Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te ébresztenéd a pici babádat azért, hogy a napirend fennmaradjon? fórum

Te ébresztenéd a pici babádat azért, hogy a napirend fennmaradjon? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
120. syria (válaszként erre: 119. - Tbbze)
2020. nov. 26. 09:57
Értem. Nem biztos, hogy egyszerű feladat lesz, de mindenképpen szoktasd vissza. Ne hagyd napközben aludni, csak esetleg ebéd után, de akkor se többet 1-2 óránál. Kérj telefonon tanácsot a védőnőtől, ő biztosan több esetet látott, mint mi itt.
119. tbbze (válaszként erre: 118. - Syria)
2020. nov. 26. 00:07
Amikor lázas volt akkor aludhatot amikor akart és amiatt borult fel minden.
118. syria (válaszként erre: 113. - Tbbze)
2020. nov. 25. 16:42
Dehogynem; ez így nem jó senkinek. Hogyan alakult így?
117. NomNom
2020. nov. 25. 16:38
Mi történik ha 9 körül megpróbálod ágyba tenni? Valóban nem olyan kicsi már. Ennyire nem szabadna borulnia mindennek.
116. Bözsi néni (válaszként erre: 113. - Tbbze)
2020. nov. 25. 16:28

Ebben az esetben mindenképpen felébreszteném és valahogyan visszaállítanám a "normális" ritmusra.


Ez a fordított élet a szervezetének sem jó.


16 hónaposan már nem annyira pici baba.


Egyszer egy pszichológusnő beszélt a rádióban arról, hogy baba érkezik a családba és ez előbb-utóbb sok házasság felbomlását is okozza.


Ennek kapcsán beszélt arról is, hogy mennyire nem jó dolog az, ami mostanában divatba jött, hogy az egész család a pici baba körül ugrál, lesve annak minden kis nyikkanását, minden akarata, óhaja-sóhaja azonnal teljesül.


Azt mondta, a picinek is be kell illeszkednie a családba, nem csak a családnak kell igazodnia a gyermekhez.


Ne értsétek félre, nem az újszülöttről van szó, meg arról, hogy hagyjuk sírni órákon át.


De bizony egy 16 hónapos kisgyereknek már igazodnia kell a család életritmusához, nem a család életének kellene a feje tetejére állnia.

115. tbbze (válaszként erre: 114. - NomNom)
2020. nov. 25. 14:51
16 hónapos.
114. NomNom (válaszként erre: 113. - Tbbze)
2020. nov. 25. 06:28
Mennyi idős?
113. tbbze
2020. nov. 25. 05:27
Akkor se ébresztenétek ha fel cserélné a napszakokat? Éjszaka lenne ébren, nappal aludna?
2011. ápr. 16. 23:23
Mi már túl vagyunk a pici baba korszakon, de én soha sem ébresztettem és mégis nyugodt kiegyensúlyozott kisfiam van. Az ő szervezete által kialakult "rendhez" alkalmazkodtunk, mivel mindig abban az időben aludt és kelt így ahhoz igazítottuk az evést.
2011. ápr. 16. 23:07
Egy pici babát tuti nem!Majd beáll a rendszer,persze ebben nekünk is segíteni kell!!
2011. ápr. 11. 14:20
nem
109. flion
2010. márc. 12. 14:07
nem
2010. jan. 9. 11:25

Én még annyit hozzá fűznék a témához és ez az én véleményem és senkit nem akarok ezzel megbántani és kioktatni!!!A barátnőm óvónő és sokat mesélt nekem az olyan gyerekeről, akik úgy kerülnek be az oviba, h a szüleik nem tanították őket a rendszerességre.azt mondta, h nagyon sok gond van az ilyen gyerekekkel mert nem fogadnak szót és nem tudnak alkalmazkodni ahoz, h betartsák az ottani napirendet.Később meg jön az iskola és a további gondok.Erről szól az élet...a rendszerességről és így kiegyensúlyozott lesz az meber és a baba is.Nálunk az első két hétben volt az, h egyen akkor maikor akar és aludjon amikor akar és hát a végén káosz uralkodott az életünkbem.Mára megtanulta a dolgokat és semmi problémánk nincs vele.Következetesség én enneka híve vagyok.

Remélem senkit nem haragítottam magamra.


Szép napot!

107. xti_
2010. jan. 9. 09:43
nem vagyok híve a napirendnek, mert ha az borul, óriási hiszti a vége. és hát a mai világban ember tervez... szóval csak akkor tudod betartani, ha soha nem mész sehova, nem csinálsz semmit. különben is, legalább amikor pici, akkor hadd csinálja - többnyire - amihez kedve van. ennek úgyis olyan hamar vége, már 3 évesen bekerülnek a taposómalomba, és többé nincs kiszállás.
2010. jan. 9. 09:35
Nálunk plusz mínusz fél óra csúszás belefért, de ha aludt természetesen felébresztettem és egy kiegyensúlyozott baba lett az eredménye.:D A születésétől be lett tartva a napirend és nagyon nyugodt baba lett belőle.Tudja, h minek mikor van itt az ideje és így mi is mindig minden otthoni dolgunkat el tudtuk látni:DMost 10hónapos lesz a kislányunk:DPersze ahogy nő és fejlődik egyre kevesebbet alszik, de azért így is tudja mi a dörgés:D
2010. jan. 1. 03:19
Én anno olyan szívtelen némber voltam hogy mindig betartottam a napi rutint. Mindig.
104. Mia 74
2009. szept. 1. 15:04
nem
2009. júl. 15. 13:23

Sosem ébresztettem, de így is van egyfajta napirendünk. Persze nem percre pontos, de nem is vagyunk a katonaságnál.

Egyszer a gyerekorvosunk azt mondta, fel ne ébresszem, mert éppen evésidő lenne. Ebben a korban egy jó alvás többet ér, mint az elmulasztott étkezés.

102. Akymo
2009. júl. 15. 13:20
Dehogy ébreszteném fel. Az ő napirendje is változik, mint minden az életben.
2008. dec. 9. 18:31
eszemben sincs.Hagynám tentikélni,ha neki az a jó!
2008. dec. 9. 18:18
Nem-viszont reggel ha oviba kell vinnem a nagyobbikat(4 éves) muszály felkeltenem a 3 hetes picurt is szopizni és készülődni,meg délután is ha megyünk az oviba fel kell keltenem.
99. Bea70
2008. dec. 9. 17:23
Ha lenne gyerekem, nem kelteném fel, hisz biológiailag tudja mikor mire van szüksége, gondolom.
2008. dec. 9. 16:51
3 hetes a lányom és nem keltettem fel egyszer sem, ezután sem fogom. Tudja, mikor kell ennie ahogy azt is, hogy mennyit.
97. SF
2008. dec. 9. 16:35
Nem, semmiképp!
96. McKenzi (válaszként erre: 90. - Drnéni)
2008. máj. 13. 13:41
Elhiszem. Csak szerintem nem ez az egyetlen jó megoldás - nekünk meg bevált az, hogy nem szoktattam napirendre - most már van egy kis üteme a napjának, de ha felborul, nincs belőle gond, nagyon rugalmas kisgyerek lett:)
95. j357
2008. máj. 13. 13:38
Régen felébresztettem,mert a védőnő megijesztett hogy kicsi a súlya, így 3 óránként igyekeztem etetni.Meg arra gondoltam, ha este pl. fél 12kor megetetem akkor tudok aludni 4ig (magától lehet hajnali 1kor kelt volna fel). De 4 hónapos kora után leálltam ezzel, és csodák csodája kialakította a saját napirendjét: reggel 9ig alszik, este 8-9 közt fekszik le (éjszaka 2szer vagy 3szor eszik), és napközben 4 órával ébredés után szundít egyet...
2008. máj. 8. 11:45

Soha nem ebresztenem, de ha este furdeskor alszik esetleg, akkor valamit megvaltoztatok korulotte, es ha nem alszik melyen, akkor par perc mulva magatol felebred. Pl. ki, vagy be kapcsolom a zenet.


Egyebkent ha tudod milyen idokozonkent eszik, akkor azt kesleltetve/elorehozva alakithatod a napirendet. Nekunk azonnal beallt.

2008. máj. 4. 14:51
Én is csatlakoznék, ahhoz a véleményhez,hogy nem ébreszteném fel a babát, egy hogy kipiheni magát a baba, akkor remélhetőleg nyugodtabb is lesz ő is , meg te is, a másik,hogy addig te is pihenhetsz vagy bármi más teendődet addig megtudod csinálni, persze attól függően, hogy milyen napszak van.
2008. ápr. 23. 16:58
Soha nem ébresztem, örülök, ha kipiheni magát.
2008. ápr. 15. 22:01
A baratnom nem teszi... nekem meg nincs babam>..:-((
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook