Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Irígynek lenni csúnya dolog? fórum

Irígynek lenni csúnya dolog? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 30. 13:59
nagyon
56. júliusi (válaszként erre: 51. - 274c9996b8)
2012. nov. 18. 17:49
Hát nem tudom, belőlem hiányzik az irigység...Valahogy nem tudom irigyelni se a gazdagokat, se a szépeket,se senkit...
2012. nov. 18. 16:08
Irígynek is meg irigynek is...
2012. nov. 18. 15:50
Az bizony! Én sosem voltam irigy. A pasijaimat is mindig előbb lenyúlták, mint mielőtt én adtam volna. :)
2009. márc. 23. 22:56

az irígység vágyás olyasmire ami nekünk nincs, ergo:másik életének,és nem magunknak az élése.


nem csúnya, inkább nagyon szomorú dolog

52. wyra
2009. márc. 8. 19:34
Ne irigyelj senkit,nem ismerheted későbbi sorsát... :)
2009. márc. 7. 14:46
Minden ember irigy valamire/valakire idönkent.
50. Lauraa
2008. dec. 21. 16:21

Én pl. ezt tartom a leges legundorítóbb emberi tulajdonságnak ! Az irigység az egy ronda betegség..

Sajnos én így veszítettem el egy nagyon régi "barátnőmet".. Aki irigy, annak törött a szárnya, megkeseredett, fáj neki a másik sikere. Mindent megtesz, hogy bebizonyítsa ő a jobb, azon van, hogy elvegye az önbizalmat, megkárosítson, lejárasson.. És ha ez elhatalmasodik rajta, képes bármire.. Azt nem lehet "kinőni", mert ezt hordozza a génjeiben, így született.

49. sariya
2008. dec. 21. 15:53
igen
2008. dec. 21. 15:51

Aki irigy, azzal nem lehet mit kezdeni.


De akire irigyek, az sem tud mit tenni.


Így aztán a legbutább dolog az életben az irigység.

2008. nov. 25. 13:15
igen nagyon.
2008. júl. 1. 21:27
Szerintem igen. Viszont az egészséges irigység megengedhető. Ez nálam a "Dejólenne, ha..." kezdetű mondat, minden rosszindulat nélkül :)
2008. jún. 22. 09:19
Negativ életérzés,egészségkárositó!
2008. jún. 22. 09:01
Alapvető emberi tulajdonságok egyike, olyan mint a boldogság, vagy a szomorúság. Ezekre mégsem mondjuk, hogy "csúnya" lenne. Szerintem mindenki volt már irígy valakire, még ha nem is vallotta be önmagának. Én folyamatosan irigykedem a vékonylábú csajokra!:) Csak az már tényleg gáz, ha az irigykedéstől az önbizalmad nulla és másból sem áll ki az életed.
2008. ápr. 25. 04:59

A legundoritobb emberi tulajdonsagok egyike!

(Szerintem)

2008. ápr. 21. 11:25

Sokan vannak úgy, hogyha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Én nem vagyok rosszindulatúan írígy senkire, inkább azon vagyok, hogy hogyan tudnám én is elérni azt a valamit.

2008. febr. 29. 20:58
nem csak kellemetlen
2008. febr. 17. 16:45
Szerintem az irígység természetes emberi tulajdonság. Vagy bevalljuk, vagy sem, akkor is létezik. Még az állatok kötz is előfordul.
39. ec63a7fc29 (válaszként erre: 38. - Ildenc)
2007. nov. 27. 08:46

Teljesen felesleges irigykedni, attól nem lesz hamarabb terhes a nő.


Egyébként sok sikert!

38. Ildenc
2007. nov. 27. 07:26

Attól függ, hogy milyen irígységről van szó.

Én is irígy vagyok a kismamákra, de nem rosszindulatból.

Már várom, hogy én is az legyek.

Csak az állapotukra vagyok irígy.

2007. nov. 27. 07:19

Nem csúnya, csak baromi kellemetlen. Annak is, aki irigy, meg annak is akire irigy.


De egy mondás szerint legyen inkább 100 irigyem, mint 1 sajnálóm.

36. dogiz
2007. nov. 27. 05:58
Nem egy pozitív tulajdonság.
2007. nov. 16. 20:35
Sajnos az irigy emberrel nem lehet mást tenni, mint nagyon nagy ívben elkerülni.
2007. nov. 13. 14:15
Nem szép.
2007. nov. 13. 14:11

Osztonzo elègedetlensèg?

az jo

masokra irigynek lenni? Minek?

32. eva25
2007. nov. 12. 16:53
ronda
2007. nov. 12. 15:03
Csúnya.
30. melin76 (válaszként erre: 9. - Davicsa)
2007. nov. 6. 17:22

persze, hogy mindannyiunkat elfog olykor-olykor az irigység, de az már ritkább, hogy teljesen eluralkodjon valakin az érzés, és emiatt kiforduljon önmagából...

Aki ilyen arról megvan a véleményem, úgymond követ vetek rá, hisz azt gondolom, szabad az út bárkinek, tessék követni a példámat, nem pedig áskálódni.

Nekem amúgy van egy barátnőm, aki mások által mászott feljebb a karrierlétrán, persze hogy irigykedtem rá, kevesebb tudással, sokkal kevesebb munkával jóval több pénzt keresett mint én, később beláttam, hogy az az ár amit ő fizet érte nekem sok :D innentől fogva elmúlt az irigység, ami nagyon jó érzés volt :))))

29. melin76 (válaszként erre: 26. - Borika)
2007. nov. 6. 17:05

sajnos van aki gonoszkodik azért mert irigy. Engem a nyugdíj előtt álló férfi kollégáim kezdtek fúrni, miután a cégből kilépve vállalkozóként kezdtem bedolgozni. Nem bírták hogy fiatal nőként valósítom meg az ő álmunkat..

Ők voltak a cégnél a tervellenőrök, másszóval ők ellenőrizték a munkáimat, az ő ámenjük kellett. Az egyik kezdte azzal, hogy háromszor küldte vissza légből kapott dolgokkal a munkámat javításra (míg a cégnél dolgoztam addig is ő ellenőrize, de sose volt problémája a munkáimmal - addig), a határidő már rég lejárt engem sürgetett a főnök, de nem ment át az ipsén a munkám. Ezek után úgy összevesztem vele, hogy bejelentette a nagyfőnöknek, hogy nem ellenőriz tovább. A másik meg azzal zsarolt, hogy nem fogja ellenőrizni ő se és akkor tuti elbocsátanak... Hogy ez ne történjen meg sajnos elfogadtam minden hülye kifogását... Innentől fogva az ellenőrzések úgy zajlottak, hogy két - három órán át kellett hallgatnom a szentbeszédet, majd hazaküldött mert kisbetűvel írtam a LED szót... és hasonló f..ságok

de tudnék még mesélni, az irigység némi sovinizmussal nehéz ügy, én kevés voltam hozzá, mondhatni ők nyertek, de amúgy mégse nyertek, mert a főnök rájuk sózott még több munkát, ők így érték el, hogy ne nekem legyen kiadva sok munka. nekik fix bérük volt és azért a kevés pénzért háromszor annyit kellett ezek után dolgozni. Egyébként harmadiknak volt melléjük egy bológató is, szóval három az egy ellen

jó volt panasznapot tartani, de rossz volt visszaemlékezni, mindegy.

Amúgy én is azt az elvet vallom amit te, ha valaki irigy tegye fel magának a kérdést: kicserélném vele az életem? ha nem akkor inkább örüljön annak amiben neki jobb.

2007. nov. 6. 17:01
“Ne vesztegesd arra az energiádat, hogy másoktól irigyeld a boldogságukat – lehet, hogy ők épp a tiédet irigylik.” :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook