Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ami a mozgásfejlődést rossz irányba viheti fórum

Ami a mozgásfejlődést rossz irányba viheti (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ami a mozgásfejlődést rossz irányba viheti

1 2 3
42. piroska103 (válaszként erre: 40. - Jozsi.38)
2010. dec. 7. 16:08
Hát látod ez az, én nem azt mondtam, hogy a mászás az egyetlen fontos fejlődési állomás, hanem mindegyik kell. Ha utána marad le, az se jó.
41. gabima
2010. dec. 7. 15:06
A szülők tanult emberek, a baj szerintem az, hogy hogy az apukának előző házasságából már felnőtt gyerekei vannak, és húsz év után lett ez a kislány. Minden kívánságát lesik. Mivel nem akart hason feküdni, hát nem tették, ezért egyáltalán nem mászott és nem kúszott. Most sem tudja, hogyan kell mászni, mert még soha nem próbálta. Amióta tud járni, azóta csak megy.
40. jozsi.38 (válaszként erre: 38. - Piroska103)
2010. dec. 7. 13:59
egyik se volt hason, a védőnő tipppje: torna esténként. ez abból állt hogy a hátamon fekve ráültettem a babát a hasamra, a lábaimmal támasztottam és a kezeinél fogva előre húztam kicsit. de a forgást csinálta mindkettő, ettől beindulhat+ keze lába jár a babának hanyattfekve, ettől is erősödik a hátizma, illetve emelgeti a fejét és próbálkozik az elfordulással. az enyémek legalábbis ezeket csinálták hasonfekvés helyett. egyébként nem másfél éves volt a szóban forgó gyerek hasonfekve hanem kilenc hónapos. ez valóban aggasztó. a beszédfejlődésre hagy írjam le a szomszéd kislányt aki másfél éves koráig mászott, de a későbbi mozgásfejlődése maradt el (merev térddel ugrál) három évesen totálisan érthetetlen volt amit mondott, logopédushoz ovisként került öt évesen, egy évet ráhúzott az első osztályra előkészítés címén, mert korban ott volt fejlettségben nem!
39. piroska103 (válaszként erre: 37. - Jozsi.38)
2010. dec. 7. 13:28
Nem csak a mozgásfejlődés függvénye, de nagyon nagyban befolyásolja.
38. piroska103 (válaszként erre: 36. - Jozsi.38)
2010. dec. 7. 13:28
De hasfájós másfél évesen nem szokott lenni egy gyerek. Meg ő nem idegen helyen, hanem otthon is utál hason lenni. De mondd meg őszintén, mitől fog neki kialakulni hátizma, ha nem csinál érte semmit?
37. jozsi.38 (válaszként erre: 35. - Piroska103)
2010. dec. 7. 13:16
a nagy fiam két éves kora után kezdett el beszélni, de akkor folyamatosan kezdett el mondani mindent és szép tiszta érthető volt amit mondott. nemcsak a mozgás fejlődés függvénye a beszéd
36. jozsi.38 (válaszként erre: 32. - Gabima)
2010. dec. 7. 13:14
ezt így nem lehet megmondani. nekem mindkét gyerek utált hason lenni mert hasfájósak voltak. ettől még időben csináltak mindent. nem tudom mennyit látod a szomszéd kislányt, de pl. az én kisebbikem csak az ölemben ül a mai napig idegen helyen, nem hajlandó lemászni az ölemből. az, hogy te mit látsz a mozgásából és mit tud a kicsi az két külön dolog. egyébként kinőheti könnyen lehet
35. piroska103 (válaszként erre: 34. - Dorry)
2010. dec. 7. 12:48
Szerintem is a tanulás terén lesznek az első problémák. De ezt lehet látni már akkor, amikor elkezd beszélni, mert az ilyen gyerekek általában később kezdenek el beszélni is, mivel a mozgásfejlődésükkel együtt, vagyis inkább a mozgásfejlődésük következményeképpen alakul a beszédfejlődésük is. Úgyhogy ha nem fog két évesen még semmit beszélni, vagy két és fél évesen sem, akkor nem lehet rajta meglepődni.
34. dorry (válaszként erre: 32. - Gabima)
2010. dec. 7. 12:10
Sajnos nagyon nagy eséllyel lesznek problémái, főlg a tanulás terén. Ettől sokkal kisebb kimaradások is óriási bajokat okozhatnak. Tényleg jó lenne meggyőzni a szülőket, hogy forduljanak szakemberhez a gyerek érdekében!
33. piroska103 (válaszként erre: 32. - Gabima)
2010. dec. 7. 10:28
Hát ezt azért nem lehet tudni, mert még behozhatja az élete során. De ha nem, akkor lesz, de még mennyire. Aztán megbélyegzik azzal, hogy szegény gyerek nem egy okos gyerek, ez van. Olyan ez, mint ahogy nálunk volt, én nagyon-nagyon aktív és élénk gyerek voltam, elvittek ideggyógyászatra, két hétig kórházban voltam mindenféle komolyabb vizsgálat nélkül, teletömtek nyugtatókkal, aztán kimondták rám, hogy idegbeteg vagyok, így nem kell velem foglalkozni. Ahhoz képest, hogy az osztályban az első négy vagy öt között voltam, az egyik legjobb tanuló voltam, csak épp az anyukám nagyon fiatalon szült és elképzelése nem volt a gyereknevelésről. Hála Istennek, én utána behoztam a hátrányomat, de nekem nagyon keserves éveim voltak emiatt. Arról nem beszélve, hogy a két hetes nyugtatókkal tömés után a szívidegeim kikészültek, úton-útfélen elájultam, akkor kaptam szívidegekre valami francia gyógyszert, ami ezt helyretette. Na, ennyit arról, hogy egy gyereket mennyire lehet tönkretenni. Én a gyerekkoromra pokolként emlékszem és soha, de soha nem ismételném meg. Rémálom volt! Öt évesen még ágyba pisiltem, az iskolából rengetegszer jöttem haza, mert bepisiltem, de anyukám el nem tudta képzelni, hogy mit csináljon velem, elvitt ehhez a henteshez, aki beutalt, azt se tudta mi bajom, aztán jól tönkrevágott. Nem egy életre, de kb 20 évre, mert nagyjából 25 éves korom után kezdtem el helyrejönni és kb 30 éves koromra sikerült rendbe tenni magam lelkileg és testileg. Na, ennyit arról, hogy egy gyereket mennyire kell félteni. És ráadásul vannak dolgok, amik visszahozhatatlanok, azokat az élete során nem fogja tudni behozni. A mozgásfejlődésben való lemaradás sajnos ilyen, ott vannak dolgok, amik nem jönnek helyre. Ha rá tudnád venni a szülőket, hogy elvigyék valami fejlesztő tornára, mert az milyen trendi vagy bármiféle dumával, a lényeg, hogy elvigyék, az nagyon jó lenne. Sokszor nem az a lényeg, hogy tálalod, hanem a végeredmény. Ezek a szülők semmit nem tudnak a gyermek fejlődéséről, ha tudnának, akkor nem lenne baj, hogy utál a gyerek hason feküdni. Hát persze, hogy utál, mert kényelmetlen neki, hiszen még nincsenek kifejlődve azok a tartóizmok, amik kellenek ahhoz, hogy kényelmesen tudjon hason létezni. Szegény gyerek...
32. gabima
2010. dec. 7. 10:05
Én a szomszéd kislány miatt aggódom, de lehet, hogy feleslegesen. Most másfél éves, három hónapja jár. Ami először furcsa volt nekem,hogy 9 hónapos korában a kezemben volt a gyerek, majd letettem a szőnyegre hason. Anyukája azonnal rámszólt, hogy fordítsam hanyatt, vagy ültessem fel, mert nem szeret és ezért nem is szokott hason feküdni. A kislány azóta sem tanult meg sem kúszni, sem mászni. Ülő helyzetben , az egyik lábával hajtva magát , a fenekén csúszkált előrefelé. 1 éves korában a szülei kezébe kapaszkodva felállt, és sétáltatták. Soha nem járt a bútorokba kapaszkodva. 15 hónapos kora óta egyedül jár. Szerintetek lehet a mozgásfejlődése miatt később hátránya valamiben?
31. piroska103 (válaszként erre: 30. - Jozsi.38)
2010. dec. 5. 17:48
Pontosan. Nem is értem, hogy miért fontos az, hogy minél hamarabb járjon, amikor a mászás annyira, de annyira jó neki. Mondjuk, az se jó, ha másfél éves és még semmi. Sajnos ismerek olyan anyukát, akinek a gyereke elmúlt egy éves, nem mászott, még épphogy kúszott. Most egy éves és hét hónapos és még nem megy, na, ott szerintem még nagy bajok lesznek. Csak az anyuka egyedül neveli a gyereket, nem bír kifizetni maszek gyógytornászokat. Most már végre úgy néz ki, hogy talán talált valami korai fejlesztőt, ami állami és nem kerül pénzbe. Szegénykét nagyon sajnálom, mert tényleg nem tudja elvinni, a gyerek meg ennek elég nagy kárát fogja látni. Nagyon várom a jövő hét keddet, akkor fog kiderülni, hogy fognak-e vele foglalkozni vagy nem. Azért ez itt sok ember hibája, mert a védőnőnek is látni kellett volna ezt és javasolni kellett volna neki valamit. Az a gond, hogy nálunk is amikor rákérdeztem, akkor a nevelési tanácsadóban azt mondták, hogy hat éves kor alatt semmit nem foglalkoznak vele. Nem értem, jobb az, ha akkor foglalkoznak vele, amikor már nagy baj van? És akkor kétszer, meg háromszor annyi idő és energia helyrehozni a bajt, ráadásul nem ugyanaz, mintha megelőznék.
2010. dec. 5. 15:33
nem kell hogy 9-10 hónaposan járjon ráér :) a nagyfiam 11hónaposan már önállóan ment, a kicsi most 14hónaposan tette meg az első önálló lépéseket
2010. dec. 5. 14:18
Nagyon jó cikk! Ugyan ebben a cipőben járunk.Majdnem sikerült "elrontanom " a gyerekem mozgásfejlődését, de még időben sikerült megakadályozni.8 hónapos koráig szinte semmit nem csinált, mondjuk elég dundi, elvittem gyógytornára két hónap alatt behozta a lemaradást, gurul, fordul, négykézláb áll, ringatózik, annyira örülök neki, nem az a lényeg, hogy 9-10 hónapos korban menjen a gyerek,sok anyuka kérdezi, hogy megy már a fiam és csodálkoznak, hogy nem nem értik, hogy sokkal fontosabb, hogy kúszon, mászon a gyerköc, mert így fejlödik a kis agyacskája is.
28. piroska103 (válaszként erre: 27. - Dorry)
2010. dec. 2. 12:44
Köszönöm! :)
27. dorry (válaszként erre: 22. - Piroska103)
2010. dec. 2. 10:16
Egyetértek! :)))
2010. dec. 2. 10:09

Ez az alapítvány száma:

[link]


Van egy nagyon jó gyógytorna is, de az csak a XVII kerületben van, igaz, hogy közel van a buszmegállóhoz, oda jártunk eddig, alkalmanként 4000 ft, de ott csak vele foglalkoznak, fejlesztés és gyógytorna együtt van. Ez egyedi, ilyen a városban sajnos csak ott van, most akarják levédetni a módszerüket, aztán remélhetőleg fognak terjeszkedni. Én nagyon szerettem volna még járni oda, mert nagyon-nagyon jó, de nekünk már messze van, mert januárban születik a testvérke és nem bírok olyan messze két gyerekkel elutazni. De az nagyon-nagyon szuper, hihetetlenül jó volt nekünk. A TSMT is nagyon jó, ha nincs más, akkor azt is érdemes, de az, hogy semmit ne csináljatok, azt én nem javaslom. Az a baj, hogy a dokik csak akkor mondják, hogy csinálj valamit, ha nagyon nagy baj van. De a nagyon nagy baj később alakul ki, ha most nem lépsz. Ha a távolság és a pénz a probléma, akkor vidd el az alapítványhoz, mert az is 100%, hogy segíteni fog. Ha nem gond a távolság és a pénz, akkor vidd el gyógytornára a Fürge Lábak Alapítványhoz, ott van ez a fejlesztő és gyógytorna, az nagyon-nagyon-nagyon szuper. De ha nem is fogsz járni, legalább próbáld ki, ennyit tegyél meg. Nem fogod megbánni szerintem.

25. piroska103 (válaszként erre: 24. - Jozsi.38)
2010. dec. 2. 10:03
Azért én biztos, hogy nem hagynám annyiban a dolgot. Van egy alapítvány, aki TSMT tornát tart, de tartanak tanfolyamot is és ha nem akarod vinni, akkor elvégzed a tanfolyamot és te csinálod vele otthon. Mi most kezdtünk el oda járni, mert eddig gyógytornára jártunk, de most már TSMT-re fogunk. Nagyon jó és pont azt erősítik, hogy mindkét oldalát használja, olyan gyakorlatok vannak, amikben ezeket tudja fejleszteni. Nagyon-nagyon ajánlom nektek, mert nagyon jó lenne. Nem is drága, ahogy én hallottam, az alapítványnál egy alkalom 1800 ft, de mondom, te is megtanulhatod és akkor te csinálod neki otthon. Nem akarod kipróbálni?
24. jozsi.38 (válaszként erre: 22. - Piroska103)
2010. dec. 2. 07:36
szóval hipotóniás volt de segítség nélkül kinőtte mert enyhe fokban lehetett. 1 évesen kezdtem el hordani orvoshoz, mondván az egyik lábát nem használja mászáskor. az előzmények: 36hétre született szülés után tüdőgyulladást kapott ami miatt 2 napot lélegeztetőgépen töltött, és amikor hazavittem a kórházból nem mondták hogy xidő múlva vigyem kontrollra, pedig mindezek miatt kellett volna! a mozgás fejlődése aránylag jó volt egy két apróságtól eltekintve ilyenek mint: az első hónapokban van az úgynevezett flexiós tartás, amikor a baba alváskor kezét ökölbe szorítja ésbehjlítva tartja, valamint a lábát is behajlítva tartja. nálunk ez csak egyik oldalon működött a másikon időnként,nem mindig kiegyenesedve tartotta! később csak az egyik oldalára forgott, az egészségesre, én korrigáltam, fordítgattam a másik oldalára hogy az is fejlődjön. amikor mászik, az egyik lábát maga alá gyűri és a kezdetekben amikor a doki mondta én is felfigyeltem arra hogy az egyik lábára járáskor nem tud támaszkodni, ha áll nem helyezi rá a testsúlyát. kaptam beutalót a házorvostól(gyerekétől) beutalót a fejlődésneurológiára, de mivel közelített az egy éves korhoz nem foglalkoztak vele, ott csak fél éves korig foglalkoznak ilyesmivel, elirányítottak minket a gyermekambulanciára, onnan a gyerekideggondozóba, az idő pedig közben haladt. szóval 11hónaposan kezdtük az utánjárást 13hónaposan értünk a végére. közben erősödött, fejlődött a maga kis ütemében, és amit az ambuláns főorvosnő hipotóniaként tartott nyilván 11hónaposan, addigra 13hónaposan kinőtte a gyerekideggyógyász szerint. szerintem is tegyem hozzá :) szóval három hónap múlva kell visszavinnem kontrollra, de már tényleg semmi hátránya nincs belőle
2010. dec. 2. 07:06

Tömör, de alapvetően tényleg jó cikk.


Én hiányolom belőle, hogy ha már szó van a hordozásról, a kengururól, annak a korlátairól, akkor miért nincs szó a sokkal többrétűen használható hordozókendőről, esetleg csatos hordozókról (ami nem egyenlő a kenguruval!), mei tairól. De ez már lehet hogy meghaladta cikk kereteit, nem tudom.

2010. dec. 1. 23:41

Az én kislányom is három éves és a fél ABC-t tudja, mert érdekli. Vannak dolgok, amik érdekelnek a gyerekeket, ez természetes. De azért amikor nálunk ki akart maradni a mászás, akkor bizony odafigyeltem rá, mert a baj nem három éves korban fog kiderülni. Sőt, a több diploma sem jelenti azt, hogy utána jó lesz matekból vagy bármi másból, mert lehet valaki humán területen jó. Amellett meg nem tudjuk, hogy aki nem mászott, az még mit csinált utána, mert lehet, hogy olyat csinált, tornát vagy valamit, ami ezt a hátrányát behozta, kijavította. Szerintem igenis figyelni kell ezekre a dolgokra. Az a baj, hogy a védőnők is sokszor hiába mondják, mert a többi anyuka lebeszéli. Nekem is annak idején folyton mondogatták, óóó, hát az én gyerekem sem mászott és akkor mi van? Hát az van, hogy utána derült ki, hogy azért nem mászott, mert a jobb csípője be van fordulva, ferde a gerince, hipotóniás, és még egy csomó minden van. De engem nem hagyott nyugodni a gondolat és én igenis elmentem vele gyógytornászhoz. Hála Istennek, mert különben lehet, hogy a kislányom egész életen át szenvedne a csípőfájdalmaktól vagy a gerincfájdalmaktól. Ez azért nagyon fontos, én igenis azt mondom, ha a gyerek valamit kihagy a mozgásfejlődésben, akkor annak szinte mindig oka van. Vagy csak az anyuka nem akarta letenni a gyereket a földre, mert az nem steril környezet. De annak általában vannak hátulütői, ha nem az, hogy nem tud úgy tanulni, akkor más, de ritka az, ha nincs semmi. Én már nagyon szkeptikus vagyok az olyan állításokkal, hogy persze, vannak kivételek. Az anatómia, az anatómia és ha egyszer valamit a természet valahogy kitalált, az úgy van rendjén. Persze, vannak kivételek, csak én nem tudok már benne hinni...


Jozsi38

mi az a rendellenes tartás, amiről beszéltél? Mert azt nem részletezted.

2010. dec. 1. 17:07
Én sem tettem a kisfiamat korábban kenguruba,mint 3 hónap,és csodálkozva nézem azokat,akik az újszűlött babájukat abba teszik!!
20. dorry
2010. dec. 1. 12:10

Sziasztok!

Nagyon jó a cikk, sok jó dolog van egybeszedve!

Én csak annyit tennék hozzá, hogy a kengurunál nem esett szó, hogy csak olyat használjon mondenki, amiben biztosított a terpesztartás a csipő miatt! egyébként lógó lábbakkal káros is lehet!

Vagy esetleg kenguru helyett a kendőhasználat is jó. :)

19. jozsi.38 (válaszként erre: 7. - Boléna)
2010. dec. 1. 05:54
a nagyfiam felcserélte a két szakaszt három éves kora előtt már ő is számolt:) ez nem ritka :)
2010. nov. 30. 22:25
Nagyon jó a cikk!Bárcsak néhány éve is olvastam vagy hallottam volna hasonlókat!A középső lányom nem mászott,sőt így visszagondolva több olyan dolog is van amit nem csinált amikor itt lett volna az ideje.De akkor mindenki csak nyugtatott,hogy ugye két gyerek sem egyforma,meg ezzel is így volt,meg azzal is úgy volt...blabla...Most 5 éves és a beszédfejlődése elmarad a kortársaitól és vannak egyéb viszonylag enyhébb problémák.Szerencsére elég jól fejleszthető,de nehéz behozni ezt a lépéshátrányt:(Persze elsősorban magam hibáztatom,mert nem voltam elég tájékozott,de azért az is érdekes,hogy a védőnő és az orvos miért nem tulajdonított ennek jelentőséget.
17. Incó
2010. nov. 30. 21:44

Gratula a cikkhez nagyon jó! Nem is értem, hogy a védőnők miért nem foglakoznak jobban az anyukák felvilágosításával ezen a téren is...

Én is kivétel vagyok, mert nem másztam, de van néhány diplomám, tehát nincs tanulási nehézségem. Viszont a lányomnál nagyon figyelek az egyes szakaszokra:-)

2010. nov. 30. 20:45
Jó cikk! Nekem is tetszett.
2010. nov. 30. 20:36
Gratulálok a cikkhez!
14. 5819723512 (válaszként erre: 12. - Nijntje)
2010. nov. 30. 20:27

Tömör cikk, tetszik nagyon :)

Felhívja a figyelmet a tipikus hibákra :) bár járókánk van, de Mogyi sem átlag baba, sőt :p

2010. nov. 30. 18:59
Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat, de az én érdemem csak annyi, hogy közreadtam.:))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook