Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség munkanélküliként. Számíthat valamilyen járandósságra(pl a GYES, GYED.)? fórum

Terhesség munkanélküliként. Számíthat valamilyen járandósságra(pl a GYES, GYED.)? (tudásbázis kérdés)


2018. febr. 2. 19:10
Sziasztok!elkapkodtam,beregisztráltam álláskeresésire,de csak 22hetes terhes vagyok .Tudom szüneteltetni az állásketesésit hogy utána ujra regisztráljak igy talán kapnék GYED-et?(14 év munkaviszony után sajnos ezen kell gondolkodnom) köszönöm szépen a segitséget :)
2010. nov. 29. 08:43

Köszönöm szépen a válaszokat!:-)


Azért nem tudtam biztosan segíteni a kismamának, mert korábban hallottam valamit, hogy 9 hónap munkaviszonynak meg kell lennie közvetlen előtte, hogy kaphasson járandóságot. Meg van neki csak ugye semmilyen papírral nem tudja bizonyítani , így bejelentetlenül.

2010. nov. 29. 08:34

Gyes és családi pótlék alanyi jogon jár.

Nem sok, de mégis valami.


Igen, az egyszeri anyasági támogatás is jár, ha van igazolás. A védőnő ad hozzá papírt.

2010. nov. 29. 07:44
És családi pótlékot is fog kapni. Az is alanyi jogon jár. Meg, ha rendszeresen jár terhesgondozásra és ezt a pecsétekkel is igazolni tudja amit a doki a kis könyvbe tesz akkor 60 ezer Ft egyszeri anyasági támogatás is jár.
2010. nov. 28. 15:39
Értem. Tehát ha megszült mindenképp kap majd valami kis járandóságot. Köszönöm!
3. éva1951 (válaszként erre: 1. - Maryenngirl)
2010. nov. 28. 15:37
Gyes az biztos jár.
2010. nov. 28. 15:36
Sziasztok! Ha valaki több mint 2 éve nincs bejelentve8 vagyis olyan mintha nem is dolgozna) és terhes, jár neki alanyi jogon valami, persze itt nem táppénzre gondolok. Kb. 9 év munkaviszonya már van, társadalombiztosítását ő fizeti magának kb. 2-3 éve!
2010. nov. 28. 15:34
Terhesség munkanélküliként. Számíthat valamilyen járandósságra(pl a GYES, GYED.)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook