Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti milyen kakaót készítenétek egy 2 éves gyereknek? fórum

Ti milyen kakaót készítenétek egy 2 éves gyereknek? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 9. 10:29
am látom van aki a cukortól védi a gyerekét... részben jogos,de! amikor Picúrnak szorulása volt, mit mondott a védőnő? adjak neki jó cukros teát :) és használt :)
26. 83ff5144bd (válaszként erre: 25. - Ancika24)
2011. júl. 9. 10:27

nekünk dokinéni mondta :)

am mi még nem is tejezünk :) tápszerezünk még,mert az jobban neki való.. :)

25. ancika24 (válaszként erre: 24. - 83ff5144bd)
2011. júl. 8. 20:10

lehet, hogy ugyanaz a védőnőnk? :DDDD

még nem kapott kakaót a 2 év körüli gyermekem, de addig, amíg megissza a sima tejet "íz" nélkül, addig nem is akarok kísérletezni a dologgal, nehogy rákapjon :) majd a bölcsiben-oviban megismerkedhet a kakaóval, kávéval, karamellást tejjel.

De válaszolva a fórum nyitó kérdésére, csakis főzőset adnék, mert mi is azt isszuk nagyritkán, nem szeressem a instant dolgokat. Hozzáteszem, semmiben sem (kávé, tea...stb)

2011. júl. 7. 21:52
hihetetlen, de igaz; 1 éves tanácsadáson mondta a doktornéni: anyuka,ha át akar térni a tejre esetleg, akkor tehet bele neki pici cukrot, vagy Nesquik kakaót is,hátha úgy jobban ízlik a babának...
2011. júl. 7. 21:29
Mi kezdetben maci kakaót adtunk (cikória) nagyon szerették, most nes.. kakaót. Reggel este 3 dl.
2010. dec. 7. 15:02
A kakaónak nagy az oxálsav tartalma, elősegíti a vesekőképződést. Ne itassátok a gyerekkel literszámra.
2010. dec. 5. 23:14
Én biokakaót készítenék,mézzel édesítve.Ha tehéntejből,akkor jó minőségű tejből,semmiképp sem homogenizáltból.
20. Anuk76
2010. dec. 5. 22:03

Babatej melegen hozzá nyuszis instant. 2-3 naponta kap 3 decit reggelire. (amit félálomban a karomban szopizik ki a cuclisüvegből) Utána még visszaszundít 1-2 órát. Abszolút nem pörög tőle :) anélkül is nyüzsi.

Viszont székletet fog, ezért adom ritkán. Pedig minden nap meginná szegénykém.

19. sutoczkine (válaszként erre: 15. - Szeklice)
2010. dec. 3. 11:23
Bocsi nem akartam neked esni csak kicsit érdekesnek találtam amit írtál. Abban teljesen igazad van, hogy a cumisüveg egyáltalán nem tesz jót és a túl sok édesség sem. Én is nagyon hamar leszoktattam a fiam a cumisüvegről. Csak tápszert meg vizet kapott benne. 1 éves korára ügyesen megtanult pohárból inni.
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Ritmus)
2010. dec. 3. 11:21
Van cicás a szerencsi,azt kell főzni.Az instant hideg tejben is oldódik:)
17. sutoczkine (válaszként erre: 11. - Ritmus)
2010. dec. 3. 11:19
Márkát szerintem nem lehet írni. A kettő között meg az a különbség, hogy az instant elolvad a hideg tejbe is a főzőshöz meg fel kell forralni a tejet, mert csak akkor olvad el. Instant pl a sárga csomagolású nyuszis vagy a kék zacskós sp-os
16. Szeklice (válaszként erre: 14. - Homern)
2010. dec. 3. 11:19
Ez is nagyon finom! Én is szoktam inni.
15. Szeklice (válaszként erre: 9. - Sutoczkine)
2010. dec. 3. 11:17
Ne aggódj.Kap.Azért nem kell nekem esni.Sajnos -pláne ha cumisüvegből kapja- folyamatosan ázik a szájában a cukros lötyi. Több gyerek is van a családomban,akinek 5 éves korára ki vannak rohadva (bocs akifejezésért,de így van) a tejfogai.A szörpitől,cukros kakaótól, a gyümölcslevek savtartalmától. Szerencsére nem édesszájú a gyerekem,néha elmajszol 1-1 túró rudit,vagy házi sütit.Ilyenkor mindig megitatom vízzel,és egy textil pelenka csücskével letisztogatom a fogait,vagy a kis fogkeféjével megpucolom.
14. homern (válaszként erre: 12. - Ritmus)
2010. dec. 3. 11:17

Lehet ti nem így hívjátok, másnéven cikória kávé,vagy maci-kávé.

Minden nagyobb üzletben lehet kapni.

Teljesen koffeinmentes,egy növény szárított gyökérkivonata.

Mi ezt kaptuk terhesen a kórházban :)

13. sutoczkine (válaszként erre: 12. - Ritmus)
2010. dec. 3. 11:16
Maci névre hallgat az amit a fiam nagyon szeret. És szerintem bármelyik üzletben beszerezhető. A spárba a kávéknál van.
12. Ritmus (válaszként erre: 5. - Homern)
2010. dec. 3. 11:12
milyen az a babakávé? hol szerezhető be?
11. Ritmus (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2010. dec. 3. 11:12
én soha nem készítek kakaót, mert nem szeretem, ezért teljesen analfabéta vagyok. mi az h főzős, és milyen instant? Márkát is írjatok :)
10. homern (válaszként erre: 9. - Sutoczkine)
2010. dec. 3. 11:11

Szerintem nem csak a foga miatt írta :)

Nálunk az unokaöcsém pl ha kakaót,kólát,csokit kapott teljesen felpörgött.

Hisztis,türelmetlen lett,nem tudott koncentrálni,este nem tudott elaludni tőle stb.Most a kishuga ugyanez.Ezért szigorúan csak délelőtt és kis mennyiséget kapnak,nem minden nap.

Persze vannak olyan gyerekek akik nem reagálnak ilyen feltűnően rá,vagy a szülők nem gondolják,hogy emiatt van.

9. sutoczkine (válaszként erre: 2. - Szeklice)
2010. dec. 3. 11:06
És akkor nálatok nem is kap a gyerek egyáltalán csokit??? Még 1 túrórudit se??? Én nem azt mondom, hogy az én fiam literszám issza a kakaót (bár el bírná viselni) de alkalmanként szerintem nem okoz több kárt a fogainak, mint 1 szelet akármilyen sütemény vagy csoki.
2010. dec. 3. 11:04
Nyuszisat kap.A fogai nem attól mennek tönkre.....
2010. dec. 3. 11:03
Mint magamnak....
2010. dec. 3. 11:01
Mi a sp... instant kakaót szoktuk venni. Pontosan ugyan olyan az íze, mint a nyuszisnak csak jóval olcsóbb.
2010. dec. 3. 11:00
Babatej,babakávéval :)
4. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - Ritmus)
2010. dec. 3. 11:00
Finomat!!!
2010. dec. 3. 11:00

Szia!

Én hol főzőset adok,hol instantot.

2010. dec. 3. 11:00
Szigorúan cukormenteset. Sima cukrozatlan kakaót bárhol kapni, ha feltétlenül akarom édesíteni akkor xilitet használnék.Egyátalán nem tesz jót a gyerek fogainak a Nes.uik kakaó...
2010. dec. 3. 10:58
Ti milyen kakaót készítetnétek egy 2 éves gyereknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook