Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyemen 'kipakolták' a szekrényemet! Miért nem vállal érte senki felelősséget? fórum

Munkahelyemen 'kipakolták' a szekrényemet! Miért nem vállal érte senki felelősséget? (tudásbázis kérdés)

1 2
50. Sensitiv (válaszként erre: 2. - Panka78)
2011. jan. 7. 22:38
azonnal ki kellett volna hívni a rendőrséget a nyakukra.
49. GeGeGeGe (válaszként erre: 48. - Garamond)
2010. nov. 30. 19:35
Ezekre nem vonatkozik, ilyen esetben felel a munkáltató.
48. garamond (válaszként erre: 39. - GeGeGeGe)
2010. nov. 29. 19:16

Persze, vágom én, de a szerencsétlennek a csizmáját is ellopták! Erre mondták, hogy ne vigyen értéket? Kinek nincs manapság mobil, vagy egy karikagyűrű? És pénz nélkül sem indul el otthonról az, akinek hazafele be is kell mondjuk vásárolni. Hol itt a különleges érték?

Én erre értettem.

2010. nov. 29. 15:41
nem annyira kellemes, mikor jön két rendőrtiszt és nézegetik a biztonsági kamerák felvételeit, és mindenféle iratok másolatait gyűjtik be
2010. nov. 29. 15:39
volt akit csak elég volt megfenyegetni a feljelentéssel:)
2010. nov. 29. 15:38
nálunk úgy tudom ilyesmi miatt nem, másegyéb lopás miatt viszont tett a főnököm a rendőrségen feljelentést. többször is.
44. Ekka (válaszként erre: 43. - Ekka)
2010. nov. 29. 15:22
intézkedtek- bocsi:)
43. Ekka (válaszként erre: 41. - F303be5590)
2010. nov. 29. 15:21

Egyik ismerősöm munkahelyén is rendre loptak.

A cég nem csinált semmit!

A dolgozók intézkettek, rendőrségi ügy lett belőle.

Utána meg jó nagy balhé!!!

(A rendőrségre azért mentek, mert még a cégnek állt feljebb, és azt tanácsolták, ha ennyire féltik az értékeiket, járjanak munkaruhába dolgozni, mert úgyis a fele brigád kocsival jár!)

2010. nov. 29. 15:13
nálunk is volt hasonló, panaszkodtak az emberek. aztán az volt a megoldás, hogy bezárták öltözőt, amelynek a kulcsa a biztonsági őrnél volt
2010. nov. 29. 15:11
ha belegondolok egy télikabát, egy pár csizma vagy bakancs, egy hátizsák mondjuk ezek sem kétforint
2010. nov. 29. 15:02
mi a munkahelyen egyendobozt kaptunk, olyan kajahordósat, hogy abba tegyük a pénztárcát, mobilt, tollat, számológépet. így nem veszett el senkié! a gép mellett tartottuk a kezünk ügyében, az öltözőszekrény pedig zárható volt. nálunk a kaját ette meg valaki egészen addig amíg kábé kiszámolták mi az illető ízlése és hashajtót tettek a neki szánt ételbe, így derült ki ki volt a hunyó
39. GeGeGeGe (válaszként erre: 36. - Garamond)
2010. nov. 29. 14:54
Érték alatt olyanra gondolnak, ami nem szükséges a munkába járáshoz, nem a hétköznapi viselet része. Tehát ne legyen rajta pl egy pár milliós gyémánt nyaklánc. De ruhafélére ez nem vonatkozik, azt azért hordani kell.. :)
38. Szilvamama (válaszként erre: 24. - Klarika5)
2010. nov. 29. 13:23

Erről az a vicc jut eszembe, hogy: Parasztbácsika felmegy Budapestre, és a Parlament falához letámasztja a biciklijét. A kormányőr rászól: Már ne haragudjon papa, ezt hogy képzeli, ide politikusok járnak! Erre a bácsika: Ja, akkor lezárom!


Szomorú, hogy ebben az országban minden eltűnik, ami nincs lebetonozva ... néha még az is!

37. Anka71 (válaszként erre: 36. - Garamond)
2010. nov. 29. 13:15

Engem is ez háborít fel. Ruha és csizma nélkül nemigen tudna bejárni a munkahelyére:((


Az a felháborító valójában, hogy a munkahely elvár valamit (ne legyen rajta utcai ruha munka közben pl), de a feltételeit nem biztosítja (őrzött öltöző). Undorító:((

2010. nov. 29. 13:09
Mi az, hogy nem kell értéket vinni a munkahelyre? A csizmádra, vagy a ruhádra gondoltak?
2010. nov. 29. 12:56
ma távolsági busszal utaztam. teljesáru jegyet kértem és fizettem. a sofőr pedig regisztrációs jegyet adott. jelentsem fel?
2010. nov. 29. 12:29

tehetsz feljelentést ismeretlen tettes ellen


de kb ez a maximum. tettenért betörőt engednek el, majd újra előállítják, majd újra elengedik, majd küldözgetik neki az idézést, és ha nem jelentkezik felfüggesztik a nyomozást.

33. GeGeGeGe (válaszként erre: 2. - Panka78)
2010. nov. 29. 09:57

Ha nem kötötte ki a munkáltató, h nem lehet értéket bevinni a munkahelyre, akkor mindenképpen felel a munka törvénykönyve alapján!!

[link] - itt találod, a 174, 176 §§-ok vonatkoznak rád!

32. 1da9380ac7 (válaszként erre: 11. - Panka78)
2010. nov. 29. 09:24
Öltözőbe nem tehetnek kamerát!De javasolni lehetne értékmegőrzést.(Pl.közvetlen felettesnél a mobilok,ilyesmi.)
2010. nov. 29. 09:23
Sajnos, a volt cégemnél is voltak lopások, nagyértékben. Kutyapiszok volt a helyiségben, de még akkor sem gyanakodtak a biztonsági őrökre. Kicsit furcsa... Mostanában már mindent lehet, következmények nélkül. Sajnálom ami veled történt, mert minden iratot beszerezni nem lesz könnyű.
30. 06bfdda89d (válaszként erre: 4. - Panka78)
2010. nov. 29. 08:58

Remélem előkerül a felelős,sok sikert!

;)

29. 06bfdda89d (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2010. nov. 29. 08:58

Basszus...

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2010. nov. 29. 08:40

Nálunk a munkahelyi szoba mindig nyitva volt. A kollégám azzal fogadott, hogy az udvaros bácsi hozta fel a kistáskáját. Ott dobta el a tolvaj, pénz csak apró volt benne, nem volt nagy fogás.De legalább az igazolványokat "visszaszolgáltatta" Gyorsan nézem a táskámat, nem volt benne a pénztárca. Még akkor is inkább gondoltam azt, hogy otthon hagytam, mert reggel megnéztem, mennyi pénz van benne: 2500+ egy havi koffeteria-jegy.

Hazamentem, keresem a pénztárcát-sehol. Aznap volt fizetés, de délig nem vettem fel. A tolvaj is erre számított, fizetésnapon indult beszerző útjára. Onnantól mindent zártunk.

27. 864c5534c9 (válaszként erre: 25. - Jolie)
2010. nov. 29. 08:39

De szerintem azért jobb félni, mint megilyedni.

Inkább készüljön fel előre az ember az eshetőségekre, mint később bánkódjon...Nem?


Egy idő után én nem vittem a munkahelyemre ékszereket, mobilt, pénzt, meg ilyesmit, mert a lopások miatt azt feltételeztem, hogy valszeg vmikor engem is meglopnának, s az rettenetesen bántana...:( (nekünk sem lehetett ezeket magunkkal vinni, csak az öltözőig)

2010. nov. 29. 08:34

A tel. lopásokkal kapcs. meg az háborít fel, hogy senki nem tesz semmit.

A szolgáltatónak kb. 2 perc bemérni, hogy hol van a lopott készülék, de ezt az infót csak ügyészi engedéllyel lehet kiadni.

Na, ez a durva!

..ha ez nem lenne ennyi szabályhoz kötve, nem lenne ennyi tel. lopás sem, az tuti.

25. jolie (válaszként erre: 21. - 864c5534c9)
2010. nov. 29. 08:33
A mai világban az ember mindig a legrosszabbat feltételezi. (Sajnos)
2010. nov. 29. 08:33
Szanyi Tibor, MSzP-és honatya a napokban panaszkodott, hogy a Parlament! büféjében letette az öngyújtóját az asztalra, mire visszament, lába kelt. Kiplakátolta, telefonszámot adott - de senki nem jelentkezett. Hát ha a milliárdosok is lopnak, akkor mit várunk?
23. Lyrian
2010. nov. 29. 08:30

Pároméknál is feltörtek egy szekrényt, kollégájának elvitték a cipőjét. Benti munkásbakancsban ment haza. A gyárban nem csináltak semmit, csak széttárták a kezüket, majd egy hét után közölték:

- Kifizetni nem tudják, a tolvaj nem lett meg, viszont vállalhat külön műszakot, hogy a cipő árát visszadolgozza.


Röhejesen felháborító!

22. BayBanya (válaszként erre: 21. - 864c5534c9)
2010. nov. 29. 08:21
Hát igen ... sajnos, amíg az ember nem a saját bőrén tapasztalja, nem hiszi el ... sőt, nem is tesz ellene :((
21. 864c5534c9 (válaszként erre: 18. - Jéghegy)
2010. nov. 29. 08:13

Igen, tuti tudja, hogy mit akar.


Férjemnek is mindig mondom, hogy az értékeit ne hagyja a munkahelyi szekrényben, sőt, el se vigye, de leint!

Mert én ugyebár a legrosszabbat feltételezem.

Pedig csak megelőzném a bajt...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook