Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt ruha nagyker TAPASZTALATOK (A fórumban tilos az árusítás!) fórum

Használt ruha nagyker TAPASZTALATOK (A fórumban tilos az árusítás!) (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2018. júl. 10. 10:46
Érdekel a lehetőség,magánba tudunk beszélni ?
4521. imiesmoni (válaszként erre: 4520. - Andushka)
2018. júl. 10. 07:52
Az első lépés egy könyvelő és a helyi önkormányzat milyen engedélyek kellenek.
4520. Andushka
2018. júl. 9. 15:15

Sziasztok !

Szeptemberben szeretném megnyitni a turkálómat ,meg soha nem vállalkozóztam ... teljesen kezdő vagyok ,csak női ruhával szeretnék foglalkozni , a nyitás hoz bármilyen segítségért hálás lennék ....honnan érdemes ruhat vásárolni ? Kell e pénztár gép ? Melyik nagykerek a megbízhatóak ? Ha tudnátok segíteni az igazán jo lenne ,köszönöm!

4519. Márti984
2018. júl. 7. 06:48

Sziasztok!

Tudom nagykereskedéstől szeretne mindenki rendelni,de leírom én is a tapasztalataimat:

Közel 8 éve kezdtem,teszveszről rendeltem ruhacsomagokat.

Utána (az is megmaradt) kimentem vasárnap reggelente a bolhapiacra és 100Ftos darabáron válogattam a minőségi,stílusos,szép állapotú darabokat.

Próbálkoztam hirdetés feladással,hogy magányszemélyektől is vásárolnék,de mindenki olyan arany árban mérte a ruháit,hogy huhh.(ebből nem lett semmi,nem,bizományit nem szerettem volna)

A piacról sok eladó,ha új áruja van,nekem szól elsőre és én még vasárnap előtt kiválogatom a javát.

Több ismerősöm jár át Ausztriába takarítani és kapott a „háziaktól” ruhát.Vásároltam tőlük is,illetve elindultam ezen az útvonalon is.

Itt sokan lehurrogják a nagykereskedő a saját boltjába viszi a szépet és csak a maradékot akarja rátukmálni verziót,de én bizony szemtelenül jó áron veszek MARADÉKOT is.A turis pörgeti a ruhákat,hogy ne unja meg a vevő. Árcímkével együtt veszi le ,ami nem ment le,így látom,hogy darabját 1.000Ft környékén adja,adná,én a végére kb. 50ftos áron veszem meg maradékként.És nem,nem vacak,bőven eladható.

Turi bezárásból is vettem meg már rengetegszer ruhát,komplett üzletnyi ruhát 20.000,30.000,50.000 vagy berendezéssel együtt 100.000Ftért.

Szóval vatera,bolhapiac.Mind a 2 helyen jóban lenni az eladókkal és kérni,hogy szóljon ha jön áru,te már másnap ott vagy.

Az osztrákoktól elhozni,mert sz@rra nem becsüli rengeteg és TÉNYLEG kirakja a kukába.

Turiból,ha szezonváltás van,ha havi váltás van,mert apróért odaadja a szép,leválogatott ruhákat,hisz neki kell a hely.

És ami még szemtelenül nagy ARANYBÁNYA az anyukák.MINDENT megvesznek a kicsikéjüknek,de (bárki,bármit mond én tapasztalom) nagyon soknak nincsen ideje ezeket eladogatni,így meghirdetik őket csomagban,potom áron.No igen,velük is jóban kell lenni és évente minimum egyszer,kétszer szólnak,hogy van vagy 100 ruhám,oadaadnám egy 10.000ért.no abból vesz neki helyett 2 újat.Ezek az anyukák meg beajánlanak máshová is.

Jelenleg minimum 8.000 ruhám van,de ha bárki közülük szól,megyek gondolkodás nélkül.

És igen,van olyan nagyker is,ahonnan vásárolok,de amint látjátok,nekem nem ez teszi ki a javát és nem is bánom,szépen és jól működik.

4518. Béci0001
2018. júl. 3. 09:28

Sziasztok!


Még az elején vagyok a turkáló nyitásnak,igazából a páromnak nyitnám.

Betudok szerezni Németországból használt krém ruhákat elég olcsón,viszont számlát nem tudok róla kérni.

nagy baj ha olyan áru van a boltomba amit nem tudok számlával igazolni? katás adózó lenne a párom,tehát csak a bevételt néznék.

viszont ha esetleg ellenőrzés van akkor valamilyen számlát fel kell mutatnom a ruhákról honnan van?

4517. Czini14
2018. júl. 2. 16:43

Sziasztok!

Már egy ideje gondolkodom használt ruha kereskedésben, mostanra úgy éreztem meg is érett bennem az elhatárolás. Nekiálltam nagykereket keresni, és el is bizonytalanodtam. A siker egyik része, hogy nagyon jó minőségű árut szerezzek be. Én csak női ruhákkal, cipőkkel, táskákkal szeretnék foglalkozni. Olvasva a hozzászólásokat elég vegyes a kép a nagykerekről. Tudtok segíteni? Hálás köszönet előre is!

2018. júl. 1. 16:45
HOXA. Tisztelettel kérem az utolsó bejegyzésem meghagyását, mert én priváttal indítottam, de a válaszoló a nyilvános oldalon szándékozott a hozzászólásomat, mely úgy gondolom irányadó a kezdőknek,- megtépázni. Így kénytelen voltam a reakciómat megjeleníteni, Tisztelettel Gódor Zsuzsanna
2018. júl. 1. 16:37
Nos eddig üzleti választ adtam. A Háda keveri az 1 o-t az extrával. Ők országos multi cég, fogalmad sincs a működésükről. Az Importőrőm nem rendelkezik több tonnás mennyiséggel, mert mint írtam lux.ból kevés van. Egyébként megvan az a Vevő létszám , akiket naprakészen minden szezonban ellát lux-al. Nekem megadta azt a lehetőséget, - miután 11 évig váásároltam nem kis tételt Tőle, - hogy közvetítőként foglalkozzam a ruhákkal, betanítsam a kezdőket, felturbózzuk a tönkrementeket. A helyesírással is vannak problémáid, az állítólagos optimistaságod marhára nem érdekel, de szerintem senkit sem. Az 1.o-u "ágynemű "garnitúráid pedig főleg nem, ami már 30-r ki volt mosva. Képzeld ez is létezik krém minőségben. Sőt még gyermekruhával is rendelkezik, a Lányom gyermekruha butikjában természetesen szuper az áru. Összegezve, eljátszadozhatunk ezen az oldalon, de nem veszed észre mennyire tudatlan vagy a ruházati termékekkel kapcsolatosan?? M.on, csak hogy tudd, 4 olyan cég van, aki csak krémtől felfelé forgalmaz. Egyszerűen nem hoz be mást.Egyszerű, mint a pofon, nyilván ezt az határozza meg, kinek a pénztárcája engedi meg, hogy szemetet ne hozzon be, továbbá nyugati kapcsolat kb. 25 éves. Ha még esetleg tudsz hasonlót írni és mégjobban megerősíteni, "kevered az 1.0- az extrával" esetleg rád is fordíthatok úgy kb, 70 órát, mint a kezdő kisvállalkozóra , amit természetesen szivességből tennék, annak érdekében, ne kelljen ekkora baromságokat hozzászólásaidban olvasnom. Bízom az ügy lezárásában, mert egyre jobban lejáratod magad. Üdv. Zsuzsanna
4514. Hoxa
2018. júl. 1. 16:13
Személyes ellentéteiteket ne a fórumon intézzétek, erre ott a privát üzenet!
2018. júl. 1. 15:51
Apropó, én cipőt is tudok, 80 %-ban újat, hogy lehetséges, hogy bazsi ez esetben nem tudja mi a jó?????????????????
2018. júl. 1. 15:48
Mert Bazsitudjamiajó, látod Te magad írtad le , azért nem kaptál több tonnát , mert nincs számodra még egy tonna sem. Én egyébként is tudtam, pusztán szózórakozás ez a részedről, így kettő alkalommal mondtam nemet, de ha az a hatalmas egod nem tudja elfogadni a hozzászólásomat, azt az időt is fordítsd arra, hogy olyan minőséget beszerezz , mint az általam ismert lux. Egyébként a stílusból ítélve , ezt a kategóriát Te nem is ismerheted. Én nem rendelkezem a ruhákkal, csak közvetítek, de csak azoknak , akiket átvertek az olyan cégek , akik az 1.o és egy kis extrát összekeverve adnak el az általuk kitalált kategória megnevezésével. Egyébként a 20 évemből 11 évig forgalmaztam ezt a kategóriát. Az én üzletem neve nem "turi" volt, hanem butik, és csakis a korom miatt adtam el., de jelenleg is akként működik. Továbbá érdekesnek és minősíthetetlennek tartom ezt a szakértelem hiányos pimasz hozzáállást, no de bazsitudjamiajó.
4511. Babika63 (válaszként erre: 4507. - Bazsitudjamiajo)
2018. jún. 29. 09:05
Igen,pontosan azért ajánlottam,mert tudom milyen nehéz jó cipőt találni! Én találtam,igaz darabra /500.-ft/db/veszem de jól eladható.Több éve most van jó cipőválaszték a boltomban ! De úgy látom senki nem él a lehetőséggel....Sajnálom ! Majd a saját kárukon tanulnak ....
2018. jún. 28. 23:35
Elsősorban gyermekruhákra gondoltam.
2018. jún. 28. 23:32
Berettyóújfalu Ber-Ex Bt-től vásárolt-e valaki krém vagy extra ruhát? Milyen a beszerzett áruval kapcsolatban a vélemény?
4508. Bazsitudjamiajo (válaszként erre: 4504. - Gódor Zsuzsanna)
2018. jún. 28. 21:09

*********

. le írod, hogy reklámozni jönnek ide a kis nagy kereskedők, te mit csinálsz? Szerinted miért van ez a fórum? Zavar a nevem mert pl pozitívan èlek? “Bazsitudjamiajo” ez egy vicces felhasználónév, de te nem érted a viccet mert nem *****nyert 😂..

Ha olyan jól menne az üzleted a kedves importőröddel akkor nem írkálnál nekem óránként, hogy kell-e vagy nem, és itt napokról beszélünk nem hetekről amíg nem válaszoltam!

2000-2500 Ft kg-os árról beszéltél nekem, találtam olcsóbbat , megbízhatóbbat, jobbat

Ha te csak a luxury minőséget adnál el tonna számra már rég lekörözted volna a hádát..😅

Nem kért senki az oktatásodból, ez a fórum azért van, hogy a másiknak segítsünk melyik nagyker jó, hol lehet jó cipőt kapni stb..

Nincs olyan IMPORTŐR aki csak luxury kategóriát adna el tonna számra extra és első osztály keveréke nélkül.. úgy látszik a 20 éves tapasztalatodat fejleszteni kellene azzal, hogy végig járod a belga,holland, olasz, német nagykereket....


kiskereskedőkhöz meg annyit fűznék, hogy mindenkinél lehet jó rossz árut kapni, de a legfontosabb, hogy nézzétek végig a zsákokat ruhákat mielőtt megvesztek valamit!!!:)

4507. Bazsitudjamiajo (válaszként erre: 4506. - Babika63)
2018. jún. 28. 20:49

Cipőt nagyon nehéz találni.. itt Magyarországon nincs kimondottan jó

külföldi nagykerek rögtön eladják a fogyasztóknak..

Láttam már olyat, hogy holland nyers cipő 600, másodosztály 900!!

4506. Babika63
2018. jún. 28. 13:28
Sziasztok! Remélem,hogy nem törlik !!! Nem értem a kereskedőket,főleg a "kezdőket" de az is lehet ,hogy én gondolom rosszul. Sikerült találnom egy olyan cipős nagykert,ahol én válogathatom ki a cipőket./nem publikus a cím/ de mindig van jó pár cipő,ami nálam nem megy el! Nem azért,mert rosszak,hanem,mert a szín vagy a fazon nem jó. Gabor,Rieker,Josef Seibel..stb Ezt ajánlottam fel pár kezdő kereskedőnek,mert még emlékszem,hogy sok -sok 10-20-100 ezreket fizettem ki eladhatatlan cipőkért. Amint említettem ,lehet,hogy én látom rosszul,akkor bocsi!!!!Segíteni akartam,magamnak is és másnak is !!!!!!
4505. Babika63
2018. jún. 26. 14:28
Miért törölnek minden használt cipővel kapcsolatos hozzászólást ???
2018. jún. 26. 08:53
Valamikor kb. 1o éve adatokat, hozzászólásokat, tapasztalatokat figyelembe véve, ezeket belefoglalva megjelent a könyv , mely kezdőknek és gyakorlottaknak is tájékoztatást adott használtruha forgalmazóknak. Tőlem akkor megkérdezte, nevezzük riporternek, - mi a titkom?? Válaszom: elsősorban olyan termék forgalmazás, mely minőségi, trendi, és mindez elérhető áron, Továbbá a Vevő tisztelete.Mo-ra több ezer tonna gyüjtőzsákos áru érkezik, igen sokan azt feltételezik, aki behozza Ő importőr. Az importőr az aki a pl, Hollandiából már készrecsomagolt áru tartalmát Hollandiában ellenőrzi. Aki behozza a több tonna árut, Ő nem importőr. Kedves Hoxa használtruha forgalmazók, a Hoxa tagjaihoz, mint magánember belép egy-egy nagyker tulaj, v, alkalmazott,így tudja ajánlani termékét. Továbblépnék , Szécsényben tudomásom szerint 3 használtruha nagyker van, lehet, hogy tévedek, ez esetben elnézést kérek. Valószínűleg egy cég talán kategóriájának megfelelő ruházatot forgalmaz. Többnyire a negatív kritikát kevesen viselik, holott talán változtatni kellene, és nem a kiskereskedőn " elverni " a minuszokat. Életszerűtlen annak feltételezése, hogy a behozott termék több tonna esetében tartalmaz 4o-5o % extra.-krém árut. Ennek eredménye a nem megfelelő összeállítás M.o-n. Kettő módón állítható össze a termék.: Kiveszi a géprongyot, a maradékból összeállítandó 1.o-és extra , vagy krém . Ez utóbbi kategóriából nem áll rendelkezésére megfelelő mennyiség - tisztelet a kivételnek - igy természetesen már nem a kisvállalkozó az elsődleges, hanem a profit. Persze nem mindenki krém árut szeretne forgalmazni, hiszen M.on, figyelembe véve a gazdasági helyzetet- több ezren viszonylag alacsony áron, de mégis minőségi árut szeretne forgalmazni. Tapasztaltam olyan esetet, amikor a kiskereskedő tönkrement a Vele kapcsolatban álló nagykereskedés miatt, gyakorlat hiányát kihasználva ,,megnevezve kategóriáját, nem érdekelte , hogy az általa eladott termékkel nem tudott a kiskereskedő mit kezdeni, Feltehető a kérdés, miért nem váltott, de ki is az akire váltott volna???? Természetesen kell egy középkategóriáju termék, de az összeállítás tisztességes kell hogy legyen, ez esetben mindenki elégedett. Egyébként ha megbízhatatlan a nagyker, minden váltás a kiskereskedőnek veszteség, mely nem kis összeg, újra-ésújra talpra kell állni, ha mindent egy lapra tett fel. Ma már a kiskerek 60 %-a krém árut szeretne forgalmazni, de nem 3000-től felfelé beszerzési áron. Persze be kell hozni a nagy tételű ilyen áron el nem adható terméket. Ismerek olyan piacon forgalmazót, aki szuperebb árut tart, sok-sok üzletnél. Én, mint volt kiskereskedő az elmúlt 20 év alatt kb 40-50 üzlet bezárását nyugtáztam kb 10-15 km-s körzetben, nyilván nem a tulajdonos szakmai hiányossága miatt. Visszatérve a Szécsényi nagykerekhez, nem nevezném az illetőt, több tonna luxuri terméket szeretett volna kapni, ez a szakmai hozzá nem értést igazolja, v. csak nem tudja elviselni, a negatív kritikát, pedig Ő aztán tudjamiajó!!! Szándékosan írtam egybe a szavakat. Sőt garnitúra ágyneműt illetően is Ő tudja mi a jó. Nem átall pimaszul viselkedni, kétségbe vonni szakmai hozzáértésemet, tökéletes kapcsolatomat az IMPORTŐRÖMMEL. mert Ő tudja mi a jó, nem szeretném teljesen kiírni, de ez olcsó játék........!! Hát Kedves Hoxa tagok lehet, hogy mégis van olyan, aki tökéletesen tudjamiajó?? De kicsit ellentmondásos, miért írja le tudjamiajó, mert ezt a gyakorlatban kamatoztatni kellene, mert tisztességes üzletvitel jó néhány nagyker használt ruha cégre ráférne . Üdv Zsuzsanna
4503. Hegyniki (válaszként erre: 4485. - Zsuska74)
2018. jún. 25. 17:23
Szia. Mi a cég neve?
4502. Bazsitudjamiajo (válaszként erre: 4501. - Babika63)
2018. jún. 14. 13:43
banettnál az első osztályban garnitúrában kapni az ágyneműt:)
4501. Babika63
2018. jún. 14. 09:42
Keresek garnitúrába ágyneműt,mert az általam ismert nagykereknél nincs. Valaki tud segíteni ????
4500. Babika63 (válaszként erre: 4497. - Babika63)
2018. jún. 14. 09:40
Aránylag szép árut kaptam, de találtam benne beárazott darabokat is és volt benne pár darab foltos ruha is.
2018. jún. 9. 15:32
Sziasztok most szeretnèk turkálot nyitni ès az lenne a kèrdèsem hogy ha a házamban nyitom meg milyen engedèlyek kellenek hozzá köszönöm.
4498. Bazsitudjamiajo (válaszként erre: 4496. - Gódor Zsuzsanna)
2018. jún. 7. 11:08

Úgy tartod kizártnak, hogy még meg se nézted az árut, csak negatívan gondolkodsz?

"Tipikus magyar gondolkozási mód" :)


Mivel mégegyszer kihangsúlyozom, meg lehet nézni az árut, így a kereskedú/viszonteladó dönti el milyen arányban keveredik el az áru. Nemde?!?!?!

4497. Babika63 (válaszként erre: 4494. - Szaboanna)
2018. jún. 6. 14:59
Köszönöm a választ ! Én neten rendeltem tőlük és pénteken kapom meg,aztán meglátom,hogy lesz e következő rendelés ?!
2018. jún. 5. 19:27
Kizártnak tartom, hogy Banett az üzlete mellett valóban úgy válogatja a termékét, mint amilyen kategóriába sorolja. 27oo-ért 8o %-ban új terméket kellene válogatni. Tipikus magyar válogatási mód, amikor az un. extrát 1 osztályú áruval keverik, vajon milyen arányban. 20 év gyakorlatom alapján 20 % talán extra a többi 1 osztály, ami a gyakorlat szerint lehet , hogy hibátlan , csak nem trendi. Stílus, divat, minőség ???? Lehet hogy tartalmaz valamennyit, de vajon az üzletben, v. üzleteiben is a kereskedőknek szánt terméket értékesíti????????
4495. Bazsitudjamiajo (válaszként erre: 4485. - Zsuska74)
2018. jún. 4. 15:31

Szia!


Sajnos van tippem, de azért leírnád a nagyker cég nevét?


Én a Banett nagykerről írtam, róluk még nem nagyon panaszkodtak..:)


..sőt, egy kedves pesti viszonteladónk ki is állt mellettünk pár hete, mert a "banettot" alázták, hogy szemetet adunk el extra néven.. Persze utána úgy próbálta korrigálni a helyzetet, hogy "bocsánat egy másik szécsényi kereskedővel összekevertem..."

4494. szaboanna (válaszként erre: 4488. - Babika63)
2018. jún. 2. 00:09

Én szoktam tőlük vásárolni.

Szép árujuk van.

Bele szoktam nézni a zsákokba is tudok választani is.

Megbízható kereskedés

4493. Highlander73 (válaszként erre: 4492. - Kata0225)
2018. máj. 25. 09:46
A FB-on keresd a Best textilt,vagy Katalin818 angol használtruha oldalakat!Nem a legolcsóbb,de szép az árujuk!
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook