Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2011-es juttatások: Anyasági, TGYÁS, GYES, GYED stb. fórum

2011-es juttatások: Anyasági, TGYÁS, GYES, GYED stb. (beszélgetős fórum)

10. szandianya (válaszként erre: 8. - Timocicu)
2012. márc. 11. 12:08
Sajna ez így van!!!! :(
9. kicsilányka1984 (válaszként erre: 7. - Drozd)
2011. júl. 7. 18:39
nah erre én is kíváncsi vagyok!m közölte velem a munkahelyem,hogy 50e ft.-ot kapok jövőhónaptól:((((
2011. márc. 30. 10:17
Tényleg igaz, hogy azért mert az utolsó 4-5 hónapban nincs bejelentett munkahelyem, nem vagyok jogosult sem Tgyás-ra , sem Gyed-re? Csak az Anyaságira és Gyes-re? Hiába dolgozom már 14 éves korom óta, emiatt a 4-5 hónap miatt elesek mindentől? :(
2011. jan. 20. 15:48

Sziasztok!


A gyakorikérdéseken olvastam a köv bejegyzést, de padlót fogtam tőle!


"Tudjátok-e, hogy 2011.01.01-től megváltoztak a Terhességi gyermekágyi segéllyel, Gyermekgondozási díjjal, Gyermekgondozási segéllyel kapcsolatos szabályok. Főleg azt érintheti nagyon negatívan, aki valamilyen okból kifolyólag veszélyeztetett terhes (pl. járőr és nem tud kismamaként dolgozni, ill. nem dolgozhat terhesen ezért muszáj táppénzre mennie, valamint aki egyéb okból táppénzre kényszerül (bele számítva a már meglévő gyermekkel történő táppénzes időszakot is).

2011.01.01-től a táppénzre jogosultság mértékét a gyermek születését megelőző év összjövedelméből számítják, és a táppénzen töltött időszakot 0Ft-os jövedelmű időszaknak számítják, függetlenül attól, hogy 90%-os táppénz(pl.: hivatásos rendőrök stb.) vagy 60%-os táppénzre jogosult e a kismama és már ahogy írtam ebbe bele számítják a már meglévő gyermekkel táppénzen töltött időt is. Tehát ha pl. valaki tavalyi évben végig dolgozott és nem volt beteg, de mondjuk idén február elején "teherbe" esik, akkor a kisbabája 2011. október környékén születik majd a kisbabája, tehát, a 2010. évi fizetése 12 hónapra(mivel nem volt táppénzen, legalább is nem számottevően, vagyis a 12 havi fizetését összeadva és azt elosztva 12-vel a maximum tgyás., gyed., gyes. járna neki) számolódik és az alapján, ha jó fizetése van megkapja a maximum 86.000 Ft-os gyed.-et. Azzal a kolléganőjével szemben, aki mondjuk ugyan azt a munkát végzi, ugyan annyi fizetésért, de pl. májusban lesz terhes és pl. 6 hónap táppénzre kényszerül, mert hivatásos rendőr járőr, vagy csak simán olyan pl. bolti dolgozó, akinek a terhessége nem zökkenőmentes és nem tud dolgozni, az ő kisbabájuk 2012. január környékén fog megszületni, így az előző évi jövedelme alapján számolják a járandóságokat(tehát pl. ha csak július végéig tud dolgozni, akkor csak 7 havi jövedelmet adnak össze, a táppénzes további hónapok 0Ft-nak számítanak), akkor több 10.000 Ft-tal kaphat kevesebb Tgyás-t, Gyed-et, Gyes.-t, mint a kolléganője aki ugyanannyi fizetésért dolgozott ugyanott (akár hivatásos, akármilyen más dolgozó Magyarországon!!!)

Azt nem is fejtettem ki, hogy ha esetleg a kisbaba születését megelőző évben a terhessége miatt nem tudja ledolgozni a 180 napot, akkor 50.000Ft gyed jár neki, mint annak aki minimálbért keres, a 86.000Ft helyett, hiába volt jó a fizetése, mert a táppénzes időszak 0Ft jövedelmű. Pedig nem a kismama ...tovább »kéri, hogy rosszul érezze magát:-( Sajnos erről nem nagyon lehet sehol hallani olvasni, ezért kérek mindenkit, akit tudja küldje tovább ezt a hírt az ismerőseinek, mert nagyon sok embert érinthet!!!"


Szerintetek is így lesz? Hallotta ezt már vki?

2010. nov. 26. 18:55
Köszönöm:-)
5. rohiani (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2010. nov. 26. 18:53
Minden úgy lesz, mint régen (a tavalyi változtatás előtt) volt.
2010. nov. 26. 18:53
2010. nov. 26. 18:53

Azt tudtam eddig is,de az úgyis a baba 2 éves kora után jár csak:-)


Köszi!

2010. nov. 26. 18:52
gyes 3 évig jár nem 2
2010. nov. 26. 18:51

Ha valaki tud valami változást,ami 2011 Január 1 után születendő babákat érinti,kérem írja le..

Nálunk Februárban várható a baba születése,és nem tudom lesznek e változások...Köszönöm a hasznos infókat:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook