Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam 2 és fél éves. Ha hisztizik, magát is veszélyezteti, segítsetek!! fórum

A kisfiam 2 és fél éves. Ha hisztizik, magát is veszélyezteti, segítsetek!! (beszélgetős fórum)


1 2
40. cony4
2010. dec. 26. 07:48

Sziasztok.Gyakori, hogy a gyerek az oviban viselkedik, de otthon aztán elszabadul a pokol.Na ez szerintem a jobbik eset.Mi lenne ha még az oviban is rossz lenne.

Én a kislányomnál ha hisztizik azt a módszert alkalmaztam, hogy bevittem a szobába és azt mondtan neki akkor jöjjön ki amikor lehiggadt.Bevált.Most 5 éves, és ezt már rég nem kellett tennem.Azért még vannak néha gondok, de azt lehet mondani jó gyerek.A kisfiam viszont más tészta lesz,másfél éves.Sokkal akaratosabb.Meglátjuk.

39. giga455 (válaszként erre: 35. - Loch ness)
2010. dec. 2. 10:10

Igen, én is így vagyok!

Egy egyébként mosolygós, kiegyensúlyozott gyerekem van, aki a bölcsis gondozónők szerint MINTAGYEREK!!! Nem hiszik el mit művel itthon velünk, mert ott szótfogad, segít még a játékokat is elpakolni :O Nekem pedig sokszor sírhatnékom van, hogy mit csinálok rosszul. Sokszor megkapom, hogy "mert biztos minden rá van hagyva". Nem! Ha ráhagynám nem lenne oka hisztizni. De tudja, hogy nálam nem megy vele semmire, így olyan szinten belelovallja magát, hogy nem kell leöntenem, hogy tiszta víz legyen rajta minden. :( fogalmam sincs mit csináljak.

2010. dec. 2. 09:37
a hisztinek elég összetett okai vannak.nem tudja még magát kifejezni, ahogy szeretné, van amikor csak az akaratát nyilvánítja ki próbára téve a szülőt ezzel, és van amikor nem elég ügyes valamihez, egy bizonyos kor alatt a gyerekeknek még nincs kialakulva a kudarc tűrő képességük. nem hiszem hogy a hiszti megállítása elfojtáshoz vezet, inkább megtanul uralkodni az indulatain
37. 6b08b99072 (válaszként erre: 36. - Loch ness)
2010. dec. 2. 09:30

Én hideg vízzel még nem próbálkoztam, és tényleg érdekes, hogy egyébként egy életvidám, mindig mosolygós és játszós gyerekről van szó, aki azonban újabban nagyon be tud gurulni.

Sohasem volt az a mindent azonnal megkapó kisgyerek, mégis emiatt van a legtöbb hiszti.

Persze, tanultam én, hogy marketingpolitikaként a gyerekeknek való dolgok alsóbb polcokon és pénztárnál vannak, de az ember úgy van vele, hogy ha 2.5évig nem foglalkozott azzal, hogy miket lát ott, mert anya azt mondta hogy azt most nem szabad, akkor később sem fog... erre most így 3hónappal a 3éve előtt elértünk arra a szintre, hogy igenis az üzlet közepén képes kiverni a hisztit. De csak azért sem kapja meg. Mert itthon indulás előtt arról a kisautóról, vagy akármiről nem volt szó. Remélem mihamarabb megérti, mi az amit szabad, és mi az amit nem.

Ha meg addig hisztizik... a boltban közlöm vele, hogy csak azért sem fogja megkapni, és felőlem hazáig ordíthat, én elhallgatom.

Lehet hogy kegyetlenség úgy végigmenni az utcán, hogy a gyerek üvölt, én pedig azt magyarázom neki, hogy nem szabad így viselkedni, de ha mindig mindent ráhagyok, akkor arra mindenünk rámegy :)

Egy szó mint száz: hihetetlen, hogy mennyire meg tud változni a személyiségük egy pillanat alatt, amikor hisztibe vágnak.

2010. dec. 2. 09:16
A hideg vízzel való leöntés: nem értek egyet azzal, hogy ez csak elfojtás. Láttam alkalmazni nem egyszer, és állítom, hogy az a gyereknek is jó, ha akkor alkalmazzák, mikor a gyerek már olyan szinten belelovallta magát az üvöltésbe, hogy ha akarná, se tudná abbahagyni. Akkor még neki is jó, hogy a hirtelen meglepetéstől, sokkhatástól le tud csillapodni, mert neki se jó a kiborulás. Félreértések elkerülésére: olyan baráti családoknál láttam ezt, és nagyon ritkán, ahol szeretettel és hozzáértéssel bántak a gyerekekkel, harmonikus volt köztük a kapcsolat, és elsősorban megbeszéléssel igyekeztek először megoldani a helyzetet. De amikor a gyerek már nem kommunikál, csak magánkívül őrjöng, akkor ez neki is jól jön.
2010. dec. 2. 09:12
Engem is érdekelnének a tanácsok, mert saját gyerekem ugyan nincs, de viszonylag sokat vagyok mások gyerekeivel, és ez a dolog engem is érint. Hiába tudom elvileg, hogy hagyni kell ordítani, nem kell odafigyelni rá, és akkor abbahagyja... aha! Csak amikor a hároméves felmászik a polcra, majdnem magára ránt valamit, következő pillanatban a konnektort piszkálja, felveszi a földről az utcán az eldobott lufit és a szájába teszi... Akkor muszáj mégis leszedni, elkapni, kiszedni a szájából, és akkor tovább visít és még jobban behergeli magát. Amúgy ez egy derűs, aranyos gyerek, akivel nagyon értelmesen el lehet beszélgetni, de ha rájön a hiszti, akkor hihetetlen dolgokat tud művelni. Mit lehet ilyenkor tenni? Hiszen ilyenkor a "nem figyelek rá" megoldás nem működik.
2010. nov. 29. 14:35

Nálunk ha hisztizik, akkor egyszerűen nem szólok hozzá.

Mikor lenyugodott akkor egyből jön, bújik, hízeleg. Akkor elmondom, hogy anya most szomorú, mert rossz gyerek volt, nem szabad így viselkedni.


Néhány hete azért verte ki a hisztit, mert ki akart menni az udvarra játszani, én pedig éppen az ebédjét csináltam.

Azt mondtam nekik, hogy pár perc és megyünk, addig szedjen elő játékokat, viszünk ki vizet és pocsolunk (akkor még jó idő volt), erre üvölteni kezdett, a végére már hikegett.

Kész lett a kaja, én pedig álltam a konyha közepén.

Már olyan szintnél tartott az üvöltésben, hogy a szomszéd átjött (pedig kertes házban lakunk), hogy mi baja a gyereknek?

Á, csak hisztizik, mert azt mondtam várjon egy picit.

Újabban azt próbáljuk megértetni vele, hogy nincs mindig minden azonnal, pláne, ha éppen neki csinálok valamit, amit korábban kért.


Valahogy majd kinövi, csak addig kell kibírni.

33. Roslin
2010. nov. 28. 15:32
Persze, nincs 100%-os módszer, de az sokat segít, hogy a legtöbb szülő ezt megtapasztalja, és írtatok több ötletet is. A férjemmel is el fogom olvastatni a fórumot, mert ami eszünkbe jutott, már mi is mindent kipróbáltunk. Persze, eddig többnyire sikerrel jártak a próbálkozások, vagy legalábbis nem jutott el eddig a helyzet.
2010. nov. 28. 14:20
nálunk nem volt földön fetrengés a nagynál a kicsi meg most kezdi a hiszti korszakát, de még ő is csak az abbahagyhatatlan sírást csinálja. ilyenkor kicsukom kívülre és pár perc alatt megnyugszik, de előtte hiába vigasztalom ölelgetem nem ér semmit. a nagynál én is kipróbáltam mindent, de csak az segített ha bezártam pár percre, én pedig kimentem hogy ne halljam az ordítást. rosszul hangzik de másképp nem bírtam vele
31. bf5264a5b9 (válaszként erre: 25. - Roslin)
2010. nov. 28. 13:56
Pelenkázásnál Nálunk Erik hisztizett, rugdosott engem hason-mellkason és dobálta magát. Azóta úgy pelenkázom, hogy közben puszilgatom a hasát, meg a combjait, adok a kezébe telefont, vagy kekszet. Így hagyja magát, közben mondom Neki, hogy nagyon ügyes, és hogy ha így hagyja magát, akkor gyorsabban végzünk. Néha már a lábait is tartja magának, hogy ne kelljen fognom :)
2010. nov. 28. 13:47
hát ebből is látszik, hogy nincs tuti módszer.. minden gyerek más és más hozzájuk a kulcs. szóval felesleges is nagy okosságokat elhinteni mert mindenki csak a környezete és saját példájával tud jönni.. de ez nem teszi pszichológussá :)
2010. nov. 28. 13:13
Nekem is volt ilyen korszak, a kisfiamnál olyan 1,5 évesen kezdődött.Amikor a fejét verte a falba akkor megilyedtem és amikor nem figyeltem rá, akkor egyre jobban.Amikor már a csempébe verte, hogy düngött, akkor mutattam, hogy mérges vagyok rá,mondtam hogy nagyon haragszom.Ez már 2 évesen volt, a popsijára csaptam(persze pelenkán keresztül és nem nagyot), meglepődött és azóta nem csinálja.Mostanában felvett az oviban egy hiszti módot, amikor ugrál és van, hogy fejét is üti a kezével.Sok hisztis gyerek jött az oviba és más szülők is mondják hogy az ő gyerekük is átvette.Már nem tudtam csináljak, mert ilyenkor megilyedek.Bántani nem akarom, meg szerintem mostmár nem is használna.Én azt próbáltam hogy megöleltem és kérdeztem mi a baj miért csinálja és mondtam hogy nagyon szeretem.Nekm még nem kellett lefogni, hagyta magát.Most ez vált be, de mindig kis semmiségeken indul a hiszti.
28. giga455 (válaszként erre: 3. - Roslin)
2010. nov. 28. 11:33

Az enyém is ezt csinálja.

A tegnapi hisztirohama több, mint egy óra hosszát tartott, addig őrjöngött, hol engem, hol a saját fejét ütötte.

Ha megölelem még dühösebb lesz, mert úgy érzi lefogom. Nálunk is egy nadrágon borult ki a bili, nem akarta felvenni, amit rá akartam adni, így berágtam, és apa nélküle ment a dédihez. Előtte meg is beszéltük, ha nem öltözik fel, marad itthon, és apa egyedül megy. Nem fogadott szót, így járt. Én ráhagytam, és nem vettem róla tudomást.

Most speciel azért üvölt, mert nem firkálhat össze egy hivatalos okiratot, az üres papír nem kell!

A peluscserével is volt cirkusz, én rajta hagytam, és hagytam hogy kicsípje a fenekét. Persze elmagyaráztam neki, ha nem vesszük ki, akkor fájni fog, kicsípi a kaka. Mivel meguntam a pelenkázás körüli kergetőzést, cirkuszt. Egyszer lett piros a popó, fájlalta is szegény, de mondtam neki, látod, ez azért van, mert nem engedted kivenni a kakát. Azóta szól ha bekakilt, és ő hozza a pelust :S

2010. nov. 28. 11:29

Én sem reagálnék az őrjöngésére. Sem zuhannyal sem leszorítással. Mert akkor eléri a célját, megtanulja, hogy az anyja ilyenkor kétségbe esik, és onnantól zsarol. Pláne, ha a bevásárlóközponban teszi majd.

Vegyél elő egy képeskönyvet, és lapozgass: ó, de szép ez a bicikli, piros, na de milyen szép itt ez a virág.. Ne neki mondd, csak úgy magadnak. Aztán várd, hogy a hátad mögött pislog-e feléd!

A lányom egyszer nem hagyta abba a zokogást, bárhogy könyörögtünk, szidtuk, hogy elkésünk. Gyorsan előkaptam egy kenyeret,kettészeltem, rá egy-egy parizer, pirospaprikából szemek, orr, száj, egyik nevetősre, másik legörbülve. Miközben zokogott, megkérdeztem, hogy melyiket eszed meg.-Egyiket sem-mondta.- A nevetőset, vagy a sírósat? Felnézett, és azt mondta, mindkettőt.Szóval a figyelem elterelése jó módszer. Pl a szakkönyv is azt mondja, ha kést vesz fel, nem kirángatni kell a kezéből, hanem nyújtani neki valami érdekes dolgot. Majd írd meg, sikerült-e!?

26. vakri
2010. nov. 28. 11:24
Aki azt mondja el lehet terelni a gyere figyelmét, annak sosem volt a gyerekének igazi hisztirohama. Akkor ugyanis megszűnik a külvilág és azt se hallja meg a gyerek, ha megígéred, hogy lehozod neki a csillagokat. Amikor őrjöng, és sikoltozik, és össze-vissza veri magát, a fejét csapkodja a földhöz. Na ilyenkor hogy tereled el a figyelmét? Enyémek már kinőtték hálsten, de nagyon nagy probléma volt, mindnél. Ilyen problémánk sose volt egyikkel se, hogy a boltban kellett volna nekik valami. Az meg a másik halálom, amikor a boltban kibontják a kaját és az üres zacsit viszik a pénztárhoz. Én pici koruktól mondtam nekik, az nem a miénk. Ha kifizettük akkor a mienk, addig nem, tehát az lopás. Meg az tud még kiakasztani, amikor a gyereket beleültetik a bevásárlókocsi aljába. Jó kis sáros latyakos esetleg kutyaszaros cipővel (mer észre se veszik, hogy belelép, vagy csak letörlik) . A következő vásárló, meg beleteszi tejet vagy bármit, otthon meg a hűtőbe.
25. Roslin
2010. nov. 28. 11:18

Az a baj, hogy ez a ráhagyom dolog azért nem jó, mert pl. öltözködésnél, peluscserénél rendszeresen előjön, most is ez volt a gond. Mert ha otthagyom, megnyugszik, csinálja, amit éppen szeretne. De ha megyek vissza az öltözés miatt, akkor kezdődik az egész előről. Sajnos ezt szinte sosem viselte jól...


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, el fogok gondolkodni rajtuk. Látom, ti is sokmindenen keresztülmentetek, most mi is megtudjuk, mi a magyarok istene... :(

2010. nov. 28. 11:04

gondoljunk bele, nagyanyáink korában vajon volt gyerek, aki hisztizett, tuti nem. Miért????

én ugy gondolom, minden gyerek más, van akinél hasznos lehet a hideg zuhany, nálunk a kisebbiknél bevált, egyszer raktam a fejét a hideg viz alá, többször nem kellett. A nagyobb más volt, ő csak még dühösebb lett, vele végül az vált be, hogy ahogy itt többen is irták, egyszerüen nem vettem róla tudomást, átnéztem rajta. Ha olyan helyen csinálta, ahol ezt nem lehet, pld. közért, utca stb. akkor felvettem, nem szóltam hozzá egy szót se, és egyszerüen elvittem onnan, leginkább haza ott letettem és hátat forditottam neki. Megdöbbentően gyorsan rájött, hogy ez igy nem jó, nem kap semmit a boltban, illetve otthon, csak magának csinál rosszat.

Kitartás, az ölelést kifejezetten rossz ötletnek tartom, mert tulajdonképpen azt sugározzuk vele, hogy a hisziért szeretet jár, szerintem. Nem tudom megy-e még a tv-ben a super dadus, ha igen, érdemes nézni.

2010. nov. 28. 11:03

Szerintem: a hiszti az akaratérvényesítés egy eszköze, a gyerek/némely felnőtt is/így próbálja megszerezni "vágya tárgyát".Én a csemetéimnek vagy azonnal engedtem,vagy határozottan ellentmondtam.

Ha következetes vagy.azt fogja megtanulni.

22. 1da9380ac7 (válaszként erre: 15. - Vakri)
2010. nov. 28. 11:01
Nálunk is ez volt hatásos!Utánna már lehetett is beszélgetni.:)
21. 39ff6fe670 (válaszként erre: 17. - Rohiani)
2010. nov. 28. 11:00

én sem voltam ilyen anyukám szerint. Bár.. nem kizárt, hogy akkoriban ez nem volt ennyire gyakori. manapság ritka, hogy valakinél kimaradjon a dackorszak. Minden ismerősöm gyerekénél volt földön fetrengős időszak. És ez nem a szülők vagy a gyerek hibája. Ez a fejletlen idegrendszernek tudható be. A gyermek mindent intenzíven él meg. Ha örül, akkor ugrál örömében. Ha sír, akkor a világ fájdalmát éli meg. Ha dühös, akkor az fizikailag is megnyilvánulhat.

Ez természetes dolog még.. de idővel el kell múlnia különben más áll a háttérben.


a hidegzuhany szerintem jó megoldás lehet, de semmiképp se megtorlásként kell bevetni. Ilyenkor a szülő maradjon higgadt, és az lebegjen a szeme előtt, hogy a gyereket le kell nyugtatni a saját érdekében.

Pl áruházban ez nem lehetséges másképp csak figyelem eltereléssel.

Az az igazság, hogy tényleg érheti baj. Kisebb korban ájulásig, hányásig tudják magukat pörgetni.. visszatartják a lélegzetet, eséstől hátra csúszhat a nyelvük.. Nem biztos, hogy jó, ha a szülő magára hagyja. bizonyos esetekben a hiszti csak manipulálás, mindenképp közönségnek szól, ezért valóban nem kell mindig lereagálni. De a szülőnek tudnia kell, az ő gyerekénél ez beválik-e, mert van akinél nem. Van akit baj érhet ha a szülő magára hagyja. Úgy is felfoghatja a gyerek, hogy nem ér ezzel célt, ha a szülő közben ott van vele, tesz valamit a hiszti abbahagyása érdekében. De semmiképp se bántalmazza a gyereket!

20. Lolita63 (válaszként erre: 3. - Roslin)
2010. nov. 28. 10:53
Nem kell pohár víz,elég a pohár aljára kicsi és azzal arcon önteni,szembe önteni ,de úgy,hogy ne vegye észre.Akkor magához tér biztos.Az Én lányom 1* verte magát földhöz,ezt megcsináltam,többször nem kellett.Ne hagyd rá,mert később nem boldogulsz Vele.
19. Zita51
2010. nov. 28. 10:50
4 gyerekem van és már átéltem sok hisztit...legokosabb dolog ha nem veszed észre...és nem figyelsz rá.Eltelik kis idő és rájön a gyerek hogy ezzel nem lehet téged zsarolni.Hidd el van tapasztalatom benne.
18. 2ebce29a9c (válaszként erre: 15. - Vakri)
2010. nov. 28. 10:49
Tüneti kezelésnek kitűnő! Így az elfojtás tuti biztos.
17. rohiani (válaszként erre: 12. - 39ff6fe670)
2010. nov. 28. 10:49
Van.Az enyém nem volt ilyen soha, én csak más gyerekeken láttam, hogy miket művelnek, veri magát a földhöz, toporzékol. Borzasztó lehet.
2010. nov. 28. 10:48

Az én véleményem pedig az, hogy ha nem segítünk a kicsinek megoldani azt a lelki problémát ami a "hiszti" hátterében van, akkor az a a problémja megmarad, és traumaként elfojtásra kerül. A hiszti ugyan megszűnik, és vannak szülők, akik ezt úgy kezelik, hogy lám, megszűnt a probléma. pedig nem! Az éppen az elfojtással kezdődik. Ezekből a megoldatlan lelki problémákból alakulhatnak ki akár évek múltán a krónikus betegségek.

A kicsi gyerek problémája legalább olyan nagy probléma, mint a felnőtteké.

Ha azon vagyunk hogy a saját problémáinkat megoldjuk, a gyerekünkét miért ne,

15. vakri
2010. nov. 28. 10:47
Nálunk a hideg zuhany maradt utolsó esélynek. Mintha elvágták volna, elhallgatott és csak nézett, hogy most mi van? Megkérdeztem: Abbahagytad? Befejezted? Utána már elég volt csak ha fölvettem és elindultunk a fürdő fele, már ordított is, abbahagyom, befejezem!!! Kicsit drasztikus, tudom, de én is féltettem, hogy megsérti magát.
2010. nov. 28. 10:43
Az én kisfiam 1,5 évesen kezdte. Hiszti, fejét beleverte a földbe akárhol. Most is hisztizik, valószínűleg rájött hogy a fejverés fáj, mert most fetreng a földön és csapkodja... Annyit tudtam, és tudok most is csinálni, hogy vigyázok ne üsse be magát nagyon...
2010. nov. 28. 10:41

Ne szomorkodj, mondom, hogy már elmúlt. :))

Sőt engem még olyan 1,5-2 évesen pofozott is. Átmentem köszönés helyett pofont kaptam. :) Jó hosszú ideig ment ez. Aztán beszéltem egy pszichológus ismerőssel, megkérdeztem, hogy mit csináljak, hogy ezt befejezze. Ő tanácsolta, hogy ne vegyek róla tudomást. Ha elkezd rosszalkodni forduljak el tőle. Mikor legközelebb mentem hozzá, már nagyon elszánt voltam, na mondom most megtöröm. :) Hát lehetőségem sem volt alkalmazni, mert kedves volt hozzám.

Aztán legközelebb mondta a doki, hogy azért van, mert a gyerekek megérzik ezeket a dolgokat. Szóval gondolom nálam már érezte, hogy úgysem megy sokra, hogy elkezd hisztizni, meg ütögetni. :)

12. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Roslin)
2010. nov. 28. 10:39
Van gyerek akinek nincs ilyen korszaka? :) Nekem mindkét gyerekem csinálja/csinálta, hogy elvágta magát a földön. Résen kell lenni, hogy ne üsse meg magát nagyon... elmúlik ez az időszak.
11. zsufzs (válaszként erre: 1. - Roslin)
2010. nov. 28. 10:37
Szia! Kitartás...Mindenki olyan okosakat tud mondani, de én sem találtam megoldást sokáig. Ahogy 2 lett a kicsi fiam, mint aki könyvben olvasta napi szinten több őrjöngés...közben bölcsi kezdődött, még durvább lett. Január végén lesz 3, most már azt hiszem túl vagyunk a nehezén, ritkulnak a hisztik. Nem tudtam vele mit csinálni, de a férjem sem. Együtt érzek Veled, próbálj vigyázni rá. Én ott tartottam, hogy a háziorvostól megkérdeztem, ne vigyem-e el szakemberhez. Azt mondta, menjek el én...:o) kinövi, csak türelem. Úgy látszik igaz. De nagyon nehéz időszak volt, kb fél év. Ráadásul a nagyfiam is hisztizett, de max 2hétig. Nem értem most mi volt más, de a kicsi megmutatta mi a HISZTI....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook