Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni fórum

Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
466. Szilvamama (válaszként erre: 465. - Pöttyi)
2011. febr. 24. 19:08
Az állami nyilvántartás szálai elég sok szálon összefutnak ... elég annyi, hogy egy bölcsődei nyilvántartás - ami ugye alap - összetalálkozik a MÁK nyilvántartásával. A gyerek TAJ száma alapján bármi kiderülhet.
465. Pöttyi
2011. febr. 24. 17:03
DE azt honnan tudják kideríteni hogy ki kap gyest a családban? Főleg ha szülő nagyszülő kapcsolatnál?
464. Szilvamama (válaszként erre: 463. - Pöttyi)
2011. febr. 24. 14:37
Igen, így van.
463. Pöttyi
2011. febr. 24. 14:12
Ha a nagyszülő igényli a gyest akkor nem lehet bölcsis a gyerek, Ugye?
462. f303be5590 (válaszként erre: 460. - Rozália)
2011. febr. 24. 08:59
heti 30 órát lehet dolgozni
461. Szilvamama (válaszként erre: 459. - Bettike2007)
2011. febr. 24. 08:46
Nem tudod nagyszülővel megigényeltetni?
2011. febr. 24. 07:08
Úgy hallottam, hogy áprilistól gyes mellett egyáltalán nem lehet dolgozni...
2011. jan. 7. 14:27
Hihetetlen lemaradtam a szocpolról és még ez is,olyan szar evők a munkahelyemen vagy csak gyesen maradok vagy dolgozhatok és lemondhatok a gyesről,más bezzeg rég kihasználta akár többször is,nehogymá 28ezerrel több legyen a pénzem 1évig mégis mekkora összeg ez,a politikusokat csókoltatom!
458. giga455 (válaszként erre: 450. - 342bae44d8)
2010. dec. 29. 20:13
dejó :) köszi hogy megírtad!
457. Niki1 (válaszként erre: 455. - Zsanci79)
2010. dec. 29. 08:39
Sajna ez van. Mindig a kispénzűek szívnak. Ha valami változás van akkor általában a kispénzűeknek csökken a fizetése nem azoknak akik jól keresnek, azoké emelkedik természetesen.
456. Niki1 (válaszként erre: 454. - Zsanci79)
2010. dec. 29. 08:37
Igen én is számítottam rá nagyon. Így nem sokkal több marad a zsebembe ha nem lesz már gyes. Mire kifizetem a bölcsit és amiket be kell adni havonta majdnem ugyanott vagyok mintha gyedet kaptam volna. De marad a munka április 1-től is tovább mert csak a gyesből nem lehet megélni. Nem tudom ki találta ki ezt a kevés pénzt anno, kívánom egyszer éljen ennyi pénzből és neveljen gyereket tartson fent háztartást belőle.
455. zsanci79 (válaszként erre: 452. - Niki1)
2010. dec. 28. 19:29
Igen, mindennel így megy....kapsz, de mégse kapsz
454. zsanci79 (válaszként erre: 451. - Niki1)
2010. dec. 28. 19:28
Egyidősek vagyunk:) Én meg november 23.-ig kaptam volna. Nem nagy pénz, de úúúgy számítottam rá, lett volna helye.... Miért azt kell szivatni, aki tisztességesen nevel gyereket és dolgozik, nem a markát tartja....
453. Nkriszti (válaszként erre: 452. - Niki1)
2010. dec. 28. 19:16
Én úgymond ebből a szempontból "szerencsésnek" vagyok mondható, mert csak egy fél havi gyes-től esek el, ápr. 17-én mindenképp lejárna. De akinek még járna egy csomó ideig, azokat tényleg nagyon rosszul érinti. Már megint a családokkal csesznek ki, mint mindig.
452. Niki1 (válaszként erre: 445. - Pöttyi)
2010. dec. 28. 18:06
Azt nem csinálhatják. Akkor már január 1- től nem járna. Így adtak egy kis kedvezményt azoknak akik már dolgoznak gyes mellett. Sajnos ez nem sok.
451. Niki1 (válaszként erre: 444. - Zsanci79)
2010. dec. 28. 18:04
Szia! Én is mérgelődöm. mert november 20-ig kaptam volna munka mellett a gyest, de így csak márc. 31-ig. Én is mindig megszívom, ha valami jó lenne számomra az biztos befuccsol, megmásítják. Én sem tartozom a szerencsések közé.
2010. dec. 28. 14:26

sziasztok!

Megmarad a gyes a tartósan beteg gyereket nevelők és az ikresek körében!!!!!!!


A képviselők 259 igen szavazattal, 69 nem ellenében, 43 tartózkodás mellett fogadták el az egyes szociális, gyermekvédelmi, családtámogatási, fogyatékosságügyi és foglalkoztatási tárgyú törvények módosításáról szóló előterjesztést. A kormánypártok támogatták, az MSZP és az LMP ellenezte az indítványt, a Jobbik tartózkodott.


A gyes három évre való visszaállítása vonatkozik azokra a gyermekekre is, akik 2010. április 30. után, azaz a gyes folyósítási idejét két évben meghatározó törvény hatályba lépését követően és e jogszabály hatályba lépése előtt születtek. A törvény 30 órában korlátozza a gyes mellett folytatható keresőtevékenység időtartamát.


Az elfogadott javaslat szerint a 2010. december 31-én még keresőtevékenységet folytató gyes-jogosultak egységesen legfeljebb 2011. március 31-ig még a korábbi feltételekkel, azaz munkaidőkorlát nélkül végezhetnek az ellátás mellett munkát.


A törvény kivételt is teremt, mert a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek gondozását ellátó jogosult a gyermekgondozási segély mellett - a gyermek egyéves korától - a napi munkaidő-keretre vonatkozó korlátozás nélkül végezhet munkát, valamint az ikrek utáni gyermekgondozási segély teljes munkaidőben történő foglalkoztatás esetén is jár, azonban a törvény értelmében csak egy gyermek után.


A gyes folyósítási idejének visszaállításával összhangban a gyermeknevelési támogatást újra a legkisebb gyermek hároméves korától lehet majd igénybe venni. A törvény bevezeti az örökbefogadói gyermekgondozási segélyt.



A törvénymódosítással változik a lakásfenntartási támogatás jelenlegi rendszere. A változtatás célja egyrészt a szociális gáz- és távhőtámogatás megszűnése miatt ellátás nélkül maradó jogosultak befogadása a lakásfenntartási támogatás rendszerébe, másrészt a támogatás célzottságának és hatékonyságának növelése.


A jogosultsági jövedelemhatárt a törvény az öregségi nyugdíjminimum 250 százalékában határozza meg a korábbi 150 százalék helyett, ugyanakkor eltörli a lakásfenntartási költségek jövedelmen belüli arányára vonatkozó előírást. A jövedelemszámítás alapja az egy főre jutó jövedelem helyett a háztartás fogyasztási szerkezetét jobban kifejező fogyasztási egység lesz. A lakásfenntartási támogatást elsősorban természetben kellene nyújtani a törvény alapján.


A törvény szerint 2011-ben az ápolási díj alapösszege megemelkedik. A jogszabály szűkíti az egyházi fenntartók fogalmát azzal, hogy kizárólag a kormánnyal szociális feladatok ellátására is kiterjedő megállapodást kötött egyházak tartoznak majd a törvényben meghatározott egyház fogalma alá. Emellett pedig megteremti az Egyházi Fenntartók Tanácsa működésének jogi alapjait. A tanács a szociál- és nyugdíjpolitikáért felelős miniszter véleményező, javaslattevő és tanácsadó szerveként működik a jövőben.


A rendelkezésre állási támogatás (rát) helyébe a bérpótló juttatás lép. Az általános szabályoktól eltérően a bérpótló juttatásra való jogosultság esetében nem kétévente, hanem évente történő felülvizsgálatot ír elő, azaz évente meg kell vizsgálni, hogy a jogosult legalább 30 nap időtartamban folytatott-e keresőtevékenységet, illetve részt vett-e munkaerő-piaci programban, képzésben.


A bérpótló juttatás szabályainak többsége megegyezik a rát szabályaival. Új elem azonban, hogy a jövőben az önkormányzat rendeletben előírhatja, hogy a juttatásban részesülő a lakókörnyezetét tartsa rendben.



A törvénnyel kibővül a közfeladatot ellátó személyek köre az intézményi ellátás keretében foglalkoztatott ápoló, intézményvezető ápoló, gondozó és szociális, mentálhigiénés munkatárs, továbbá a falu- és tanyagondnok személyével.


A települési önkormányzatok bölcsődés korú gyermekek napközbeni ellátásának biztosítására irányuló kötelezettségének - a bölcsőde működtetése mellett - családi napközi formájában is eleget tehet. A törvény 2011-től az általános iskola 8. évfolyamán tanuló és rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermekek számára is biztosítja az ingyenes gyermekétkeztetést.


A jogszabály szerint kizárólag a bölcsőde esetében növekednek az ellátásért fizetendő térítési díjak, a gyermekétkeztetés egyéb formáiban változatlanul az élelmezés nyersanyagköltségének egy ellátottra jutó napi összege a térítési díj alapja.


A törvény lehetőséget teremt a várandós anya férjének vagy élettársának a befogadására a családok átmeneti otthonába. Ezt azzal indokolják: a gyermeket váró anya helyzete indokolja, hogy a számára ebben az időszakban támaszt, segítséget jelentő személy mellette legyen.

449. Kira88 (válaszként erre: 447. - Pöttyi)
2010. dec. 28. 14:17

Hogyan fizettetnének vissza gyest???Az kb. olyan mintha visszaszednék a szociális/munkanélküli stb. segélyeket...

Másrészt meg: visszaható hatály tilalma...


A végkielégítést persze,hogy visszafizettetik, még szép, főleg amikor valaki semmmilyen munkáért vett fel 20-30 millió közpénzt, amit a TE adódból is fizettek ki...

448. zsanci79 (válaszként erre: 447. - Pöttyi)
2010. dec. 27. 12:05
2010. márc. 31-ig jár, ezt mondja ki a most elfogadott törvény. Ha utána felveszed, akkor kell gondolom visszafizetni. De ilyen szerintem nem lesz, mert a munkáltató nyilatkoztatni fog, nekem legalább is ezt mondták a kincstárnál.
447. Pöttyi
2010. dec. 27. 11:18
Mert pl a végkielégítéseket is visszafizetették (azt hiszem) 2000-től. Ennél a kormánynál semmit nem lehet tudni.
446. zsanci79 (válaszként erre: 445. - Pöttyi)
2010. dec. 27. 09:27
Mi az hogy visszafizettetik? Ezt nem értem. Március 31-ig jár még annak, aki dolgozik 8 órában, és már kapja.
445. Pöttyi
2010. dec. 26. 20:40

Kérdés az hogy visszafizettetik e majd a márciusig felvett gyeseket.

Illetve szerintetek ha a munkahelyemen visszavesznek 6 órába dolgozni és van egy másodállásom amit kiskönyvvel végzek(tudom nem így hívják) akkor kaphatom e tovább a gyest?

444. zsanci79 (válaszként erre: 443. - Niki1)
2010. dec. 24. 09:00
De akkor miért nem lehetett volna tisztességesen eljárni, hogy aki már ebben a formában dolgozik, attól ne vegyék el....Anno a 3-ról 2 év gyesre átállásnak is hagytak időt. No mindegy én mindíg megszívom mindennel
443. Niki1 (válaszként erre: 442. - Zsanci79)
2010. dec. 24. 06:06
Igen én is most olvastam a hivatalos elfogadott törvényt. De csak akkor ha dec. 31-el már dogozol ebben a formában. Aki csak januártól dolgozna és venné igénybe rá már nem vonatkozik csak heti 30 órát dolgozhat.
2010. dec. 23. 21:17
Egy másik fórumban írta valaki, hogy 2011. március 31-ig lehet 8 órában dolgozni gyes mellet.
2010. dec. 23. 17:01
Kiváncsi leszek!!
440. Kira88
2010. dec. 23. 13:11

sziasztok!


ma szavaz a parlament a GYES 3 évre visszaállításáról és az ehhez kapcsolódó max. heti 30 óra munkáról. Csak gondoltam szólok :)

439. russodebby (válaszként erre: 436. - Mfv83)
2010. dec. 9. 18:51
Családi napközi. Havi 67000Ft + napi 400FT az étkezés, szerencsére ebből 50000-et támogat az önkormányzat. Ezt is csak azért,mert nincs hely az állami bölcsiben, de ide a magán bölcsikbe is nagyon nehéz bejutni.
438. fildus
2010. dec. 9. 10:51
Akkor szerencsém van, hogy a kislányom bekerült állami bölcsödébe. Mi is csak a kaját fizetjük, ami egy napra 354 Ft és ezért cserébe 4X-szer kap enni.
2010. dec. 9. 10:49
Nálunk is ennyi a bölcsi, a legolcsóbb. Mert megőrzési díj is van benne. Sajnos nekünk 30km-es körzetben nincs állami bölcsi, ahol csak a napi étkezést kell fizetni. És még azt a kis pénzt is el akarják venni tőlünk.:(
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook