Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vashiányos vérszegénység a szoptatás alatt volt valakinek? fórum

Vashiányos vérszegénység a szoptatás alatt volt valakinek? (beszélgetős fórum)


15. Bri* (válaszként erre: 1. - Hedi13)
2010. dec. 3. 15:43
Szerintem a terhesség és a szülés miatt a nők többségénél kialakul a vashiányos vérszegénység. Ne aggódj!
2010. dec. 2. 16:34
Mák, máj, csalántea.
13. Hedi13
2010. dec. 2. 13:38
köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! :)
12. f758a7200f (válaszként erre: 11. - Hedi13)
2010. dec. 2. 13:25

A lohusban meg ennel is tobb van de nehez talalni es nem mindenki szereti. A sertesben es csirkeben viszont keves de a lenyeg az hogy pl a ceklat, spenotot, bogyos gyumolcsoket mint az afonya amik gazdagok vasban, muszaly egy etkezesen belul allati feherjevel kombinalni es a citrusgyumiben van c- vitamin, a spenotban folsav szoval mindezt egyutt kell, es tutira minden hasznosul. Ezt nekem a korhazban mondtak es ok mar elotte kiprobaltak kismamakon, a vervetel is igazolta, szoval nem eleg csak egy vastabletta hanem jokat kell enni:)))


Adj neki egy eselyt, meglatod, hogy hasznal

11. Hedi13 (válaszként erre: 9. - F758a7200f)
2010. dec. 2. 12:54

Ez jól hangzik. :) Bár nem a kedvencem a marha hús.

.. igyekszek olyan ételek is enni, amiben sok a jól felszívó vas.

2010. dec. 2. 12:53

Én is sok vért veszítettem szülés közben/után, és kaptam vért, ezután jobb lett a vas szintem.


A doki viszont azt mondta, ha sokáig szedem a vasat, az károm a szervezetre, így természetes dolgokat próbálj szerintem. Cékla, sötöbö..

Én a céklalevet üvegszámra ittam, igaz borsos ára van, de kellett, és finom is volt. :)))

2010. dec. 2. 12:48

En sok vert veszitettem, amiatt is volt. A tablettan kivul a legjobb modszer(amit vervetel is igazolt)


Marhahus szelet jo voros legyen, spenotkorettel es afonyale par csepp citromlevel. Mindezt egy etkezesen belul, es probald minel gyakrabban:))) hatas garantalt


Nekem tunet volt a faradekonysagon kivul at eros hajhullas is.


Lenyeg, hogy ha tudsz egyel naponta 2x voros hust es melle bogyos gyumit es citrusfelet plusz egy adag spenotot. Engem ez egy heten belul rendbetett persze azert utana is igyekeztem igy vagy hasonloan etkezni es a szoptatassal is nagyon osszefert:) azert egy het alatt nem gyogyulsz meg de mar sokkal jobban leszel

8. bf5264a5b9 (válaszként erre: 3. - 859d58d4d8)
2010. dec. 2. 12:48

Én is ezt kaptam második lépésben a szuri után. Először mindenképpen kérj vérképet, az orvos az alapján írja fel az adagot.


(Nekem kezdő értéknél HGB 64 volt)

7. Hedi13 (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2010. dec. 2. 12:47
Hála égnek ezzel nincs gond, hatalmasat nőtt a születése óta és a súlya is megfelelő! :)
2010. dec. 2. 12:46

Sajnos mindig is vérszegény voltam, a szülés után vért is kaptam. :( Idáig jól voltam, de pár hete nagyon fáradt vagyok, gyenge, szédülök, stb. Ma voltam a leletemért és kritikusan alacsony a vas szint. :(

A kisfiam kilenc hónapos lesz. Lehet, hogy a szoptatás miatt lett a vérszegénység?

2010. dec. 2. 12:46

sokat egyél is igyál

termelődjön friss vér

4. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Hedi13)
2010. dec. 2. 12:45

Az egyéb tünetekhez hozzájön, hogy a baba sem olyan ütemben hízik:(, hisz a tejed sem megfelelő.

Én is csak azt tudom ajánlani amit az előttem szólók.

3. 859d58d4d8 (válaszként erre: 1. - Hedi13)
2010. dec. 2. 12:42
Szedj ferrofolgammát, és egyél céklát! Egyébként a tünetek azok, amit előttem leírtak, fáradtság, sápadtság stb
2010. dec. 2. 12:39
Nekem volt ilyen, szülés után közvetlenül. Vasinjekciókat kaptam, ill. vastablettát szedtem. Tünetei sápadtság, szédülés, erőtlenség volt. Kb 4 hónap alatt helyrejöttem :)
2010. dec. 2. 12:33
Sziasztok! Vannak itt olyan kismamák, akiknek a szülés után, a szoptatás alatt alakult ki (súlyos) vashiányos vérszegénységük? Tapasztalatokat várok, mikor jöttek rendbe, milyen tüneteik voltak. Köszönöm szépen! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook