Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tegretol nevű gyógyszert szed valaki? Mi a tapasztalat? fórum

Tegretol nevű gyógyszert szed valaki? Mi a tapasztalat? (beszélgetős fórum)


2016. febr. 22. 13:20
Én folyamatosan nem szedtem.Nekem is trigeminusz neuralgiám van.Szerencsére mostanában ritkábban vannak rohamok, legutóbb októberben jött elő,akkor vettem be Tegretolt 3 napig az ágyból alig birtam fel kelni olyan rosszul voltam, nem elég volt a neuralgiás fájdalom,a gyógyszertől szédültem ,folyamatos hányingerem volt, enni nem birtam, iszonyatos volt,aztán a hónap elején megint el kezdtem szedni de csak néhány napig birtam.
2016. febr. 20. 08:53
sziasztok. október óta szedek Tegretolt.Eleinte én is végigfutottam a kötelező köröket: fogászat, fülészéet, szemészet, a bal arcom és azösszes fogam fájt, de néha úgy,hogy üvöltöttem. Azt gondoltam, hogy nem fogtól lehet, mert egyszerre az összes fogam nem fájhat, ráadásul vándorolt a fájás, hol az állkapcsom, hol a bal felső fogsorom, hol az álkapcsom sarka fájt, a bal oldlamon, néha maga a fogzománc, mintha villámcspások jöttek volna, enyhébb esetben csak sajgott az arcom, mint akit pofon vágtak. Amikor a fogászaton jártam, épp volt egy herpesz az orromon. Mondta a fogorvos, szerinte a vírus ment z idegekre, menjek a neurológiára. A tünetek alapján a neurológus rögtön felállította a diagnózist: trignomusneuralgia. Tegretolt kaptam. Az első 2 hónapban az orrvérzéskivételével az összes létező mellékhatás kijött, amit leírtak, Kordinálatlan mozgás, aluszékonyság, farkasétvágy /4 kilót híztam/ Az izületi és izomfájdalmak most is tartanak.Közben voltam MR-en ami negatív lett. Egyszer próbáltam már leszokni 2 hónapja úgy, hogy felezni kezdtem a gyógyszert, de 4 nap múlva előjött a fájdalom- Decemberben a gyógyszer mellett is volt 2 rohamom, egész napos. Most megint próbálkozom a leszokással, mert dagadnak a lábaim, zsibbad a kezem, besúrúsödött a vérem, ami szívproblémára utal. Nem biztos, hogy a gyógyszertől van, de eddig nem voltakilyen problémáim, csütörtökön megyek szív ultrahangra. Aki szokott már le a Tegretolról kérem írjon, hogy mennyi idő alatt, milyen formában. Én este kezdtem el, úgy hogy a szokásos esti 6 óra helyett, 10-kor vettem be a gyógyszert, ma megint egy picit késóbb fogom, nem tudom jó lesz-e így.Akinek a leszokásról van tapasztalata írjon. Legutóbbi kontrollon aztmondta az orvosom,hogy a hirtelen leszokástól epilepsziás tünetek jönnek elő
22. Hold99
2016. febr. 3. 05:36
Ilyen mellékhatása nekem nem volt. Álmosított.
2016. febr. 2. 09:20
Én most kezdtem el szedni arcidegzsábára plusz idegzsábára.Nagyon rosszul érzem magam tőle, étvágytalan vagyok hányingerem van ,szédülök.Valakinél jelentkezett ilyen tünet?
2015. okt. 27. 07:06
Sziasztok nekem van két doboz tegretol gyoygyszerem sajnos mér nem tudok mit kezdeni vele.Akinek szüksége lenne rá, átadnám jelképes öszegért.Üdv.epi gyógyszerem van még másfajta is h a valakit érdekel.Üdv.
19. 0052fe96cc (válaszként erre: 18. - C4851bb5de)
2014. márc. 27. 11:34

Még semmit, mert amikor utoljára voltam nála, még nem volt ennyi minden, csak mondtam neki hogy ha nem muszáj nem igazán szeretném már szedni.

De erre mondta hogy nem szabad abbahagyni.

Nem is várok a következő kontrollig, kedden visszamegyek hozzá.

18. c4851bb5de (válaszként erre: 17. - 0052fe96cc)
2014. márc. 27. 11:30
A doki mit mond?
17. 0052fe96cc (válaszként erre: 15. - C4851bb5de)
2014. márc. 27. 11:26

Igen, az, de arcidegzsábára is jó.

1.5 hónap alatt híztam 5 kilót, mert folyton éhes vagyok, az állandó alvás szerencsére már elmúlt.

Menstruációm kimaradt miatta ebben a hónapban.

Voltak a térdemen kisebb bevérzések, és mióta szedem minden bajom van, de a legkülönfélébbek. Van hogy úgy ébredek reggel, mint akinek minden porcikáját elverték, vagy a mellkasom szorít, vagy kapar a torkom, jelenleg a hasam bal oldalában fáj valami napok óta. De ezek a dolgok fennállnak pár napig, aztán elmúlnak. Aztán jön valami újabb.

Nem tudom mi van velem, csak azt, hogy amíg nem kezdtem el szedni, az ég világon semmi bajom nem volt.

16. mese
2014. márc. 27. 11:12
én szedtem, nálam tejcsöpögést eredményezett, jelzem, nem vagyok, és nem is voltam várandós
15. c4851bb5de (válaszként erre: 14. - 0052fe96cc)
2014. márc. 27. 10:59

Tegretol eplipszia gyógyszer tudomásom szerint.

Milyen mellékhatását tapasztalod?

14. 0052fe96cc (válaszként erre: 13. - Felhőjáró)
2014. márc. 26. 13:17

Kérdeztem, de csak azt hajtogatja, hogy nem szabad elhagyni a gyógyszert :)

Nekem van egy gyanúm, mégpedig az, hogy hangulatstabilizálásra szedeti velem.

13. felhőjáró (válaszként erre: 12. - 0052fe96cc)
2014. márc. 26. 13:14
Talán kérdezd meg az okát az orvostól.Ő biztosan tud rá feleni, és megnyugtat.
2014. márc. 26. 13:13

Na, összevonták a fórumomat :)

Nem tudom miért kell, de már nagyon elegem van belőle :(

Kíváncsi leszek mint fog mondani az orvos legközelebb, április 8-án megyek kontrollra.

Sőt, ezt sem értem, miért kell állandóan visszamennem...

2014. márc. 26. 13:06
Én szedem de másra.Hosszított hatóidejű a gyógyszer talán azért kell még szedned.
2014. márc. 26. 13:00

1.5 hónapja szedem arcidegzsábára, de tulajdonképpen 2 nap után már panaszmentes voltam.

Az orvos mégis azt mondja hogy szednem kell tovább, hiába mondom hogy minden bajom van tőle.

Annyit tudtam kiharcolni, hogy a 2x1-et csökkentette fél szemmel.

H szedte közületek valaki ezt a gyógyszert, meddig kellett?

9. bumburka (válaszként erre: 6. - Gönczi)
2011. júl. 23. 23:02

Csukláááááááááááááááás???????Antiepileptikumos készítmény.Vagyis rohamok kezelésére alkalmazandó gyógyszer.Mint az epilepszia.Il.egyéb idegrendszeri betegségekre.Pl.arcidegzsába,vagy egyéb arcfájdalommaljáró betegségekre.

Én is szedtem egy ideig,de nekem is kellemetlen,már-már zavaró tüneteim voltak.Pl.szédülés,folyamatos álmosság,fáradtság,és erős hangulatingadozás,ingerültség.Így leállították.

2010. dec. 13. 19:27

Sziasztok!

Nekem arcidegzsábára írták fel 1 évvel ezelőtt,és nagyon súlyos allergiát váltott ki. Testszerte tele lettem kiütéssel,az ügyeleten kaptam vénás injekciót és azonnal abba kellett hagynom. Soha többet nem szedhetem. Persze először csak szédültem és kettős látásom volt tőle. Görcsölt a gyomrom és leesett a vérnyomásom. De van olyan ismerősöm,aki epilepsziára szedte és semmi mellékhatást nem tapasztalt.

2010. nov. 30. 19:36
Nekem is felirták, de nem tudtam szedni, mert állandóan aludtam tőle! Amikor meg ébren voltam, nem tudtam egyenesen menni, olyan voltam, mint aki berúgott!
2010. nov. 30. 18:46

Köszönöm a válaszaitokat.Férjemnek hónapok óta

tartó csuklására irták,nem tudom fog-e használni.

5. huszaghm (válaszként erre: 1. - Gönczi)
2010. nov. 30. 18:40
Szia!Én évekig szedtem gyerekként epilepsziára.Nagyon tiszta gyógyszer, francia gyártmány.Nekem bevált akkor.A májfunkciót nézték nekem rendszeresen.Remélem segítettem.
2010. nov. 30. 18:40
Nővérem szedte majd 10 évig és borzalmasan kisebesedett az egész teste,kelés szerű bőrhibái voltak,így jelentkezett az,hogy túl régóta szedi és mérgezte a szervezetét.
3. mágnes74 (válaszként erre: 1. - Gönczi)
2010. nov. 30. 18:25

A párom 10 éve szedi, nincs vele semmi gond. Neki ez vált be a legjobban, csak a folyamatos szedésre kell vigyázni, mert hamar kiürül a szervezetből.

Fontos az évenkénti gyógyszerszintmérés, és tilos az alkohol.

Hirtelen ennyi:)

2010. nov. 30. 18:25
én csak halottam róla,hogy borzalmas mellékhatásai vannak...az arcidegzsába topicban van infó
2010. nov. 30. 18:21
Tegretol nevü gyógyszert szed valaki, mi a tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook