Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha újrakezdhetnéd, más pályát/szakmát választanál? fórum

Ha újrakezdhetnéd, más pályát/szakmát választanál? (beszélgetős fórum)


2023. máj. 2. 12:55
Igen!!!!Ügyvéd lennék!!!!
2023. ápr. 15. 02:39
nem
2023. febr. 4. 15:52
Nem.
2023. febr. 4. 15:42
Igen. Állatorvos lennék.
22. k.judit86 (válaszként erre: 21. - Marjann)
2010. dec. 18. 11:56

Sajnos az minden magánrendelésre igaz, hogy vagyonokat kérnek el érte. Akár pszichológusról, nőgyógyászról, stb beszélünk. Az biztos, hogy pszichológus nem leszek.

Aki meg 15perc vizsgálat után teletöm gyógyszerrel, az inkább gyógyszerügynök a szememben, mint orvos. EZ már tényleg nem ide tartozik, de sajnos a mai orvosok a tünetet kezelik, nem a kiváltó okot.

21. Marjann (válaszként erre: 20. - K.judit86)
2010. dec. 17. 16:29
Hát igen. Mondjuk nem ehhez a fórumhoz tartozik, de tényleg gáz ez a pszichológus-dolog. Vagy elmész magánrendelésre egy vagyonért és az használ is, ámde hónapokig tart, vagy elmész TBre és 15 perc csevej után tömnek a gyógyszerekkel. Sajnos én állok most úgy, hogy bármennyire szükségem van rá, lassan már nem tudom fizetni:(
20. k.judit86 (válaszként erre: 19. - Marjann)
2010. dec. 17. 16:04

Hm, ha lehúzok 15 évet, lehet, hogy lesz pénzem? Ez siralmas.

Az meg a másik, hogy nagyon sok pszichológus van. Nem mondom, hogy nem jut mindegyikre páciens, mert ez nem igaz. De sajnos a mai világban az emberek csak akkor költik ilyesmire a pénzüket, ha már nagyon muszáj. Vagy még akkor sem. Tisztelet a kivételnek.

2010. dec. 17. 15:59
Én nemrég találkoztam egy frissen végzett pszichológussal, illetve beszéltem egy doktornővel: gyakorlatilag úgy működik, hogy ha végeztél, akkor mondjuk fél év alatt (minimum) találsz munkát, valami kórházban (iskolákban, cégeknél már nem nagyon van pszichológus). Daráló minimális pénzért, (hallottam olyat, akinek nem is fizetnek!), iszonyat sok meló, lelkileg is leterhelő. Ha itt lehúzol 15 évet és valahogy összegyűlik elég pénzed induláshoz, akkor elindíthatsz egy magánpraxis. Az is rengeteg meló, viszont nagyon jól keresnek (jelenleg 7-8ezer Ft vidéken 60perc...). De oda is el kell jutni..
18. Veronika27 (válaszként erre: 17. - Ivettke85)
2010. dec. 1. 13:17

Én már így 30 éves fejjel nem vágnék bele. Még akkor sem, ha lenne családom. 10 év az elég nagy idő és finanszírozni is sok lenne.


Azt hiszem, ha olyan férjed van, aki keres annyira jól, hogy hárman megéljetek belőle, míg te tanulsz, akkor sikerülhet:)

17. Ivettke85 (válaszként erre: 16. - Veronika27)
2010. dec. 1. 13:13
én visszafelé csinálnám.Van család férj gyerek most kéne továbbtanulni:D
2010. dec. 1. 13:09
Az a gáz az orvosi pályákkal, hogy ha az ember időben elkezdi is, akkor sem fog 30 éves kora előtt karriert befutni... És akkor még hol van a társkeresés meg a szülés, gyereknevelés...
15. 26b2f3a1f8 (válaszként erre: 13. - Veronika27)
2010. dec. 1. 13:06
Néha arra gondolok, nem lenne hátrány , ha szülés előtt gyermekgyógyász lettem volna .
14. Ivettke85 (válaszként erre: 13. - Veronika27)
2010. dec. 1. 13:05

:Dnem szólna senki hogy fáj.

amugy tényleg az akartam lenni.egésszégügyibe jártam és nagyon érdekelt a téma a gyomor is megvolt hozzá,aztán valami megtört:(

13. Veronika27 (válaszként erre: 11. - Ivettke85)
2010. dec. 1. 13:04

:D Na ott biztos nem lenne elégedetlen beteg.


Egyébként én is orvos lennék, mégpedig bőrgyógyász.

2010. dec. 1. 13:03

18 évesen kellett volna megkezdeni azokat a tanulmányokat, melyeket 30 évesen kezdtem , sikeresen be is fejeztem.

Valószínűleg a karmám így hozta.

2010. dec. 1. 13:01
igen.orvos lennék.azon belül is patologus:)
2010. dec. 1. 12:59
Én úgy vélem, tévútra nem tévedtem, mert szeretem a munkámat, de ha ennyi tapasztalatom lett volna 18 évesen, mint most, akkor más irányban tanultam volna tovább. Bár lehet, hogy kitartásom nem lett volna hozzá...
2010. nov. 30. 23:54

Nem választanék mást, el sem tudom képzelni, hogy mást csináljak, mint most.


Ez annyira tökéletes most nekem :D

8. anyone (válaszként erre: 6. - K.judit86)
2010. nov. 30. 23:40

Hát nem tudom, igazából, ez csak egy ötlet volt.

Az az igazság, h manapság nagyon nehéz bármilyen munkát találni, és örüljön az ember, ha egyáltalán el tud helyezkedni a szakmájában.Legalábbis itt Békés megyében, de sztem az ország többi részében is nehéz munkát találni.

De én is csak azt mondom, h nem árt, ha az embernek több szakmája van, és 25 évesen még érdemes belekezdeni egy újabb diploma megszerzésébe.

2010. nov. 30. 16:11

Naná,hogy mást tanulnék,ki a fene tudja 14 évesen mit akar az életben....30 körül jöttem rá mit is kellett volna...

Mindössze 5 hónapot dolgoztam a szakmámban,utána egy gyárban raktárban imádtam,igazából még eddig nem volt olyan meló a szakmámat kivéve amit nem szerettem volna.

Nekem sem lenne gond a tanulás,csak rengeteg pénz és nincs lehetőség tovább lépni,nincs munkahely.

Nálunk 3 nagy gyárat zártak be,nem vettek vissza gyes után, azóta élelmesnek kell lenni nagyon mindent megfogni.....de jó is volt régen a biztos munkahely.

6. k.judit86 (válaszként erre: 5. - Anyone)
2010. nov. 30. 15:19
És szerinted nincs nagyon sok pszichológus? Csak mert én azt látom, hogy nálunk (Győrben) rengeteg van. És ugye olyan szakmát már sikerült egyet találnom, ahol több ember kerül ki az iskolából, mint ahányra szükség van.
5. anyone (válaszként erre: 3. - K.judit86)
2010. nov. 30. 15:10
Az az igazság, h manapság erre van szükség az embereknek, és egyre jobban.Magánrendelésen is elkérnek sztem 3-5000Ftot.
4. k.judit86 (válaszként erre: 10. - Kira88)
2010. nov. 30. 14:52

Nekem is nagy terveim voltak kis koromban. Sokáig orvos akartam lenni, de hát a reál tárgyak nem az erősségeim.:S Aztán ügyvéd, mert az is segít az embereken. Később újságíró, mert szerettem írni és ment is. Utána jött az idegenforgalom. Imádtam tanulni, most is érdekel, de ilyen kevés pénz el tudja venni az ember kedvét.

Most már csak az érdekel, hogy sok pénzt lehessen keresni, csak még keresem, hogy azt mivel lehet.

3. k.judit86 (válaszként erre: 5. - Anyone)
2010. nov. 30. 14:48
Igazából nem tudom, mennyit keres egy pszichológus. Egyébként az ötlet nem rossz, mert érdekelnek a lélek dolgai.:)
2. k.judit86 (válaszként erre: 3. - Mamszli)
2010. nov. 30. 14:47
Nem ásom el magam, de az a gond, hogy ez érdekel és ötletem sincs, hogy merre tovább. Ha lenne, akkor már állnék is neki tanulni. Azzal sosem volt gondom, mindig szerettem suliba járni.
2010. nov. 30. 14:22
Én plasztikai sebész lennék, vagy ügyvéd, valami amit tényleg jól megfizetnek ha jó vagy benne. Esetleg szépségipar. Egy befutott kozmetikus, vagy fodrász is jól tud keresni jó helyen, jó vendégkörrel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook