Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Negyedik gyermek! Ti bevállalnátok? fórum

Negyedik gyermek! Ti bevállalnátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
184. Bonti74
2013. dec. 5. 17:21

Sziasztok! Nekem három lányom van. Mindjárt, azaz tavasszal 40 leszek...

Úgy érzem az utolsó pillanatban vagyok, hogy eldöntsem legyen-e 4. gyermekem. Valahol nagyon vágyom rá, valahol meg mikor utána számolok, hogy hány éves leszek mikor ő még 10 sem.... hát rendesen elgondolkodom. Ha véletlenül jönne... megoldódna a dolog, de így.... A józan eszem más diktál és a szívem is.

2013. okt. 8. 16:59

Mi bevállaltuk! A legkisebb 37 éves!

Öröm volt velük, persze nem volt könnyű a mindennapos 10-12 órai távollét mellett, de most nagyon örülök, hogy vannak, ráadásul 5 unoka is "jár velük"!

2013. máj. 20. 23:29
Mi bevállaltuk, pedig nem terveztük. És el sem tudom mondani, mennyi mindent ad! Ő nekünk. :)
2010. dec. 18. 17:07
Én már nem vállalok többet. Van 3 gyerekem és ez így pont jó.
180. mgagi
2010. dec. 18. 15:10

Sziasztok!

Bocsi, de végig olvastam a hozzászólásokat, és az első oldalon lévő hozzászólások igen meghatottak.

Nekem 2 gyerekem van. A páromék 4-en mi 3-an vagyunk testvérek. Mi megbeszéltük anno, hogy a kislányunknak 1 testvére mindenféleképpen lesz. De szóba jött a 3. is, de csak 10 év múlva 40-en környékén szültem volna, de mostmár úgy gondoljuk, hogy az egészségem fontosabb mint az hogy legyen egy 3. baba is. Viszont ha lehetne biztos bevállalnék egy 3. babát is. De most az a fontos, hogy kettőjüknek meg tudjuk teremteni amire szükségük van.

A fórumindítónak annyit szeretnék mondani, hogy ha ők úgy érzik megtudják teremteni a 4. babának is azt amit a többinek akkor miért ne. Kell a gyerek a nemzedéknek. Egy vmit sajnálok. A kisebbségiek (akik már valószínű nem is kisebbségiek)már szerintem többen vannak mint mi. Így szerintem már mi leszünk a kisebbségiek ha nem teszünk ellene. De igaz ami igaz nem égbe világba kell szülni hanem fel kell mérni mi az amit megengedhetünk magunknak.

179. CsillagTM (válaszként erre: 44. - Vanessa2006)
2010. dec. 18. 14:03

?!?? felelőtlenek?


miért, 1-2 gyerek mellett nem jöhet közbe vmi? elveszted a munkád, a férjed elhagy, stb...

178. edyt7
2010. dec. 8. 08:49

Mindenképpen!

Csak ajánlani tudom, h vállald te is!

Nekem 7 gyermekem van!

Boldogan vállaltam őket, és tudatosan, azóta sem bántam meg!

Sőt, most h már nem lehet több, :( sajnálom, mert biztosan vállaltam volna többet is!

Ha belegondolok, h a 4. gyermekem is milyen aranyos, és kedves, (persze a többi is), bánnám, ha nem született volna me g! :D

177. Anka71 (válaszként erre: 173. - Csilla80)
2010. dec. 3. 07:10

Valahol igazad van ebben a testvér kérdésben. De pl. annyi helyen hallom, hogy acsarkodnak, hogy az idegennel előbb kijön, mint a testvérével:((

Mi pedig jó tesók vagyunk, aztán ő a tengeren túlon él, cseszhetem:((((((((((

176. csilla80 (válaszként erre: 175. - Csilla80)
2010. dec. 2. 23:01
Es meg vmi... a ferjem 14 eves volt,mikor elvesztette az Apukajat,a batyjaban latta tovabbra a ferfit a hazban,mert volt neki... az Anyukaja 4 eve halt meg,de van egy batyja es egy novere,van csaladja... en meg egykekent mint a kisujjom... :-((( Na ezert most is bogni tudnek... :-(((
175. csilla80 (válaszként erre: 174. - Martin3)
2010. dec. 2. 22:58
Nalunk a ferjemek 3-an vannak testverek,rutkan latjak egymast,mert szinte 100 km. valasztja el oket,de ma is kb. egy orat beszelt telefonon a noverevel... A ferjecskem "veletlenul" szuletett,17 illetve 16 ev van koztuk,de az o alma a 3 gyerek,annyira,hogy lassan mar en is almodozom,de az anyagiak teren felunk,mert allon vagott az allam... (nem Magyarorszag)
174. martin3 (válaszként erre: 173. - Csilla80)
2010. dec. 2. 22:50
teljesen igazad van! a férjem egyke és éppen ő akart nagycsaládot leginkább, nekem bőven elég lett volna 2 is...és már sok fórumon olvastam, hogy pont az egykék vágynak inkább nagycsaládra...totál érthető. Amúgy férjem anyukája 2 éve váratlanul meghalt, férjem is épp ez hiányolta, hogy neki már csak az apukája maradt és mi, miért nincs tesója??? amúgy meg a temetőben van egy nő, aki elvezstette a fiát motorbalesetben, hát hihetetlen mit csinált a síron, szinte egy emlékmű, minden pénzét virágokra költi, állandóan százával (nem túlzok!!) állnak a friss virágok, ott ül a sírnál egy padon szinte egész nap, teljesen belepusztult lelkileg, rossz nézni! :(
173. csilla80 (válaszként erre: 170. - 6b006fc769)
2010. dec. 2. 22:42

Ehhez annyit fuznek hozza,hogy a ferjem egy olyan balesetnel volt helyszinelni,ahol meghalt egy 23 eves egy szem gyerek,a szulok az egyik leggazdagabb csalad a varosban... bele sem merek gondolni,hogy mit erezhetnek a szulok.


En egyke vagyok -betegseg miatt nem lehetett testverem- a szuleim 1 ev leforgasa alatt haltak meg,mikor 17 illetve 18 voltam... Olni tudtam volna egy testverert... ugy maradtam mint a kisujjom,es lennek ma is a fiam,a ferjem es a barataim nelkul. Megfogadtam,hogy a fiam nem marad egyedul,ha rajtam mulik.

172. martin3 (válaszként erre: 161. - 480b578442)
2010. dec. 2. 22:30

na lassan rájövök, mi a baj a hozzászólásaiddal...az hogy túlságosan sarkítasz! el sem tudod képzelni azt a lehetőséget, hogy valakinek(pl nekem) azért van 4 gyerekem, mert mi így szerettük volna, és hál istennek teljesen normálisan fel fogjuk tudni őket nevelni, sőt az életben való elindulásuk is már meg van oldva.

Egy gyerekben pedig nem feltétlen azáltal jön ki az a tulajdonság, hogy többre vágyott volna, hogy hány tesója van, ezt más tényezők is befolyásolják, hogyan van nevelve stb. Pl az én gyerekeim is megvennék az egész játékboltot, vagy a 15ezer ft-os babát kérné, amit jól beetetnek a marketingesek a szülőkkel, majd a gyerek 3 napig játszott vele és vége a csodának...persze erre vágyott, hát megkapja...minek? ezer értelmesebb dolog van ezeknél, csak szerencsétlen gyerek arra vágyik, amit nyomatnak a tv-ben...ha az 1000FT-os eszméletlen jó társast reklámoznák, hidd el, mndenki olyat kérne....

amúgy nekem 1 tesóm van, a szüleim soha nem vettek nekünk semmit, anyagilag zéro zsebpénz(titokban adott nekünk a nagyi), miközben ők simán megtehették volna, hogy bármit megkaphassunk. Szóval ez szülői hozzáállás kérdése, ez nem feltétlenül azon múlik, hogy hány tesója van valakinek. Az én gyerekeim már most többet kaptak az életükbe, mint én ezidáig a szüleimtől. Tudod az ő felfogásuk az, hogy élj meg a saját lábadon, a férjem szülei meg mindent a gyereküknek tettek félre, csak neki éltek, minden percük azzal telt, neki hogyan lenne jobb. Totál más szülői mentalitás...

pl bennem is igen komoly lelki nyomokat hagytak ezek a dolgok, holott simán megtehették volna az ellenkezőjét...mégsem tették.

na lényeg, túlságosan sarkítod a dolgokat, el sem tudod képzelni, hogy lehet másként is, és állandóan összemosol embereket az általad elképzelt élettel

2010. dec. 2. 20:29
Ezt szépen megfogalmaztad!!Nagyon igaz!!!
2010. dec. 2. 20:24

Igazából az ember csak addig veti meg a pénzt, amíg nincs rászorulva. Amíg természetes, hogy van, addig nem az a legfontosabb. Nem kívánom senkinek, hogy érezze szükségét.

Viszont aki elveszti egyszem gyermekét, tényleg összeomlik, még az is, akinek van másik gyermeke is. Ne azért szüljön valaki, mert mi van, ha elvesztem, mert nem lehet pótolni.

Viszot ha valaki szereti a gyerekeket, azt akarja, hogy a gyerekei vegyék körül és meg is teheti anyagilag, szerintem nyugodtan vállaja be akár a negyediket is. Előbb-utóbb csak jön egy másik nemű is:)

169. Kiss Mária (válaszként erre: 166. - Geranna7)
2010. dec. 2. 19:45
Ez buta megközelítés, nem azt írtam nem kell pénz, hanem, hogy nem az a fontos. Mindenhez kell, de gyerek is kell, mert igenis az az élet értelme. Ne felejtsétek el a ti szüleitek is így gondolták, különben nem lennétek itt
168. Kiss Mária (válaszként erre: 159. - 480b578442)
2010. dec. 2. 19:44
Akik azt csinálják azok úgysem olvassák ezt a fórumot...
167. geranna7 (válaszként erre: 160. - Anka71)
2010. dec. 2. 18:44
Nagyon ígaz!!!
166. geranna7 (válaszként erre: 152. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 18:43

Ok!!Te pénz nélkül is tudsz élni???

Ne írd,hogy nem fontos...igenis kell!!

165. geranna7 (válaszként erre: 148. - Hugika00)
2010. dec. 2. 18:42

Gondolkodtál te amikor ezt leírtad????

Nem hiszem...

164. ancsa31 (válaszként erre: 159. - 480b578442)
2010. dec. 2. 18:29
Nem mindenki "gyártja fejetlenül" a gyerekeket!nálunk pl nincsenek egymástól kapott ruhák,turis cuccok.minden évben visszük őket nyaralni törökbe,horvátba.mindenük megvan.és meg lesz a 4iknek is!nem vagyunk milliomosok,de nem állunk nagyon rosszul.az igaz,ha nem tehetném meg,biztos nem vállalnék sok gyereket.én is azt vallom,h igenis kapjanak meg mindent.persze majdnem mindent,és nem azért nem kapnak meg pl.xy-t,mert nem tudom megvenni nekik,hanem mert értelmetlen,hülyeség,v felesleges dolog.és nálunk nem ők sápítoznak mások cuccai iránt,hanem fordítva.ha valaki nem teheti meg ,tényleg csak annyit szüljön,amennyit el is tud tartani,úgy hogy mindent megad nekik
163. tücsimücsi (válaszként erre: 149. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 18:20
Nem igaz...egyszer már leírtam...1-2 gyerek oké, de nyakra -főre szülni, azzal, hogy majd lesz valahogy az már felelőtlenség.
162. erikpipi (válaszként erre: 160. - Anka71)
2010. dec. 2. 18:16

A nyolcvana évek legelején 1800 ft egy átlagos bérnek felelt meg. Tehát a szobatársnői szülei már akkor is gazdagok számítottak.

Ha így gondolkodunk, akkor csak a gazdagok kiváltsága lehet a gyerek.

Mindenkinek vannak vágyai, mindenki vágyik a szebbre jobbra.

161. 480b578442 (válaszként erre: 160. - Anka71)
2010. dec. 2. 18:13

Pontosa!

Erről beszélek. Csak a szülők gondolják ezt, hogy ha nekik jó jó a gyereknek is.

Anyukámék 8-an voltak testvérek.

Anyu mai napig pedig már 68 éves emlegeti mennyi hátránya volt a nagycsaládból és mennyire rossz volt, hogy nem kaphatott meg dolgokat. (Nagyobb korban)Ezért fiatalon eldöntötte, hogy neki nem kell gyerek (végülis majdnem így lett 28 évese szült)vagy ha mégis lesz ő a gyerekének mindent meg fog adni, hogy ne tudják meg milyen a nélkülözés, milyen mikor a többi lánynak van neki meg csak a patentharisnya.És ha beszélgetünk még mindig mesél hasonló történeteket tehát egy életre nyomot hagyott benne pedig nem éheztek és soha nem verték meg.

160. Anka71
2010. dec. 2. 18:00

Én csak egy történetet írok le.

Volt egy munkatársnőm, aki késői, negyedik gyerek volt a családban. Apuka és anyuka is le volt százalékolva, de hát besikeredett, és nem vetették el.

Ez a csajszi mesélte nekem, hogy amikor sokgyerekesekkel beszélgetnek (akár riporter szólaltat meg ilyen szülőket, vagy újságíró), a szülők általában ezt mondják: Ők aranyos, rendes gyerekek, nem is vágynak anyagilag többre.

És itt mondta a munkatársnőm, hogy ez nem igaz. Ő is vágyott volna többre anyagilag. Amikor középsuliban a kollégiumi szobatársnői heti 500 Ft zsebpénzt kaptak (80-as évek legelejéről beszélünk),addig őt elengedték heti 50 Ft-tal. És igen, vágyott arra, ami másnak van. A szép holmikra, a klassz iskolatáskára. Csak éppen nem követelőzött a szüleinél.

De pont ez a lány fejtette ki nekem, hogy a "nem követelőzik" és a "nem vágyik többre" között azért nagy különbség van. Attól, hogy nem követelőzik a gyerek, attól még ő is vágyik a többre, szebbre, jobbra.

2010. dec. 2. 17:51
És mindezeket csak azért mondom mert imádom és sajnálom ezeket a gyerekeket talán jobban mint azok a szülők akik fejetlenűl gyártják őket:)
158. erikpipi (válaszként erre: 127. - 480b578442)
2010. dec. 2. 17:50

"Tévedés! Nem lettetek összemosva.

kevés a magasan iskolázott... (amire válaszoltam nem én írtam)való igaz és azért mert azok talán okosabban átlátják"

Ez nem igaz.

Aki eltervezi, hogy neki sok gyereke lesz, annak sem iskolai végzettség ,sem anyagi szempont nem játszik közre.


Ha mindig azon múlna mikor a legalkalmasabb a szülés, és anyagilag hogy állunk, senki nem szülne.

157. 480b578442 (válaszként erre: 156. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 17:48

Ezt nekem is mondta a lányom mikor dolgoztam és keveset voltam velük viszont én meg azt látom, érzem amikor már nagyobbak bizony igaz az a mondás, hogy kis gyerek kis gond...

És addig nincs is baj amig egy szülő meg tudja fizetni viszont én most azt látom nagyon sok naív szülő van aki piff-puff jöjjön még mondván ahol egy elfér több is stb.Na én az ilyen szülőket kívánnám valahová és általában ezek mondják, hogy mi a baja ennek a gyereknek amikor mindene meg van.Közben fel sem fogja és észre sem veszi, hogy esetleg a gyereke éhezik. Istenem mennyi de mennyi ilyet ismerek!

156. Kiss Mária (válaszként erre: 155. - 480b578442)
2010. dec. 2. 17:39
Az egyik már felnőtt és tudod mit mondott nekem valamelyik nap, hogy én vagyok a legjobb anyuka a világon. Erre mondtam, hogy nem vagyok, mert nem tudok mindent megadni nekik amit akartam annak idején. Erre az én okos és gyönyörű nagylányom azt mondta anya nem az a fontos. Tudod ennél szebb dícséret és visszaigazolás nem kell
155. 480b578442 (válaszként erre: 152. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 17:37

Neked igen csak nem biztos, hogy a gyereked is így látja, fogja látni ha felnő.

És akkor most el lehet dönteni, hogy az én félék az önzőek mint korábban mondta ránk a forumindító vagy a te gondolkodásmódbéli nagycsaládot kedvelők.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook