Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam 17 hónapos, 5 napja nem szoptatom már. Mit adjak neki helyette? Tápszert már semmiképp, a tejet meg nem kéri egyenlőre. fórum

A kisfiam 17 hónapos, 5 napja nem szoptatom már. Mit adjak neki helyette? Tápszert már semmiképp, a tejet meg nem kéri egyenlőre. (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 7. 16:14
Sajnos ez nem teljesen így van. Az én kislányom csak édességen élne, ha hagynám. Amikor hagytam, akkor csak azt evett, ételt nem. Úgyhogy leálltunk az édességgel. Elvileg valóban tudják, hogy mi kell nekik, de azért vannak kivételek, pl. csokika, cukorka, stb.
16. gabika79 (válaszként erre: 12. - Nyháza)
2010. dec. 7. 15:28
Én is így látom, semmit nem erőltetek rá, megkínálom többször, de szerintem ösztönösen tudják a gyerekek, hogy mire van épp akkor szükségük:-)
15. piroska103 (válaszként erre: 14. - Gabika79)
2010. dec. 7. 12:46
Értem. Számomra kicsit félreérthető volt a dolog, de akkor szerintem mindketten ugyanarról beszéltünk. Hát akkor nincs semmi gond, a tejtermék pont annyira pótolja a tejet, amennyire kell.
14. gabika79 (válaszként erre: 13. - Piroska103)
2010. dec. 7. 11:41
A hozzászólások elején írtam, hogy minden tejterméket megeszik a kisfiam, túrót, imádja a sajtot, joghurtot, kefírt stb., csak a tej nem kell neki. Kipróbáltuk a tejet, babatejet, nestlés italt, egyik sem kellett neki. Szerencsére a doki néni is megerősített abban, amit gondoltam, hogy a tejtermékek is ugyanolyan értékesek, sőt!!, mint a tej... :-) A körültekintőbb utánaolvasás pedig azt jelenti nálam, hogy tudományos cikkeket olvastam e témában, nem a fórumokat...
13. piroska103 (válaszként erre: 12. - Nyháza)
2010. dec. 7. 10:32
Igen, a tejpép vagy valami másféle tejtermék jó lenne. De valami kéne szerintem is...
2010. dec. 7. 10:28

Szia!

Saját tapasztalat. Nekem a 3. babánk 17 hónapos koráig szopott és nekem sem fogad el a mai napig sem tejet, sem tápszert. Amit azelőtt már bevezettem neki az egyfajta tejpép. A mai napig ébredés(21 hó) után még azt eszi. Amúgy minden mást is. Szóval a tejet lehet pótolni tejtermékkel és minden mással.Eröltetni nem kell az biztosan tudom.

11. piroska103 (válaszként erre: 9. - Gabika79)
2010. dec. 7. 07:28
És még valami: azért nézz utána, hogy az ilyen véleményeket, amiket megfogalmaznak különböző "szakértők", azok mennyire szakértők a témában. Sokszor beszélnek olyanok, akik nem kompetensek a témában. Én is körültekintően utánaolvastam, de ahogy én láttam, nem mindegy, hogy miből mennyit eszel és hogy minek milyen a felszívódása. A gyerekeknél nem mindegy, mert nagyon gyors a fejlődésük, hirtelen nőnek és ha nem kapnak hozzá alapanyagot, akkor az visszavetheti a növésüket. Na, eldugulok...
10. piroska103 (válaszként erre: 9. - Gabika79)
2010. dec. 7. 07:26
Igen, egészséges lesz, csak ahhoz neked nagyon kell tudni, hogy miben mennyi kálcium és fehérje van. Márpedig nem biztos, hogy te annyira tudod, hogy milyen étel mit tartalmaz és hogy neki mennyit kell enni miből. Ha semmilyen tejet meg tejterméket nem kap, nem biztos, hogy az a legjobb neki. Mert egy joghurt is megteszi, de azért nem árt, ha eszik valamilyen tejterméket. Ugyanis van a növényekben is kálcium, meg mindenféle, csak azzal tisztában kellene lenni, hogy melyiknek milyen a felszívódása. Mert például csomó növényben lévő magnéziumnak max a 15-20%-a szívódik fel. Ha nem vagy kompetens a témában csak azt fogod észrevenni, hogy a gyereked csontritkulásos, vagy nem jól fejlődik. Igaz, hogy a húsban sokminden van, de ha te eldöntöd, hogy egy olyan fontos dolgot, mint a tej kihagysz, megteheted, de akkor pótold. Egyébként én is 13 hónapig szoptattam a kislányomat, de utána kapott tápszert, el nem tudom képzelni, hogy mi bajod vele. Sinlac-ot sem adsz neki?
2010. dec. 7. 07:20
Az elmúlt napokban én is nagyon körültekintően utánaolvastam a témának és kezdek megnyugodni, hogy tej és különböző tejitalok nélkül is egészséges lesz a kisfiam. Na mondjuk van bennem egy kis félsz, mert ma megyünk a doki nénihez a másfél éves kontrollra, nem tudom Ő mit fog majd mondani...
8. piroska103 (válaszként erre: 6. - Gabika79)
2010. dec. 7. 01:19
Nekünk a gasztroenterológus azt mondta, hogy ha napi egy joghurtot megeszik vagy bármilyen tejterméket, akkor ne foglalkozzak vele, mert az elég. Azt mondta, hogy nem kell tömni a gyereket fehérjével, majd úgyis annyit fog enni vagy inni, amennyit kíván a szervezete.
7. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 6. - Gabika79)
2010. dec. 2. 09:34
a nagyobbik fiam 11 hónapos koráig szopott csak...akkor még nem volt ennyire porondon azért ez a tej dolog,akkor azt hiszem az aktuális trend szerint egy éves korig nem ajánlották így próbáltam neki a tejet,kakaót,de akkor kezdte csak el inni mikor megszületett a kisöccse,míg őt szopiztattam ő kért egy pohár tejcsit és mellettünk megitta....ekkor már 3 éves volt addig csak egyéb tejterméket evett,bölcsiben ha volt hangulata belekortyolt a tejbe de nem ivott sokat belőlle..
6. gabika79 (válaszként erre: 5. - 5befd1ebc8)
2010. dec. 2. 09:15
A vizezett tejet alapból ki se próbáltam, nekem se lenne hozzá gusztusom, meg valóban nem sokat ér szerintem se. Maradunk a fincsi kefírnél, sajtnál, joghurtnál, túrónál stb. tej nélkül van élet még!:-)
5. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 35. - Kockafej)
2010. dec. 2. 09:09

most nem kekeckedésnek és bántásként csak más is irta már ha nem is itt...a másfeles bolti tej ha még vizezve is van ér szerintetek valamit??mert szerintem semmit...folyadék gyanánt jó lehet,de anyatej vagy tápszer helyett semmikép nem hiszem hogy túl sok hasznos tartalom van benne:((


inkább tápszer vagy babatej akkor már de ekkora nagy babánál ha nem kér tejcsit de eszik más tejterméket akkor semmi gond nincs már.

2010. dec. 2. 09:01
Kipróbáltam a nestlének az italát, egyenlőre meg se akarja kóstolni a kisfiam, lehet hogy ezt se fogjuk erőltetni:-) pedig én is megkóstoltam nem rossz az íze. Mondjuk nem hasonlít az anyatejhez, de iható...
3. gabika79 (válaszként erre: 2. - Homern)
2010. dec. 1. 09:14
Köszönöm a sok hozzászólást, igazán érdekes és hasznos volt! Köszi lányok!
2010. nov. 30. 14:25

Többen írták a babatejet előttem.

Ha mindenképpen akarod,hogy igyon,akkor azt add neki szerintem.Annak úgy változtattak a tápanyagtartalmán,hogy nem a 60 kg-os kisbocinak való mennyiség van benne,hanem pont a gyerekeknek való :)

2010. nov. 30. 14:21

Az igazi tehéntejet csak úgy innivalónak,igen.

Tejtermékeket kaphat nyugodtan,egydül a édes joghurtokat ne gyakran,tegyél a natúr joghurtba igazi gyümölcsöt.Ha nem szokik hozzá az édes boltihoz szeretni fogja a házit :)

Tudom ilyenkor sokan jöbbek azzal,hogy bezzeg engem 4 hetesen már tehéntejjel itattak,és mégis élek...de azért jobb óvatosnak lenni,főleg így,hogy semmi hiányt nem szenved a kicsi,ha később,érettebb szervezettel kapja majd.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook