Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vegák, ideiglenesen „húst elhagyók”: fogytatok a hús étrendből történő kiiktatása után? Volt valami áldásos hatása? fórum

Vegák, ideiglenesen „húst elhagyók”: fogytatok a hús étrendből történő kiiktatása után? Volt valami áldásos hatása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
91. Erin01
2012. jan. 30. 19:29
90. Erin01 (válaszként erre: 89. - Titánia83)
2012. jan. 26. 13:51
Nem akarok semmit enni, aminek köze van az állatokhoz (szigorú vegán életmódot kezdek egyelőre méregtelenítés képen, aztán majd meglátom) tehát egyelőre se tejtermékek, se tojás, se fehér liszt, cukor, se méz.
89. Titánia83 (válaszként erre: 88. - Erin01)
2012. jan. 26. 13:06
A tojást miért nem akarod?
88. Erin01 (válaszként erre: 87. - Titánia83)
2012. jan. 26. 12:59
Köszönöm! Huh, gratulálok a babához! Én a cukrot már elhagytam, és a fehér lisztet is, (próbálkoztam én is a szénhidrátszegény diétával, ezért is a szénhidrát csökkentett liszt) Akkor a durumtésztát használom én is, lisztből meg csak jó ez, bár nem eszem nagyon lisztes dolgokat, de ha néha sütnék, akkor egyelőre ebből. Néha zabkorpából is szoktam, de azért annak nem ugyan olyan az íze..:P Tejtermékeket, és tojást nem akarok semmilyen módon bevinni (meg persze a húsokat sem) úgyh. sok mindenre kell figyelni az összetevőknél (hogy ne legyen benne semmilyen cukor, se tejpor, se tojás..) de biztos belejövök előbb-utóbb..:)
87. Titánia83 (válaszként erre: 86. - Erin01)
2012. jan. 26. 11:45

Szia!


Én tavaly decemberben lettem vegetáriánus, aztán januárban éreztem, hogy babát várok, így a februári teszt után - mert hát ijesztgettek, hogy kell a hús - visszatértem a húsevésre.


Most próbálgatjuk újra a vega étkezést a Férjemmel. Van egy vegetárius szakácskönyvem, és abból próbálgatunk ételeket.


Nekem a cukrot kellene elhagynom. A terhesség alatt terhességi diabéteszem lett. Mivel ch mentes diétán voltam, így nem hogy híztam a várandósság alatt, hanem fogytam.


Grahamlisztet, tönkölylisztet, vagy fele-fele arányban búzaliszttel. De megbízható helyről vásárolom a lisztet. És jó a durumtészta, mi is azt eszünk. :)


De amúgy mindent használhatsz, amit jónak gondolsz. :)

86. Erin01
2012. jan. 26. 11:07
Sziasztok! Én is csatlakoznék hozzátok! :) Először egy kis infó rólam..:) 8-9 évvel ezelőtt vega voltam, ami 5 évig tartott. Eleinte teljesen vegán, se tejtermékek, nyilván semmi hús, se méz, se fehér liszt, és cukor. Majd egy idő után (nem emlékszem pontosan, régen volt) már vajat, és sajtot ettem, és így visszagondolva tojást is (hiszen a manapság ismert vegetáriánus étel a legtöbb étteremben kimerül a rántott sajtnál..) Akkoriban nagyon jól éreztem magam, szép volt a bőröm, a hajam, nem volt súlyproblémám. Majd jött egy nagy szerelem, és a megfelelési vágyam miatt szépen visszaépítettem a húst az étrendembe. (az akkori barátom hülyeségnek tartotta a vegetáriánus étkezést) Ennek 2-3 éve, és azóta megmondom őszintén soha ilyen rosszul nem éreztem magam a bőrömben, mint most. Állandóan a súlyommal küzdök, igaz nincs extrém feleslegem, de 5-8 kg mindig fel-le ugrál..minden buta diétát kipróbáltam kezdve attól, hogy húst-hússal kell enni a számolgatásos módszereken át a szénhidrátok lecsökkentéséig...2 dolog világossá vált: 1) a húsevés egyáltalán nincs rám jó hatással, (olvastam, hogy figyelitek a vércsoportot is, nekem "A"-s vércsoportom van, tehát így világos miért is nem bírom) 2. az ilyen módszerek csak ideig-óráig működnek, utána jön vissza az egész, ha nem több..De a lényeg: hosszas mérlegelés után úgy döntöttem, hogy visszatérek a vegetáriánus étkezéshez, hiszen ezek szerint az én szervezetemnek erre van szüksége. :) Még csak 2 napja kezdtem újra (az 1. nap még ettem tejterméket, pontosabban joghurtot, és sajtot) tegnaptól viszont teljesen vegánra váltottam. Lehet, hogy bután hangzik, hiszen még csak 2 nap, de már most sokkal jobban érzem magam..:) 2 kérdésem lenne: 1. Ti milyen lisztet használtok? Nekem most egy 50%-al csökkentett szénhidráttartalmú van itthon, azt használhatom? Illetve tésztából jó, ha durumtésztát használok ugye?
85. Titánia83 (válaszként erre: 84. - F64f0d9a69)
2011. jan. 6. 12:28
:)
2011. jan. 5. 13:01

Köszi! Már 2 éves amúgy.

Akkor jó úton haladsz! És ugyebár a célt többféle módon is el lehet érni és mindegyik lehet jó, csak más az út.

Jöhet a picur! :DDD

83. Titánia83 (válaszként erre: 82. - F64f0d9a69)
2011. jan. 5. 12:49

Gratulálok! :D


Voltam egy dietetikusnál tanácsadáson, aki a makrobiotikus konyha főnöke is. Ott átbeszéltük, hogy mit kell enni hús helyett, mit kell hanyagolni. Szóval képben vagyok. Mellette természetes alapú vitaminokat szedek, nem terhesvitamint!


Szóval azért körültekintő vagyok én is. ;)

82. f64f0d9a69 (válaszként erre: 80. - Titánia83)
2011. jan. 5. 12:34

Lehetséges, hogy én írtam, de ha valaki alaposan utánajár a dolgoknak, mindent lehet ésszel csinálni.

Mondjuk azért én ha kismama lennék igyekeznék minden fontos tápanyagot biztosítani a babámnak, de én már nagymama vagyok :DDD

81. Titánia83 (válaszként erre: 78. - Csipkerózsika)
2011. jan. 5. 12:28

Viszont én könnyű helyzetben vagyok. Velem egyszerre a Férjem is felhagyott a húsevéssel. Pedig ő tipikus B vércsoportos.


Le a globális felmelegedéssel! (Valami videót nézett apósom a neten, és mondta, hogy a húsevésre vezetik vissza. :S)

80. Titánia83 (válaszként erre: 79. - F64f0d9a69)
2011. jan. 5. 12:26

A halból csak a tonhalat szeretem. Azon gondolkodom is erősen, hogy jó lenne enni, bár omega3-at szedek.


Nyem szeretem a bárány, birka hús szagát!!!!!


Nyuszit, meg őzet, szarvast meg elvből nem ennék. A fenébe, hogy ezt pont nekem találták ki elvileg! :S


Így marad a nem eszek húst álláspont. De halat már régen ettem...


Te írtad nekem, hogy kismamaság előtt nem kéne húst nem enni? Már nem emlékszem... (Bocsánat, ha nem te voltál :p) Na szóval itt a hoxán megismerkedtem egy lánykával, aki 5 éve nem eszik húst, és idén fog szülni, már csak pár hónap. :)

79. f64f0d9a69 (válaszként erre: 77. - Titánia83)
2011. jan. 5. 11:49

Ez azért is lehet, mert amit a "B"-seknek ajánlanak, azokat már régen nem fogyasztjuk, mert nem élünk a tundrákon... pl. bárány, birka, nyúlhús.

Viszont bizonyos halfélék jók.

78. Csipkerózsika (válaszként erre: 76. - F64f0d9a69)
2011. jan. 5. 11:17

Jaja, így nem könnyű.

A héten még nem ettem húst, sem húskészítményt, és máris sokkal jobban érzem magamat. Ma spenótot fogok főzni. A párom meg szalonnát fog enni, tojással.

77. Titánia83 (válaszként erre: 75. - Csipkerózsika)
2011. jan. 5. 11:07
Én is B-s vagyok,és nem szeretem a húst... Ki érti ezt? :)
76. f64f0d9a69 (válaszként erre: 75. - Csipkerózsika)
2011. jan. 5. 10:40

Mondjuk ezt én is ismerem. Mindenhez lehet zöldségköretet készíteni, de ezt nálunk pl. utálja aki "B"-s.

Sokféle étel között válogathat pedig. Neki árt a csirke, neked nem. Ez egy nehéz dolog, mert erről nem akarnak lemondani, pedig sok baj okozója. Amíg az ember fiatal és a szervezete még nem tiltakozik úgysem hiszi el, étrendje a későbbi betegségek okozója.

"Az vagy amit megeszel!"

75. Csipkerózsika (válaszként erre: 74. - F64f0d9a69)
2011. jan. 4. 19:40
Na igen, de az én párom meg B-s, és csak a húst imádja hússal. Se főzelék, se tészták, semmit nem eszik meg... :(
74. f64f0d9a69 (válaszként erre: 73. - Csipkerózsika)
2011. jan. 4. 07:06
Én nem főzök duplán, csak pl. a húsból keveset eszem. Vagy más a köret. Össze lehet hangolni szerintem sokmindent.
2011. jan. 3. 17:19

Na akkor megyek és bevágok egy nagy adag noki-pörit... :D

Csak vicceltem.

A fene egye meg, most főzhetek duplán. Amíg nem éltünk együtt, én is betartottam a vércsoportdiétát, tudtom nélkül is, és nem volt sose gond a súlyommal. Soha nem kellett odafigyelnem, az édességet is meg bármit megehettem. Most meg csak szélesedek. :(

72. f64f0d9a69 (válaszként erre: 71. - Pirinyóka66)
2011. jan. 3. 16:41
Így lehet "ingyen" fogyókúrázni! Az ajánlott ételektől beáll az ideális súly és semmit nem kell tenni érte. A mozgás ugyan fontos az egészséghez, de fogyni nélküle is lehet.
71. pirinyóka66 (válaszként erre: 70. - F64f0d9a69)
2011. jan. 3. 16:00
Most, hogy ezt olvasom, beugrik, hogy ezt én is "igazolom", hisz amikor nem ettem húst, csökkent a súlyom.
70. f64f0d9a69 (válaszként erre: 69. - Csipkerózsika)
2011. jan. 3. 14:42

Az "A" vércsoportúak a húst zsírként tárolják.

Én már régóta használom a vércsoport szerinti étrendet és jól bevált.

2011. jan. 3. 08:09

Azt nem tudom, hogy a vércsoportnak valóban olyan nagy-e a jelentősége, de az biztos, hogy én mint A vércsoportú, született vega lennék, és ebben van igazság. Nem arról van szó, hogy nem eszem meg, sőt. Időnként - főleg keményebb fizikai igénybevételt követően - kifejezetten kívánom a nehéz, húsos ételt. De alapvetően heti egynél többször nem kell, sőt megterhelő.

És most, hogy ezt a fórumot olvasom, rádöbbentem valamire. Kb. 5 hónapja összeköltöztem a barátommal, és azóta bizony feljött egypár kiló rám, legalább 10 pluszban vagyok, és egyszerűen nem értettem miért. Viszont hogy így belegondolok, ő a húson kívül szinte semmit nem eszik meg, és én még életemben nem ettem ennyi húst, mint azóta. Asszem itt van az eb elhantolva.

Már a hátam közepére sem kívánom, sokkal inkább ennék valami könnyebb kajákat és bizony lehet, hogy pont a hústól sikerült megasszonyosodnom.

68. Csipkerózsika (válaszként erre: 31. - 5e48d37001)
2011. jan. 3. 07:55

Én erről mást olvastam.

A bizonyos kötésben lévő vas nem hasznosítható, ami tipikusan a rengeteget szajkózott spenótra jellemző, és nem minden növényre. A spenót az tényleg egy nagy nulla.

És ez biztosan így van, mert én voltam vérszegény, és attól függetlenül, hogy mindig is kevés húst ettem, bizony mikor odafigyeltem, hogy legyen az étrendemben bőven lencse, cékla, füge, brokkoli, helyrejött a vasam, holott előtte az orvos által beszedetett vas egyáltalán nem szívódott fel bennem.

2010. dec. 3. 20:07

A masszázsokat nem nagyon lehet rosszul csinálni, én először könyvekből, újságokból tanulgattam. Az Elixír-ben jó kis sorozat volt valaha. A lényege, hogy serkenti a keringést és elszállítódnak a salakanyagok. Van pár alapszabály és azt be kell tartani. Szerintem mindegyik nagyon jó.

Talpmasszázs többféle is létezik.

66. pirinyóka66 (válaszként erre: 65. - Titánia83)
2010. dec. 2. 21:54
Nem.
65. Titánia83 (válaszként erre: 64. - Pirinyóka66)
2010. dec. 2. 13:35
Te természetgyógyász vagy?
64. pirinyóka66 (válaszként erre: 63. - Titánia83)
2010. dec. 2. 13:24

Tudod, a régi mondás szerint: nincs olyan nőgyógyász, fogorvos, aki mindenkinek megfelelne, ami egyiknek jó, a másiknak nem. Pedig mindent ugyanúgy tesz.

Persze lehet, hogy rosszul csinálta, merthogy emberből van és tévedhet...

Szerintem jól döntöttél, az elfogadással kapcsolatban, így az ítélkezést kiiktattad ebből a történésből.

63. Titánia83 (válaszként erre: 62. - Pirinyóka66)
2010. dec. 2. 13:05

Értem. Amúgy nekem azt mondták, hogy lehet rosszul csinálta. De akkor jobb, ha ezt fogadom el. Végülis tanulta. :)


Köszi!

62. pirinyóka66 (válaszként erre: 61. - Titánia83)
2010. dec. 2. 12:25
A természetes gyógymódokkal együtt járhatnak a tünetek felerősödései, illetve fájdalmak megjelenése, a méreganyagok felszabadulása miatt. Persze az energetikai viszonyok, kezelő és a kezeltje közötti egység is fontosak és befolyásoló tényezők.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook