Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A barátnőm alkoholista?! fórum

A barátnőm alkoholista?! (beszélgetős fórum)


1 2
44. Böce (válaszként erre: 38. - Fülemüle01)
2016. júl. 21. 12:07

Szerint vedd fel videóra egy ilyen hétvégén, és akkor játszd le neki, amikor tuti színjózan.


Hogy lássa, hogy milyen, amikor piál. És beszélj vele, hogy nagyon erősen úton van a kemény alkoholizmushoz.


Keressetek pszichológust, aki segít neki, ha tudod, beszéld rá, hogy járjon.

2010. nov. 27. 17:34
Sajnos egyre több nő nyúl a pohár után...a hosszú öngyilkosság egyik módja.
42. ripi52
2010. nov. 27. 16:49

Drága arita!

Fáj a szívem, amikor valaki ilyeneket ír, hogy a lezüllött embereket nem tudja sajnálni. Tényleg vannak olyan esetek, amikor a saját hibája miatt csúszik le az ember, de ezt nem lehet általánosítani.

Sajnos vannak olyan helyzetek, amikor valaki a problémáját nem tudja másképp leküzdeni. Kritikus, kilátástalan helyzetben, a gyenge jellem, és kevés akaraterő hiányában sajnos az italhoz nyúl. Nem a pia miatt, hanem a kábultság miatt, mert legalább akkor meg tud feledkezni a számára megoldhatatlan problémáról.

Sajnos a sógornőm ugyan ebben a helyzetben volt. Egyszerűen nem tudott lemondani a piáról, és amikor ott voltam nála /sajnos ritkán, mert kb.370 km-re lakott/ hiába figyeltem, nem tudtam kilesni, hogy hol és mikor ivott, csak éppen a leheletén éreztem.

Most karácsonykor lesz 3 éve, hogy meghalt. Azóta valahogy más szemmel nézem és ítélem meg a lecsúszott embereket.

2010. nov. 27. 14:38
Láttam én már ilyen estete eldurvulni. Nagyon menőnek érzte a nő, hogy iszik a pasijával, társaságával, örült magának, aztán egyre többet és többet, már a pasinak sem kellett, de ő csak ivott, mert az mekkora buli.. És most issza a kannásbort, meg a kommerszpiát, annyira lealjasodott már. Nem csak időnként, hanem napi szinten. Gebe is lett már, idönként annyit hányik hogy majd belehal. Ehhez csak pár év kellett. Igazából nem sajnálom, mert egy gonosz ember, de még mielőtt rájöttem erre próbáltam vele beszélni, de le se szarta... Végül nem maradt senkije, még egy barátja sem. Esetleg ezt meséld el neki, minek néz elébe.
2010. nov. 27. 13:02
Értem. Köszönöm a hozzászólásokat, tanácsokat és véleményeket! További szép napot Mindenkinek! :)
39. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 12:39

Nem kell finomkodni, körül keriteni. Egyszerűen közöld vele, hogy szerinted sokat iszik, és ha nem ismernéd, akkor azt gondolnád, hogy alkoholista.

Te ebben nem vagy hajlandó rész venni, mert számodra inkább kinos már, mint szórakoztató.


Ennyi elég, aztán majd meglátjátok mi kerekedik ki belőle.

2010. nov. 27. 12:32
A legtrógerebb vodka 110 Ft-ba kerül hármasonként. Ez nem sok, 10et megiszik egy ezresért. Ne egy nagy szórakozóhelyet képzeljetek el, hanem egy átlagos kis kocsmát van úgy, hogy 6 ember lézeng csak bent, de ő akkor is fogyaszt. Ilyenkor egy bizonyos barátjával, lehet, hogy szimplán ő van rossz hatással rá. Tudom én is iszok, ha buli van nem arról van szó, csak, ha már akkor is iszik mikor semmi sincs... ez már fura. Nem tér be mindennap inni, de a csütörtök, péntek és szombat mindig matton van. Szeretnék vele kicsit elbeszélgetni, hogy ez nem vezet jóra, csak egyszerűen azt se tudom ezt, hogy kezdjem... ha belegondoltok elég nehéz helyzet... nem fogok neki könyörögni, mert nem az én életem, ő dolga, csak úgy a tudtára szeretném adni, hogy az a véleményem, hogy kezd elindulni a már korábban is említett "bizonyos lejtőn"... Egyébként az egész társaságra ráférne egy elvonó...sajnos ez a szomorú helyzet.
37. sunshine24 (válaszként erre: 23. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 11:29
Csak buliban iszik vagy nap, mint nap betér a kocsmába munka után? Mert nagyon nem mindegy. Van aki hetente leissza magát, mikor buliba megy, de attól még nem alkoholista.
36. ripi52 (válaszként erre: 35. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 11:02
Akkor nem marad más, mint a baráti társaság fogjon össze és ők is mérsékeljék az ivást. Vagy egyáltalán ki állja a piát? Fifti-fifti alapon? Egy vodka nem 2 fillérbe kerül, hogy olyan sokat meg lehessen inni, ami részegséghez vezet.
35. Fülemüle01 (válaszként erre: 34. - Tündér74)
2010. nov. 27. 10:43
Igazad van, furcsa. De sajnos egy kisvárosban, községben nem igazán van hely, ahová mehetnének a fiatalok. Még nyáron vannak is lehetőségek, tisza part, kerti összejövetelek, sportpálya, 7 km-es bicikli út. Télen viszont semmi, még mozi sincs, se egy kávézó, semmi. :(
34. tündér74 (válaszként erre: 33. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 10:29
Ripi52-nek igaza van. Kocsma helyett tényleg elmehetnétek máshová is beszélgetni. Nekem különben is furcsa, hogy nők kocsmázni járnak.
33. Fülemüle01 (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2010. nov. 27. 09:39
:) Persze én sem vagyok mindig angyal. Csak egyszerűen nem akarom, hogy arra a bizonyos lejtőre kerüljön. Biztos kínos beszélgetés lesz, de látom, hogy elkerülhetetlen.
32. ripi52
2010. nov. 27. 09:38

Vannak ilyenek, akik még ebben a korban szórakozni és élni szeretnének. Sőt akad olyan is, akinek ez az életcélja és nem a gyereknevelés.

Ez a magánügye. Az ivás.... az más dolog. Addig, amíg elismeri, hogy iszik, nem alkoholista. A baj ott kezdődik, amikor letagadja és titokban iszik.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogyha így folytatja, akkor előbb-utóbb előfordulhat, hogy tényleg alkoholistává válik.

Szülőknek nem tudom, hogy okos dolog volna-e szólni, mert szerintem az fura, hogy ők saját maguk miért nem veszik észre? Vagy ha igen, akkor miért hunynak szemet. Lehet, hogy nem tudnak rá hatni, de mindenesetre a beszélgetés sokat segíthet. Sokszor ott van a gond, hogy nagyon keveset beszélgetünk szeretteinkkel.

Próbálj más szórakozást kitalálni a kocsmázás helyett. Hátha más irányba tudod terelni.

Sok sikert hozzá.

31. Fülemüle01 (válaszként erre: 30. - Lizoka)
2010. nov. 27. 09:35
Félreértés ne essék, nem a kibeszélés volt a célom ezzel, hanem olyan emberek segítségét szerettem volna kérni, akik sajnálatos módon jártak már hasonló cipőben. nekem is voltak már súlyos lelki problémáim, betegségeim és nagyon örültem volna, ha például ez a barátnőm akiért én aggódok ennyit törődött volna velem és törte volna a kis kobakját azon, hogy hogyan segíthetne.
30. lizoka (válaszként erre: 26. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 09:25

te aztán igazi barát vagy!!!adagolod neki milyenek a negyvenes alkoholisták + itt dumálod ki.ahelyett hogy probálnál kicsit lelkizni vele.

ha 8-10 éve csinálja valószínü tök jó gyerekkora lehetett.

háát szeretnék egy ilyen barátot!!!!!!!!!!!!

29. c191c35515 (válaszként erre: 27. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 09:25

Nekem mennem kell...de ezt még hozzá fűzöm..:nagyon szerencsés,hogy ilyen barátja van,mint te!!!:)


Puszi,sziasztok:)

2010. nov. 27. 09:25

Ha a barátnőd, akkor nyugodtan elmondhatod neki mitől félted. Lehet rosszul esik neki, az is lehet, hogy nem fog hozzád szólni 2 napig, mivel nem buta igy biztos elgondolkodik azon, hogy kivülről mit lát az ember.

Biztos, hogy ennyire gáz a helyzet? Én is lenyomok jó pár felest bulikon, én is szeretek flörtölni, jól szórakozni pedig már régen voltam ennyi idős. Vannak dolgok, amik beleférnek. Én nem lettem alkoholista attól, hogy bulikon iszok. Igaz, olyan igazi részegedésig sem szoktam inni magam.

Mond el neki mitől félted, aztán gondolkozzon el rajta. Azért az az érdekes, hogy ezek szerint te is ott nyomulsz a kocsmába azokon a napokon. Lehet más társaságra is szükségetek lenne. Olyanok, akikkel moziba jártok, vagy máshova. Tudom, hogy manapság a szórakozás ebből áll, és sajnálom is a fiatalokat emiatt.

27. Fülemüle01 (válaszként erre: 25. - Lizoka)
2010. nov. 27. 09:24
Szerencsére több közös barátunk is észrevette, hogy gondok vannak, aztán remélem valamelyikőnknek megnyillik majd és remélem, hogy segíteni is tudunk majd neki. :)
2010. nov. 27. 09:21
Hát igen kezdem belátni, hogy nem én fogom megváltoztatni az életét. Csak abban tudok reménykedni, hogy beköszönt az életébe a nagyon nagy Ő és majdő jó hatással lesz rá. Addig meg adagolom neki, hogy mi a vélemyénem a 40-es alkoholista nőkről, vagy próbálok olyan programokat szervezni, ahol esélye sincs az alkoholfogyasztásra. Többet nem tehetek.
25. lizoka
2010. nov. 27. 09:19
biztosan valami lelki problémája van azért iszik.ha barátja vagy ,ezt próbáld megfejteni mi lehet.persze,hogy azt mondja menő részegnek lenni mert akkor elfelejti a benne dúló viharokat.
24. c191c35515 (válaszként erre: 23. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 09:16
No igen...akkor meg pláne nem a legjobb a helyzet!!Már a szervezete is adja a jeleket!De sajnos mi kívülállók semmit nem tehetünk..te megpróbálhatod..de igazából ő magán tudna segíteni!!!Csak kicsit lökjetek rajta...bár úgy gondolom,ha neki így jó,senki nem változtathat!!!SAJNOS..:(
23. Fülemüle01 (válaszként erre: 19. - Sunshine24)
2010. nov. 27. 09:15
Tudom minden ember más, na de már 8-10 éve ezt csinálja, nem igaz, hogy még mindig akkora örömöt okoz neki. Nem rég vérvételen is volt, és röhögött, hogy a májfunkciója nem a legjobb... és ezért elkezdett májvédő teát inni, nem is az, hogy kicsit leállna... szerintem ez már arra is utal, hogy nem lenne képes leállni.
22. c191c35515 (válaszként erre: 19. - Sunshine24)
2010. nov. 27. 09:15
majd lesz,ha hozzászokik a szervezete a piához!:(
21. c191c35515 (válaszként erre: 20. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 09:13
ebben van a varázsszó:mérték!!:))
20. Fülemüle01 (válaszként erre: 16. - C191c35515)
2010. nov. 27. 09:11
:D hát igen. engem anya orvoshoz akart vinni, mert azt hitte elkaptam valami vírust. Azóta én is kétszer meggondolom illetve tartom a mértéket. :)
19. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 09:10
Dehogyis alkoholista. Nekem is van egy ilyen barátnőm. Egyszerűen nem nőtt még be a feje lágya. Szeret szórakozni, bulizni, inni, ismeretlen pasikkal flörtölni. Ennyi. De ettől még nem alkoholista.
2010. nov. 27. 09:09
de,ha az embre épp ésszel gondolkodik akkor ki segíthet??elsősorban ő magán..de kell neki egy kis lökés,hogy felnyíljon a szeme..én így gondolom..:)
17. c191c35515 (válaszként erre: 15. - Marjann)
2010. nov. 27. 09:08
Igen...az első hozzászólásomban már én is mondtam:)
16. c191c35515 (válaszként erre: 14. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 09:08
hát van!!.DDD egyszer egy bulin ittunk,de nem sokat,csak keverve..:)aztán másnap majd meghaltam!!azóta se innék még buliban sem!:)
15. Marjann (válaszként erre: 13. - C191c35515)
2010. nov. 27. 09:07
Hát nem tudom, szerintem egy 26 évesre a szülők nincsenek túl nagy befolyással. Sőt...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook