Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyra keresek fini muffin recepteket! fórum

Karácsonyra keresek fini muffin recepteket! (beszélgetős fórum)


1 2
8. d3bb59819c (válaszként erre: 6. - Syria)
2010. dec. 2. 19:08
Azért kell egy jó recept is hozzá szerintem. Én pl. múltkor kevesebb margarint tettem bele, és nem is lett jó, kiszáradt. :(( Fejből idéztem magamnak a receptet. :))
7. 25a27430dd (válaszként erre: 4. - Szilvamama)
2010. dec. 2. 19:08

Szia, nekem is pont ez az alap receptem:)

Klassz dolgokat lehet művelni vele. Szoktam olyat, hogy teszek bele 2 evőkanál darált mákot, és magozott meggyet. Vagy 1-2 evőkanál darált diót, és apróra vágott barackot (befőttet) teszek bele.

Amit mostanában szeretünk: 3/4 tábla Milka tejcsokit apróra vágok, beleforgatom ebbe az alaptésztába, és teszek hozzá magozott meggyet. Isteni:)

2010. dec. 2. 19:03

Beírod a jobb felső sarokban a keresőbe, hogy muffin, s kiad egy oldalnyi receptet...


Mindenkinek más jön be, a siker titka itt is a gyakorlás.

2010. dec. 2. 19:03

Én ezt próbáltam, a neten találtam (ez is csodás csokis muffin néven futott). Nekem ízlik, bár én az étcsokit kihagytam és nem vajaztam, mert papírba tettem. És nem kell megijedni, hogy sűrű a massza, szépen megnőtt és szép formája lett a muffinnak. :)


Hozzávalók:

15 dkg liszt

2 tojás

15 dkg vaj

15 dkg cukor

3 evőkanál baracklekvár

1/2 csomag sütőpor

5 dkg kakaópor

5 dkg tört étcsokoládé


Elkészítés:

A sütőt 170 °C-ra előmelegítjük, a formákat kivajazzuk.

A lisztet elkeverjük a sütőporral és a kakaóporral. A tojásokat habosra keverjük a vajjal és a cukorral, majd belekeverjük a lekvárt és a lisztes keveréket.

Formákba töltjük, 20-25 percig sütjük

2010. dec. 2. 19:01

Szia, én a köv. recept szerint csinálom a muffint:


Alaprecept


1 pohár nat. joghurt

2 pohár liszt

1 pohár cukor

fél pohár olaj, vagy olvasztott margarin/vaj

2 tojás

fél csomag sütőpor

pici csipet só


Ebbe szoktam keverni kb. 10 deka akármit (csokidarabok, alma, banán, kandírozott gyümik keveréke, mazsola-citromhéj stb.)


12 lesz belőle.

2010. dec. 2. 18:58
A csodás csoki muffinnál nincs jobb!!!!
2. ildikó0628 (válaszként erre: 1. - KisMárta)
2010. dec. 2. 18:57
Stahl Judit Rigó Jancsi muffinja:)))
2010. dec. 2. 18:56
Párat próbáltam már netről,de volt ami nem jött be.Ezért próbálkozom itt :) Nektek melyik jött be? :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook