Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos kislányom még mindig eszik éjszaka. Hogy tudnám erről leszoktatni? fórum

4 hónapos kislányom még mindig eszik éjszaka. Hogy tudnám erről leszoktatni? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 7. 14:05
Igen előbb után kell egy módszer ami beválik.Én sem ugrottam rögtön.Sőt amióta átalussza az éjszakákat a kisebb ébredésekre be sem megyek,magától visszaalszik.
2010. dec. 7. 13:57
Köszönöm! :-)
29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Szitaszivárvány)
2010. dec. 7. 13:54

Kedves!


Te szerintem most érthetően ki vagy, mint a liba. Viszont itt a válaszaidból az jön le, hogy ez a módszer ezért nem jó, az meg azért nem... Hidd el, ebből csak magad tudsz kijönni, és nem neked vannak egyedül jelentős problémáid.


Mi 9 négyzetméteren laktunk a két, rövid ideig a három gyerekkel, akkor a legkisebbnek csak a babakocsiban volt hely... Viszont az első kettőnél én még sulis voltam. Éjszaka ment a buli, nappal meg a hajlított vasbetonszerkezetek méretezéséből írkáltam a zh-kat az egyetemen. Közben a férjem próbált meg minket életben tartani, és mellesleg ő javítgatja azokat az autókat, amivel a párod 500km-eket vezetget. Szóval neki se ártott az alvás. Éppen ezért kellett összebeszélni, és pár éjszakán át hallgatni a nyöszörgést, utána viszont nagyon hamar jelentősen jobb lett. Az se sokkal jobb a férjednek, ha ugyan valamelyest alszik, de mindig csak a motoszkálás van mellette.

Mások itt más dolgokat javasoltak, valamelyikbe bele kell vágni, még ha nehéz is.

Meg nyilván az idő neked dolgozik, csak hát azért magunkra is kell vigyázni...


Üdv és kitartás

28. szitaszivárvány (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2010. dec. 7. 11:08
1 szobában van velünk, a másikban a lányom és a nővérem lánya van, így nem tudom ki tenni. Éjszaka viszont nem hagyhatom sírni, mert a páromnak szüksége van a pihenésre. Napi 400-500 km-t vezet és a munkájából adódóan nagyon sok stressz éri. Ha éjszaka nem tud pihenni, abból nála hamar kimerülés és talán baleset lenne, amit természetesen nem szeretnék, így mindent megteszek azért, hogy csendben tartsam.
2010. dec. 7. 08:20

Szia!


Valóban normális, hogy még kel a babád. De.


Ha egyéb gondja is van az anyukának - mint ahogy írtad - és közel a végkimerülés, akkor aludni kell, és nem a tökéletesre törekedni.


Írod, hogy azonnal kelsz, ha megmozdul. Szerintem ezt nem kéne. Én is ezt csinálntam. Aztán egyszer anyósoméknál külön szobába aludtunk, ahova a kisebb mocorgás nem hallatszott át. Csodák csodájára reggel hatig aludt, és akkor is csak én riadtam föl, hogy úristen, nem keltünk éjszaka.

Utána otthon sem keltem föl, hagytam kicsit nyöszörögni, sírni, és pár nap után abbahagyta.

Mert akkor nekem is kelni kellett reggelente korán, napközben meg teljesíteni.


Egyébként nekem is most 3 hós a babám, és már elkezdtem éppen kiborulni... Ha épp nem ő van fönt éjszaka, akkor a másik kettő álmodik rosszat... Nem könnyű időszak. De most azért kelek, amíg van tejem...

26. vizike
2010. dec. 7. 06:52

Az én lányom kb 1 éves koráig ébredt éjjel cicizni.

Most múlt 17 hós,már 1 5 napja nem kéri a cicit.

Én szerettem éjjel is eteni.Meg a fejés miatt ígyis- úgyis keltem.Anyatej adó voltam, vitték a tejet 10 hónapig.

25. vizike (válaszként erre: 22. - Blerka)
2010. dec. 7. 06:50

Na azért ez sincs teljesen így.

A barátnőm lánya pici kora óta nem alszik éjjel csak max 6 órát.

Nappal is csak fél órát.

És hiába próbáltak meg mindet,suttogó,nevelési tanácsok orvosok,még alváslaborba is vitték.Semmi változás.

A dokik azt az okos megállapítást tették,hogy ő ilyen baba.

És akkor hiába mondod, hogy nehogy már 1 pár hónapos csecsemő vegye át az irányítást...

2010. dec. 2. 07:16
A nappali napirendünkkel nincs probléma. Egy tünemény és teljesen kiszámítható. Éjszaka viszont össze-vissza eszik. Jobban mondva nem tudom mikor fog ébredni, mert van, hogy fél 2, van hogy fél 3, de olyan is volt már, hogy 4 óra. Amikor elkezd mozgolódni már rohanok és csinálom is a kajcsit, így mielőtt még nagyon magához térne már adom is.
23. Clau26 (válaszként erre: 22. - Blerka)
2010. dec. 1. 20:37
kb 5x olvastam én is.sok jó dolog van benne amit hasznositottam, de nem mindennel értek egyet,főleg miután megszületett azután láttam,hogy nem minden úgy megy ahogy irja..egyébként a napirendet még a védőnő is javasolja a suttogó igy utólag visszagondolva nem újdonság,pedig mielőtt megszületett azt mondtam az lesz a bibliám..
22. blerka (válaszként erre: 21. - Clau26)
2010. dec. 1. 18:27

Na,majdnem ugyanez a Suttogó elve is...

Tény,hogy nem szentírás,amit leírt,de nekünk minden bevált,amit kipróbáltunk a könyvből,a terhességem alatt a férjemmel mindegyik kötetet átrágtuk,mert nálunk is a NAPIREND volt a jelszó!

különben én is korán kidőltem volna a fáradtságtól.

Amúgy a gyerek nagyrészt úgy él,alszik,eszik,ahogy a szülő diktálja,nehogy már egy pár hónapos csecsemő teljesen átvegye az élet irányítását!

21. Clau26 (válaszként erre: 19. - Szitaszivárvány)
2010. dec. 1. 14:45
ok igy már értem de azt nem irta senki,hogy az etetések után nem alszanak egyből vissza,szóval itt nem az a baj,hogy enni felkelnek hanem,hogy még utána altatni kell őket...igy már érthető..egyébként azt nem próbáltad hogy kb tudod mikor kér enni,előtte beállitod ébresztőre a telefonodat,hogy még előtte felkelj és igy álmában megtudod etetni és talán nem kell fel az éhségre,igy alszik tovább..egy próbát megérne szerintem
20. kiraanyu (válaszként erre: 19. - Szitaszivárvány)
2010. dec. 1. 14:43
Egyet értünk! :-)))))
2010. dec. 1. 10:43

Ez így van! Adél ált. beájul 9- fél 10 körül, de legjobb esetben is hajnali 5-kor már felkel. És ehhez jön még az éjszakai etetés, a fogzás miatti nyűglődés, a cumi keresés. Ha sikerül egyből visszaaltatni, akkor kimosom az üveget, kifertőtlenítem. De ált. még egy fél órát sétálok vele, mert nem jön ki a büfi és ha úgy teszem le, akkor kis idő után felsír, ennek pedig nemsok értelme van. Így egy etetésnél kb. 1 óra elmegy, utána pedig még egy ideig forgolódok és hallgatózok, hogy nem ébred-e vissza.

Ha vissza ébred és hangoskodik, akkor a párom is felkel, ő már csak tv mellett tud visszaaludni, így ha mondjuk hajnal fél 3-kor ébred az etetéshez, akkor van 4 óra, mire én álomba merülnék, 5-kor pedig ismét felébred és szórakoztatni kell. Innentől kezdve nincs értelme vissza aludni, mert a nagyobbikat oviba kell vinni, a férjem pedig megy dolgozni.

Így számold ki, hogy mennyi az érdemi alvás egy átlagos 10-11 órás lefekvésnél. Napi 4-5 óránál nem több. Ezek után szerintem hülye kérdés, hogy miért vagyunk fáradtak.

18. kiraanyu (válaszként erre: 16. - Clau26)
2010. dec. 1. 09:12

Hát, ha este 8tól reggel 9ig alszik, és egy-kétszer kel csak föl, persze, h ki tudod magad pihenni. Szerencsés vagy. :)

Az Én kislányom 10hós koráig 3szor is fölkelt éjjel és nem is aludt vissza rögtönk kaja v tea után. Ja, és este 10után aludt el, és reggel 5-6 óránál tovább nem aludt.

Sztem ilyen éjjelek mellett Te sem lennél mindig kipihent.

2010. dec. 1. 08:31

Talán azért van, mert a nappalaink is sűrűbbek, így jobban lefáradunk. Nálam most az idegi kimerültség is szerepet játszik ebben, ugyanis a nővérem lemondott a lányairól, a nagyobbikat gyakorlatilag az utcára tette, a kisebbiket pedig állami gondozásba akarta adni, de nem hagytuk, mindkét lányt magunkhoz vettük. Elintéztük a sulit, gyakorlati helyet, erre 1 hét után elszökött a nagyobbik, már betöltötte a 18-at és nem tudunk mit csinálni.

Lelkileg feldolgozni azt, amit a nővérem tett, azért mert a lányai nem fértek bele az új házasságába gyakorlatilag lehetetlen. Így most annyi felé kell szaladgálnom + itt van az én két lányom és mindent úgy kell intéznem, hogy a nagyobbik a lehető legkevesebbet vegyen észre a problémáktól, mert nem akarok egy 5 éves gyereket olyanokkal terhelni, amin tudom, hogy hónapokig fog rágódni. + egy nagy kertesházunk van, ahol mindig van munka, a férjem pedig állandóan dolgozik. Nem várom el tőle, hogy még éjszaka is felkeljen etetni.

16. Clau26
2010. nov. 30. 20:40
Én ezt nem értem.Mondja már el valaki nekem miért irjátok,hogy attól mert nem alusszák végig a babák az éjszakát hullák vagytok napközben.Az én kislányom 1éves este 8kor elalszik és reggel 9ig alszik.Vagy 2x vagy 1x felkel éjszaka enni,de ahogy evett már alszik is..Én mindig kipihent vagyok..Ezért nem értem
2010. nov. 30. 17:49
nekem majdnem 2 éves koráig szopizott éjjel többször is a fiam.....
14. bettike2007 (válaszként erre: 13. - 91d4989ab9)
2010. nov. 30. 17:03
ha megoldható,nálunk pl a nagyszülő messze lakik,párom meg dolgozott őt nem zargattam.
2010. nov. 30. 16:57
ha tápszeres néha éjjel megetethetné más is, nagyi, vagy apuka, lehet hogy pár nap kéne csak hogy összeszedd magad újra
12. bettike2007 (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2010. nov. 30. 16:38
változó,az enyém 9hónaposan,általában 6hónaap is 1év között megtörténik,de van akié még 3évesen is kel,nincs általánosítás..
2010. nov. 30. 16:36

Az én 8 hónapos lányom is szopik éjjel, nem is gondoltam volna, hogy erről le kell szoktatni:D Sőt, ha nem kérne beszakadní a hátam.

Tényleg: mikor szoknak le róla?:)

10. bettike2007 (válaszként erre: 9. - Ditti28)
2010. nov. 30. 16:31
engem annyira nem fáraszt,most is kelt éjszaka legalább 5ször a nátha miatt de nem vagyok hulla..
2010. nov. 30. 16:27

Nálunk is így volt. A fiam már 3 hónaposan átaludta az éjszakát,a lányom 9 hósan aludt csak végig.

Nappal én is nagyon fáradt voltam,de pihenni nem tudtam a 2és fél éves fiamtól.

Kicselezni sem tudtam a gyereket,hiába próbáltam neki teát adni,ivott kicsit aztán addig sírt míg meg nem kapta a tápszert.

8. szitaszivárvány (válaszként erre: 7. - Bettike2007)
2010. nov. 30. 15:27
:-) pont ettől félek!
7. bettike2007 (válaszként erre: 6. - Szitaszivárvány)
2010. nov. 30. 15:25
jaj értem én hogy rossz,de túl kell élni,most is kel a lány hol a fogak miatt most meg náthás.Nem mindegyik gyerek egyforma,lehet ő még 1.5évesen is igényli majd.
2010. nov. 30. 15:19
Én se erőltetem a leszokást, csak már bukok fel és arra gondoltam hátha van valakinek bevált ötlete. A nagyobbik lányom ennyi idősen már végig aludta az éjszakát.
2010. nov. 30. 15:17
leszoktatni??Ha igényli miért?nekem a lányom akkor még 2szer evett 1körül éjszaka és hajnalban,utána 1er 9hónapos koráig aztán maga hagyta el,én nem erőltetném a leszokást.
4. Clau26 (válaszként erre: 8. - Blerka)
2010. nov. 30. 15:15
nálunk nem működik ez a módszer és sok más se amit a suttogó irt
3. Clau26 (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2010. nov. 30. 15:11
:-) szintén
2010. nov. 30. 14:21
Még nincs itt az ideje a leszoktatásnak...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook