Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Terhesség munkanélküliként. Számíthat valamilyen járandósságra(pl a GYES, GYED.)?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

8. sziro132018-02-02 19:10
Sziasztok!elkapkodtam,beregisztráltam álláskeresésire,de csak 22hetes terhes vagyok .Tudom szüneteltetni az állásketesésit hogy utána ujra regisztráljak igy talán kapnék GYED-et?(14 év munkaviszony után sajnos ezen kell gondolkodnom) köszönöm szépen a segitséget :)

7. Maryenngirl2010-11-29 08:43
Köszönöm szépen a válaszokat!:-)

Azért nem tudtam biztosan segíteni a kismamának, mert korábban hallottam valamit, hogy 9 hónap munkaviszonynak meg kell lennie közvetlen előtte, hogy kaphasson járandóságot. Meg van neki csak ugye semmilyen papírral nem tudja bizonyítani , így bejelentetlenül.

6. Milup2010-11-29 08:34
Gyes és családi pótlék alanyi jogon jár.
Nem sok, de mégis valami.

Igen, az egyszeri anyasági támogatás is jár, ha van igazolás. A védőnő ad hozzá papírt.

5. sutoczkine2010-11-29 07:44
És családi pótlékot is fog kapni. Az is alanyi jogon jár. Meg, ha rendszeresen jár terhesgondozásra és ezt a pecsétekkel is igazolni tudja amit a doki a kis könyvbe tesz akkor 60 ezer Ft egyszeri anyasági támogatás is jár.

4. Maryenngirl2010-11-28 15:39
Értem. Tehát ha megszült mindenképp kap majd valami kis járandóságot. Köszönöm!

3. éva19512010-11-28 15:37
Gyes az biztos jár.
(válasz Maryenngirl 1. hozzászólására)

2. Maryenngirl2010-11-28 15:36
Sziasztok! Ha valaki több mint 2 éve nincs bejelentve8 vagyis olyan mintha nem is dolgozna) és terhes, jár neki alanyi jogon valami, persze itt nem táppénzre gondolok. Kb. 9 év munkaviszonya már van, társadalombiztosítását ő fizeti magának kb. 2-3 éve!

1. Maryenngirl2010-11-28 15:34
Terhesség munkanélküliként. Számíthat valamilyen járandósságra(pl a GYES, GYED.)?