Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeretném összegyűjteni, kinek melyik diéta vált be! :) fórum

Szeretném összegyűjteni, kinek melyik diéta vált be! :) (beszélgetős fórum)


1 2
35. Lara1984 (válaszként erre: 28. - Virág47)
2013. jún. 13. 00:14

Hát bizony a B-vitamin NEM zsírban, hanem vízben oldódó vitamin.

Jó lenne nem félrevezetni az embereket!... :-/

2013. jún. 5. 21:50
paleo
33. grizus
2013. jún. 4. 21:22
Nekem régen a testkontroll vált be, külön minden mindentől. Csak aztán rávetettem magam a sütire meg a gyümi joghurtra, oda is lett a leadott súly.
2013. jún. 4. 11:02

Nekem az vált be a legjobban, ha tejes dolgokat eszek-iszok a fogyókúra alatt és elhagyom a lisztes ételeket.


A csoki is megengedett, persze nem 5 táblával egy nap. :)

2013. jún. 4. 10:58

A képlet: kevesebb energiát vigyél be, mint amennyit felhasználsz=garantált fogyás!

Persze vagy edzel, vagy koplalsz, a kettő együtt nem működik, de a csökkentett energiabevitel sok mozgással igen. Meg a rendes vitamin-bevitel.

Meg kell találni az arányokat!

Ne a kilókkal foglalkozz,mert a zsír könnyebb, mint az izom, én sokat edzek, és nehezebb vagyok, mint a hírhedt BMI-index szerint kéne, vicces, mert az összes ruhám bő, jobban nézek ki, mint valaha, és a súlyom 166 cm-hez 68kg, ami brutál sok lenne, ha hájból lenne:) De a derekam 68 cm, a hasam lapos, remek a kondim. Ja, 48 éves vagyok!!

2011. ápr. 7. 21:14
nekem is tetszik:)...már én is fogytam egyszer kb 9 hét alatt 9 kilot: most meg olyan nehéznek tűnik, ámbár fontosabb lenne az ok:)...én akkor odafigyeltem, hogy mit eszem, mennyit eszem, mikor eszem, és természetesen a heti 3-5 mozgás:ami bicaj, szaladás volt....várom a további ötleteket!!!!
2011. ápr. 7. 20:58
tetszik ez a fórum, remélem folytatódik!
2011. ápr. 7. 20:51

19. VictorHUN

A mozgás még nem elég a testsúlycsökkentéshez! Aki csak a mozgásban hisz, az téves úton jár! Van néhány ismerősöm, aki valóban sokat mozog (kerékpározik és úszik), mégis kövér marad! Miért? Mert amit lead kalóriát a mozgással, azt az evéssel mind visszaszedi! Tehát: mozgás + kalóriacsökkentés = fogyás.


Én többször fogytam nagy mennyiséget. A siker titka az, hogy ne térjünk el a megszokott ételektől, mindent ehetünk, amit addig ettünk, csak mindenből keveset! A kulcsszó: KITARTÁSOS FELEZŐDIÉTA!


Reggel együnk tényleg kiadósan! Zsíros és tojásos ételt is! Ez fontos, hogy az epe csak a kiadós reggeli étkezéstől fog kiürülni, ami epetartalom nagyon fontos a szervezet számára! Sok vitamin (például a B) csak zsírban oldódik fel a szervezet számára! Tojást bármennyit lehet enni, mert a tojásban minden fontos anyag benne van, amire a szervezetnek szüksége van! C vitamin nincs a tojásban, ezért a C vitamint a zöldségekből, gyümölcsökből szedjük fel, ha lehet nyers állapotban.


Délben már ráállunk a feleződiétára, vagyis a szokásos mennyiség felét együk meg, és megint iktassunk be zöldséget, gyümölcsöt, bármennyit.


Vacsorára már ne együnk semmit, ha mégis kilyukad a gyomrunk az éhségtől, akkor zöldség-gyümölcs!


Egy héten egyszer adhatunk magunknak egy olyan napot, amikor enyhítünk ezen a szigorú diétán, de a következő nap keményen vissza kell térni a diétához.


A végén pedig: KITARTÁS! Ugyanis bármilyen diétát választunk, ha nincs elég kitartásunk, hogy végigcsináljuk, akkor semelyik diéta nem fog beválni!


Tehát a lényeg az, hogy megmaradhatunk a szokásos addigi étrendünknél, de fogyózás esetén ebből csak a fele mennyiséget lehet enni. De necsak keveset együnk kalóriában, hanem a fontos ásványi és vitamain anyagokat is fel kell vennünk a szervezetünk számára.


És természetesen a mozgás! Ez lehet séta, kerékpározás, úszás, torna, kertészkedés, bármi, csak álljunk föl az asztal mellől időnként. Ezzel gyorsítjuk az anyagcserénket, és a fogyás is könnyebben tartható.

2010. dec. 7. 09:41
28 kg 5 hónap alatt. 104 kg-ról 76-ra. Még kb. 8 kilót szeretnék fogyni. Kb. 1200-1400 kalóriát ettem és heti 4-6x 1 órás kemény edzés.
2010. dec. 6. 12:39

Köszönöm szépen , hogy ilyen sokan meg írtátok , hogy hogyan sikerült fogynotok :)

GRATULÁLOK MINDENKINEK A FOGYÁSHOZ!!!!

Azért még várom a hozzászólásokat.

25. fd8e423e9e (válaszként erre: 23. - Night Angel)
2010. dec. 4. 21:27

Nagy-nagy gratula! emberfeletti amit megcsináltál!


Szerintem már így is ideális a súlyod, a legutolsó fotód szerint, az a -10 kg már soknak tűnik.

24. Havran
2010. dec. 4. 19:11
90 napos,testkontroll
2010. dec. 4. 19:07

15 hónap alatt 56 kg.

Kalória és szénhidrát számolással.

22. fd8e423e9e (válaszként erre: 19. - VictorHUN)
2010. dec. 4. 17:13

A mozgás valóban fontos, de pl. anyagcserezavar esetén (koleszterin, cukorprobléma) fontos az étkezések minőségén, mennyiségén, de legfőképpen időbeli, összetételbeli elosztásán is változtatni, arra is hangsúlyt fektetni.


DE! Igazán intenzív, minden napos izzasztó mozgás nélkül valóban nem sikerült volna nekem sem a fogyás, és az életmódváltás.


Mogzás mellett természetesen nem számoltam kcal-t, csak figyeltem, hogy egészségeseket egyek, lehetőleg lassan felszívódó ch-okat, és még folytathatnám, de nem akarom a cukorbetegek étkezését népszerűsíteni.

2010. dec. 4. 07:57
A főnököm most építkezik. Pár hét alatt egy bögyös-molett hölgyből csontkollekció lett :(
20. falcngate (válaszként erre: 17. - Shila)
2010. dec. 3. 22:37

:DDDDD


Ez jó, köszi a korrigálást!

2010. dec. 3. 20:48
Tévhitben él az aki azt hiszi hogy a kalória számolgatással fogyni lehet. A napi létfontosságú ásványi anyagok és vitaminok szükségesek a szervezet számára. Az ilyen napi 2 szem eper diéta baromságok azoknak van kitalálva akik egész otthon a p***ukat meresztik és napi kalória égetésük kb10 (már elnézést a kifejezésért) és eszük ágába nincsen semmilyen testmozgásra mert az milyen fárasztó. Aki fogyni akar annak nem kell megválni az imádott kajájától csak jóval kevesebbet enni belőle. Pl nem kell megenni egy egész lovat csak egy felet. A titok a testmozgásban. Kemény edzésnek lesz köszönhető de akiben nincsen akarat erő az hamar kiesik. Mindig annyit egyél amennyit le is mozogsz és felette is tudsz teljesíteni. Kalória számolgatást elfelejteni, irány az edző terem és napi minimum 5km futás (nem séta)
18. Lina6
2010. dec. 3. 20:30

Végigolvastam és nagyon tetszik, hogy nem javasolt senki semmiféle zsírégető sz..okat.

-30kg 1 év alatt

többször ettem keveset (de mindennap egy hajszálnyival kevesebbet mint amennyit elégettem), a tornát nem vittem túlzásba idő hiányában. Sok vizet ittam.

Ja, és felvettem hitelt :D, lehet, hogy ez miatt ment le?

17. Shila (válaszként erre: 14. - Falcngate)
2010. dec. 3. 20:03
Akartad mondani heti!!! 5x mozogsz :P
2010. dec. 3. 19:45
keveset egyél,sokat igyál és mozogj
15. falcngate (válaszként erre: 9. - Bbibe)
2010. dec. 3. 19:43

Egyetértek,mindenki más étel- és mozgásmennyiségtől tud fogyni, ki kell tapasztalni.:)

Én kalóriára csak 1000 körül eszem, mégis sokat, szóval teljesen ez sem mérvadó.:)

Az a biztos, hogy ha az ember szigorít az étrendjén, gyakrabban mozog, mint idáig, elvileg fogynia kell!

14. falcngate (válaszként erre: 1. - Zsanzi88)
2010. dec. 3. 19:39

JuditMiskolchoz hasonlóan én is életmódot váltottam. Súlyhoz és mozgáshoz kötött CH, fehérje és zsírfogyasztásban hiszek, anyagcserepörgetésben.

Átlagban napi 5x 1,5-2 órát mozgok mellette. 80kg-ról fogytam 65-re, de rengeteget izmosodtam is.

2010. dec. 3. 19:32
94-ről 62-re. Kalóriaszámolás, 1800/nap míg szoptattam, 1200 aztán. Kb 9 hónap. Naponta 1 órát tornáztam, azóta heti 3*1 órát. Eddig semmi nem jött vissza.
2010. dec. 3. 19:24
Mindent eszek, de csak kb. harmadát, legyen az libazsíros kenyér, töltött káposzta, vagy szalonnás rántotta.
2010. dec. 3. 19:24

Köszi , hogy írtok...

GRATULÁLOK MINDENKINEK A SOK FOGYÁSHOZ !!!

Remélem még sokan írtok a sikereitekről!!!!

2010. dec. 3. 19:18
kalóriaszámolás
2010. dec. 3. 19:13
Eddig a legjobban Gastroyaltól fogytam. 10kg-t kb. 3 hónap alatt. Szerintem próbálkozni kell, mert én a napi 1500 kcal-tól nem fogytam.
2010. dec. 3. 19:13
Norbi update: 110 kg-ról 73 kg-ra 1 év alatt. ( most pedig újra belekezdtem )
2010. dec. 3. 19:08

25 kiló mínusz másfél év alatt.

Mindent eszek, de kalóriát számolok. Átlag 1200-1400 kcal-t viszek be napi 5-6 étkezéssel.

Heti 3-4x tornázom, alkalmanként 1-1,5 órát, heti 2x infraszauna, emellett sokat gyaloglok.

A lényeg: sokszor keveset, kalóriaszámolás, változatos táplálkozás, rendszeres mozgás, bőrfeszesítés,ja és KITARTÁS! :)

2010. dec. 3. 19:08
Paleolit étrend - 5 kg mínusz (nem is nagyon van rajtam több), és szépen stagnál a súlyom, nem ingadozik :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook