatásosak, ha 1-2 naponta használjuk őket.

Azt mondta vegyek tesco-s zsíroldót, abból havonta egy fél flakonnal locsoljak bele a lefolyóba, hagyjam egy éjszakát reggel pedig dugózzam be mindkét csepptálcát, engedjem tele őket jó forró vízzel és egyszerre húzzam ki a két dugót. Így a magas nyomás és a forró víz kipucolja a csöveket.

Viszont ha nagy dugulás van nem érdemes lötyiket önteni a csőbe mert azok ugyan egy részen feloldják, de a feloldott anyag a csőben feltorlódik és még nagyobb bajt csinál.

2010. dec. 4. 17:58
Kertes házban élek nem panelban. És ahogy írtam azóta sokszor le lett húzva, le lett öblítve, épp 5 perce öntöttünk újabb adag vizet a wcbe. Így már elvileg biztonságos. Meggondolom még mit tegyek.
2010. dec. 4. 17:58
Sok sok forró víz,éjszakára a trisó is jó bele,mindenképpen vegyél valami szert.A Wc-nél még az a lehetőség is fennállhat,hogy valami olyan esett bele, amin már csak szakember segíthet.
2010. dec. 4. 17:45

Szia!

Hypo és sósav keveredése közben klórgáz szabadul fel.Fulladást okozhat.Ha hypo eltávozott rendszerből

öntheted sósavat.Mindkettőt víz maradék nélkül tökéletesen oldja.

Egy egyszerű recept:Fél pohár ecetbe tegyél kiskanál

szódabikabónát.Összekevered,beöntöd .Egy óra múlva

minden rendben.Csak segíteni akarok,vegyész a szak-

mám.

2010. dec. 4. 17:45
Hát nem tudom, én a csőgörénynél maradnék, nem sósavaznék az tuti
2010. dec. 4. 17:42
Nyugodtan használj sósavat 1 nap múlva kb. Én is azzal szoktam tisztítani kéthetente és éjszaka lehajtott fedéllel és használat előtt lehúzom.
2010. dec. 4. 17:41
Ha eldugult, ajánlom, hogy fogj egy slagot és nyomd le a torkán :) (mondjuk a párod) ez szokott használni. ha nem akkor a csőgörény :S
2010. dec. 4. 17:41

Nincsen csőgörényed???

Azzal át lehet piszkálni!

Ha kertes ház, akkor a csatornát is érdemes lenne átmosatni.

2010. dec. 4. 17:40
Nem tudom Magyarorszagon lehet-e kapni spray-t, ami segit a dugulas elharitasaban. Tulkepp ha bespray-zed, nagy nyomassal "atloki" azt amitol eldugult... ilyen talan segitene. Sosavat nem hasznalnek:(
2010. dec. 4. 17:39
Ne,egyáltalán ne használj sósavat!!!!!
4. SF
2010. dec. 4. 17:39
Ha leöblítetted, és gondolom, közben talán használtátok is, simán beleöntheted a sósavat. De én előbb egy alapos pumpálást javaslok. A sósav csak a vízkövet oldja fel, egyéb szennyeződésekre nem igazán jó.
2010. dec. 4. 17:38
Panelban élsz?
2010. dec. 4. 17:37
Tilos hypo után sósavat beleönteni,akárhányszor is húztad le!Nagyon veszélyes...
2010. dec. 4. 17:36
Sziasztok:) Szeretnék véleményeket kérni. Eldugult a wc-nk. tegnap öntöttem bele hypót de nem használt. Többször le lett mosva vízzel, és le is lett húzva. Ma sósavat szeretnék beleönteni éjszakára, nyitott ablak mellé, de nemmerek még, félek hogy a hipó hatása ottvan és halálos gáz keletkezik. Tisztában vagyok vele hogy nemszabad e kettőt használni együtt. Előtte még vízzel átöblítjük többször a wc-t. Szerintetek használhatom biztonságosan a sósavat vagy várjak még? Köszönöm:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook