Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt ruha nagyker TAPASZTALATOK (A fórumban tilos az árusítás!) fórum

Használt ruha nagyker TAPASZTALATOK (A fórumban tilos az árusítás!) (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2018. márc. 4. 17:40
Kedves Mona. Vagy nem jól értelmezem a kérdést , esetleg Te nem fogalmaztál pontosan. A kg áru árazása nem bonyolult, de kb tudni kellene a válaszhoz, milyen minőségű a téli termék, milyen a nyári, milyen kategóriába sorolnád. Mennyi a beszerzési és eladási ár?? Ez a minimum amit tudni kellene a segítségnyujtáshoz, De biztosan lesz olyan , aki évek óta kilos terméket tart és tud segíteni, de a kg-s termék nem egyforma, más -más helyeken vásárolják. Szia
2018. márc. 4. 17:30
Szia moggi. Bár 20 éves gyakorlattal rendelkezem, nem tapasztaltam bizományos átvételnél, - van kereskedő ismerőseim - olyan szakmai sikert elérni, mint a nyugati ruházat forgalmazásnál. Egyrészt kétséges az eredetete, lehet. hogy több száz készült. Szerintem nagyon lassan értékesíthető, tény, hogy utólag kell fizetned. Ha mégis sikerül jól bonyolítanod, akkor mindenképpen csak az eredeti márkák átvételével, és eladható minőséggel lehet. Ellenkező esetben zsákbamacskát árulsz. Bizományos termékeknél igen kis árréssel tudsz dolgozni.Bocs a negatív véleményért. Én kezdeném, akár csak mondjuk 200 db ruhával, ezesetben tudsz fejleszteni, de a bizományossal nem. Persze itt is felmerül , hogy helyileg hol van az üzlet, mi a Vevő igénye. Sok sikert Neked. Zsuzsa
2018. márc. 4. 17:15
Sziasztok, Bár még van hó és hideg, de a szezonváltás ideje mégis a március hónap. Aki üzletet nyit és szeretné hogy jól prosperáljon, mindenképpen a legmagasabb minőségű termékben jó, ha tervez. Persze ez függ a várható vevőkőrtől, az üzlet helyétől.Plázákban, kinaiban egyéb üzletekben horibilis árak vannak. Az alapanyag megkérdőjelezendő, tisztelet a kivételnek. A nyugatról beérkező un.használtruhában, ha a lemagasabb minőséget veszed, elmondható, hogy pl. egy 30 kg -s tétel 8o %-a új, az alapanyag tökéletes , kellemes a viselet, szuper trendi fazonnal.Elgondolkoztató , nem??
4429. moggi
2018. márc. 2. 21:52

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és kezdő. Bizományosi dologban gondolkodom. Jól hangzik, hogy csak az eladott áru után kell fizetni és rendszeres az árucsere. Van valakinek ebben tapasztalata? Nagyon örülnék, ha segítenétek.

4428. Mona..
2018. febr. 24. 14:06
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy aki kilós ruhát árul, ti emeltek a nyári szezonra? Mert a téli rucik azért kb. 30-40dkg, míg nem mindegy ha a nyárit is annyiért adom pl. a 15dkg női felsőt. Ősszel nyitottam, igy még nem dolgoztam a nyári szezonban..
2018. febr. 23. 11:05

Sziasztok!


Dani Lajos vagyok, a Boltrakész Használtruha nagykereskedés vezetője Szentendréről.


Az utóbbi év tapasztalatait szeretném leírni.


A vásárlóink nagyjából 70%-a krém ruhát szeretne vásárolni vagy extra minőséget. Ez nagyjából az 1500-3000Ft/kg közötti árkategória és darabáras üzletekben adják el.


A maradék nagyjából 30% visz olcsóbb ruhát.


Nekem abszolút az a benyomásom, hogy a kiskereskedések vevőrétege egyre jobb minőségű ruhát szeretne vásárolni (lehetőség szerint minél olcsóbban), ami köszönhető a Háda darabáras üzleteknek. Annyiban jó ez a többi boltnak, hogy a tapasztalataim alapján a Háda darabáras boltokban már durván túlárazzák a ruhákat és egy-egy H&M vagy F&F felső, ing is 2500-3000Ft, mikor újonnan a H&M-ben és a Tescoban feleannyiba kerülnek.


A márkásabb ruhák ugyanennyibe kerülnek ott, de egy kisebb üzlet nagyjából a Hádás ár 50-60%-ért is haszonnal tudja adni a vevőinek, ez a kisebb üzletek malmára hajtja a vizet.


Van az a vásárlói réteg, aki viszont olcsóbban szeretne ruhákat venni még mindig és megfelelő számára a kevésbé márkás és kevésbé újszerű áru is. Ezek főként az esőáras üzletek vásárlói alapvetően.


Mindkét üzleti modell működhet, viszont a tendencia egyre inkább az, hogy egyre több darabáras üzlet nyílik, akik minőségi áruval nyitnak. Az igazi profit úgy látom, hogy ebben van, viszont a beragadó készlet kiárusítása kulcskérdés, akár beszerzési áron vagy minimális az alatt is. Erre tökéletes lehet egy esőáras bolt.


Úgy döntöttem, hogy az igényeknek megfelelve a jövőben csak extra és krém ruhát fogunk árusítani, így a jelenlegi I. osztályú és Extra-I.osztályú vegyes minőségi kategóriák megszüntetése miatt kiárusítjuk ezen két osztály nagyjából 1,5 tonnás készletét féláron, válogatási lehetőséggel.


500Ft/kg áron lehet válogatni a március 31-ig ezen kategóriákból, előzetes bejelentkezés szükséges.


Téli és nyári ruhákat egyaránt lehet ennyiért vinni.


Remélem, hogy ez az egy "reklámtól" független maradhat a bejegyzésem, hátha valaki tud szép profitot csinálni ebből a készletből, én pedig kitakarítanám a raktár egy részét és krém ruhákba forgatnám az erőforrásokat.


Jó forgalmat kívánok mindenkinek tavaszra és nyárra!


Dani Lajos

4426. Danyiel.
2018. febr. 21. 12:24
Sziasztok! Érdeklődnék , hogy tudtok e ajánlani használt cipő nagykert ami a tapasztalataitok alapján jónak tűnik illetve bele is lehetne nézni. Esetleg nagyobb tétel rendelése lehetséges e külföldről van e infótok kinti nagykerekhez? Előre is köszönöm a segítségeteket szép napot kívánok!
4425. nnepmarcsi (válaszként erre: 4423. - Melindasz)
2018. febr. 19. 15:44
szia. Írtam privátba. még ujj vagyok itt nem tudom jól küldtem el, azért írok ide is.
2018. febr. 16. 14:45
Bocs,de a csapból is angol ruha folyik. A "válogatott", hát megkérdőjelezem?? Az évek során bebizonyosodott a gyakorlatban, az angol maradjon csak gyüjtőzsákos, mert egy közepes kategóriáju üzletnek megfelel. Az angol nem tudja produkálni a holland luxuri válogatást,vagy nem akarja?? Bár én csak a tisztességes válogatás híve vagyok. Üdv.
4423. melindasz
2018. febr. 16. 13:10

Üdv Mindenkinek!

Sokan kerestek gyűjtőzsákos és válogatott angol használtruhát. Privátban szivesen segítek!! Írj nyugodtan!! Tudok segíteni kinti kapcsolatban is!

További szép napot!!

4422. zsuska74
2018. febr. 12. 18:59
Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni!A feleslegessé vált ruhát hol tudnám egyben eladni?Legtöbb nyári és átmeneti.A segítséget előre is köszönöm!!!
4421. Vicuska99 (válaszként erre: 4420. - Gódor Zsuzsanna)
2018. febr. 8. 15:05
Csak is krém kategória :)
2018. febr. 7. 20:04
Végre lassan jön a tavasz és használtruha üzletet kíván nyitni, nyilván van különbség a "turi" és az igényes üzlet között. Kinek mi az igénye, milyen kategória amit el tud adni. Kérdés továbbá a Vevőkör igénye. Voltak már hullámvölgyek, a gyakorlat azt mutatja,ez időben nagy szükség van a használt szuper cuccokra.....
2018. febr. 1. 15:56
Sziasztok. Szerintem a webshop túlzottan is gyakorlattá vált. Soha nem fog úgy múködni, mint egy szuper minőségű trendi fazont forgalmazó üzlet. Nekem speciel nem kellene, még akkor sem ha nem lenne közel 2o éves gyakorlatom. a klassz rucikat nem tartom valószínűnek, hogy olyan árban add el ,amennyit ér, na és a tortúra. Helo
4418. vikuka (válaszként erre: 4417. - Evasza)
2018. jan. 31. 14:05
Elég magasra tetted a mércet,..., új is érdekel, angol is legyen és te válogatod össze ízlésed szerint! Ez keménynek hangzik! Nyilvàn nem lehetetlen csak ennek akkora ára lessz ha találsz ilyet,hgy vinni fogja a nyereseged... de kívánom, hogy talákd meg! Én kb ebbe születtem bele 36 éve! A mai napig használt ruhával dolgozom! Én azt látom jelenleg, hogy nagyon rezeg a léc... Gyerek ruha terén nem tudom ,mert nem foglalkozom knkrétan azzal,de látom hogy nagyon sokan Pepcoba mennek gyerek cuccert és egyéb... Rengeteg helyen látom hallm tapasztalom,hogy az "új" gyerek cucc olcsóbb a használt gyerek ruhánál...igen te új vimkéset keresel de vajon megéri e ha át szorzod ha kgban veszed! Mennyire jön ki egy széo george kis lány kabi kb 2-4 ezer ftra ! Ha a kgs ára tegyuk fel 5 ezer mert full fulk cream!! Akkor mennyiért adod el ha neked kerül ennyibe?? Haszonnal!! Mert kb 1500-3000 ftért barhol veszel gyerek kabit! Újat.. jo nem mert azert a brenbon kangaboo stb ott más🤩🤩🤩🤩 szoval nagyon nehéz!!! De találd meg a számodra leg leg leget!!!!!
4417. evasza
2018. jan. 31. 09:22

sziasztok

szeretnék segítséget kérni Angol gyerek ruhát szeretnék venni de csak ÚJ,Címkés, és Új Újszerű érdekel legjobban az érdekelne ha valaki tudna segíteni olyan nagykerben ahol lehet vállogatni.

nagyon köszönöm

2018. jan. 30. 18:15
Szia. Nem csak aranyárban lehet szuper rucikat kapni. Na persze nem a magyar válogatásból.
2018. jan. 15. 11:34

Pusza mindenkinek és Nagyon boldog új évet!!!

Gondoltam leírom a tapasztalataimat bár lehet hogy nem érdekel senkit sem :)

Szóval a hétvégén tartottunk egy zártkörű használtruha bemutatót amolyan ismerkedősöset.

Hozzuk össze az üzletfeleket itt Rómában egy laza hétvégére és beszélgessünk egymással. Hátha kiderül, hogy min kellene javítanunk, megváltoztak-e az elvárások velem szemben? Stb...

Nagyjából 300 főt hívtunk meg mind kis családi ruhaboltos Szlovéniából, Horvátból, Szlovákból, csehből és Magyarországról is.

Jöttek is szép számmal, tapasztalatokat is cseréltünk nomeg üzlet is jobban fog menni talán ebben az évben, mivel kiderült 1-2 dologról hogy ami számomra tuti hogy jónak tünt, hát az nem az a kisboltosoknak.

Magyarországról azért megemlíteném, hogy senki azaz 0 fő jött el...no komment...

Nem is szeretek nagyon üzletelni hazaiakkal, merthát sajnos az én egyik nagy problémám hogy helyhez vagyok kötve!

Mivel hozzám idejönnek és nem megyek, csak ha megyek valamilyen családi dolog miatt magyarba akkor viszek 1-2 csomagbyi ruhát kedves kapcsolataimnak.

Az ő segítségükkel vettem fel 80 db családi használtruha boltossal a kapcsolatot, amelyből 30-an mondták hogy eljönnek.

Hát nem jöttek!!!

Szóval csak gondoltam ideírom, hogy továbbra is szívesen segítek bárkinek, bár van hogy hetekig ide se írok, mert más dolgom van, de magyarokat már meg se próbálom kicsábítani külföldre bármilyen ruháért. Lehet ez akár újévi fogadalom is :)

Csaba barátom is hasonló tapasztalatokkal van a magyarok külföldi árubeszerzéséről.

Üdv mindenkinek és még egyszer boldog új évet és sok jó tapasztalatot kívánok mindenkinek az új évre.

2018. jan. 6. 13:06

Sziasztok!


Kellemes hétvégét Minden kedves fórumozónak. Ti hogy látjátok, mennyire fogja átvenni a webshop a turikat?

4413. forthehorde (válaszként erre: 4411. - Mona..)
2018. jan. 5. 18:28

no leirom a tapasztalataimat

a lényeg az egészben hogy nagyon sok helyen fordultam már meg még üzemben is dolgoztam ahol ruhákat kellet szortirozni

valahol még régebben olvastam hogy a külfödi besorolások alapján a magyar nem érte el a cimkés ruha szintett és az outletett sem ezért nincs annyi outlett és olyan bolt ahol cimkés ruhákat árulnak

szerintem ahol most az ország tart valahol a minőségi kg és sima kg van azon határán is is

itt csak néhány régioban van kereslett a hsználtruhákra gondolom azért is mert valaki nagyon keveset keres

én elég sok ruhát adtam el hogy lassan be tudjam határolni hogy mi és hogyan van ehez nem kell sem könyv sem ember hogy megmondja hogy mit is kéne csináljak

a legtöbb üzem aki nem rendelkezik külföldi kapcsolatokkal tehát nem küld ki más országokba ruhákat azok itthon probálják meg elsozni a szar géprongyot ami nagyobb cégek 4. ik világbeli országokba szállitanak föként ahol nagyon erős a nyomor ha pl valahol látod hogy büszkélkednek hogy afrokába pakisztánba küldik ki az egy dogot jelet hogy olyan ruhát küldenek ki oda ahol nagyrésze vagy géprongy vagy joformán pamut feldolgozo üzemek veszik ennek 90% nem lehet itthon eladni mert senki sem olyan igénytelen hogy büdös vagy nagyon szakat vagy erösen szennyezet nem moshato ruhákat vegyen ...

tehát ha hasonlot látsz akkor ez csak béna marketing

nehéz belöni a következö szintett 2. osztály 3. osztály lényeg hogy ezek a ruhák föként szegényebb országok veszik oroszország moldova vagy europáhpz közeledö országok ahol a bérek nagyon alacsonyak egy román szinthez tehát nagyrésze fejletlen vagy nagyon nagy szegéynségben élökhöz jutatják el 1-2 euro áron ...

1.2 oszály ez már nem annyira rossz itthon is árusitják nagyon nagy mennyiségben föleg a kgs hádákban látam ahol mindig nagy a tömeg 1800 ft nél drágábban soha nem adják föként kispézüek veszik a világon ahol nagyábol magyar román szinvonal van

minőségik kilos esetleg kiválogatott darabok már szerintem nem rosszak eléggé viselhető darabok közelitenek a krémhez szerintem ezzel is lehet eléggé sokat keresni mert itthon ezt tudják megengedi igazábol az emberek meg

crém crém extra ezzel egy gond van hogy ahol ténylég ilyen szépűlopotu ruhák vannak azért bizonyos esetekben agyon megkérik az árukat ugy hogy a kereskedök ne tudjanak csak nagyon kicsi pénzt nyerni rajta ...egyik ismerősőm annyit mondott hogy inkább akkor már leárazás a h&m be mint használt ruhát vegyen mert joformán egy árban van és az ilyen fast fashionos ruhákat sokan veszik ....

extrakrémet föként nyugatabra veszik azért mert sok benna a cimkés darab tehát könnyü vele dolgozni nincs az az emberekben hogy anygon izzadták vagy szét hordták ..

vannak még külön opciok mikor be jön a külföldi is le csap az aztalra 1-2 millot hogy bizosnyos márkákat adjon oda neki és ha tetszik neki szépalapotu akkor egyből megveszi föleg akiket láttam angolok meg németek veszik akiknek kinn boltjuk van és simán kiadnak millos tételeke gondolom ezért nincs itthon annyi a nagykerekben mint mert megveszi a külföldi és marad magyarnak az ami ...tehát érdemes utánna járni a dolgonak elsönek mindig meg kell nézni hogy mit vesz meg az ember szerintem ilyen 500kg bálákat ami le van préselve nem érmi meg hiába sok de kevés benne a jó és a préseléstöl gyürött lesz...ha estleg van kérdés írjatok

2018. jan. 5. 18:21

Jó estét!


A vásárosnaményi nagykerről tapasztalat vélemény? Előre is köszönöm!

4411. Mona..
2017. dec. 27. 20:08
Sziasztok! Beszéljünk a csomagolásról. Nylon zacsit pénzért vagy ajándékba adjátok? Egyáltalán lehet ingyen adni? Nézegettem a papír zacsikat is, de nem olcsó...
4410. rigo88
2017. dec. 26. 21:19

udv

keresek bizonyos kriteriumok szerint osszeallitott 20-50kg ruhacsomagot. nagykerek, kiskerek, gyujtogetok jelentkezeset varom :)

nem hada-fele ruhakrol van szo.

privatban legyszi

koszonom elore is

4409. Ancsi0717
2017. dec. 15. 09:22

Sziasztok!

SzSzB megyében, kis városban szeretnék turit nyitni, szükségem lenne nagykerre, lehetőleg megyén belül, vagy Hajdú-Bihar megyében.

Köszönöm a segítséget!

4408. Mona.. (válaszként erre: 4406. - B3d0374d58)
2017. dec. 14. 11:21
Igen, van ennél szebb áru arany árban. Én is úgy gondolom, hogy ár/érték arányát tekintve megy vele a bolt.
4407. Mona.. (válaszként erre: 4405. - Andi709)
2017. dec. 14. 11:19
Én ezzel dolgozom, eddig neten árultam, januárban nyitom az üzletet. Mi szállítunk rendelésre is, az egész ország területén.
4406. b3d0374d58 (válaszként erre: 4405. - Andi709)
2017. dec. 14. 08:41
Üdv! én személy szerint 16 éve dolgozok kifejezetten osztrák gyűjtőzsákossal,van tőle szebb áru nem azt mondom,viszont ár érték arányát tekintve szerintem nagyon jó.Nyilván ha rossz lenne nem tudnák immár ennyi ideje "életbe maradni" ezzel.
4405. andi709
2017. dec. 11. 22:57
Sziasztok! Érdeklődök, hogy valaki dolgozott-e már osztrák gyüjtőzsákos áruból? A tapasztalatokra lennék kiváncsi,hogy érdemes-e általában foglalkozni gyüjtőzsákos áruval.
4404. Babika63
2017. dec. 4. 10:59
Sziasztok! Melyik nagykerbe lehet alkami vagy koktél ruhát venni ?
2017. nov. 21. 13:23

Sziasztok,

Tapasztalatok: Textrade (Székesfehérvár)

Bumerang

Krém használtruha nagykereskedés

Faschionhand

Boltrakeszhasznaltruha

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook