Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek, ha 2 éves lányom rossz evő? fórum

Mit tehetek, ha 2 éves lányom rossz evő? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Mari20
2010. szept. 15. 12:41

semmit drága

a gyerek bőlcs , és pontossan tudja mire van szüksége

ha éhes lesz szól

akkor adj neki ha kér

figyeld meg, eszik.... csak nem a te mércéddel

és ezt jó lenne , ha nem is tennéd tönkre...

2010. szept. 15. 10:52
nekem is rosszul evett a most 3 éves kisfiam, mindig vittem méretni a védőnőhöz, hogy nem hízik stb.. de most hogy ovisok lettünk és 2 hónapja szed egy gyümölcsös vitaminos rágótabblettát, amiból saját maga kivesz és nagy előszeretettel megeszi, azóta olyan étvágya van, és betegségnek nyoma sincs nálunk, még csak meg sem vagyunk fázva.
2010. szept. 15. 10:49

Szia!

Az én Nikim augusztusban volt két és fél éves. De kb. annyi idősen, mint a Te lányod, ugyanígy volt. Ő már nem cicizett, de napi 1 liter tejet megivott, enni viszont alig. két kanál leves, pár karika virsli, esetleg egy kis kenyérke, és sajnos nasi. Aztán valahogy elkezdett többet enni, bár még mindig nem nagy evő. Ma már csak fél liter tej van naponta (regge és este kapja), és most bölcsibe jár és ott is mondját, hogy mindenből eszik. A nagy melegben leadott fél kilót, mert akkor sem akart enni, de egy hónap alatt visszaszedte, pedig egész nap jön-megy, mozog.

Szóval nem kell aggódni, mert van ilyen időszak. És azt mondta a védőnőm, hogy van olyan időszak is, hogy csak egyfélét eszik meg. Akkor azt kell neki adni és kész. Erőltetni nem kell, ekkor gyerek már jelzi, hogy éhes.

Esetleg próbáld meg érdekesség tenni az evést.

Én azt csináltam (tudom, hogy nem jó dolog, de más nem jött be), hogy bekapcsoltam neki a mesét és ott a tv előtt adtam neki az ételt és olyankor evett, mert elterelte a figyelmét, mert ha az asztalnál ültünk, mindig mást akart csinálni.

Remélem segítettem, és bocs, hogy hosszú voltam.

32. marcsix (válaszként erre: 13. - Margitnéni)
2010. szept. 15. 10:02
Nem lehet genetika is??? NÁlunk én és férjem is vékony, a fiam 4,5 éves a legkisebb az oviban, és 14 kg. Érdekes hogy mikor annyi idős volt mint a lányom most, akkor kisebb súlyú volt mint a kisasszony. De vajon miért? MIndegy, a fiam sem sovány, mondjuk átlagos, de soha sem lesz szerintem nagy darab, és égen járó, mivel mi is kisnövésüek és vékonyak vagyunk.
31. marcsix (válaszként erre: 12. - Zétibébi)
2010. szept. 15. 10:00
Szopizik még?
30. marcsix (válaszként erre: 9. - Kriszto)
2010. szept. 15. 09:59
nekem sem tudott a doki semmi hasznosat mondani, csak azt, ha éhes úgyis enni fog, nem hal éhen. Ez nekem nem elég. Nem fog éhen halni, csak a tejcsivel pótolja a táplálékát. Próbáltam tőle elvenni, hogy napközben nem ciciztetem, erre éjjel bepótolta fél óránként kelt, de napközben nem evett, csak szó szerint szaggatta le rólam a ruhát és ordított.
29. marcsix (válaszként erre: 5. - Kriszto)
2010. szept. 15. 09:57

Végre valaki van olyan problémával mint én.


Sziasztok!


Kicsi bepillantás hozzánk:


Alexám 2009 jan.18 án született 2580 g-mal. Nagyon gyorsan hízott. Nem cumizik, nem sumisüvegezik. Most 20 hónapos lesz 18-án 9600-9700 g körül lehet. Kb 6 hós korában kezdtük hozzátáplálni, eleinte elég türhetően evett. Nem sokat, de mondjuk eleget. PErsze rengeteget cicizett. A mai napig szopik, és kb 1 éves korában értük el a csúcspontot, amikoris elkezdett még kevesebbet enni. Még többet cicizni. Még mindig van bőven tejem, és nem tudom rábírni, hogy egyen. Eszik egy pár karika virslit, vagy egy pár harapás kenyeret, levesből pár kanállal, de ennyi. KÖzben ugye fut-rohangál stb. a nap nagyrészét még szopival tölti. Egy cipőben kb. Én is nagyon szívesen várom a tapasztalatokat. Gyorsan visszaolvasok, hátha van már valami jó ötlet.

:) Tanáccsal én nem tudok szolgálni, de hű olvasó leszek, csatlakozom hozzád! :))

2007. szept. 26. 19:10
Nálunk is ugyan ez a helyzet,alig akar enni,nem ér rá lefoglalja a játék.De ha éhes akkor jön és jelzi.Most okt. lesz két éves,és nagyon elkezdett válogatni.Főzelékek nem nagyon jönnek be,inkább a tészték és krumplis ételek. Nem akarok semmit erőltetni,majd késöbb ugyis változni fog.
2007. aug. 22. 13:04
szia ! En csak anyit tudok hozzafuzni hogy SOHA NE eröltesd a gyermeket , semmi kajara ! Nem fog ehenhalni , de tiszteletben kell tartani azt hogy a picurkainknak is megvan a sajat,veleszuletett izlesuk . Amenyiben ezt megzavarjuk , csak azt erjuk el hogy meg rosszabul fog enni . Add neki azokat a kajakat amiket szivessen elfogad , aztan lassan,lassan bizti hogy megakar kostolni egyebb eteleket is ! Csak ne erezze azt hogy "most ezt meg KELL enni!"......... mert akkor azert sem fogja megenni !
26. Rekus (válaszként erre: 25. - Kriszto)
2007. aug. 22. 12:43

Pont ezt akartam kérdezni, hogy minden kajától öklendezik-e, vagy bizonyosokat megeszik.

Mert lehet hogy valami szervi probléma az oka pl. felszívódási gond vagy reflux. Vagy ha valaki "megtömte" akkor lehet lelki eredetű is a probléma. De az is lehet, hogy nincs semmi baj, csak finnyás;)


Én azért a helyedben felkeresnék egy gyermekgasztroenterológust. Hirtelen a Szent László, Heim Pál kórházakban találtam ilyen rendelést, meg a www.drdorax.com címen.

2007. aug. 22. 12:12

Köszönöm szépen a tanácsotokat.Nagyon jól esik,hogy ennyien szeretnétek segíteni!!!!!

Az én csajszim a lecsót szereti,de csak a tojásosat.Megpróbálok neki gyakrabban adni csak eddig attol féltem majd megutálja ha sokat eszi.

Szerintem nem szeret rágni, mert a könnyen csúszó ételekből egy kicsit többet eszik.Nem szeret nasizni sem,néha eszik csak zizit vagy ropit.Hústól is öklendezik.Gyümit is csak ritkán,minimálisat. Az epret,dinnyét ette csak rendesen.A fogai is későn jöttek ki a két alsó szemfoga most jön ,gyakran mondja hogy :fáj a fogacskám.

Olyan ciki amikor tanácsadáson mindig megkérdezik vagy 5-en,hogy "Mi van VIRÁGGAL hogy ilyen nehezen hízik?" Mintha nem adnék neki enni!Az iker gyerekeim is soványak de ők már 13 évesek és én sem vagyok duci pedig szeretnék hízni.No mindegy valahogy majd lesz......

2007. aug. 22. 10:22
Szia! Erről sajna órákig tudnék mesélni. A középső fiam 1 éves kora után leszokott a kajáról, és csak 3 évesen kezdte újra. Nem vicc. 2 évesen 12 kg volt, 3 évesen 11,5. Közben nyúlt majd 10 cm-t. Borzasztóan nézett ki. Volt olyan nap, amikor 1 kifli két csücskét rágta el, és csak gyümölcsöt evett. De azt sokat. Talán ezért nem lett akkora baj vele. Mi szedtünk béres cseppet, vitaminokat, vasat, végül a doktornő kiírt neki étvágygerjesztőt. Elmentem a recepttel a gyógyszertárba, és ki akartam váltani. Ekkor a gyógyszertáros megkérdezte, miért. Mondtam az okokat, erre, azt mondta, hogy a fia pont ilyen volt. Nem volt hajlandó enni. Akkor megkérdezte tőle, hogy mi a kedvence, azt csinálja. Kiderült, a sültkrumplit nagy nehezen legyűri a gyerek. Attól kezdve azt reggelizett és vacsizott, és ebédelt, és 6 hónap után elkezdett mát is enni, és teljesen jól eszik. Kipróbáltam a fiamnál is ezt. Az én gyermekem csak azt evett, amit akart, annyit, amennyi jólesik neki. Vettem egy kenyérsütőt a kakaós csigának, amit imád, és mindennap azt csináltam. 6 hó alatt behozta a lemaradását, és most szépen eszik. Tény, válogat, de már nem nagyon. Szerencsére már nem vérszegény, és rendbejöttünk. Ennyi a történetem. Remélem tudtam valamit segíteni.
23. Loni
2007. aug. 22. 10:08

Sziasztok! Sajnos, nekem nincsenek ssaját tapasztalataim gyermektáplálás kapcsán. :(

De. Van egy műsor a Zone Club tv-n, nem tudom ismeritek-e. Vásott kölykök a címe. Nevelési, étkezési, alvási gondokkal küzdő gyerekeket és szüleiket mutatnak be, és pszichológus segítségével próbálnak segíteni rajtuk. No, ott láttam, hogy hogyan segítenek az evési gondokkal küzdő gyerekeken. Először is azt mondja a dr. néni, hogy nem szabad erőltetni. Attól csak ideges lesz a gyerek, ha tömni akarják a szülők, és az asztalnál állandóan azt hallja, hogy: kóstold meg, csak egy kanállal stb. Kínálni kell, de nem kell túlzásba vinni. Olyan dolgokat kell kitalálni, hogy vonzó loegyen az evés. Pl. ha szépen megeszi a levest, akkor utána kap kicsi ajándékot, pl matricát, amit beleragaszthat egy füzetbe. Ha összegyűlik több matrica, akkor kap érte valami nagyobb dolgot. Pl egy színesceruza-készletet vagy ilyesmit.

Azt is szokta mondani a dokinéni, hogy a gyerekeknek, főleg a rossz evőknek, az evés nem olyan természetes dolog. Nekik ez egyfajta feladat. VAgyis ha jól csinálja, dicsérni kell. Így pozitív képek kapcsolódnak az evéshez, az asztalhoz.

Vannaolyan gyerekeke, akik egyszerűen undorodnak az élelmiszerektől. Velük dokinéni játszani szokott. Megengedi, hogy ők főzzenek, játszanak az élelmiszrekkel, és így összebarőátkozzanak azok szagával, állagával. Pl. ha anya tésztát gyúr (pogihoz), akkor abba a gyerek is beszállhat. De lehet nekik adni nagyobb szemű száraztésztát (nyers), hogy azt felfűzzék nyakláncnak. Vagy befessék.

Amikor az unokatesóim kisebbek voltak, nagyon szerettek fűzni. Én viszont féltem, hogy lenyelik a gyöngyöket. Ekkor vetettem be az ételfűzést.

Pattogatott kukoricából (egy tű segítségével), mazsolából, aszalt gyümölcsökből, kukoricapehely-karikából fűztünk. Élvezték, és meg is ették. (Pedig a mazsolát kifejezetten utálták előtte.) Hideg tejbegrízzel és polentával pedig gyúrmáztunk. Nagyon tetszett nekik, hogy ez nyalogatható gyurma.

Nem tudom, hogy ezek mennyit segítenek, de ha gondoljátok, próbáljátok ki.

22. DODICA
2007. aug. 22. 10:07

Az eredeti kérdésre a válaszom: semmit. Nem kell ezzel foglalkozni, kivéve, ha valami betegség áll a háttérben, de azt ugye az anya úgyis megérzi.


Egyébként meg nem zavarna a dolog, a gyerek nem hülye, nem éhezteti ki magát. A legrosszabb megoldás a "kis katonák" és társai... :( Én sose szolgáltam ki ily módon a gyerekeimet, s a nagyszülőknek is megtiltottam. (Bár sajna tojtak rám. :( ) Van, ami van, eszi vagy nem, magánügye. Nincs válogatás! (Na jó, fejenként 1-2 dolog kiderült, amit rettenetesen utálnak, s rosszul vannak tőle, azzal nem is kínzom őket, el van fogadva, felnőtteknek is van ilyesmi, nem vagyunk egyformák. De más az, hogy pl. fiam meg nem eszi a májat, s más az, amikor szinte már semmit se eszik egy gyerek. Az utóbbit észre se szabad venni!)

A játékos etetésnek se vagyok híve. A táplálkozás nem játék, az étellel nem játszunk az asztalnál.


Már egy 2 éves gyerek is elég értelmes ahhoz, hogy szépen, okosan meg lehessen beszélni vele dolgokat. Mi az, hogy csak xy dolgot eszi meg?? Hát akkor addig éhes marad, amíg legközelebb az nem kerül a családi asztalra. Nem szabad túl nagy feneket keríteni ennek a kérdésnek, mert a későbbiekben nagyon visszaüthet a gyerek részéről!!

Az se baj, ha csak 3-4 falatot eszik. Majd eszik többet, ha szükséges a szervezetének. A gyerek természetszerűen nem önnön maga ellensége!

2007. aug. 22. 00:06
Barátnőm kislánya nagyon rosszevő volt.Mikor vigyáztam rá,akkor úgy tudtam megetetni,hogy kis katonákat készítettem a szendvicsből ,és eljátszottam vele,hogy azok a kockák a repülők,és a szája a garázs. És akkor fogtam 1 kockáravágott szendvicset,köröztem a levegőbe,persze hangokat is adtam hozzá,és közelítettem a szájához. Szépen kinyitotta a száját és agy megevett szép adag ételt. Játékos módszerrel is elérhető ,hogy egyen. Én is rossz étvágyú voltam.Csak kakaót ittam. Nevelőapám is játékosan vett rá,hogy egyek.Próbáljátok ki,akiknek rossz étvágyú a gyermeke.:)
20. berta.magdolna (válaszként erre: 16. - Kriszto)
2007. aug. 21. 22:56

Szia!

Az unokatasóm lánya pont ilyen!Gyümölcsöt sem evett még soha.

Semmi eredményt nem értek el semmivel.Nemrég itt voltak pár napig,és mivel látta hogy az én gyerekeim esznek,evett ő is.Igaz,nagyon keveset.Az oviban sem eszik SEMMIT.

Nincs ezen mit aggódni,az én fiam is rossz evő. Halászlé, bableves,húsleves,pörkölt,vagy rántott hús.Ezen kívül semmi!Nem halt még éhen :).

12 éves,és 172cm.

19. kriszto (válaszként erre: 17. - 7130b15964)
2007. aug. 21. 22:25
Oké.Rem így már jó!De milyen szakemberhez?.Magán úton kellene mert a háziorvosunk nem bizti hogy adna beutalót....
2007. aug. 21. 22:21

Nekem a középső, de ha levegőn vagyunk és rohangálhat, akkor nincs gond, rendesen tápol. Különben ő sem eszik szinte semmit. A gyümölcsök közül csak az alma, volt hogy fizettünk, ha megkostólja a dinnyét...

Az oviban egyébként nagyon jól evett, minden nap repetázott. Pedig nem főzök rosszul.Lehet, hogy a közösség.

17. 7130b15964 (válaszként erre: 16. - Kriszto)
2007. aug. 21. 21:55

Off. Először kapcsold ki a Caps Lockot:), mert a nagybetűk a neten ordibálást jelentenek:DDD


Ha tényleg konkrétan 3 kanál leves és másodikat eszik, majd öklendezik, ott lehet probléma. A helyedben elvinném szakemberhez.

16. kriszto (válaszként erre: 14. - Zétibébi)
2007. aug. 21. 21:45
PRÓBÁLOK ÉN MÁR MINDENT,DE 3 KANÁL LEVES UTÁN VAGY 3 KANÁL MÁSODIK UTÁN, ÖKLENDEZIK. PEDIG JÓL FŐZŐK MERT A TÖBBIEKNEK ÍZLIK.AKKOR NE KERESSEK VMI SZAKEMBERT?(DR)
15. Margitnéni (válaszként erre: 12. - Zétibébi)
2007. aug. 21. 21:41
Az én gyerekem sem volt sovány kicsi korában, nagy súllyal született. De most nagyon aggasztó a helyzet, én komolyan aggódom érte, hogy nem fogja bírni a terhelést.
2007. aug. 21. 21:39
Azt mondta nekem a doki,hogy egy átlag két éves 12 kg.De ez az átlag.Vannak ducibb és vékonykább bébik.Ezt el kell fogadni!Ne félj 18 évesen majd felfalja hűtőt.Nálunk párom is nagyon rossz evő volt kiskorában.Ez sztem genetikusan is öröklődik.hidd el tudják ők mi kell neki.Próbálj meg többféle ételt kínálni neki.
2007. aug. 21. 21:39
Az én fiam is rossz evő volt, és én is mindig mondtam az orvosnak. Mi volt a válasz, ne aggódjak. Most 16 éves, és még rosszabb evő, nagyon sovány. Ha kicsi korában valaki komolyan vette volna az aggodalmaimat, és valamit tettünk volna, talán ma nem itt tartanánk. Nem is tudom, mi lesz vele!
2007. aug. 21. 21:36

Sziasztok!

Az én kisfiam is alig eszik!Nem túlzok.De senki nem hiszi el mert jó súlyban van.19 hónapos és 11,32 dkg.Szerintem fénnyel táplálkozik és attól hízik.Mert a kajától nem az bizti,.:-))))Néha görcsölök rajta de már beletörődtem.Ő rossz evő.Éhen nem fog halni.üdv Heni

11. Ada12
2007. aug. 21. 21:36
Mármint 20 éves korom után :))
10. Ada12
2007. aug. 21. 21:34

Szió!


Én 12 kg-san mentem anno iskolába, gondolhatod, mindig vékonyka voltam, aztán 20 után jöttek a kilók. Ne aggódj nem lesz semmi baj!!

9. kriszto (válaszként erre: 7. - 7130b15964)
2007. aug. 21. 21:30
9 HÓNAPIG SZOPOTT,UTÁNA NAGYON NEHEZEN FOGADOTT EL SZILÁRD KAJÁT.82 CM.A DR ELŐSZÖR NEM FOGLALKOZOTT VELE MOST SEM MOND SEMMI ÉRTELMESET.AMÚGY FOLYÉKONYAN BESZÉL MÁSFÉL ÉVES KORÁTÓL,VERSEL,ÉNEKEL SZÁMOL 10-IG STB.ERRE MONDTA A DR HOGY HA VMI KOMOLY BAJA LENNE NE LENNE ILYEN OKOS KISCSAJ....HÁT EZZEL NEM NYUGTATOTT MEG!!
2007. aug. 21. 21:23
Az én lánykám most volt 3 éeves. 14 kg, ami jó súly, nem sovány, "jól néz ki" . Ő "kiskorában" rengeteget evett, de ez elmúlt most már. Nem eszik olyan jól, mint régebben, de nem aggódom, hisz tényleg mindenki azt mondja, hogy úgyis tudja mennyit tud és akar enni. Mondjuk állandóan ő édességet enne, viszont ebbe én nem megyek bele; vagy eszik normálisan, vagy nincs semmi édesség.
7. 7130b15964 (válaszként erre: 5. - Kriszto)
2007. aug. 21. 21:21

Ez érdekes. Mikor kezdted el a hozzátáplálást?

Milyen magas? A doki mit mondott?

6. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - Csacsa)
2007. aug. 21. 21:20

Ha nincs semmi betegsége, akkor biztosan nem hal éhen. A gyerekek evési szokásait nem kell erőszakosan befolyásolni, mert annak inkább negatív következményei lesznek. Úgyis eszik annyit, ami neki mindenképpen szükséges.


Mitől is lenne a lányod más, mint vékony, amikor eleve te is vékony testalkatú vagy?:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook