Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes mellett dolgozni... fórum

Gyes mellett dolgozni... (beszélgetős fórum)


5. Bri*
2010. nov. 25. 15:13

Nem tudom, mi jöhet még. Azt mondták a választások előtt, hogy a dolgozó családokat fogják támogatni. Erre az, aki életében egy napot sem dolgozott visszakapja a 3. év GYES-t, a dolgozó nőktől meg elveszik.


Én is kiváncsi lennék, hogyan működik ez. Bár nálunk Anyukém veszi igénybe a GYES-t, nem szerettem volna, ha valamilyen adózási dolognál beleszólna.

2010. nov. 24. 21:05

Erre felelősen szerinte nem lehet válaszolni. Holnap már más törvény van érvényben, mint ma, ráadásul VISSZAMENŐLEG. Lásd magánnyugdíj, különadó...


Egyébként én úgy tudom, hogy majd csak 2012.május 01.-től lép életbe az a jogszabály, de ez nem biztos.

2010. nov. 24. 20:56
2011 január 1-től csak 30 órában lehet... de nincs részletezve sehol
2010. nov. 24. 20:53

Tudomásom szerint napi 8 órában lehet dolgozni Gyes mellett, én is így dolgozom.

Lehet le vagyok maradva?!

2010. nov. 24. 20:48

Sziasztok!


egy éve kezdtem dolgozni, rá néhány hónapra kiderült a kisfiamról, hogy autista. Rá, alanyi jogon jár(na) gyes 10 éves koráig. jelenleg is gyes mellett dolgozom, főállásban. Pedagógus vagyok, a teljes munkaidőm (mivel itt a készülési idő is számít) 32 óra. Fél állásban nem valószínű, hogy alkalmazna a munkáltatóm. Nekem is le kell mondanom a gyedem? vagy mivel 30 órát töltök a munkahelyemen, ez számít (alapvetően a legtöbb pedagógusnak lehetetlenné teszik, hogy gyes mellett menjenek vissza dolgozni, ha igen)? Egyáltalán ez a rendelkezés, hogy gyes mellett csak 30órában lehet dolgozni mindenkit érint, vagy csak azokat, akik majd eztán mennek vissza dolgozni?(pl előző kormány új gyed-gyes szabályai a 2010 május 1 után születettekre volt érvényes) Hol lehet ezeknek egyáltalán utána nézni?

Kérlek írjatok, ha tudtok valamit!!!

köszike

e

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook