Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki mit tud a vízhajtó gyógyszerekről? Milyen gyakorisággal szedhető? Mi az előnye, és mi a hátránya? fórum

Ki mit tud a vízhajtó gyógyszerekről? Milyen gyakorisággal szedhető? Mi az előnye, és mi a hátránya? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 19. 09:21
Én is szedek vízhajtót (Furon) és ez mellé szednem kell Káliumot is, mert kimossa a szervezetből.
5. pteri (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2010. nov. 27. 11:08
Attól függ, milyen más betegsége van, milyen gyógyszerek szed még mellé.Vízhajtó is sokféle van. Ez teljesen egyénre szabott, ehhez tényleg jó doki kellene.
2010. nov. 27. 00:16

Érdekes, hogy pont akkor nem adhatjátok, ha ödémásodik :S a vízhajtóval vigyázni kell, mert kimoshat olyan sókat is akár, amitől begörcsölhet édesanyád.

Egy másik orvos megkeresése ártani nem árt.

3. Peppelínó (válaszként erre: 2. - Dee)
2010. nov. 27. 00:09

Ma délután szerettem volna felhívni az orvosát, hogy megkérdezzem a vízhajtóval kapcsolatban, de kiment a fejemből. :(

Más ismerősömnek is fekvőbeteg az anyukája, Ő is vizesedik stb., de Neki mindig adhatnak vízhajtót, ha ödémás lesz valamije, sőt valamikor injekcióban adja be az orvosa.?

Arra is gondoltam, nem lehet, hogy a háziorvosunk nem igazán érti a dolgát, és inkább mást kéne keresni, míg nem késő?

[Nekem mikor gyomorgörcsökkel mentem hozzá, és még szoptattam, csak diétát javasolt, de nem küldött el semmilyen vizsgálatra, hogy mitől görcsölhetek. Majd ismerősök tanácsára, újra visszamentem hozzá, hogy küldjön vérvételre, és hasi UH-ra. Az UH ki is mutatta, hogy epeköveim vannak, (vagyis már múlt időben, mert 2 hete műtöttek vele.)]

2. dee (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2010. nov. 26. 23:55

Pedig jó lenne tudni a gyógyszerek nevét.


Gondolom orvos írta fel a gyógyszereket, akkor mindenképpen az orvos utasítása szerint kell adni/szedni.

2010. nov. 26. 23:52

Próbáltam rákeresni a neten, de nem találtam érdemlegeset. Pl. az érdekelne, hogy milyen gyakorisággal szedhető? Mi az előnye, és mi a hátránya?

(Anyu fekvőbeteg, nővérem ápolja. Szednie kell vízhajtót is, de állítólag nem lehet mindig adni Neki, mikor a víztől felduzzad az arca, vagy valamije. Nem tudom anyu gyógyszerei nevét, ezért azt se, hogy a vízhajtójának mi a neve.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook