Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz vagy örökbeadás? fórum

Abortusz vagy örökbeadás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
114. bcb6de9272 (válaszként erre: 107. - Cimbulka)
2010. dec. 1. 21:50

2010-12-01 21:48

Abortusz:

Ismerem ezt a szót, hisz velem is Megtörtént. . . . mit mondjak így neked?

Persze talán én többet tudok neked mondani nekd mint itt bárki. . . hisz tudom mik a következmények:(

Tudom mit érzrel. . . mindent. . . átéltem. . . lassan 6 éve. . . sokat gondolok arra a babára. . . de tudom ez volt a helyes, bármit is fognak most ezek után írni ide idegen emberek. . . .

Neked kell tudnod. . . hogy a jövőre nézve mit tudsz adni a babádnak. . .

pokoli volt átélni ezt a dolgot. . . de már megtettem, így már nem bánkódok. . .

Tudom jól döntöttem. . . igaz engem a környezetem hajszolt bele ebbe az egészbe. . . mostani fejemmel nem vetetném el. . . de akkor pár évvel fiatalabb voltam és befolyásolható. . . .

Gondold végig!!!

Rágd át. . . . ha a feltételeket előtudod teremteni tartsd meg!

ha nem akkor hidd el a legjobb ha elveteted!

De ha örökbe tudod adni tedd azt. . .

Légy erős!

És jól gondold át. . . . mert később megbánhatod.

113. F.Ildikó71 (válaszként erre: 107. - Cimbulka)
2010. dec. 1. 21:50
Szia biztos olvastad már az én storymat.Ha van segitséged mindenbe akkor ne vetesd el,föleg ha ennyire szeretnél gyereket.Sok erőt és lelkibékét kivánok neked.
112. bcb6de9272 (válaszként erre: 110. - Detto30)
2010. dec. 1. 21:48

Abortusz:

Ismerem ezt a szót, hisz velem is Megtörtént....mit mondjak így neked?

Persze talán én többet tudok neked mondani nekd mint itt bárki...hisz tudom mik a következmények:(

Tudom mit érzrel...mindent...átéltem...lassan 6 éve...sokat gondolok arra a babára...de tudom ez volt a helyes, bármit is fognak most ezek után írni ide idegen emberek....

Neked kell tudnod...hogy a jövőre nézve mit tudsz adni a babádnak...

pokoli volt átélni ezt a dolgot...de már megtettem, így már nem bánkódok...

Tudom jól döntöttem...igaz engem a környezetem hajszolt bele ebbe az egészbe...mostani fejemmel nem vetetném el...de akkor pár évvel fiatalabb voltam és befolyásolható....

Gondold végig!!!

Rágd át....ha a feltételeket előtudod teremteni tartsd meg!

ha nem akkor hidd el a legjobb ha elveteted!

De ha örökbe tudod adni tedd azt...

Légy erős!

És jól gondold át....mert később megbánhatod...

111. Mókinca (válaszként erre: 107. - Cimbulka)
2010. dec. 1. 20:23

Szia!

Én 31 évesen NEM vetetném el az ELSŐ babámat!!!

De az is biztos, hogy egy ilyen pasira nem herdáltam volna el az életemből 13 évet! (Bocs!!)

110. detto30 (válaszként erre: 107. - Cimbulka)
2010. dec. 1. 20:01
Nehogy elvetesd!Soha nem bocsájtanád meg magadnak!Ha 13 év után a párod még nem akar gyereket akkor tuti,hogy minden rendben van?Bocsi nem akartalak megbántani de hidd el pasi lehet száz de gyerek.....
109. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 107. - Cimbulka)
2010. dec. 1. 19:57
Én is válalnám egyedül bármi áron,ha ő nem akarja az az ő baja! Sok erőt és kitartást kivánok neked!
108. andi6020 (válaszként erre: 107. - Cimbulka)
2010. dec. 1. 16:17

Jesszus! Nyilván, hogy már nem veteted el!

Ha más nem, hát felnevelném egyedül, bármi áron!

Sok sikert, menni fog :-))

2010. dec. 1. 16:14
Sziasztok!Az én történetem is furcsa és borzasztó is.31 éves vagyok,és 12 hetes terhes,9 hetesen derült ki hogy terhes vagyok.13 éve vagyunk együtt a párommal,és nagyon örült a hírnek,egy darabig.Most 3 hét után azt kéri vetessem el,első baba lenne,és benne vagyok a korba is,erre vártam 13 éve,meg mondtam neki hogy nem vetetem el,inkább öljön meg.Nem értek semmit,és teljesen tanácstalan vagyok,én akarom ezt a gyereket.Nem vagyunk össze házasodva,csak élettársi kapcslatban élünk,de ő azt mondja rákényszerítem a dolgot,hol ott én az elején,megkérdeztem mi legyen,és ő azt mondja csak azért bolintott rá,mert örült,és nem gondolta át,de én már nem vagyok képes elvetetni,már teljesen beleéltem magam,és várom a babát.
2010. nov. 27. 21:02

Sok mindent olvastam itt ezért gondoltam leirom az én történetemet is.

Igen én is abortusz ellenes voltam.

Mindig csak 2 gyereket szerettem volna de a párom könyörgött 1,5 évig a 3.babáért nehezen de bele egyeztem és meg lett a fiam is,amit nem bántam meg.

Ezután védekeztünk gyógyszerrel és mégis terhes lettem,mivel ellene voltunk az abortusznak meg tartottuk de arra nem számitottunk,hogy nagy baja van a babának el kellett vetetni.

Nagyon meg viselt minket ez a dolog,mert ráadásul december 22.-én történt a mütét sok éve,ezután döntöttünk úgy,hogy nevelő szülők leszünk és ha lez rá szoruló kis baba vagy gyermek őt örökbe fogadjuk.

A lányom akit örökbe fogadtunk 14 éves már,és tudja hogyan került a mi családunkba,és nem igaz hogy nem lehet kicsi korban elmondani mert igenis lehet játékokkal ,mesével elmondani el játszani az örökbe fogadást mert megértik a gyerekek.

Könnyen mondtam én is régen,hogy elitélem azt aki abortuszra megy de látszik,sokan nem mi tehetünk róla,ma már a másik oldalt is probálom megérteni és segiteni ha van rá modom.

Bocsi a hosszúra sikeredett hozzá szólásért.

2010. nov. 27. 15:24
a legnehezebb döntés ez egy nő életében, nem kívánom senkinek én azt az élethelyzetet, amikor erről kell döntenie egy anyának, hogy mi legyen a benne lévő babával.(
104. Mókinca (válaszként erre: 103. - Bcb6de9272)
2010. nov. 27. 15:12

Egyetértek! Ezért írtam, hogy könnyen elítélünk másokat!

Olyan egyszerű azt mondani, hogy "én nem tenném....."

2010. nov. 27. 14:57

mindég az adott élet helyzet dönti el a dolgokat!

h olyan élethelyzetben vagy amikor nem tudsz dönteni, akkor nehéz hirtelen dönteni...

inkább ne akarjon senki egy ilyen nő helyzetébe bele élni magát:(

102. Mókinca (válaszként erre: 71. - Fókamama)
2010. nov. 27. 14:50

Így van! Olyan könnyen törünk pálcát más ember felett!

Én - amikor orvostól orovisig jártam, hogy gyermekem legyen, el nem tudtam volna képzelni, hogy abortuszra menjek.

Amikor örökbefogadtuk a lányunkat, én voltam a legboldogabb ember a földön. Nem ítélem el az örökbeadókat, mert sohasem tudhatjuk mit hoz az élet. Életünk sorozatos lépésekből áll: hol jobbra, hol balra - és olyan könnyen lehet hibázni. Biztosan meg volt az oka, amiért nem tudta vállalni a felnevelését.


Aztán amikor én is kismami lettem és megszültem a kisebbik lányunkat, azt mondtam: Nem lennék képes örökbe adni. De nekem VAN lehetőségem a felnevelésére.


Most pedig ezerrel védekezünk, mert már újabb babát nem vállalnánk.

101. bcb6de9272 (válaszként erre: 100. - A0c1361e44)
2010. nov. 26. 23:27
Igyekszem, de ami nem okés az kimegy....mert ártalmas.)
100. a0c1361e44 (válaszként erre: 99. - Bcb6de9272)
2010. nov. 26. 20:47

A fogaidat inkább tartsd meg:)

A szülésnél rosszabb a foghúzás? Nekem mindkettő volt már. A szülés rosszabb volt...

2010. nov. 26. 13:35

Még nem szültem de ez annál is rosszabb, akkor nem fájt csak most kezd....

Gondolom itt ott megy a zsibbasztó ki és ezért fáj még..de van ahol meg úg yel van zsibbadva, hogy nem érzem..az alsó fogsorom simánlevan zsibbadva azt is kihúzhatnák nem fájna..

98. bcb6de9272 (válaszként erre: 95. - Fókamama)
2010. nov. 26. 13:33

Bölcsesség fogat és a mellette lévőt egyszerre.(

nem fájt 4 perc és kint voltak...de most fáj keményen..ill..sajog..az arcom meg még zsibbad.(

vissza térve erre a témára nehéz téma, és igen nehéz erről írni, mert ugye vannak esete amikor minden védekezés ellenére megesik ez is...

de van aki rutinból jár abortuszra sajnos:(

97. katicam (válaszként erre: 95. - Fókamama)
2010. nov. 26. 13:31
:)))
96. katicam (válaszként erre: 93. - Bcb6de9272)
2010. nov. 26. 13:30
Jajj te szegény! Az nagyon vacak lehet :( Mielőbbi jobbulást!
95. fókamama (válaszként erre: 93. - Bcb6de9272)
2010. nov. 26. 13:30

Húh,foghúzás:(((

Csak nem neked is a méreg fogadat húzták ki?

A férjem a múltkor ezzel poénkodott a barátainknál,amikor én foghúzás után voltam.

Hogy elmentünk kihúzatta a méregfogam:)))

94. fókamama (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2010. nov. 26. 13:28

Hát igen,nagyon nehéz.

Nekünk az anyuka utólag azt mondta,el sem hisszük mennyire megkönnyebbültek Ők a párjával.Ami után már nem volt titok a dolog,azután érezték még jobban,mekkora teher volt ez nekik.Főleg,hogy tudtak páran róla,és mindig parázni nehogy valaki majd elszólja magát,ne kerüljön szóba a dolog.Jó Ő még csak 6 éves volt,de nagyobb korban már rizikósabb.

93. bcb6de9272 (válaszként erre: 91. - Katicam)
2010. nov. 26. 13:21

Én nem a hozzászólásodra íírtam...csak ez jött és leírtam...bocs ha rosszat írtam...

most húzták a fogam...ezért lehet nem okés amit írok...

92. a0c1361e44 (válaszként erre: 86. - Fókamama)
2010. nov. 26. 13:20
Az utolsó beszélgetésünk alkalmával az anyuka mesélte, hogy olyan történeteket olvastak a gyereknek, amelyben örökbefogadott gyerekről volt szó. Tehát próbálkoznak, csak még azt gondolom, hogy még vacilálnak.
91. katicam (válaszként erre: 87. - Bcb6de9272)
2010. nov. 26. 13:15

Jajjj Istenem! Miért kell az összes hozzáászólásomba olyat beleérteni, amit én nem írok.:(

Természetesen védekezni KELL!! De még mennyire ,hogy fontos lenne!

Az is jó lenne, ha kicsit megfizethetőbb lenne , mert sokan egyszerűen azért nem védekeznek, mert azt a havi pár ezer forintot sem tudják rászánni, így inkább gondolják, hogy majd ha mégiscsak becsúszik, akkor jön szociális alapon a kedvezményes abortusz...pedig hát az se ingyenes.

És igen ,sajnos így van ,ahogy mondod, rengeteg nő tartja az abortuszt is fogamzásgátló módszernek:(

90. katicam (válaszként erre: 89. - Fókamama)
2010. nov. 26. 13:11
Így van ,ezért is próbálom én is ezt hangsúlyozni, hogy valóban általában szörnyű felelőtlenség...de nem lehet általánosítani, és mindenkit egy kalap alá vonni, mert ha 98%-ban erről is van szó, ott van az az 1-2 % akikkel nem így történt.
89. fókamama (válaszként erre: 85. - Katicam)
2010. nov. 26. 13:05

Igen,ez nagyon rémisztő számomra is,és tényleg így van.De ezek a lányok nem is jönnek tanácsért megértésért.Nekik tényleg csak egy kellemetlen félóra,semmi lelki következménnyel...

Viszont itt a fórum indítót,és még sok más nőt is akik teherbe estek akaratlanul,nem lehet ezekkel a nőkkel egy lapon említeni.

Ha semmi felelősségérzet nem lenne benne,akkor neki is csak ennyi lett volna,gyorsan elintézi.

2010. nov. 26. 13:04

Én meg mondom őszintén sokszor gondolok rá, hogy örökbe fogadok egy gyerkőcöt....

mert annyi de annyi baba vár szerető családra...

De annyit tudok, hogy hosszú procedúra..sajna.((

87. bcb6de9272 (válaszként erre: 85. - Katicam)
2010. nov. 26. 13:02

Egy kérdés feléd?

Szerinted akkor a nő szüljön a semmire, a putriba...mert sajna olyan nők is vannak aki a tucat gyermekét hozza világra az államnak..ezek zöme roma..

az örökbe fogadás sem egyszerű..hány gyerkőc van otthonban, és nem fogadható örökbe, mert a szülö nem mond le róluk...de mégsem neveli a gyermeket..

én azt mondom aki nem tud magára vigyázni és de felelőtlen...nincs más választása...de mindenképpen a megelőzés lenne a lényeg, mert az abortusz nem fogamzás gátló módszer..pedig nők sokasága annak tartja sajna.((

86. fókamama (válaszként erre: 83. - A0c1361e44)
2010. nov. 26. 12:58

Mi egy 6 évesnek egyszer elmondtuk(vagyis csak jelen voltunk),amikor a szülők segítséget kértek,mert meggondolták,hogy mégis jobb lesz ha tudja az igazat.Leültünk,anyuka,apuka,egy kolléganőm és én.Mondtuk neki,hogy egy komoly dologról szeretnénk vele beszélgetni.Az anyuka beszélt,de előtte már hetekkel rengeteget beszélgettünk róla,nagyon féltek hogyan fogadja majd a kisgyerek.És meglepően jól fogadta,nem okozott törést nála.Kezdte úgy az anyuka,hogy Ők az apával már nagyon régóta vágytak egy kisbabára.De az a kisbaba csak nem akart az anyu pocakjába bekerülni,sehogy sem sikerült.Így elmentek a doktor bácsihoz...stb.Végül úgy döntöttek,jó lesz az is,ha az Ő kisbabájukat egy másik néni szüli meg.És akkor elmesélték a számára érthető szinten,hogy hogyan történtek a dolgok.Biztosították róla,hogy bármikor kérdezhet tőlük a dologgal kapcsolatban,őszinték lesznek hozzá.Ha pedig majd kíváncsi lesz rá,akkor megpróbálják megkeresni,de ez nem biztos,hogy sikerül,de megtesznek mindent.Ők titkosan fogadták örökbe.Nem tudom mi lehet azóta velük,mert én már máshol élek.De a gyerkőc 10 éves koráig képben voltam,semmi gond nem volt.

Persze tudom nagy dilemma ez,a szülőknek kell dönteni.Én mindig az igazság mellett teszem le a voksom.Szerintem nem azzal védjük meg a gyereket,ha elhallgatjuk előle.

85. katicam (válaszként erre: 64. - 1fae7c36bc)
2010. nov. 26. 12:51

Nem tudom miért vagy ilyen indulatos :( Hidd el nekem is 3 gyermekem van és én is, Istennek hála, csak akkor lettem várandós, amikor akartam.

Szülésznőként a fogamzásgátlás lehetséges módszereiről is van fogalmam ,és arról is ,hogy mindezek ellenére előfordul, hogy valaki teherbe esik védekezés mellett is!

Azt is leírtam ,hogy ez nem azt jelenti, hogy a nem kívánt terhességek többsége ilyen ,általában tényleg felelőtlenségből adódik, de előfordul.

Engem a szülészet-nőgyógyászati munka során is az viselt meg leginkább ,hogy csak egyetlen város, egyetlen kórházában ,ahol dolgoztam ,minden nap volt legalább 5-6 abortusz!!! Ez borzasztó.

Sok-sok nőt picit se tört meg lelkileg, csak az érdekelte őket, hogy ugye 2-re már odarendelhetik a barátjukat és mehetnek haza...mint aki csak egy kiló kenyeret ugrott le megvenni.

Amíg a beavatkozásra vártak, helyhiány miatt egy helyen voltak azokkal akik elveszítették a babájukat, spontán vetélést kellett lezárni, és mellettük viháncolva, lelkesen cseverészve várakoztak, mint a kozmetikában...


Én egyszer egy internetes fórumon le mertem írni, hogy abortuszellenes vagyok, és akkor olvastam életem legmegdöbbentőbb véleményét...egy hölgy szörnyű hangnemben a fejemhez vágta ,mindenféle jelzőkkel illetve agyam sorvadt voltát, hogy akkor ugye szerintem a körömvágás vagy a fodrászhoz járás is gyilkosság, mert ugyanúgy szövetcsomókat távolítunk el akkor is a nőről, ahogy az abortusznál...:((

Ez a baj, hogy sok emberben ilyen gondolat van az egészről. Ez a felelőtlenség. Hogy az egész embriót csak egy vacak szövetmasszának tekintik, mint egy miómát a méhben vagy egy polipot az orrunkban...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook