Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyermekeiteknek vannak kedvenc sütijei(torták, muffinok, piték, stb..minden érdekel), amiket ti csináltok? fórum

Gyermekeiteknek vannak kedvenc sütijei(torták, muffinok, piték, stb..minden érdekel), amiket ti csináltok? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 33. - Babli)
2010. nov. 27. 12:10
nézem ,nézem!!!
33. babli (válaszként erre: 30. - 7f1efd4c7b)
2010. nov. 27. 06:56
Köszi,megsütöttem,naplómba van róla kép:-)
2010. nov. 26. 21:37

Van :-)

2 citrom reszelt héja és leve ezt

2dl tejföllel kikeverem

majd

25dkg porcukrot

4dl tejszínnel habosra forgatom

összekeverem az elegyet,és

kikenem a tálat fél cm masszával

egy sor babapiskóta

egy sor massza

egy sor babpiskóta és így tovább

A tetejét színes cukorkával hintem,majd hűtőbe teszem.

Imádja-imádjuk!!!

31. 83e25137af (válaszként erre: 7. - 864c5534c9)
2010. nov. 26. 18:17

itt van. :) neten találtam és a kis család kedvence :))


" Fantasztikus túrós süti


Hozzávalók:


* 25 dkg sütőmargarin

* 25 dkg túró

* 25 dkg liszt

* 15 dkg cukor

* 2 tojás

* 1 sütőpor

* 1 vaníliás cukor

* 1 citrom reszelt héja+leve

* csipet só

* ízlés szerint apróra vágott dió, mandula, rumba áztatott mazsola vagy meggy, cukrozott narancshéj (engedjük el a fantáziánkat)


Elkészítés:


A lisztet és a sütőport összekeverem, belereszelem a citrom héját. A margarint felhabosítom a cukorral és a vaníliás cukorral, majd hozzáadom a tojásokat és a csipetnyi sót. Nagyon jól kikeverem. Belekanalazom a túrót, a lisztes keveréket és a citrom levét hozzáöntöm. Belekeverem a mandulát, mazsolát stb. Kikent, kilisztezett őzgerinc vagy kuglófformába öntöm. Előmelegített sütőben 200-225°C-on megsütöm. (Az őzgerinc formánál ügyeljünk, hogy meg ne égjen!) Tűpróbával nézzük meg, hogy megsült-e. Ha kicsit kihűlt, borítsuk ki, és ízlés szerint díszíthetjük porcukorral vagy csokimázzal."



ui. én tepsibe szoktam sima egyszerű fém 40 cm-es :) ja meggyel és barackbefőttel a legtutibb. és még valami. ha száraz a túró 2-3 evőkanál tejföllel "hígítom"

2010. nov. 26. 15:45
de egy fadarab van bevonva fóliával!
29. babli (válaszként erre: 27. - 7f1efd4c7b)
2010. nov. 26. 12:35
Igen,de amit küldtél linket abban a fakanálon van rajta a kürtös s a fakanál nyele ill.a vége rá van téve valamire,az nem fa?Nekem elektromos a sütőm. Ha nem fa van bevonva akkor mi lehet az?Ti mit tesztek oda?Ami persze nem is ég meg...
28. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 26. - Mokka78)
2010. nov. 26. 12:10
mondjuk nem rossz ötlet kisebbek lehet nem pocsékolódik el!!
27. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 23. - Babli)
2010. nov. 26. 12:09
ÉN két fadarabot tekertem be alufóliával.Állítva nekem össze esett az egész:)DD
26. Mokka78 (válaszként erre: 18. - 7f1efd4c7b)
2010. nov. 26. 10:59

Jó az ötlet ,de macerás :)

Simán beállítom a tepsibe és megsül, lehet hogy az alsó csík egy kicsit jobban ropog ... :)

25. Mokka78 (válaszként erre: 16. - Ditti28)
2010. nov. 26. 10:57
Állítva :)
24. Mokka78 (válaszként erre: 13. - 7f1efd4c7b)
2010. nov. 26. 10:57
Jó az ötlet :)
23. babli (válaszként erre: 18. - 7f1efd4c7b)
2010. nov. 26. 10:18
Köszönöm szépen!S az oldalára mit tettek bevonva alufóliával?vagy leírták csak elkerülte a figyelmemet :-(
22. Bun Csilla (válaszként erre: 15. - Anatita81)
2010. nov. 26. 10:13
Esetleg képet tudnál fölrakni?
21. Bun Csilla (válaszként erre: 6. - Mokka78)
2010. nov. 26. 10:13
Ez jól hangzik kipróbálom!
20. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 19. - Ditti28)
2010. nov. 26. 10:09
nincs mit:)
2010. nov. 26. 10:08
Ó hálás köszönet ! Imádom a kürtös kalácsot ezt ki fogom próbálni!
2010. nov. 26. 10:00
2010. nov. 26. 09:59
teszek fel egy linket ott van a kép jó??
16. ditti28 (válaszként erre: 13. - 7f1efd4c7b)
2010. nov. 26. 09:58
és hogy rakjátok be a sütőbe? Állítva vagy fektetve???
2010. nov. 26. 09:57

Süni torta, az Anna, Peti és Gergő-ből! ;D

A lányom 2. szülinapjára csináltam meg a mesében olvasottak alapján. Nagyon egyszerű, csak most nincs kéznél a könyv.

Kakaós piskótát tördelünk főzés nélkül készíthető csokipudingba, süni formát készítünk, orra csokigolyó, szeme drazsé, a hátát megszórjuk tortadarával, sótlan ropik a tüskéi, amikre marcipán gyümölcsöket húzunk. (Utolsó pillanatokban, mert megpuhul a ropi és vége...)

2010. nov. 26. 09:57
Nekem a habrolóból kb 100 db kell a családnak nagyon szeretik ,de a vajas kekszet is,most éppen mandulaszeletet pusztitottak el ,valamelyik nap meg fahéjas-vanilliás mandarinos őzgerincet.
13. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 6. - Mokka78)
2010. nov. 26. 09:55
én a sörös dobozt tekertem be fóliával és arra tekertem nagyon jók lettek:)
12. anyu70 (válaszként erre: 6. - Mokka78)
2010. nov. 26. 09:41

Hűű, ez nagyon tetszik!

Hétvégén ki is próbálom :-)

2010. nov. 26. 09:22

Az én muffinom:


1 egész tojás

vaniliaaroma ízlés szerint

15dkg kristálycukor

fahéj ízlés szerint (kb 1 kávéskanál)

1 csomag vaniliás cukor

fél dl étolaj

2.5dl tej

1 banán

25dkg finomliszt

1kávéskanál szódabikarbóna

1 sütőpor

10dkg csoki összedarabolva

Elkészítés: A tojást kikavarjuk a cukorral,vaniliáscukorral,fahéjjal,vanilia aromával,étolajjal,tejjel.A lisztet összekavarjuk a sütőporral,szódabikarbónával és hozzáöntjük a cukros masszához.Elég sűrű lesz jól kikavarjuk.A banánt összetörjük egy villával és hozzáadjuk a sütihez az összetört csokoládéval együtt.A muffinsütőt kikenjük vékonyan margarinnal és belekanalazzuk a masszát.Összesen 12 db muffin lesz belőle.Jó nagyok.Kis ideig lassan sütjük majd felvesszük a lángot.Az én sütőmben kb 20 perc alatt kész lesz.

Tanácsok: Én nem szoktam papírformában sütni de csak azért mert van egy muffinsütő tepsim.Nekem ez sokkal praktikusabb így és nem ragad bele a süti se.Langyosra hült csak akkor szoktam kivenni a formából.Nagyon finom és pillanatok alatt kész van.

2010. nov. 26. 09:20
Szia.Az én lányomnak a sajtos pogácsa és a vajas a kedvence.Meg nagyon szereti még a puncstortát,meg a simaa piskótát,és a banános-muffin a legnagyobb kedvenc.Azt hiszem itt ki is merült a lista.
2010. nov. 26. 09:15
KÓKUSZOS BANÁN!Ebből nagyon sokat meg tudnak enni!Felkarikázod a banánt,meglocsolod LIME levével,esetleg pici porcukorral vagy édesítővel és kókuszreszelékbe forgatod.Nagyon finom!
2010. nov. 26. 09:13

Köszönöm a recepteket!


Onnan jött az ötlet, hogy van olyan kedvenckém, aki a naplójában írogat olyan tortákat, sütiket, amik a gyerekei kedvencei, és már én is csináltam meg belőlük...Tényleg finik. Pl. süni alakú torta, cica alakú torta, muffinok, meg ilyesmik...


És tuti másoknak is vannak jól bevált receptei...:DDDD

7. 864c5534c9 (válaszként erre: 3. - 83e25137af)
2010. nov. 26. 09:10
Köszi, küldd át!!!!:DDDDD
2010. nov. 26. 09:06

Az én fiam a Kürtős kalácsért rajong :) :)



Hozzávalók

A tésztához:

37 dkg liszt (nálam 10 dkg Graham lisz + 27 dkg hagyományos fehér liszt)

5 dkg olvasztott vaj

1 db tojás

20 g élesztő (frisset használtam)

2 ek. cukor

2 dl tej

1 citrom reszelt héja

1 cs. vaníliás cukor

csipet só


A hempergetéshez:

ízlés szerint vaníliás cukor, darált mák vagy dió, kakaópor


Elkészítése:

Először is a sütőformát kell elkészíteni. Ehhez néhány papírgurigára lesz szükség. Én a papírtörlő belső gurigáját használtam, ez kellően vastag. Középen félbevágtam 2 darabot, s mindet bevontam alufóliával úgy, hogy kissé a belsejükbe is belógjon.

Ha ezzel megvagyunk, készítsük el a tésztát. Ehhez először 1 dl langyos tejbe keverjük bele a cukrot, majd morzsoljuk hozzá az élesztőt és futtassuk fel.

Szitáljuk tálba a lisztet, adjunk hozzá egy fél tojást (maradék a megkenéshez kell), vaníliás cukrot, sót, az olvasztott vajat, a citrom reszelt héját, majd a felfuttatott élesztőt is. Gyúrjuk alaposan össze, vagy robotgép dagasztókarjával dolgozzuk össze az egészet. Szükség szerint lágyítsuk tejjel a tésztát. (Lisztfüggő, hogy mennyit vesz fel a tészta, a lényeg, hogy kellemesen puha tésztát kapjunk. ) Ezután meleg helyen kelesszük duplájára.

Nyújtsuk ki a tésztát kb. fél cm vastagra, vágjunk belőle ujjnyi vastag csíkokat. ( én sodorni szoktam a "kígyókat" és azt tekerjük fel )A formánkat kenjük le vékonyan olajjal, hogy biztosan lejöjjenek a kalácsok sülés után. Csíkonként szépen tekerjük rá folyamatosan a tésztát, de legyen egy kis átfedés a sorok között, szóval ne hagyjunk üres lyukakat a kalácson. Legyünk résen a feltekerésnél, mert az olajos rétegen könnyen megindul lefelé a tészta. Pici helyet hagyjunk felül, így könnyen le tudjuk majd szedni a formáról.

Tojással kenjük le, forgassuk cukorba (ha ízesítettet szeretnénk, a cukrot előzőleg keverjük össze dióval, mákkal vagy kakaóporral).

Állítsuk őket tepsibe, előmelegített sütőben 200 fokon süssük aranybarnára. Nálam kb. 15 perc alatt megsültek. Kínszevedés volt ez a negyed óra is: olyan illatok terjengtek, hogy percenként kukkoltam a sütőt, mikor lesz már kész. Csak erős idegzetűek tartózkodjanak a sütési idő alatt a konyhában!:) Én szóltam. . .

Még melegen takarjuk le a kalácsokat, hogy ne száradjanak meg.

2010. nov. 26. 09:02
Nálunk a pogácsa és a tejberizs, illetve a rizsfelfújt a menő...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook