Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házhoz kell-e menni az orvosnak, ha hívják? fórum

Házhoz kell-e menni az orvosnak, ha hívják? (beszélgetős fórum)


8. Arnica (válaszként erre: 7. - Addi66)
2010. dec. 8. 14:22
Csak tudod ebben az a gáz, hogy ha ilyenkor ügyeletet hívsz, az közli, hogy csak hétvégén és éjjel mennek ki egyébként hívj mentőt. S mentős pedig közli, hogy ha ő kijön egy nem mentős ellátást igénylő esethez, akkor addig egyrészt valaki meghalhat, másrészt a nem kijövő házikorvost feljelenti. De ugye a gyerek a feljelentéstől még nem lesz jobban... Itt nem a ki milyen büntetést érdemel? a kérdés, hanem hogy miért így működnek - vagy nem működnek a dolgok... No hagyjuk. Inkább készüljünk gőzerővel - és szívvel-lélekkel a karácsonyra és legyen békés boldog ünnepe minden betgnek, orvosnak, ápolónak, mentősnek és mindenkinek a világon! :)
7. addi66 (válaszként erre: 6. - Arnica)
2010. dec. 8. 02:00
Nem vagy egyedül,mi is jártunk igy.Az unokám 39 fokos lázzal hányással rosszulléttel megsem tudott mozdulni.A doktornéninek aki egyébként születése óta az orvosa az volt a telefonba a válasza,hogy hivjunk mentőt ha ennyire rosszul van!!Bemenni semmiképpen nemtudtunk mivel szegény felsem birt állni.Végül mi vittük le valahogy a lázát,a folyamatos hányást hideg colával csillapitottuk.Egyébként a hideg cola persze nem sok, enyhiti a hányingert ez komoly!!Szóval a doktornéni beutaltatta volna kórházba minthogy kijöjjön és megnézze.
2010. dec. 7. 09:21
Hát Lányok, nem akartam ennyire felborzolni az idegeket, bár amikor indítottam a topicot, igencsak pipás voltam. A helyzet a következő: tudom, hogyan kell levinni egy gyerek lázát (nézfd meg az adatlapomat, nem kevés van belőlük, és a többségük baromi lázas tud lenni! :) ) Az én indultom oka a következő: 20 éve járunk ehhez a dokinőhöz és a két kezemen bőven meg tudom számolni, hányszor kértem, hogy jöjjön ki, mert ezt a megoldást látom szükségesnek. A jelen helyzetben azért kértem, hogy jöjjön házhoz, mert a gyerek úgy le volt már gyengülve, hogy a WC-ig alig bírt elmenni. VALÓBAN igen rosszul érezte magát. Egyéb esetekben mi is elmegyünk a 10 percre lévő rendelőig. Most is elmentünk: levittem a lázát, beöltöztettem melegen, az öccsét szintén és lementünk. A rendelőbe belépni nem lehetett, a gyerek már lefelé a liftben leült, annyira nem bírta a lába, tehát visszajöttünk. A rendelés végén újabb kísérletet tettünk, még mindíg voltak 7-en a gyerek majdnem összeesett. Hazajöttübk, ágybadugtam és levittem az időközben ismét felszökött lázát. Éjjel leizzadt, mégegyszer felment a láza 40 fölé, majd láztalanul ébredt. Reggel lementünk a rendelőbe, a doktornéni megvizsgálta, közölte, hogy tüszős mandulagyulladás, felírt neki antibiotikumot és torokfertőtlenítőt. Miután a gyerek láztalan volt egész nap, (a kisebbik viszont beteg és napközben nem tudtam őkat kire hagyni, hogy elmenjek a patikába), nem kapott már antibiotikumot (IGEN, felülbíráltam az orvost!) és most makk egészségesen ül az iskolában. Szóval ennyi az eset. Elsímult. De úgy látom nem kevés indulat van bennünk az egészségügyi szolgáltatás mindkét oldaláról.
5. syria (válaszként erre: 4. - Agis)
2010. dec. 3. 20:52

Tudod, rohadtul nem értem az embereket. Józsi tudta, hogy a sógora testvére azért halt meg 36 évesen gyomorvérzésben, mert félt kórházba menni a mentővel.

Ezzel együtt is azt mondom: talán még élne, ha akkor kijön az ügyelet, és a sarkára áll. Mert azt is jól tudjuk, hogy az élet sokszor néhány órán, netán percen múlik…

4. agis (válaszként erre: 3. - Syria)
2010. dec. 3. 18:43

Olvastam......es sajnalom.


Ha valaki nem akarja, hogy segitsenek neki, te is tudod, sajnos azon nem lehet segiteni.

3. syria (válaszként erre: 11. - Agis)
2010. dec. 1. 09:00
Azért nem hívott mentőt, mert nem ment volna be a kórházba! Akarata ellenére senkit nem visznek be. Így viszont a család megfogta és bevitte. Sajnos későn. Tegnap meghalt. :((((
2. Gigi13 (válaszként erre: 1. - Gigi13)
2010. nov. 30. 17:01

de , ha a doki személyével van gondod, nem bízol benne... szabadon választhatsz másikat!

Bármikor! Na!

Bocs, ha kicsit keményen nyilatkoztam ez ügyben..

1. Gigi13 (válaszként erre: 18. - Anka71)
2010. nov. 30. 16:59

felháborít a nyavalygásod!

Te vagy az anyukája! Vidd le a lázát, hűtőfürdő, vagy algopyrin, amit akarsz, ehhez nem kell orvos.

Azután szépen sétálj el a gyermekeddel a 10 percre lévő rendelőbe. Ennyi.

Az orvosnak nem kell láz esetén ugrania. Igenis ez nem AZ az eset!

Talán azért ment ki a távolabbi helyekre, mert ők messzebb laknak, a sok utazás már károsabba egy beteg számára, és talán nincs is kocsijuk az illetőknek! Hm?

Jól nézne ki szegény háziorvos, ha minden beteghez személyesen kellene kimennie.

Levinni a gyermeked lázát Neked, az anyukának kell! Hajrá!

Ha nem tudod, hogyan kell, kérdezz erről tapasztaltabb embereket, vagy a dokinőt a telefonban..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook