Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyámügyre tartozik, ha tudom egy "anya"nem gondoskodik megfelelően a családjáról? fórum

Gyámügyre tartozik, ha tudom egy "anya"nem gondoskodik megfelelően a családjáról? (tudásbázis kérdés)


18. GabryELLA18 (válaszként erre: 15. - Szemmelver)
2010. dec. 1. 22:15
Azért az túlzás,hogy nem az én dolgom.Még az anyja az én szüleimnek telefonál(nem is találkoztak még),hogy segítsenek és az én párom hitelezi el magát és ő szenved,addig az én dolgom is.
17. GabryELLA18 (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2010. dec. 1. 22:13

Nem a barátom a vőlegényem,már 1.5éve.Gyereket tervezünk és összeköltözést.Így engem is érint.Főleg mivel ő konkrétan csak oda van bejelentve és 98%-ban nálunk él.

Így is elválnak útjaink,ha ez nem változik,mert már én és a családom nem bírják.

2010. dec. 1. 14:21

Sziasztok!

Szerintem ebbe nem kellene beleavatkozni,mert kicsi esélyt látok arra,hogy a barátod ne Rád legyen mérges ha mindez kiderül.Ha ő neki így jó,hogy ilyen családban él,márpedig gondolom jól érzi magát ha még ott él és oda keres,felesleges magad ellen fordítani.Elsősorban az jusson eszedbe,lehet ezzel a húzásoddal intézetbe juttatsz néhány kiskorút,párod elhagy,kell ez neked?

15. szemmelver (válaszként erre: 13. - GabryELLA18)
2010. dec. 1. 14:06

én a helyedben nem avatkoznék bele

nem a te dolgod

14. GabryELLA18 (válaszként erre: 4. - Cbe6ba1fa9)
2010. dec. 1. 13:42

:( És még hány meg hány ilyen család lehet és senki nem mer szólni az illetékeseknek.

Én is attól tartok,hogy kiderül én voltam aki segítséghez fordult.

2010. dec. 1. 13:40

Őszintén szólva,fogalmam sincs..Magunkhoz nem tudnánk venni őket,a párom is most alkalmi munkás.Én nem dolgozok.Párom otthon él,hogy segítse a családját.6-an élnek egy 2szobás lakásban.

A legkisebb gyerek apja fizet gyermektartást,a többi kap árvaellátásit+a családi pótlékok+az anyósom fizetése+a nagylány barátja is ad pénzt+a párom és nem tudja beosztani.

Ez semmiképp nem jó senkinek.A gyerekeknek nem akarok rosszat,az anyával meg nem lehet beszélni mert olyan amilyen..Támad!A párom meg hát ... az istenért sem látja be,az anyjával csak ő tudna beszélni.Még én vagyok a rossz,ha segíteni próbálnék,tanácsot adni,hogy miféle képen kéne az anyára hatni. :(

12. klenca (válaszként erre: 2. - GabryELLA18)
2010. dec. 1. 09:44

Én az anyával ülnék le beszélgetni. Nem fenyegetve, de lenne néhány kérdésem. Nem tudom mikor váltak, ki vállalta a gyerekeket, vagy csak nála maradtak-e?


Ti bevállalnátok egyet, kettőt, vagy mindet nevelni? Lehet peren kívül is megegyezni. Csak abban az esetben kell bíróságra menni, ha a megegyezés nem sikeres.


Ha őszinte vagy teljesen magadhoz, te milyen megoldást látsz?

11. szemmelver (válaszként erre: 8. - *babyboy*)
2010. dec. 1. 08:46
nehogy azt hidd!
2010. dec. 1. 08:14
Én is azt gondolom, hogy mindenképp az első lépés az lenne, hogy felkeresed a Gyermekjóléti Szolgálatot, és a családgondozóval megosztod az esetet. Ha ő úgy ítéli meg, továbbmegy egy lépcsőfokkal, és a jegyzőnél tesz javaslatot.
2010. dec. 1. 07:47

Előbb értesítsd a területileg illetékes családsegítő hivatalt. Nem kell rögtön a gyámügyre menni. Bár ma már nem rögtön az az első lépés, hogy azonnal otthonba viszik a gyerekeket, sokkal inkább a családban maradás feltételeit preferálják.

A családsegítő azonban jogosult arra, hogy rendszeresen ellenőrizze, figyelemmel kísérje a gyermekek sorsát a családban maradva, ha valóban bebizonyosodnak az általad említett vádak.

8. *babyboy* (válaszként erre: 7. - 7777ff52ae)
2010. dec. 1. 07:01
hát ilyen anyánál még talán a nevelőotthon is jobb
2010. dec. 1. 01:44
Másik kérdés: mit szeretnél? Magadhoz vennéd a gyerekeket? Vagy lökjék be őket egy nevelőothonba?
2010. dec. 1. 00:29
Szerintem ha a partner nem vállalja fel a helyzetet, akkor egyedül nehéz forradalmat csinálni.
5. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 2. - GabryELLA18)
2010. dec. 1. 00:16
Mindenképpen a gyerekek szemszögéből kell nézni. Párod mit gondol?
2010. dec. 1. 00:14
Nagyon jó téma. Nekem az egyik rokonom ilyen, és őszintén szólva feljelenteném, ha biztosan nem derülne ki, hogy én tettem meg. A legkisebb gyerek éhezik, a legnagyobb egy k*rva, aki hirdeti magát, és a középső pedig kivan rekesztve az iskolából. Szerintetek?
2010. dec. 1. 00:00
Ja és még az kimaradt ez is most történt a napokban,hogy idegen férfit vitt haza éjszakára és egy szobában alszik a kicsikkel.
2010. nov. 30. 23:59

Már nem tudom tovább némán tűrni,hogy a párom(már csak lehet)anyja,elherdálja az összes pénzüket.Nem jár haza munka után,mostanában nem tölti otthon az éjszakát sem,nem főz rendszeresen,nem mos..A páromtól veszi el a fizetését,mert nem tudja beosztani úgy,hogy hónap közepén legyen miből élni..Persze magának a több karton coláról gondoskodik mindig.

6és 12éves kisgyermek+20éves diák(ő ugye már nagykorú)miatt javasolta egy ismerősöm,hogy keressem fel a gyámügyet.

Nehéz dönteni... :S De ez így nem jó.

2010. nov. 30. 23:53
Gyámügyre tartozik, ha tudom egy "anya"nem gondoskodik megfelelően a családjáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook