Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit jelent az, hogy a bal kamrában hyperechogén fókusz? fórum

Mit jelent az, hogy a bal kamrában hyperechogén fókusz? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 25. 20:53

Sziasztok!

Tegnap voltam a 19 hetes ultrahangon! És nálam a jobb kamrában találtak egy hyperechogén fókuszt! Az orvos azt mondta, hogy semmi jelentősége nincs, fiatal is vagyok és a Down eredményem, AFP-m is a legjobb lett, ill. más eltérés nincsen, nem lehet semmi baj.

Ennek ellenére az orvosom elküldött a Semmelweis 1-es Számú Nőgyógyászati Klinikára genetikai tanácsadásra! Valakinek van tapasztalata velük kapcsolatban?

12. Bivi (válaszként erre: 1. - Diána 1979)
2010. dec. 6. 15:53

Szia!


Nálunk is a 18.hetes uh-n vette észre a doki,hogy van egy kis 'folt' a szívénél,hyperechogén focus szintén a bal kamrában. Elküldött gyermekkardiológushoz magzati szívultrahangra.Ott azt mondta a doki,hogy ez lehet egy fertőzés következménye(első 12.hétben szerzett),vagy tumor.De az esetek döntő többségében gyulladásból marad vissza.Ezt már nem lehet megállapítani, hogy mitől alakult ki.

Az a lényeg,hogy állandóan ellenőriztetni kell,hogy nem változik-e a nagysága.Nekünk havonta kell menni kontrollra,magzati szívultrahangra. Nálunk is olyan helyen van,hogy nem akadályozza a kis szíve működését.

Egyébként azt is mondta,hogy az esetek 90%-ban felszívódik idővel ez a kis csomó.

Mi egyszer voltunk már azóta kontrollon,ugyanakkora a folt,nem változott semmit, egyáltalán nem zavarja a keringést.

A közelünkben lakik egy kislány, ő is egy ilyen kis 'folttal' a szívén született,de ugyanolyan egészséges mint egy másik gyerek.Persze mindig ellenőriztetni kell.

Természetesen mi is nagyon megijedtünk amikor kiderült,de nem szabad félni,annál rosszabb.Csak azt lehet tenni,hogy mindig nézetni kell.


Próbálj megnyugodni,remélem segítettem neked!

Ha gondolod,a későbbiekben megírhatnánk egymásnak,hogy minden rendben van-e a Picikkel!

Szia!Jó babavárást!

2010. nov. 27. 14:00
:(
10. Diána 1979 (válaszként erre: 8. - 9c8432d068)
2010. nov. 27. 13:43
Találtam a neten orvostudakozót. Megkérdeztem gyermekgyógyászt, radiológust, nőgyógyászt,de semmi. Azt írják nyugodjak meg, vagy nem tudják mit jelent. Azért mindenkinek köszönöm a segítséget!
9. Dóry87 (válaszként erre: 8. - 9c8432d068)
2010. nov. 27. 13:43

Ez a doki egy másik fórumon (ugyan ilyen kérdéses...) azt írta, hogy megmondja az őszintét fogalma sincs arról, hogy mi ez a kifejezés...Tehát én ennek az embernek a szavába nem bíznék...:S


Kedves kérdező! Szerintem hívd fel a dokidat, vagy esetleg a gyerekorvost ér kérdezz utána...

2010. nov. 27. 13:38

Bemásolok neked egy levelet a témával kapcsolatosan.

Szerintem a legjobb lenne,ha Te is a gyermekorvossal beszélnél,az meg tudna nyugtatni.



Kedves Doktor Úr!


Tegnap voltunk genetikai ultrahangon 24 hetesen és a baba értékei rendben vannak, kivéve, hogy a szívében mindkét kamrában látható 1-1db hyperechogén fókusz. Egyébként a szívében minden ki van fejlődve és a szívverése is rendben. Már korábban voltunk genetikai ultrahangon 12 hetesen és integrált teszten (vérvételek) és az eredménye teljesen negatív volt. Nagyon megijedtünk, hogy mi lehet az a két folt a szívében. Ha segítene elmondani, hogy ez mit jelenthet.



Kedves János! A tapasztalataim szerint az esetek döntő többségében ennek a leletnek semmiféle komolyabb jelentősége nincs, de ha bővebb, mindenre kiterjedő tájékoztatást szeretnének, akkor kérem forduljanak gyermekgyógyászhoz, akinek sokkal nagyobb a kompetenciája a kérdésben.

2010. nov. 27. 13:37
google keresőjébe
6. Diána 1979 (válaszként erre: 5. - Cseperke)
2010. nov. 27. 13:32
Pécsett Dr. Masszi György. Már beütöttem a keresőbe, de semmi okosat nem adott ki.
5. cseperke (válaszként erre: 1. - Diána 1979)
2010. nov. 27. 13:26

Szia!

Melyik dokinál voltál babaszív ultrahangon?

2010. nov. 27. 13:22
ha beütöd a kérdésed a google keresőjébe kidob egy csomó találatot ezzel kapcsolatban
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Diána 1979)
2010. nov. 27. 13:21

Ha bemásolod a keresőbe,hogy hyperechogén fókusz,találsz rá válaszokat.


Ne aggódj,nem lesz semmi gond. :)

2010. nov. 27. 13:21

[link]


nyisd meg ezt az oldalt és a legalján van olyan fórumozó akivel ez megtörtént és ő mindent leír

2010. nov. 27. 13:11

Sziasztok!


19. hetes kismama vagyok. Eddigi vizsgálatok alapján minden tökéletesen rendben volt (AFP 1,32 MoM). Mivel gyerekkoromból visszamaradt szívzörejem van, ezért elküldtek babaszívultrahangra. Azt mondta az orvos, hogy minden teljesen rendben van csak a bal kamrában hyperechogén fókusz látható. Azt mondta ez nem nagy probléma, de azóta nagyon aggódóm. Mi az, hogy nem nagy probléma? Meg tudná nekem mondani valaki, hogy ez mit jelent? Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook