Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodakezdés!Kisfiam fél az óvonénitől, aki sajnos kiabál, flegmán félrelöki a gyerekem! fórum

Óvodakezdés!Kisfiam fél az óvonénitől, aki sajnos kiabál, flegmán félrelöki a gyerekem! (tudásbázis kérdés)


17. manó 72 (válaszként erre: 16. - Homern)
2011. jan. 5. 21:18

Úgy legyen!Amikor kézhez kapták a határozatot,miszerint az óvónő nevelési attitűdje,illetve az elszeparáltság miatt javasolják a csoport váltást,annyit kérdezett a vezető,:- és ha az új csoportban is gondok lesznek?

Ekkor lettem igazán dühös!Még mindig nem érti a problémát?-ebben az új kis közösségben kiváló óvoda pedagógusok dolgoznak,ketten is.Állítólag minden óvodában vegyes csoportok vannak,és ez nagyszerű dolog,-mondta a kedves vezető.

16. homern (válaszként erre: 15. - Manó 72)
2011. jan. 5. 13:34
Örülök,hogy át tudtatok menni más csoportba.Kitartást a beszoktatáshoz!Nemsokára már vidáman fog a picur oviba menni :)
2011. jan. 5. 12:26

Sziasztok!

Hát most értünk végére ennek az egész botrányos ügynek!

Ma kezdtük meg az új csoportba való beszoktatást!!Sajnos ismét be kell szoktatni,mert olyan sérüléseket okozott az előző pedagógus,amit nehéz lesz majd feledtetni a kicsivel.Mint írtam az előzőekben,az én fiammal soha nem volt gond,nem sírt a bölcsiben sem,sőt hosszú betegeskedés után is úgy lépett be a csoportszobába,mintha nem hiányzott volna egy napot sem.Dicsérték is az óvónők.Ma pedig csendesen sírdogált,amíg meg nem győződött arról hogy nem fogom otthagyni.Az új óvónénink egy kedves,jó szándékú,gyerekszerető ember,aki biztosított arról,hogy jó kezekben lesz majd a gyermekem.

Mindezek után,haragszom,leginkább az intézményvezető hölgyre,aki hagyta,hogy ez a sok rossz dolog megtörténjen a kisfiammal,és hogy idáig kell eljutni azért hogy bebizonyítsuk az igazunkat!

14. manó 72 (válaszként erre: 12. - Vanessza13)
2010. dec. 3. 12:07
Bocsáss meg Vanessza13!Valamit jól elnéztem!Köszönöm,hogy foglalkozol a problémánkkal!
13. Kolibri (válaszként erre: 11. - Manó 72)
2010. dec. 2. 15:28

Nem tudsz keresni valakit, aki legalabb ismer valakit, aki latott mar olyat....viccen kivul valakit, aki ismer az onkormanyzaton valakit, akit esetleg szemelyesen meg tudnal keresni a dologgal?

Egyszeruen feljebb kell lepni! Ha ennyire nem segitenek neked!

12. Vanessza13 (válaszként erre: 24. - Manó 72)
2010. dec. 2. 14:49

Igen anya vagyok és nem is értem,hogy a h.sz.alapján miért kérdőjelezted meg???

szerintem olvass vissza rendesen...

2010. dec. 2. 11:11
Egyetértek kedves hozzászólók,nagy szégyen,hogy idáig kell eljutni,hogy a gyermekeink,jó kezekben lehessenek végre!Hétfőn fogad a nev.tan-ban a pszichológusnő!Mint írtam felháborodott ő is a történtek hallatán.Hétfőn megírom a fejleményeket.
10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Manó 72)
2010. dec. 1. 22:35

az igazolás a nevtantól csak annyiban fontos neki, hogy ebből fogja igazán látni: csak egy egyzser robbanó és utána belenyugvós anyuka vagy,

vagy pedig egy mnden követ megmozgató...


én bizony felkeresném a Nev.Tan-t

9. zsanci79 (válaszként erre: 8. - Manó 72)
2010. dec. 1. 22:06

Hát érdekes...De ha a gyerkőc bepisil, éjszaka felriad, az azért nem gyermeki túlzás.

Akkor a vezetőnő szerint, egy anyukának sem kell ám mindent elhinni? Hogy az Ő szavaival éljek.

Mondom totál megértelek, én sajnos még higgadt sem lennék szerintem, mert nagyon hirtelen vagyok.....

De így kell tenni ahogy Te teszed, a végső lehetőségig is elmész. Én bízom benne, hogy a tanácsadóban értelmesebb szakemberek vannak! És szerintem elég szégyen ez rájuk nézve, hogy odáig kell elmenni, és csak abból értenek. Szerintem magukat is lejáratják így.

2010. dec. 1. 21:51

Egyszerűen annyit közölt velem a vezetőnő,hogy nehezen hiszi el,hogy ez az óvónő kiabálna,és a gyerekeknek nem kell ám mindent elhinni!!Komolyan itt volt az a pont amikor fel akartam állni és kirohanni az ajtón!Nem vagyok elfogult a saját gyerekeimmel kapcsolatban,mert a nagy fiam amikor ovis volt,bizony hisztizett,na ő tényleg nagyon elő tudta adni magát,és csak addig csinálta a műsort,amíg el nem hagytam a csoport szobát.

DE ez teljesen más eset!Nagyon elgondolkodtató az is,hogy a másik apuka is hallotta a kiabálásokat.

Meg milyen beszéd az,hogy térjünk vissza rá a jövő héten,kedves anyuka!És az,hogy ha hoz igazolást a nev.tan-ból,akkor intézkedik!Akkor lesz hely???Bocsánat a mérgelődésemért,de olyan igazságtalan az élet....

7. Rosa (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2010. dec. 1. 16:39

Nekem is ez jutott eszembe,mikor olvastam a fórumot...nálunk is igy működik,kis községben lakunk...

Bár hálistennek nálunk nagyon rendesek az óvónők,de ugye ez lenne a természetes...

Felháborítónak tartom az óvónő viselkedését!!

2010. dec. 1. 15:32

Tudom hogy a helyzeten ez egy cseppet sem segít, de nem lehet hogy ez az ovónéni valakinek a valakije, azért nem mer lépni ellene senki, ennyi panasz ellenére? Mert sajnos így működnek a dolgok.

Nagyon együtt érzek veled, szörnyű lehet...meg ez az egész tehetetlenség is. Reméljük a nevelési tanácsadóval előrébb jutsz. Hisz azért még pár évet el kell töltenie a kicsinek az oviban, és ugye nem mindegy hogy hogy!

2010. dec. 1. 12:07

Köszönöm a sok együtt érző levelet!Igazad van kedves Kolibri,nehogy véletlen az legyen a vége,hogy még az én gyerekem lesz a hibás!!!

Ha így folytatjuk,lehet,az lesz!

4. homern (válaszként erre: 2. - Manó 72)
2010. nov. 30. 21:19

Ez szomorú :((

Hogy lehet ilyen egy vezető?Ő nem óvónőből van???

Akárhogy is,most nagyon erősnek és határozottnak kell lenned,és egy percet se legyen tovább a kicsi abban a csoportban!

Szorítok nektek!

3. Kolibri (válaszként erre: 2. - Manó 72)
2010. nov. 30. 21:06
Hihetetlen az egesz! Csak arra vigyazz, nehogy addig-addig forgassak a szavakat, amig az jon ki az egeszbol, hogy a te gyermeked igenyel kulonleges banasmodot, es ezert nem jo neki a csoport, hanem igenis legyen nyilvanvalo, hogy a pedagogussal van a gond!!!
2010. nov. 30. 19:29

Hát ez borzasztó!

Sajnos elutasító választ kaptam,mondván nincs hely!Pedig ez nem igaz!Érthetetlen,és értelmetlen küzdelem ez az egész,amibe lassan kezdek beleőrülni!Aki ismeri az ügyet,velem van,biztatnak,ne hagyjam annyiban.Sőt,még a saját kolléganői is.Most azt a tanácsot kaptam,hogy menjek el a közeli nevelési tanácsadóba,ahol a pszichológus javaslatát kérjem a csoportból való kiemelésre.Beszéltem is a hölggyel,aki teljes felháborodással fogadta a történteket.Talán hétfőn fogadni is tud!

2010. nov. 30. 17:44
mi történt ma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook