Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cukorterhelés 12 hetes terhesen fórum

Cukorterhelés 12 hetes terhesen (beszélgetős fórum)


1 2
34. Ede71 (válaszként erre: 33. - Furiska)
2013. jún. 23. 23:12
én úgy tudom Magyaroszágon sem kell mindenhol meginni a cukros löttyöt, csak 2dl tej+ 1 zsemle sokkal humánusabb. nem tudom honnan jött ez a cukros lötty, de én is megittam 2x, borzasztó volt, mindkészer a határétéken volt a cukrom és diétáznom kellett. a diabéteszes doktornő sem bírta meginni ezt a cukros lét! inkább ennék meg egy tábla miklát, az legalább finom.
2013. jún. 22. 17:15

sziasztok


tudtátok, hogy szlovákiában a cukorterhelésen egy szendvicset és egy pohár narancslevet adnak a förtelmes cukoroldat helyett? itt miért nem lehet?

32. fdóri
2010. dec. 3. 13:46

Szia


Ahogy valaki írta, lehet hogy pisit is kell bevinned 2 óra múlva, azért nem mehetsz Wcre... A tüneteid, amit írtál utalhatnak a diabeteszre...

2010. dec. 3. 12:31
Én 24 hetesen voltam...Vérvétel jobb karból,meginni a "cukrot",mert más nem nagyon volt benne:):)2óra múlva megint vérvétel,de kértem,hogy a ball kézből vegyenek!!Ezalatt mehettem mosdóba,csak inni-enni nem szabadott!Addig rejtvényt fejtettem!!:):)
30. Katoca5 (válaszként erre: 26. - Gabcsi8080)
2010. dec. 3. 10:27

Köszi szépen a válaszodat.


Hát sajnos nagyon izgulok, hogy mi lesz. :(

29. gabcsi8080 (válaszként erre: 28. - 204b456479)
2010. dec. 3. 10:02
Nagyon vigyázni kell, mert szüléskor ha sok vért veszítesz akkor nem lesz könnyű.....de ez nem riogatós fórum :) szóval figyeljetek rá oda.
28. 204b456479 (válaszként erre: 27. - Gabcsi8080)
2010. dec. 3. 09:46
Azt hittem valami negatív, Én is eszem a vasat, dokim szerinte ez több, mint vérszegénység, csak vastoxikózis volt a sok vastól 12.héten, úgyhogy leálltam róla, de most megint vérszegény lettem...
27. gabcsi8080 (válaszként erre: 25. - 204b456479)
2010. dec. 3. 09:34
Ja, semmi negatív.....7 kiló plusszal mentem szülni.Igaz olyan vérszegény lettem, hogy ajjaj!Vasat egyetek!80-as hemoglobinnal ketyegtem!
26. gabcsi8080 (válaszként erre: 24. - Katoca5)
2010. dec. 3. 09:32

Biztos van de nekem kb. 3-4 hétig tartott a cukros időszak nem végig, mert mikor ettem rosszul lettem.Légszomj, vert a víz, szédelegtem, remegtem.....mikor kontroll vizsgálatra mentem 4 hét múlva akkor közölték, hogy ejnye kismama egyen többet.....na puff neki!!!!!!

Onnantól kezdve ésszel ettem.Rozsos bucit fehér kenyér helyett, sovány szalámit és persze sokszor keveset! (vicc, mert a fiam is így eszik 7 hónapja :) )


A lényeg, hogy ne görcsölj és ne idegeskedj!!! :)

25. 204b456479 (válaszként erre: 23. - Gabcsi8080)
2010. dec. 3. 09:31
mi lett az eredménye? Én március óta ilyen diétán vagyok, semmi bajom tőle.
24. Katoca5 (válaszként erre: 23. - Gabcsi8080)
2010. dec. 3. 09:27
Köszi szépen, aranyos vagy. Akkor tényleg van összefüggés...
2010. dec. 3. 09:25

Nálam alapban éhgyomorra volt 5.6 a cukor.Aztán lötty után 60 perccel 10.2 :O és 2 óra múlva 8.8 volt.

Erre írtak 160 gramm szénhidrát/nap és 1800 kcal/nap diétát.


Lett is eredménye.......

22. gabcsi8080 (válaszként erre: 21. - Katoca5)
2010. dec. 3. 09:21
Pill keresem.......
21. Katoca5 (válaszként erre: 20. - Gabcsi8080)
2010. dec. 3. 09:18
És neked milyen lett az eredményed? (Kíváncsi vagyok, hogy ez a sok ivás tényleg előjele e a cukorbetegségnek.)
20. gabcsi8080 (válaszként erre: 18. - Katoca5)
2010. dec. 3. 09:13
Heh....mintha magamat hallanám.Én is vedeltem a vizet.Le sem merem írni mennyit, mert dobna mindenki hátast meg hülyézne ezerrel de több volt a napi adag 4 liternél!De nekem doki azt mondta, hogy ha kívánom igyak de kicsit osszam be, mert rosszabb ha nem iszok.
19. sysy66
2010. dec. 3. 09:04
és ha hazaérsz igyál sokat mert ez a tomény cukor erosen dehidratálo. nehogy a magzatviz kevés legyen. én ittam mint a godény mégis éjjel háromszor felkeltem hogy iszonyat szomjas vok
2010. dec. 3. 09:04

Hú milyen sokan válaszoltatok már! :o) Kezdek megnyugodni. :o)

Akkor most már csak az aggaszt, hogy még csak 12 hetes lesz a Manó. Azért küld el ilyen korán a védőnő, mert erős a gyanú a terhességi cukorbetegségre. Rengeteget iszom és mindezt hiába, mert folyamatosan szomjas vagyok; illetve ha nem jutok időben kajához, akkor rosszul leszek. Szóval ezért kell ilyen korán mennem.


Várom még a tapasztalatokat és az eddigieket is nagyon köszönöm! :o)

17. sysy66
2010. dec. 3. 09:03
a lényeg az hogy nagyon lassan idd meg. kb5 perc alatt nehogy kijojjon belőled
16. sysy66
2010. dec. 3. 09:00

szia én most voltam igaz én 27 hetes vagyok

nekem reggel 6 ra kellett mennem, vért vettek rá . utána egyszerre lotty..egy ora mulva megint vér és 8 kor megint vér de akkor már pisit is kellett bevinnem

roviden ennyi

2010. dec. 3. 08:41

Én nem mehettem WC-re.

És sem inni, sem enni, sem mozogni nem lehetett. Egy helyben kellett ücsörögni két órát.

Citromlevet meg kaptam eleve, nem is kellett vinnem. És kétszer szúrtak.

Nem lesz gond, ne aggódj emiatt!

14. gabcsi8080 (válaszként erre: 13. - Gabcsi8080)
2010. dec. 3. 08:37
Ja, citromlevet vigyél!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13. gabcsi8080 (válaszként erre: 1. - Katoca5)
2010. dec. 3. 08:36

Először is ne félj..........én is tűfóbiás vagyok ezerrel de nem volt semmi gond.Arra kell gondolni, hogy a pici miatt kell menni és akkor nincs gond.

Nálunk csak 1 órát nem volt szabad pisilni utána lehetett.

Mondjuk az én védőnőm elmondta, hogy működik a dolog aztán jó pár dologban tévedett....

Amúgy én 1 óra múlva rosszul voltam, vert a víz meg nagyon légszomjam volt és akkor mondták, hogy a cukrosok vannak így....de light diéta és nem lesz gond.

Nekem ízlett a lötyi, mert nagyon éhes voltam a vége márc édes de ki lehet bírni.

12. viliflora (válaszként erre: 1. - Katoca5)
2010. dec. 3. 08:36

Szia!


Szerdán voltam.

WC-re is lehet menni és annyi vizet ihatsz, amennyit akarsz. A cukros léhez nyomjál citromot, de nem vészes.

Semmi okod ettől tartani, nem tudom miért riogatnak ezzel egyesek:-(

A babádnak pedig semmi baja sem lesz:-)

Neaggódj, szép napot és szép babavárást!

2010. dec. 3. 08:36

Nekem tavaly volt. Egy citromot vihettem magammal és azt is belefacsarhattam a lötyibe. Úgy teljesen iható volt. Nálunk csak 2X szúrtak.


A másodiknál meg nem is kellett lötyit inni. Mondták, hogy egyek valami jó cukrosat. Nutellás szendvics, vagy kakaós csiga. Így is tettem...

2010. dec. 3. 08:35

12 hetesen? Később kéne menni. Egyáltalán nem vészes a dolog...Cukros lötyit kell inni, előtte vérvétel, utána vérvétel kis idővel. Nekem a cukros lötty kimondottan ízlett:D igaz vittem citromlevet bele, de talán nem is raktam hozzá.Semmi rosszullét, hányás nem volt, és ahogy néztem a többiek is túlélték. Nem kell túlmisztifikálni ezt a dolgot. Ennél a szülés sokkal rosszabb lesz, túfóbiástól, hányástól egyetemben. Na meg lesz aggódnivaló bőven a 9 hónap alatt, ez ahhoz képest csak pici kellemetlenség. A nem pisilés nekem új, miért nem lehet 2 órán keresztül pisilni? Enni nem lehet, inni sem lehetőleg, max talán egy kis vizet. Éhgyomorra kell menni. 2 órán keresztül azt hogy ne egyél, igyál simán kibírható. Az hogy ne pisilj az is, bár mondom ezt nem hallottam még....


Miért lenne baja a picinek? A vizsgálattól??? Nem értem...

2010. dec. 3. 08:35

Én is voltam 12 hetesen, a terhesség előtt, a 25.héten is megyek és valószínűleg később is.

Se neked se a babának nem lesz bajotok tőle. Attól inkább, ha nem derül ki, h cukorbeteg vagy.

Pisilni lehet menni, enni-inni nem lehet.

A tűszúráshoz meg szokj hozzá, még elég sokszor fognak szúrni a terhesség alatt.

2010. dec. 3. 08:33

Nem tudom hogy mostanában hogy zajlik ez a terhelés,de 1993-ban voltam.

Porcukor vízzel keverve,amit éhgyomorra kellett meginni.

Nos,úgy kijött belőlem,és rosszul is voltam,ami természetes szerintem.

Nem kell félni tőle.

Ja,és nem szóltam hogy kihánytam,mert az egészet nagy hülyeségnek tartottam.

7. Szilvamama (válaszként erre: 4. - 9242a6388c)
2010. dec. 3. 08:33

Nekem is így volt (4,5 éve), azután változtatták át a cukros lötyire.


A WC-re menés nekem sem volt tiltva, és a 12 hetet korainak tartom, ez nem a szokásos "eljárás".

2010. dec. 3. 08:32
Egy kis citrom levet vigyél magaddal,úgy nem lesz olyan szörnyű. Miért most kell menni, az sokkal később szokták csinálni.
2010. dec. 3. 08:32

Szia!

WC-re mehetsz, azzal nincs gond, csak inni nem ihatsz azalatt semmit.

Azt a glükóz szirupot kell vízben feloldani, nekem a nővérkék csinálták, és azt kell meginni.

Magába elég borzasztó, de vigyél magaddal citromot, vagy citromlevet. Azt beleteheted, nem befolyásolja az eredményt. Olyan lesz az íze, mint egy tömény limonádénak.

Vannak helyek, ahol csak kétszer szúrnak, éhgyomorra, és két óra múlva, mert az a lényeg, hogy visszamenjen a cukrod addigra.

Az hogy ilyen korán küld, szerintem csak elővigyázatosság.

Túl lehet élni, nekem 3x is csináltak.

Vigyázz magatokra.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook