Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy viselkednétek a szomszédotokkal, aki alattomosan a hátatok mögött feljelent valamiért az Önkormányzatnál? fórum

Hogy viselkednétek a szomszédotokkal, aki alattomosan a hátatok mögött feljelent valamiért az Önkormányzatnál? (beszélgetős fórum)


1 2
54. Sensitiv (válaszként erre: 1. - Mézecske74)
2010. dec. 16. 13:25
eleve elkerülném azt a lehetőséget, hogy bármiért is feljelentsen engem. ha ez kikerülhetetlen, akkor próbálnék az önkormányzat felé megbánást tanusítani és eleget tenni a kérésnek ami valószínűleg jogos lehet. nyilván ha olyan bejelentés érkezett ellened ami miatt foglalkozik veled a hivatal, akkor annak oka van.
53. bszsz (válaszként erre: 52. - 4ef9451d27)
2010. nov. 29. 13:07
még nem látom a kiírásban, figyelem és szavazok! :-)
2010. nov. 29. 13:02
Indítottam egy szavazást a szomszéd témáról:)
2010. nov. 29. 12:52

Én is egy ideig tűrök és aztán szólok ha többszöri alkalommal előfordul valami.

De nem futok jelentgetni:)

50. bszsz
2010. nov. 29. 12:43
Egy másik szomszédunknak az a mániája, hogy műkutyával ilyessze el a nyestet. Műkutya: ugató kutya. Éjszakára bekapcsolta. Többször szóltunk neki, mire kikapcsolta. Nagyon rossz volt, nem tudtunk tőle aludni. Amikor már utoljára szóltunk, mi se voltunk kedvesen mosolygósak. De határozzottak voltunk. Azóta inkább megszereli a csirkeolját, hogy ne tudjon bejönni a nyest.
49. bszsz (válaszként erre: 47. - Bszsz)
2010. nov. 29. 12:40
De nem tehetsz mást, mint beszélni vele és tisztázni a dolgokat, mert hidd el, kommunikációval többet érsz el, mint ő, aki magában duzzog. :-)
2010. nov. 29. 12:39

Szerintem tudni kéne beszélni -megbeszélni- dolgokat pláne a szomszédoknak...

Hallottam már évtizedek óta tartó szomszéd haragokról ahol már szerintem azt sem tudják kinek mi volt a baja a másikkal...

Haragudtak azt kész...

47. bszsz (válaszként erre: 45. - Mézecske74)
2010. nov. 29. 12:34
Hmmm. Hát akkor tényleg úgy tűnik, ti már több mindent tettetek ezért az emberért, hogy elvárható lenne részéről, hogy előbb szóban mondja nektek a baját.
46. bszsz (válaszként erre: 43. - Mézecske74)
2010. nov. 29. 12:32
Bocsi, hogy ezt mondom (nem bántásból), de sztem az a jegyző nem egy hivatott betölteni az állását, ha az egész falut arra biztatja, hogy így tegyenek az emberek. Ez nagyon környezetszennyező tevékenység, és nem csak a környezetre, hanem rátok nézve is veszélyes. Inkább azon kéne a jegyzőnek dolgoznia, miképpen tudná megoldani szennyvíz elvezetést.
2010. nov. 29. 12:32

Bezzeg akkor jók voltunk mikor a kissebbséget elűztük a telkéről mikor zsákokkal jöttek nyáron mikor tele volt a kertje mindennel...

Többet nem zavarom el őket....

Sőt majd befogom a szemem meg a szám...

2010. nov. 29. 12:30

Ja mellesleg mellettünk már szántóföld van meg erdő mi vagyunk a szőlőhegy végén.

Tehát nem falu közepe ahol mindenki szagolja hanem külterület.

Mellesleg én is szagolom minden évben a trágyáját amit kihozat a telekte sokszor hetekig:(

ÍMégse futok fűhöz fához panaszkodni...

2010. nov. 29. 12:27

Akik itt laknak 12 család állandóan,azok mind így csinálják...

Tőlük vettük anno az ötletet.

Ennyi erővel mindenki mindenkit feljelenthetne...

42. Mézecske74 (válaszként erre: 40. - F303be5590)
2010. nov. 29. 12:25

NEM ÉN engedem a patakba,hanem a falu közepén lakók...nekem a saját telkemre ment,amit utánna földdel lefedtem...

Mellesleg ha szól hogy zavarja akkor más megoldást kerestem volna.(komolyan)

41. Mézecske74 (válaszként erre: 37. - Bszsz)
2010. nov. 29. 12:23

Semmi értelme nem lenne ennek a visszajelentgetésnek szerintem:(

Mellesleg a jegyző is unja az ipsét,már nincs olyan ember a környékén akit ne jelentett volna fel valamiért...

Annyira nem toleráns,hogy mikor ősszel jön a traktor fát hoz beszól hogy meglátszik a traktornyom az úton...

A jegyző azt mondta hogy azért egy minimális tolerancia elvárható lenne mindenkitől...

40. f303be5590 (válaszként erre: 11. - Mézecske74)
2010. nov. 29. 12:21
a patak az egy vízgyűjtő egyrészt, másrészt ha szólt volna hogy zavarja és hagyd abba mit teszel?
39. 4ef9451d27 (válaszként erre: 37. - Bszsz)
2010. nov. 29. 12:16

És akkor állandóan lesni fogják egymást hogy ki mikor mi rosszat tesz amiért futhatnak jelentgetni:)

Jó kis időtöltés lesz nem mondom:)

38. 4ef9451d27 (válaszként erre: 36. - Mézecske74)
2010. nov. 29. 12:14

Rossz szomszédság-török átok

Nem hiába...

Én próbálom levegőnek nézni a rosszindulatú szomszédom.

Nem ér annyit hogy elrontsa a napjaimat!

37. bszsz (válaszként erre: 36. - Mézecske74)
2010. nov. 29. 12:13
Hát akkor itt a megoldás. Sztem menj át hozzá és nagyon kedvesen, nyugodtan mond el neki, hogy ha személyesen szól, h zavarja a szennyvíz, akkor magatoktól is szippantós autót hívtatok volna ezentúl. De ne aggódjon, most már mindig szippantóst hívtok. Mellesleg ha már beszélgettek, említsd meg neki kedvesen, hogy téged az zavar, ha a frissen mosott ruhák kint vannak, akkor elkezd tüzelni. Ezek után többé nem tüzel, ha kint lesznek a ruháitok, de ha mégis, akkor már te is mehetsz feljelenteni teljes nyugalommal.
36. Mézecske74 (válaszként erre: 33. - Bszsz)
2010. nov. 29. 12:08

Nem célozgatott az semmire...

Mióta beragadt a 2 ház közé a füves részbe a párom autóval egy zuhi után és meglátszott a füvön(ami közös) a keréknyom,szinte köszönni is csak kényszerből köszön.Pedig a fű kinőtt,de még mennyire!

Előtte meg összejártak párommal szinte minden este.

Akkor? Nincs annyi benne hogy szemtől-szembe szóljon?

Az persze nem baj hogy ő tűzgyújtási tilalomkor tüzel...

Mellesleg mikor a ruháim kint száradnak a kötélen...De lehet hogy direkt dob még rá nedves dolgokat hogy füstölje össze a ruháimat:(

Az sem érdekli ha csecsemőruha van kint:(

Szóval okot mindíg lehet találni egy feljelentésre ....

Csak kérdés van e értelme...

35. bszsz (válaszként erre: 34. - 4ef9451d27)
2010. nov. 29. 11:56
Igen, persze, ez a régebbi épületeknél nem érvényes. De hát így-vagy úgy nem szabad kiengedni a szennyvizet.
34. 4ef9451d27 (válaszként erre: 31. - Bszsz)
2010. nov. 29. 11:55

Igen de ez az elmúlt időszakban épültekre nem érvényes...

Én is tudok olyanról akinek alul téglányi lyukak vannak hagyva hogy elfollyon a nagyja...

33. bszsz (válaszként erre: 30. - Mézecske74)
2010. nov. 29. 11:54
Hát ezt nem tudom. Ha egyszer arra az elhatározásra jutnék, h feljelentsem a szomszédomat, akkor nem az hajtana engem, hogy legyen másnak rossz. Azért tenném, mert tényleg annyira zavar, hogy más megoldást nem találnék. És nem könnyű elmondani vkinek, hogy zavarja az, amit csinál, mert a legtöbb ember már csak azért is csinálja, hogy még inkább bosszantsa a másikat, tehát már félnénk elmondani, nehogy rosszabb legyen. Pl. a párom allergiás a fűre, így én kizárólag hétköznap nyírom a füvet, amikor nincs itthon. A szomszédnak már jónéhányszor elmondtam ezt és én mindig előre szólok, ha füvet nyírok, hogy most 2 órán át por és zaj lesz. Ők mindig hétvégén nyírják ennek ellenére a füvet (talán direkt?, pedig munkanélküliként itthon vannak minden nap) és sose szólnak előre, hogy zaj és por lesz. Lehet, h már többször célzott rá a te szomszédod is, hogy zavarja ez-az, de ti nem vettétek a lapot. Nem lehet? :-)
32. pteri (válaszként erre: 30. - Mézecske74)
2010. nov. 29. 11:52
Nekünk is van 1 ilyen szomszédunk. Mindenki máshogy reagál rá. Mi nem beszélünk vele és átnézünk rajta, volt aki leütötte, más viszont feljelentette. Erre most feljelentett minden szomszédot csoportosan. Tehát semmi se használ. Ez élteti, idióta.
31. bszsz (válaszként erre: 29. - Mézecske74)
2010. nov. 29. 11:48
Egy emésztőt jól és rosszul is meg lehet építeni. Ha vki kiengedi, azt lehet érezni. AZ egyik szomszédunknál még sose járt szippantós, és nem is engedi ki, szagot se érzünk. Val.leg nagy és mély emésztőt csináltak, és jó a felszívó képessége is. A másik pedig kicsit csinált, így havonta kiengedi. Azonban a mostani törvények szerint már csak zárt rendszert lehet építeni, tehát havonta biztosan kell szippantani az új építésű házaknál. És jár is felénk sokat a szippantós autó.
2010. nov. 29. 11:48

Tudom hogy a nem tudás nem mentesít a felelősség alól(én nem tagadtam amit tettem az ANTSZnek sem)

de akkor sem az a megoldás hogy megyünk azt feljelentjük XY-t!

Mellesleg ez a szomszéd a faluban az utcájukban is feljelentette valamiért a szomszédait.MINDEGYIK közvetlen szomszédját...

Utálják mint a sz....!

Így éli ki magát a szemét k.cs.g:(

29. Mézecske74 (válaszként erre: 28. - 342bae44d8)
2010. nov. 29. 11:44
Ez jó kérdés,mert 10 éve itt lakunk és szippantós autó a környéken sem járt rajtunk kívül:)
2010. nov. 29. 11:28
ő hova vezeti a szennyvizet, mármint a szomszéd?
2010. nov. 29. 11:03
Szerintem kedvességgel sokkal jobban megdöbbented. Az ilyen emberek azt akarják elérni hogy felbosszantsanak. Nem szabad hagyni hogy elérje a célját,kedvesen barátságosan mosolyogva mondanék Jónapot-ot neki. Amúgy meg kisgyerek mellett oda engedtétek a szennyt -valahol még segített is,így hogy kiszippantják mindig egészségesebb közegben nő fel a gyerek. Ne azt nézd ki mit csinál,a lényeg hogy ti törvényesen jártok el.
26. bszsz (válaszként erre: 22. - Mézecske74)
2010. nov. 29. 11:02
Ott az igazság, amit a törvény mond. Ha vmit nem szabad, akkor nem szabad. És nem szomszédod a hibás azért, mert téged most sérelem ért, hanem egyedül te vagy a hibás, mert te csináltál meg nem engedhető bajt. Így nem ő a hibás. És az, hogy 7000 Ft-tal, a szivattyúzás árával megúsztad, örülj neki. Így legalább biztos kiszivattyúzod legközelebb is. Tedd a szivedre a kezed: ha csak szóban mondta volna el a szomszédod, hogy szivattyúzd ki a pöcét, ezentúl így cselekedtél volna?
2010. nov. 29. 11:02

Itt a legnagyobb baj az hogy harag van szomszédok között...

Én biztos szólnék ha valamit nem találnák jónak vagy zavarna...

Mellesleg a permetszerek(ami ugye sokszor NAGYON ERŐS MÉREG)sem a legjobb dolgok,mégis legálisan használják...

Az én szomszédomból is hiányzik a tolerancia legkisebb formája is sajnos...

Ő képes úgy begyújtani égetni motyókat mellettünk hogy a ruháim kint száradnak,persze a nagy füst meg dől a ruhákra...

Ilyen egy jó szomszéd:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook