Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tartósan beteg gyermekek szüleitől is elveszik a gyest? fórum

Tartósan beteg gyermekek szüleitől is elveszik a gyest? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. Macskanita (válaszként erre: 35. - Szanita77)
2011. márc. 3. 21:25

teljesen igazad van

sokkal több a kiadás sajnos egy beteg gyereknél, mint egészséges társaiknál. Félre ne értsen senki, én NEM sajnálom az egészségesektől, de gondolom értitek mire célzok.

Egyébként is nevetségesen kevés ez a gyes összeg.

2011. márc. 3. 21:23
ikreknél más a téma, de nem ikertesóknál egy gyest adnak csak
2011. márc. 3. 21:22
2 beteg gyerek után is CSAK egy gyes jár.
43. lia ikrek (válaszként erre: 42. - Fdóri)
2011. márc. 3. 12:39
Sziasztok!Nekem 2010.09.-ben vették tartós beteggé Iker gyermekeimet én amúgy is addig kaptam volna a gyest míg nem iskola kötelesek az Ikreknél így működik de mivel tartós beteggé vették őket így 10.-éves korukig kapják a gyest 50.000.-ft-ot a családi 46.000.-ft...
42. fdóri
2011. febr. 28. 15:48

Szia


Szerintem mindenképpen csak egy gyerek után kaphattok. Viszont dupla családi mindkettőre.

41. zsanci79 (válaszként erre: 40. - 342bae44d8)
2010. dec. 23. 21:15
Hát azt nem teszem, mert ismerem a munkahelyem, és akkor abból az életben nem lesz többé 8 órás munkaviszony:(
2010. dec. 23. 18:50
Jelentesd be magad 6 órára! Amúgy szerintem az is ugrik, de a 6 órás bejelentéssel nem .
39. zsanci79 (válaszként erre: 38. - 342bae44d8)
2010. dec. 23. 17:58
És mi van a védettséggel, ha a 3. évben 8 órában dolgozok, de ugye Gyes már nem jár e törvény alapján. Az is ugrott? Szép!
2010. dec. 23. 15:55

NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A képviselők 259 igen szavazattal, 69 nem ellenében, 43 tartózkodás mellett fogadták el az egyes szociális, gyermekvédelmi, családtámogatási, fogyatékosságügyi és foglalkoztatási tárgyú törvények módosításáról szóló előterjesztést. A kormánypártok támogatták, az MSZP és az LMP ellenezte az indítványt, a Jobbik tartózkodott.


A gyes három évre való visszaállítása vonatkozik azokra a gyermekekre is, akik 2010. április 30. után, azaz a gyes folyósítási idejét két évben meghatározó törvény hatályba lépését követően és e jogszabály hatályba lépése előtt születtek. A törvény 30 órában korlátozza a gyes mellett folytatható keresőtevékenység időtartamát.


Az elfogadott javaslat szerint a 2010. december 31-én még keresőtevékenységet folytató gyes-jogosultak egységesen legfeljebb 2011. március 31-ig még a korábbi feltételekkel, azaz munkaidőkorlát nélkül végezhetnek az ellátás mellett munkát.


A törvény kivételt is teremt, mert a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek gondozását ellátó jogosult a gyermekgondozási segély mellett - a gyermek egyéves korától - a napi munkaidő-keretre vonatkozó korlátozás nélkül végezhet munkát, valamint az ikrek utáni gyermekgondozási segély teljes munkaidőben történő foglalkoztatás esetén is jár, azonban a törvény értelmében csak egy gyermek után.


A gyes folyósítási idejének visszaállításával összhangban a gyermeknevelési támogatást újra a legkisebb gyermek hároméves korától lehet majd igénybe venni. A törvény bevezeti az örökbefogadói gyermekgondozási segélyt.



A törvénymódosítással változik a lakásfenntartási támogatás jelenlegi rendszere. A változtatás célja egyrészt a szociális gáz- és távhőtámogatás megszűnése miatt ellátás nélkül maradó jogosultak befogadása a lakásfenntartási támogatás rendszerébe, másrészt a támogatás célzottságának és hatékonyságának növelése.


A jogosultsági jövedelemhatárt a törvény az öregségi nyugdíjminimum 250 százalékában határozza meg a korábbi 150 százalék helyett, ugyanakkor eltörli a lakásfenntartási költségek jövedelmen belüli arányára vonatkozó előírást. A jövedelemszámítás alapja az egy főre jutó jövedelem helyett a háztartás fogyasztási szerkezetét jobban kifejező fogyasztási egység lesz. A lakásfenntartási támogatást elsősorban természetben kellene nyújtani a törvény alapján.


A törvény szerint 2011-ben az ápolási díj alapösszege megemelkedik. A jogszabály szűkíti az egyházi fenntartók fogalmát azzal, hogy kizárólag a kormánnyal szociális feladatok ellátására is kiterjedő megállapodást kötött egyházak tartoznak majd a törvényben meghatározott egyház fogalma alá. Emellett pedig megteremti az Egyházi Fenntartók Tanácsa működésének jogi alapjait. A tanács a szociál- és nyugdíjpolitikáért felelős miniszter véleményező, javaslattevő és tanácsadó szerveként működik a jövőben.


A rendelkezésre állási támogatás (rát) helyébe a bérpótló juttatás lép. Az általános szabályoktól eltérően a bérpótló juttatásra való jogosultság esetében nem kétévente, hanem évente történő felülvizsgálatot ír elő, azaz évente meg kell vizsgálni, hogy a jogosult legalább 30 nap időtartamban folytatott-e keresőtevékenységet, illetve részt vett-e munkaerő-piaci programban, képzésben.


A bérpótló juttatás szabályainak többsége megegyezik a rát szabályaival. Új elem azonban, hogy a jövőben az önkormányzat rendeletben előírhatja, hogy a juttatásban részesülő a lakókörnyezetét tartsa rendben.



A törvénnyel kibővül a közfeladatot ellátó személyek köre az intézményi ellátás keretében foglalkoztatott ápoló, intézményvezető ápoló, gondozó és szociális, mentálhigiénés munkatárs, továbbá a falu- és tanyagondnok személyével.


A települési önkormányzatok bölcsődés korú gyermekek napközbeni ellátásának biztosítására irányuló kötelezettségének - a bölcsőde működtetése mellett - családi napközi formájában is eleget tehet. A törvény 2011-től az általános iskola 8. évfolyamán tanuló és rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermekek számára is biztosítja az ingyenes gyermekétkeztetést.


A jogszabály szerint kizárólag a bölcsőde esetében növekednek az ellátásért fizetendő térítési díjak, a gyermekétkeztetés egyéb formáiban változatlanul az élelmezés nyersanyagköltségének egy ellátottra jutó napi összege a térítési díj alapja.


A törvény lehetőséget teremt a várandós anya férjének vagy élettársának a befogadására a családok átmeneti otthonába. Ezt azzal indokolják: a gyermeket váró anya helyzete indokolja, hogy a számára ebben az időszakban támaszt, segítséget jelentő személy mellette legyen.

37. wencus (válaszként erre: 36. - Margo1234)
2010. dec. 7. 13:20
Nekünk helyben van a fejlesztő. Mit jelent a korai? Mi most kezdtük 4.5 évesek vagyunk. Ja és maradhatok gyesen ha tartósan beteg / epilepsziás/?
36. margo1234 (válaszként erre: 3. - Wencus)
2010. dec. 7. 12:54
Szia! Ha korai fejlesztöre gondolsz az ingyenes!És ha kérsz kapsz 90%-os utazási költséges papirt is.Mi 3 évig jártunk.
2010. dec. 2. 22:17
Szerintem meg kellene különböztetni a gyesre való jogosultságot, nem mindegy hogy valaki alanyi jogú gyest kap, vagy beteg gyermeket nevel, és azért kapja... szerintem egyszerűen megfeledkezik a törvény erről és egy kalap alá vesz mindenkit.... elég baj...a fejükhöz kaphatnának ott fent az okosok...
34. hpkati (válaszként erre: 33. - Lurkó4)
2010. dec. 2. 05:44
Nincs mit. Majd figyelek!:))
33. lurkó4 (válaszként erre: 13. - Hpkati)
2010. dec. 1. 22:00

Ha van valami infód, nagyon várjuk. Jómagam is 4 gyereket nevelek egyedül,dolgozom, loholok állandóan,hogy eltartsam őket. Ha elveszik a GyES-t a 8 órás munka mellett, nem tudom mi lesz.

Köszönjük szépen-ha lesz még -infód!

32. toncsimimi (válaszként erre: 31. - Hpkati)
2010. dec. 1. 21:11

Beleolvastam a naplódba, sok erőt és kitartást kívánok nektek!!!

Igen a reményt soha nem adjuk fel!

Jó egészséget nektek is!

31. hpkati
2010. dec. 1. 21:06

A naplóm elején leírtam, ott találsz két kisfilmről linket is. Nagyon ritka betegséggel született és a life network készített róla rövid kisfilmet. Bocsi, de nagyon hosszú történet, azért nem írom le...


Mi is így vagyunk. A csodát várjuk és a reményt sosem adjuk fel!

Kívánom, hogy minél hamarabb megtaláljátok a gyógymódot!

Jó egészséget és kitartást!


Kata

30. toncsimimi (válaszként erre: 27. - Hpkati)
2010. dec. 1. 21:01

Sajnos egyelőre semmi változás, de a reményt nem adjuk fel!!!

Nálatok mi a gond a kisfiaddal? Debreceniek vagytok?

29. hpkati (válaszként erre: 28. - Toncsimimi)
2010. dec. 1. 20:59
Sajnos nem sok esély van rá....
28. toncsimimi (válaszként erre: 26. - Hpkati)
2010. dec. 1. 20:58
Remélem nem szavazzák meg!!!!
27. hpkati (válaszként erre: 25. - Toncsimimi)
2010. dec. 1. 20:57

Elolvastam a cikkedet. Van valami változás? Tudjátok az okot?

Igen, mi is megtapasztaltuk, hogy legfontosabb az egészség!!!

Sajnos azt is átérezzük, ha "más" vagy mint a többiek és megnéznek...

26. hpkati (válaszként erre: 25. - Toncsimimi)
2010. dec. 1. 20:54
2011. január elsejétől tervezik bevezetni, de mindenkire vonatkozik, bármikor ment Gyes-re. De még nem határoztak...
2010. dec. 1. 20:53
Nem tudjátok mikortól tervezik bevezetni a változtatásokat? Sajnos minket is érint.
24. fdóri
2010. dec. 1. 20:39

Sziasztok!


A rádióban azt mondták hogy ugyanúgy vonatkozik a tartósan beteg gyermekek szüleire is. Talán a nagymamának is lehet majd igényelni ahogy eddíg a rendes gyest...

23. hpkati (válaszként erre: 22. - Csorocsaj)
2010. dec. 1. 18:36
Igen, emlékszem. Sajnálom.
22. csorocsaj (válaszként erre: 19. - Hpkati)
2010. dec. 1. 18:29
szía Kti Klárinak egy évet josoltak az orvosok igaz 17 elmult tavaly elött be rángattak orvosi vizsgálatra hogy jár e az árva ellátás vagy ís hogy nem fogadták el az orvosi igazolást ök akarták vizsgálni
21. zsanci79 (válaszként erre: 6. - 342bae44d8)
2010. dec. 1. 18:24

Te nem gyet-et kapsz véletlenül? Mert a törvény arra mondja ki a heti 30 óra munkavégzést.

Eddig dolgoztál mellette 8 órában?

2010. dec. 1. 18:20
tényleg 6 órát ír
19. hpkati (válaszként erre: 18. - 342bae44d8)
2010. dec. 1. 18:16

Nem értem....

A munkahelyemen lévő könyvelő meg ezt mutatta. Minket is érint, sajnos. Tartósan beteg Dávidkánk. Nem elég, hogy 2 évet jósoltak Neki az orvosok (igaz már 3,5 éves), ennek ellenére minden évben meg kell hosszabbítani a papírt, hogy nem gyógyult meg, még tartósan beteg....

2010. dec. 1. 18:12
meg de nekem a könyvelő is 4 órát mondott ma
17. hpkati
2010. dec. 1. 18:09
75§ b része. Megtaláltad?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook