Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudok a fogyasztóvédelemhez fordulni egy termék miatt? fórum

Hogyan tudok a fogyasztóvédelemhez fordulni egy termék miatt? (tudásbázis kérdés)

2014. júl. 30. 16:35

sziaszok!Lenne egy olyan kérdésem,hogy ha Magyarországon EU-s számlát kérek(0%-os tehát a 27% adót kéne az eladónak levonni,mert a vevő Ausztriában adózik róla,ottani a cég)de itt a bolt 10-15%-okat von le hasravágásilag.

HOl tehetek erről panaszt?

20. mese (válaszként erre: 19. - Burkuska)
2010. dec. 9. 18:52
:D
19. Burkuska (válaszként erre: 18. - Mese)
2010. dec. 8. 15:30

Nagyon helyes:)

Ügyes vagy!!!

18. mese (válaszként erre: 17. - Barnamanci)
2010. dec. 8. 11:53
szia!Hál' istennek, semmi probléma nem történt, egyből, minden szó nélkül visszaadták az összeget kézpénzben:)
17. Barnamanci (válaszként erre: 16. - Mese)
2010. dec. 3. 14:53
szia! hogy végződött a panaszod? ilyen esetekben érdemes beírni a vásárlók könyvébe, néha az is ösztönzően hat. a fogyasztóvédelem mellett még a békéltető testülethez is fordulhatsz, ők is segíthetnek, viszonylag rövid idő alatt.
16. mese
2010. dec. 3. 11:25
Hm... Köszönöm az eddigieket:)Csak az utalványos dolog azért zavar, mert mindig gagyi minőségre tudom csak levásárolni.. És ugyanott vagyok vele...:( nem szívlelem ezt az üzletet, és drága is, de csak itt van női 42-es cipő...:(Eezért vagyok ere az üzletre kényszerülve.. A bakancs, meg 7000 ft-ba került....:( Elég dühös vagyok, ma megyek hozzájuk reklamálni.Szorítsatok!:)
15. Burkuska (válaszként erre: 10. - E552983a4b)
2010. dec. 3. 07:45

Én még tavaly nyáron vettem két papucsot ott. Kb.3 hét múlva elszakadt mindkettő....azóta hanyagolom a boltot,de már mástól is hallottam,hogy megszívták.Ha sportosat szeretnél,ajánlom a dec...ont,10.000alatt kapsz és ez a newfeel "márka" szuper tartós (3 éve hordom a sportcipőt,hibátlan),de ettől függetlenül a párom ugye megszívta a drágával:(De nekem jó tapasztalataim vannak velük,minőségiek a ruhák is. De én nagy turi fan vagyok:)

Elnézést a sok szövegért:)

2010. dec. 3. 07:39

Ez durva hogy 1 hét alatt lejön a talpa, a kínai is tovább szokott tartani. Én a velúr beütésűeket veszem, ha nincs megfelelően a talpragasztása előtt lecsiszolva, akkor is megragad, mert érdes annak a felülete. 4000. Ft láttam csizmát, persze kínait, mert 10 - en ezerért nem vehetek én se.

Szomorú hogy gyakran dobálnak be ennek a hálózatnak a kínálatát, és ilyen a minősége.

13. GeGeGeGe (válaszként erre: 1. - Mese)
2010. dec. 3. 07:35
Ilyenkor csere v javítás jár a törvény szerint - Ptk. 306 §. Ha ez nem lehetséges, vissza KELL fizetnie a vételárat. A náluk levásárolható utalvány - bár nagyon elterjed - nem jogszerű.
12. Ncilány (válaszként erre: 5. - Kevian)
2010. dec. 3. 07:31

Fogyasztóvédelem, ombucmann és a többi ilyen bűvös szótól nagyon félnek.

( Volt kolléganőm ha sokadik alkalommal se tudta megoldani "velük," megpendítette hogy tovább megy, nem hagyja annyiban ).

11. correct (válaszként erre: 2. - Mese)
2010. dec. 3. 07:09
Pár nap után már csere van és nem pénz-visszatérítés.
10. e552983a4b (válaszként erre: 8. - Burkuska)
2010. dec. 3. 07:07

Hát, sajnos igazad lehet. De a franc se gondolta volna, hogy egy D...n ennyire selejtes cipőket árul.

Pedig vannak ott drága cipők is, tehát nem is egy Olcsó János. Sajnos, a minőség nem mindig attól függ, mennyibe került az adott cipő...

Láttam én már 20-30 ezres cipőt is tönkremenni fél év alatt:(

Én pl.nem tudnék/de nem is adnék ki egy cipőért 10 ezer Ft-nál többet, nem tehetem meg!!

Sokan vannak így, ebben biztos vagyok!!

2010. dec. 3. 07:05
Én jobban jártam, kb 3 hónapja vettem 1 cipőt, most a 3 hónap alatt 2 cipőt vittem vissza. Az 1 cipőnél az volt a gond hogy csak a jobb lábamon lévő kis lábam ujját nyomta, nagy nehezen kicserélték, aztán a másiknak két hét után elkezdett az orráról a szövet leperegni, na azt simán kicserélhettem, de vettem már náluk jó fajta cipőt minimális áron, meg kell találni a megfelelőt, addig amíg kicserélik szerintem nincs gond, próbálj meg Te is keresni helyette valami strapa cipőt, Én már nagyon megnézem hogy milyet veszek!
8. Burkuska (válaszként erre: 1. - Mese)
2010. dec. 3. 06:59

Szerintem előbb próbáld meg a boltban visszacserélni (párom nemrég cserélte vissza a tizenezres cipőjét a De...thlonban),kezében meg ott volt a kérelem,hogy legyenek szívesek stb.stb.Simán ment,le tudta vásárolni az összeget.

Véleményem szerint a deichman nagyon gagyi,cipőben érdemes minőségit venni. De ez az én véleményem:)

2010. dec. 3. 06:54
Bocs, látom, Te is gyakran jársz így:(
6. e552983a4b (válaszként erre: 1. - Mese)
2010. dec. 3. 06:53

szia!

Ugyanennek az áruházláncnak egy vidéki boltjában én már "törzsvevő" vagyok:( Nagyjából minden 3-4. hónapban cserélem le a cipőket, és úgy, hogy tényleg vétlen vagyok!

Mondjuk, én mindig vettem másikat, nem kértem a pénzt, nem tudom, hogy reagálnának, és hogy ez mennyire lenne jogszerű. Első alkalommal biztosan nem, hiszem, ha javítható, megjavítják (ez a szabály)-ha nem tudják, kicserélik, vagy mint nálad: adnak érte utalványt.

Én végül is nem bánom, így minden fél évben új cipőm van:D

2010. dec. 3. 05:58
De azért szerintem pendítsd meg nekik, a fogyasztóvédelmet, azt egy boltos sem szereti hallani. Rögtön készségesebbek szoktak lenni...
2010. dec. 3. 03:12

Sajnos a pénzt nem fogod vissza kapni.

Adnak majd egy utalványt ismét,amennyiben megbizonyosodnak róla,hogy a termék nem a te hibádból ment tönkre.

És sajnos senki nem kötelezheti őket arra,hogy a pénzedet adják vissza,ezzel kár is elmenni a Fogyasztóvédelemhez:(

Jogosan járnak el.

2010. dec. 3. 03:11
Szia! nfh.hu nemzeti fogyasztóvédelmi hatóság. Itt nézz szét.
2. mese
2010. dec. 3. 01:17
2 hete vettem egy bakancsot, a Deichman-ban, és levált a talpa.. egy hete hordom.. mindig így járok.. már nem ez az első este. Olyankor vásárlási utalványban kártérítettek, amit náluk vásárolhatok le. Ha most is ez az eljárás, és én nem fogadom el, hanem a pénzem kérem, ide adhatják-e, és ha nem, akkor szabályosan járnak el?
1. mese
2010. dec. 3. 01:12
Hogyan tudok a fogyasztóvédelemhez fordulni egy termék miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook